14 Yaşlanma Karşıtı Endüstrinin İstatistikleri, Trendleri ve Analizi

Bir toplumda güzelliği tanımlayan şey, insanları onu kendileri için yaratmaya iter. Bir kişinin genç bir görünümü korumak için yaşayabileceği baskı miktarı etkilidir ve her yerdedir. Filmlerden, televizyondan, basılı ve dijital medyadan çekici ve genç bir fiziksel görünüm, başarı için gerekli bir unsur olarak lanse ediliyor. Belli bir gençlik durumuna uyum sağlamak için toplumsal baskılardan yararlanan sektör, her yıl milyarlarca gelir elde edebilir.

Bu, yaşlanma karşıtı endüstrinin görmezden gelemeyeceği bir gerçek olduğu anlamına gelir. Kendi teninizde rahatsanız, bir müşteri kaybedersiniz. Onlar için en iyi şey, insanları kırışıklıkları, ağarmış saçları veya birinin kendini bilinçli hale getirebilecek herhangi bir şey hakkında güvensiz hissettirmektir.

Yaşlanma karşıtı endüstriden ilginç istatistikler

# 1. 2015 yılında, yaşlanma karşıtı pazar 140,3 milyar dolarlık küresel bir değere sahipti. %7,5’lik bir öngörülen CAGR ile, sektör 2022 yılına kadar toplam 216,5 milyar dolar değerinde olabilir. (Statista)

# 2. Yaşlanma karşıtı endüstri için en büyük coğrafi pazar Amerika Birleşik Devletleri’dir. ABD pazarında her yıl yaklaşık 60 milyar dolar gelir elde ediliyor. (İstatist)

Toplam Pazar Büyüklüğüne Göre Küresel Yaşlanma Karşıtı Endüstri İstatistikleri

# 3. Bugün dünyanın önde gelen kozmetik markası, 2016 yılında toplam 13 milyar dolar değere sahip olan L’Oreal’dir. Gillette, yıllık 7,2 milyar dolarlık geliri ile en yakın rakiptir. (İstatist)

# 4. Yaşlanma karşıtı endüstrinin sunduğu en popüler ürün gruplarından biri cilt bakım ürünleridir. Yaşlanma sürecini geciktirici olarak pazarlanan kremlerin satışı her yıl yaklaşık 1,15 milyar dolar gelir sağlıyor. (İstatist)

# 5. 2012’de Amerikalılar kozmetik tedavilere 11 milyar dolardan fazla harcadı. Bu, bir önceki yıla göre %5,5 daha fazlaydı. Yüz gerdirmenin sağlayabileceği ortalama fayda yaklaşık 10 yıl iken, temel yüz dolgusu 12 ila 18 ay sürebilir. (Piyasa izle)

# 6. 2012’de Amerika Birleşik Devletleri’nde 19 ila 34 yaşları arasındaki kişilere yaklaşık 489.000 botulinum toksin enjeksiyonu yapıldı. Bu, 2002’de aynı demografik yaşa yapılan enjeksiyon sayısının iki katından fazla. (Market Watch)

# 7. Mikrodermabrazyon, 35 yaşın altındaki kişiler için bir gençlik öncesi tedavi olarak da ortaya çıkmıştır. İşlemin ortalama maliyeti, ayda bir kez yapılması gereken yaklaşık 154 $ ‘dır. 30 yaşında başlayıp 40 yıl boyunca yaptırılan işlemin toplam maliyeti 74.000 dolar. (Piyasa izle)

# 8. Bazı doktorlar, yaşlanma karşıtı prosedürlerde kullanılan dolgu maddeleri için şırınga başına 1.000 dolardan fazla ücret almaktadır. Bu tedaviler de genellikle sağlık sigortası kapsamında değildir. (Piyasa izle)

# 9. Küresel sağlık ürünleri endüstrisi, segmentlerinden biri olarak yaşlanmayı önleyici ürünler de dahil olmak üzere 569 milyar dolar değerinde. Yaşlanma karşıtı ürünler de dahil olmak üzere kozmetik ve tuvalet malzemeleri 333 milyar dolar değerinde. (Yeni deri)

# 10. 2025 yılına kadar, bilinen insanlık tarihinde ilk kez 65 yaş üstü insanların sayısı 5 yaş altı çocukları geçecek. (Yeni deri)

# 11. 5 Baby Boomer’dan 4’ü genç hissetmek ve öyle kalmak için adımlar attıklarını söylüyor. (Yeni deri)

# 12. Tüketicilerin %90’ı, yaşlanmayı geciktirme çabalarını desteklemek için sağlıklı bir yaşam tarzına nasıl ulaşılacağını ve ardından nasıl sürdürüleceğini öğrenmekle ilgileniyor. (Yeni deri)

# 13. ABD pazar gelirinin sektöre öncülük etmeye devam etmesi beklense de, 2025 için en hızlı büyüme seviyeleri Asya-Pasifik (APAC) bölgesinde olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki %76’lık büyümeye kıyasla %82’lik bir büyüme bekleniyor. (Yeni deri)

# 14. 2016 yılında, APAC bölgesi yaşlanma karşıtı endüstriye yaklaşık 13 milyar dolar gelir sağladı. (Teknaviyo)

Yaşlanma karşıtı endüstri trendleri ve analizi

Yaşlanma karşıtı endüstri, kişinin görünüşünde özgünlük için sosyal bir dürtü olsa bile büyümeye devam edecek. Tamamen tıbbi bir bakış açısıyla bile, 2050’de 65 yaşın üzerinde olacak Amerikalıların sayısı %20’den fazla olacak. Bu, bugün olduğundan yüzde 7 daha fazla.

2008 yılından bu yana yaşlanma karşıtı bakım sağladığı belgelenen doktor sayısı 26.000’e yükseldi. Bu, sadece 10 yılda bu sertifikayı alan 9,000 Amerikalı doktorun artışı anlamına geliyor.

Yaşlanma sürecini durduramayız. Yapabileceğimiz şey, yaşlanmanın neden olduğu yan etkileri iyileştirmeye yardımcı olmak, herkesin en iyi şekilde görünmesine ve hissetmesine yardımcı olmaktır.

Bu sektörü geride tutan şey, tanınmaması. American Board of Medical Specialties, yaşlanmayı önlemeyi tıbbi bir kategori olarak kabul etmemektedir. Herhangi bir uzmanlıktan herkes, yaşlanma karşıtı ilaçları çok zorlanmadan uygulayabilir. Hormon reçete etmek gibi basit bir şey bile, bir sağlık hizmeti sağlayıcısını endüstrinin bir parçası olarak sınıflandırmak için yeterli olabilir.

Sonra yaşlanma karşıtı endüstri tarafından sunulan en popüler tedavilerden bazılarının düzenlenmediği gerçeği var. Biyo-özdeşler gibi maddeler, orta yaşa ulaştıkça kilo alıp enerji seviyelerini düşüren kadın ve erkeklere belirli bir testosteron formu sağlar.

Daha fazla düzenleme ile daha iyi tanıma gelebilir. Eğer bu gerçekleşirse, yaşlanma karşıtı endüstri patlamaya hazır bir büyümeye hazırdır. O zamana kadar, nüfus yaşlanmaya devam ettikçe endüstrinin popülaritesinin artmaya devam etmesini bekleyin.