15 Lazer Epilasyon Sektörünün İstatistikleri, Trendleri ve Analizi

İstenmeyen tüylerden biraz bıktıysanız, artık tıraş etmenize, koparmanıza veya ağda yapmanıza gerek yok. Etkilenen bölgedeki tüyleri kalıcı olarak azaltmak için lazer epilasyon hizmeti almayı tercih edebilirsiniz.

Lazer epilasyon, lazer ışığını doğrudan her kıl köküne ileterek çalışır. Foliküllerin içindeki pigment ışığı emer ve sonunda saçı yok eder. Bazı insanlar hemen sonuç görürken, diğerleri bu non-invaziv tedavinin faydalarını görmeye başlamadan önce 2-4 ziyaret gerektirebilir.

Günümüzde mevcut olan diğer seçeneklere göre lazer epilasyonu seçmenin birçok faydası vardır. Kesin noktaları hedefleyebilir, çeşitli cilt tiplerini etkili bir şekilde tedavi edebilir ve cildi sağlam bırakabilir. Buna karşılık, güneş ışığı epilasyonu zorlaştırdığından, tedaviden önce ve sonra 6 haftaya kadar güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız.

Lazer epilasyon endüstrisinden önemli istatistikler

# 1. Bir lazer epilasyon randevusu sadece yaklaşık 20 dakika sürer. Sonuçlar 2 tedaviden sonra ortaya çıkmaya başlar ve tam sonuçlara ulaşmak yaklaşık 12 hafta sürer. (Kozmopolitan)

# 2. Çoğu insan, tedavi edilen alanlarda saç büyümesinde %90’lık kalıcı bir azalma olduğunu bildirmektedir. Bununla birlikte, dalgalanan hormonlar saçın bir kısmının yeniden büyümesine neden olabilir. Bazı insanlar ek saç büyümesi bile görebilir. (Kozmopolitan)

Lazer Epilasyon Sektör İstatistikleri

# 3. Seans başına ortalama maliyet, lazer epilasyon tedavileri sunan sağlayıcıya bağlıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nde, seçilen tedavi alanına bağlı olarak fiyat aralığı 50 $ ile 300 $ arasında değişmektedir. (İyi Kat Hizmetleri)

# 4. 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.1 milyon lazer epilasyon işlemi yapılmıştır. Toplamda, bunun gibi kozmetik prosedürlere 16 milyar dolardan fazla harcandı. (Ulusal Lazer Enstitüsü)

# 5. ABD’de gerçekleştirilen lazer epilasyon işlemlerinin sayısı 2000 yılından bu yana %51 arttı. (Ulusal Lazer Enstitüsü)

# 6. Neredeyse 2,8 milyon Amerikalı, lazer epilasyon dahil olmak üzere 2017’de 4 defadan fazla ağda dışında bir epilasyon tedavisi kullandı. (İstatist)

# 7. Lazer epilasyon sektöründen elde edilen toplam gelir 2009 yılında 244 milyon doları aştı. O zamandan beri, sektör rakamları genel epilasyon endüstrisine karıştı. (Epilasyon günlüğü)

# 8. Lazer epilasyon sektörünün hizmet verdiği müşterilerin %82’si kadındır. 18-29 yaş grubundaki kişilerin %60’ı bu tedavi seçeneği ile saçlarını almak istediğini söylüyor. (Epilasyon günlüğü)

# 9. Kol kıllarını hedefleyen bir tedavinin medyan fiyatı yaklaşık 125 dolar. Karşılaştırıldığında, sırttaki tüyleri hedefleyen tedavinin ortalama fiyatı yaklaşık 420 dolar. (Epilasyon günlüğü)

#10. En az bir lazer epilasyon seansı deneyimleyen kişilerin %11’i herhangi bir ağrı yaşamadıklarını söyledi. Hastaların %84’ü tedavi sırasında hafif ila orta düzeyde ağrı yaşadıklarını söyledi. (Epilasyon günlüğü)

# 11. Lazer epilasyon müşterilerinin %87’si işlemi tekrar yaptıracaklarını söylüyor. (Epilasyon günlüğü)

# 12. Batı ABD, endüstri gelirinin %31’ini oluşturan lazer epilasyon tedavileri için en popüler bölgedir. Doğu Sahili, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gelirin %22’sini daha oluşturuyor. (Epilasyon günlüğü)

# 13. Lazer epilasyon hizmeti alan erkeklerin %45’i kendi özel tüylerinin tamamen alındığını söylüyor. Erkeklerin %22’si ise istenmeyen tüylerinin en az %75’inin alındığını söylüyor. (Epilasyon günlüğü)

# 14. 2017 yılında dünya çapındaki epilasyon endüstrisinin toplam değeri 880.2 milyon dolardı. 2022 yılına kadar sektörün değerinin 1,35 milyar dolara ulaşması bekleniyor. (İstatist)

#onbeş. Lazer epilasyon işlemlerinin çoğu 40 yaş üstü hastalara uygulanmaktadır. 2009 yılında bu işlemlerin 300.000’den fazlası gerçekleştirilmiştir. 30-39 yaşındaki demografi için sadece 34.000 prosedür uygulandı. (Gerçek ben)

Lazer epilasyon endüstrisindeki trendler ve analizler

Lazer epilasyon endüstrisi, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde hala nispeten genç. FDA, 1997 yılında bu tedaviler için ilk ticari lazerleri onayladı. Bu, hala bu sektörde olma riskinin olduğu ve gelir artışı için hala umut olduğu anlamına geliyor.

Lazer epilasyon sektörüne bir tedavi seçeneği olarak bakanlar için potansiyel olarak mevcut olan sayısız fayda vardır. Tedavi döngüsü bittikten sonra artık tıraş olmanıza gerek kalmadığından 2 saatten fazla zaman kazanırsınız. Tıraş ürünlerinde yılda yaklaşık 200 $ tasarruf edilir.

Yüksek fiyatlı bir tam seansta bile, lazer epilasyon kullanarak istenmeyen tüylerden kurtulmanın ortalama ömür boyu maliyeti sadece 3.000 dolardır. Tıraş için ömür boyu maliyeti 10.000 doların üzerindedir. Ağda prosedürlerinin ömür boyu maliyeti 23.000 doların üzerindedir.

Sektöre sunulan potansiyel müşteri sayısını azaltan sınırlı güneş ışığına maruz kalma gerekliliği de dahil olmak üzere, endüstrinin yüzleşmesi gereken bazı zorluklar vardır. Yeni teknolojiler şimdiden daha fazla cilt tipi ve saç uzatma tedavisi seçeneği açtı. Yeniliğe yönelik bu tutum devam ederse, sektör önümüzdeki 10 yıl içinde başka bir sürdürülebilir büyüme dönemine hazır görünüyor.