14 Alüminyum Folyo Endüstrisinin İstatistikleri, Trendleri ve Analizi

Alüminyum folyo, 19. yüzyılın sonlarında icat edilen folyo ürünlerinin doğal evrimiydi. Hatta çoğu, bu ürünün geçmişi nedeniyle alüminyuma “alüminyum folyo” diyor. Alüminyum folyo 1910’da piyasaya sürüldüğünde, ambalajlı gıdalarda aynı metalik tadı bırakmadığı için tercih edilen alüminyum folyonun yerini hızla aldı.

1911’de Tober, çikolatalarını alüminyum folyoya sarmaya başladı, bu işlem bugün hala Toblerone ürününde bulunan bir işlemdir. 1912’de Maggi, bulyon küplerini ve çorbaları paketlemek için alüminyum folyo kullanıyordu. 1913’e gelindiğinde alüminyum folyo, Life Savers sakızı, çikolata ve şekerleri sarmak için kullanıldığı Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti.

Onu bu kadar kullanışlı bir ürün yapan şey, alüminyum folyonun çok dövülebilir olmasıdır. İnce, katlanmış, paketlenmiş veya kalıplanmış bir levha haline getirilebilir. Oksijen ve ışığa karşı bir bariyer sağlayarak yağların sertleşmesini önler. Ayrıca ürünün bütünlüğünü etkileyebilecek mikropları, nemi ve kokuları engeller.

Alüminyum folyo endüstrisinden ilginç istatistikler

# 1. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 300 milyondan fazla tüketici, geçen yıl alüminyum folyo kullandığını söylüyor. (İstatist)

# 2. Normal ağırlıktaki alüminyum folyo, Amerikalı tüketiciler tarafından kullanılan en popüler üründür. 2017’de 173 milyondan fazla Amerikalı tüketici, en az bir kez normal ağırlıklı bir alüminyum folyo ürünü kullandı. (İstatist)

# 3. ABD alüminyum endüstrisinin yaklaşık %44’ü sac, levha ve levha üretimi yapmaktadır. 2016 yılında sektör, ithalat rakamları da dahil olmak üzere 11,7 milyar liradan fazla alüminyum sevk etti. (Alüminyum Derneği)

# 4. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki brüt alüminyum folyo sevkiyatı, çeyrek başına ortalama 60 milyon pounddan fazla. Bu rakamlar 2009 yılının ilk çeyreğinden beri tutarlıdır. (Alüminyum Derneği)

# 5. 2017 yılında alüminyum folyo teslimatları, bir önceki yıla göre yaklaşık 12.000 ton fazla olan 886.300 ton olarak gerçekleşti. Ev kullanımı ve ambalaj için daha ince ölçüler bir önceki yıla göre %1,8 arttı. (Avrupa Alüminyum Folyo Birliği)

# 6. 2017’nin son çeyreğinde, Avrupa dışındaki pazarlara alüminyum folyo teslimatı %37’den fazla arttı. Aynı zamanda, Avrupa’daki yerel teslimatlar %2’den fazla düştü. (Avrupa Alüminyum Folyo Birliği)

# 7. 2017’de daha kalın alüminyum levhalara olan talep %1 arttı. Daha ince ölçü teslimatları %2.8 arttı. (Avrupa Alüminyum Folyo Birliği)

# 8. 2015 yılında, alüminyum folyo endüstrisi tüketici ambalajı segmenti, hacim bazında pazar payının %72’sini oluşturdu. (Teknaviyo)

# 9. 2022 yılına kadar, Asya Pasifik bölgesinde 4 milyon metrik tondan fazla alüminyum folyo kullanılması bekleniyor. (Teknaviyo)

# 10. Çin’in alüminyum folyo ithalatının hacmi katlanarak artıyor. 2014 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’ne 110.000 kısa tonun hemen altında alüminyum folyo ithal edildi. 2016 yılında %38,8 artışla 150.000’den fazla kısa ton ithal edildi. (ABD Ticaret Bakanlığı)

Alüminyum folyo endüstrisinin büyüklük ve pazar türüne göre istatistikleri

# 11. İthalat hacimlerinin 40.000 kısa tonun altında olduğu 2007’den bu yana, Çin’in ABD’ye yaptığı alüminyum folyo ithalatı %386’dan fazla arttı. (ABD Ticaret Bakanlığı)

# 12. 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri tarafından sipariş edilen alüminyum folyo ithalatının %70’inden fazlası Çin’den gelmektedir. 2007 yılında sektör ithalatının sadece %22,7’si Çin’den geldi. (ABD Ticaret Bakanlığı)

# 13. 2016 yılında, ABD’nin alüminyum folyo ürünleri tüketiminin %69’u üreticilerin net sevkiyatlarından geldi. Tüketimin %22’si Çin ithalatından geldi. (Alüminyum Derneği)

# 14. Avrupa’da alüminyum folyo üretimi, 2017 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yıla göre %1,5 artışla 226.900 tona yükseldi. (Avrupa Alüminyum Folyo Birliği)

Alüminyum Folyo Endüstri Trendleri ve Analizi

Alüminyum folyo dünyada hemen hemen herkesin bir şekilde kullandığı bir üründür. Gelişen dünyada, kullanılabilirliği artmaya devam etse de, hala seyrek olarak kullanılabilir. Gelişmiş dünyada, hemen hemen her evde kullanmak için bir rulo alüminyum folyo bulunur. Alüminyum folyo için çok sayıda endüstriyel kullanım da vardır, bu da onu çok kullanışlı ve uyarlanabilir bir ürün haline getirir.

Alüminyum folyo endüstrisi ilaç, kişisel bakım ve baskı sektörlerinde de güçlü olmaya devam edecek. Genel olarak, endüstrinin 2025 yılına kadar %4.8’lik bir CAGR’de büyümesi bekleniyor. Beklenen en yüksek büyüme seviyeleri, piyasa değerinin ilk kez 7,6 milyon doları aşabileceği Asya-Pasifik bölgesinden geliyor.

Büyümenin çoğu, 0,09 ila 0,2 milimetre segmentine düşen laminada bulunacaktır. Zaten tüm endüstri gelirlerinin yaklaşık %50’sini oluşturuyor. Yaklaşık 0,2 mm’lik herhangi bir şey alüminyum folyo yerine alüminyum “folyo” olarak sınıflandırılsa da, 0,4 mm’ye kadar olan ürünleri alüminyum folyo ürünü olarak pazarlayan folyo üreticileri vardır.

Sektörü ileriye taşımaya devam etmek için yiyecek kabarcıklarını, ambalajları, ruloları, torbaları ve kapları arayın.