15 Basınçlı Hava Endüstrisi İstatistikleri, Trendleri ve Analizi

Basınçlı hava endüstrisi, kullanıcıların çeşitli ihtiyaçlar için basınçlı havaya erişmesine olanak tanır. Üretim ekipmanlarından otomobillere ve petrol ve gaza erişime kadar, çoğumuzun her gün kullandığı ve basınçlı hava teknolojilerinden yararlanan çok sayıda cihaz var.

İnsan vücudu bile akciğerler yoluyla basınçlı hava üretir.

Basınçlı hava endüstrisinin kökenleri, MÖ 15. yüzyılda ortaya çıkan ilk modeller olan körüğün icadında bulunabilir. Enerjiyi iletmek için basınçlı hava kullanmaya başlayacağımız 19. yüzyıla kadar olmayacaktı. İlk kompresör tesisi 1888’de Fransa’da kuruldu ve sonunda 18.000 kilovat güç üretti.

Günümüzün basınçlı hava endüstrisi, çeşitli araç ve ekipmanlarda bulunan hava kompresörleri ve güç aktarım ürünlerine sahiptir. Bilgisayar gibi bilgisayarınızın iç tozunu püskürtmek için bir kutu içinde basınçlı hava da satın alabilirsiniz.

Basınçlı hava endüstrisinden önemli istatistikler

1. Amerika Birleşik Devletleri’nde hava kompresörü ve gaz kompresörü imalatı 11 milyar dolar değerinde bir endüstridir. 2016 yılında imalat sanayi üretimi 9,5 milyar dolar brüt üretim değeri sundu. 2012 ve 2017 yılları arasında sektör nispeten istikrarlı kaldı ve yıllık %0,4 büyüme oranına ulaştı. (IBIS Dünyası)

# 2. Şu anda ABD Birleşik’de basınçlı hava endüstrisinde faaliyet gösteren yaklaşık 300 şirket var, bunlar yaklaşık 20.000 kişinin doğrudan istihdamından sorumludur. Atlas Copco, Dresser-Rand ve Gardner Denver, sektörün önde gelen firmalarıdır. (IBIS Dünyası)

# 3. 2015 yılında, basınçlı hava endüstrisinin yaşadığı pazar payının %41’i petrol ve gaz segmentinden geldi. (Teknaviyo)

# 4. Petrol ve gaz segmenti, endüstrinin 2016 yılında ürettiği 20 milyar dolarlık küresel gelirin önemli bir kısmından sorumluydu. (Grand View Research)

# 5. Kuzey Amerika hava kompresörü pazarının 2022 yılına kadar yıllık 6,6 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyor. Rotary hava kompresörlerinin lider segment olması, ardından santrifüj kompresörlerin ve ardından pistonlu kompresörlerin gelmesi bekleniyor. (Grand View Araştırması)

# 6. Gresli hava kompresörleri, basınçlı hava endüstrisi için endüstri gelirinin önemli bir bölümünü yansıtır. (Grand View Araştırması)

# 7. Sabit hava kompresörlerinin de, taşınabilir üniteleri 2:1 ölçeğinde geride bırakarak endüstri lideri bir segment olması bekleniyor. (Grand View Research)

# 8. Küresel olarak üretilen basınçlı havanın %35’i kaçaklar yoluyla boşa harcanmaktadır. Ortalama bir operatör, ekipmanı üzerinde bir hava denetimi yaparak işletme maliyetlerinin %25’ine kadar tasarruf edebilir. (Kompresör ve servis pompası)

# 9. Bireysel bir ünite tarafından üretilen her 10 PSI fazla basınç için, kullanıcıların ödemesi gereken enerji maliyetinde %5’lik bir artış vardır. (Kompresör ve servis pompası)

# 10. Kendi ünitelerinize düzenli bakım yaparak basınçlı hava sisteminin oluşturduğu elektrik maliyetlerini %50’ye varan oranda ortadan kaldırabilirsiniz. (Kompresör ve servis pompası)

# 11. Tüm üreticilerin %70’i bir tür basınçlı hava sistemi kullanır. Bunun nedeni, basınçlı hava endüstrisinin takım tezgahları, ayırma ekipmanı, malzeme taşıma sorumlulukları ve hatta sprey boya ile çalışmasıdır. (Quincy kompresör)

# 12. Tipik SCFM kurulumu için, sıkıştırılmış hava güç kayıpları ortalama 9.600 $ civarındadır. 1.500 CFM’lik bir kurulum için, boşa harcanan basınçlı havanın değeri yılda 32.000 dolardan fazladır. (Quincy kompresör)

# 13. 100 PSI basınçlı hava sisteminde 1/8 inç çapında bir sızıntı, her yıl kullanılmayan enerjide 12.000 dolardan fazlaya mal olabilir. (Quincy kompresör)

# 14. Hava kompresörleri, elektrik enerjisinin %90’ını ısıya dönüştürür. (Quincy kompresör)

#onbeş. 2016 yılında Güney Kore’de yaklaşık 13.000 endüstriyel hava kompresörü ünitesi üretildi. (İstatist)

Basınçlı Hava Sektörü Trendleri ve Analizi

Büyüme, basınçlı hava endüstrisi gibi olgun bir endüstri ile teknolojik yeniliklere bağlıdır. Buna bir örnek, 2013’ten itibaren Atlas Copco ürünlerine dahil edilen GA VSD + kompresördür. Bu teknoloji, kullanıcıları yalnızca endüstri ürünlerinde daha üretken kılmakla kalmadı, aynı zamanda sabit bir üniteye kıyasla her bir ünitenin enerji tüketimini %35 oranında azalttı. . hız kompresörü.

Araştırma ve geliştirme zincirinde daha yenilikçi fikirlerin olduğu fikrinden hareketle, basınçlı hava sektörünün önümüzdeki 5 yıl içinde %7 oranında büyümesi bekleniyor. Çin, ABD ve Orta Doğu’da gerçekleşen petrol ve gaz endüstrisi genişlemeleri ile endüstri büyük başarılar elde etmeye hazır görünüyor.

Endüstrinin büyümesini de desteklemek için aletleri ve arabaları arayın. Bir ekonomik gerileme ABD ekonomisini vurursa veya ABD doları dünya para birimlerine karşı güçlenirse, bu büyüme rakamları tutmayabilir. Aksi takdirde, basınçlı hava endüstrisi 2024 yılına kadar 40 milyar dolara yakın bir değere ulaşmaya hazır görünüyor.