10 Açık deniz destek gemisi endüstrisindeki istatistikler ve eğilimler

Açık deniz destek gemisi pazarı, her yıl yaklaşık 30 milyar dolar gelir elde ediyor. Bu tekneler, kıyıdan sahaya çeşitli mal, yiyecek ve çalışanları taşır. Petrol ve gaz, deniz altı araştırmaları ve genel denizcilik dahil olmak üzere çok sayıda endüstrinin genel hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan farklı teknoloji düzeylerini içeren birden fazla kategori vardır.

AHTS (Çapa Elleçleme Yedekleme Temini) gemileri, şu anda faaliyet gösteren açık deniz destek gemilerinin %50’sinden fazlasını temsil etmektedir.

Sektör, ham petrolün küresel piyasadaki değerine bağlı olarak finansal etkilerden zarar görme eğilimindedir. 2013-2016 yılları arasında fiyatlar düştüğünde, kulelerin kapasitesi düştü. Deniz trafiği büyük ölçüde azaldı. Bu faktörlerin birleşimi, açık deniz destek gemisi endüstrisinin tarihin en kötü 36 aylık dönemini yaşamasına neden oldu.

Bu endüstrinin bir zamanlar hizmet verdiği kulelerin %30’u artık hizmetten çıkarılmasını gerektiren üretim dışı kuruluşlardır. Diğer bölümlerde de planlanan benzer faaliyetlerle birlikte, bu sektör için ufukta hala zorluklar olabilir.

Açık deniz destek gemisi endüstrisinden önemli istatistikler

# 1. Açık deniz gemileri için mevcut piyasa arzının yaklaşık %70’i, her biri aktif şirket başına ortalama 6 gemiye sahip yaklaşık 400 operatörün elindedir. Bourbon, sektörün %5,2’sini temsil eden 185 gemi ile en büyük filoya sahip acentedir. Tidewater Marine, 173 gemiden oluşan bir filo işletiyor, ECO ise kontrol ettikleri 166 gemiye sahip. (Alix ortakları)

# 2. 38 açık deniz destek gemisi şirketinin 34’ünün, Mart 2018’de sona eren 12 aylık dönemde Altman Z-skor analizinin 1.8’den az olduğu tespit edildi; bu, önemli adımlar atılmadığı takdirde çoğu aktif işletmede yüksek bir iflas olasılığını gösterir. mali durumunu düzeltmek için. (Alix ortakları)

# 3. Aktif endüstri destekli platformların 2014’te 706’dan 2018’de 474’e düşmesine rağmen, küresel açık deniz destek gemileri filosu 2012’de 3.031 gemiden Temmuz 2018’de 3.583 gemiye yükseldi (Clarksons Offshore Intelligence Ağ)

# 4. Açık deniz destek gemisi filosunun yaklaşık %26’sı en az 15 yaşındadır. Filonun yaklaşık %14’ü veya yaklaşık 500 gemi 25 yaşın üzerindedir. Son inşaat trendleri bir teknenin ortalama yaşının önemli ölçüde düşmesine yardımcı olsa da, hala eski ekipmanlarla çalışan birkaç operatör var. Sanayide 1965 yılında inşa edilmiş aktif bir gemi bile var. (Clarksons Açık Deniz İstihbarat Ağı)

# 5. Asya-Pasifik pazarındaki filo, şu anda aktif olan 916 gemi ile bugün dünyanın en büyüğüdür. Bu, toplam küresel filonun %26’sını temsil ediyor. Ortadoğu, dünya filosunun %19’u ile bölge olarak ikinci sırada yer alıyor. Kuzey Amerika şu anda dünya filosunun %16’sı ile üçüncü sırada yer alıyor. (Clarksons Açık Deniz İstihbarat Ağı)

# 6. Kuzey Amerika, 2018 itibariyle %48 kapasite ile faaliyet gösteren açık deniz destek gemisi filosu için en fazla arz fazlası olan bölgedir. Batı Afrika ve Asya-Pasifik bölgesi sırasıyla %55 kapasite seviyelerinde faaliyet göstermektedir. Orta Doğu, %70 kapasite seviyesinde faaliyet gösteren en verimli segmenttir. (Clarksons Açık Deniz İstihbarat Ağı)

# 7. Şu anda açık deniz destek endüstrisine hizmet veren ve yılda ortalama 60 yeni teslimat yapan 30 alt tip gemi bulunmaktadır. (DENİZ Avrupa)

# 8. Deepwater günlük oranları, 2018’de Meksika Körfezi’nde sunulan hizmetler için 7.000 $’lık rekor düşük seviyelere düştü ve kullanım oranları ortalama %25’e ulaştı. Filodaki en büyük operasyonel gemilerin işletilmesi günde 10.000 dolara mal olabileceğinden, endüstrideki çoğu tekne sahibi, işlerini sürdürmek için 12 aya kadar nakit harcadı. (Açık Deniz Dergisi)

# 9. ABD Körfezi’nin açık deniz tekne endüstrisindeki %39’luk payı Edison Chouest tarafından kontrol ediliyor, onu %16 ile Harvey Gulf International Marine ve %15 ile Hornbeck takip ediyor. (Açık Deniz Dergisi)

# 10. ABD Körfezi dışında faaliyet gösteren gemi sahipleri, 2 milyon dolara kadar mal olabilen düzenleyici yanaşma çalışmalarını haklı çıkarmak için altı aylık vadeli sözleşmeler talep ediyor. (Açık Deniz Dergisi)

Açık Deniz Destek Gemisi Endüstri Trendleri ve Analizi

Karlılık ve borç, açık deniz destek ve tekne endüstrisi için hızla sürdürülemez seviyelere yaklaşıyor. FAVÖK marjı, 2014’te elde edilen %29’dan çok, 2017’de sadece %11’e düştü. Aktif platform sayısı da, günlük oranları şu anda sektördekinden %40 daha düşük olan 2014 rakamlarına göre %33 azaldı. aynı zamanda. zaman.

Mevcut küresel açık deniz destek gemisi endüstrisi, en az 1.150 gemi tarafından fazla tedarik ediliyor gibi görünüyor. Ortalama bir açık deniz platformu, onu desteklemek için operasyonda ortalama 4,5 gemi gerektirir. 2019 için endüstri sayısını azaltmak için sadece 175 yıkım planlanırken, 2022’ye kadar sipariş defterinde şu anda 200’den fazla yeni gemi var.

Bu yazı itibariyle, endüstrinin önümüzdeki birkaç yıl içinde bir kez daha ciddi bir kayıptan kaçınması gereken tek seçenek, petrol fiyatlarında bir toparlanma ve ardından Ham petrol için varil başına 80 ila 90 dolar aralığında istikrar. Tek sorun, petrolün son günlerde bu gerekli oranın %50’sinden işlem görmesi. Ocak 2019 itibariyle Brent Ham petrol fiyatı 60,48 dolardı.