16 Ortopedi Endüstrisinde İstatistik ve Eğilimler

Ortopedi, yapay cihazlar kullanan bir tıp dalıdır. Ateller veya diş telleri içerebilirler, ancak ekonomik açıdan endüstri, bir kişinin açısı veya ayağıyla ilgili sorunları düzelten cihazları içerir.

Birçok kişi diş tellerini daha fazla kemer desteği sağlayan ayakkabı ekleriyle ilişkilendirir. Bununla birlikte, birkaç cihaz doğrudan ortez endüstrisi ile ilişkilidir. Gıda yastıkları, dolgular, tabanlıklar ve halhallar bu endüstri tarafından üretilen yaygın ürünlerdir.

Ortopedi endüstrisinden önemli istatistikler

# 1. Kuzey Amerika pazarının %15’e kadarı özel bir ortopedik üründen yararlanabilir. Yeni özel uyum, hasta değerlendirmesini baskı plakalarından uzaklaştırır çünkü 3D baskı, mevcut ayakkabı seçenekleriyle kullanılabilecek daha doğru bir şablon sağlayabilir. (Ergo Araştırması)

# 2. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortopedi endüstrisinin toplam pazar büyüklüğü, her yıl ortalama bir milyar dolar gelir. Perakende ayak bakımı ve posta siparişi satışlarından 1,3 milyar dolar daha elde edildi. (Ergo Araştırma)

Ortopedik Endüstri İstatistikleri

# 3. Kuzey Amerika’da 65 yaş ve üzeri nüfusun yaklaşık yarısı, ara sıra osteoartrit hastası olarak listeleniyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde 30 milyondan fazla kişiye hastalık teşhisi kondu. (Ergo Araştırması)

# 4. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortalama diş teli maliyeti, ürüne bağlı olarak 10 ila 800 $ arasında değişebilir. Özel diş telleri, sektördeki en pahalıya mal oluyor ve 300 dolardan başlıyor. (Amerikan Ayak ve Ayak Bileği Ortopedi Derneği)

# 5. Ortez endüstrisinin ayak bakımı segmenti, daha düşük işçilik maliyetleri ile ürünler üretebilen yabancı üreticilerin ağır baskısı altındadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde, 2017’de sona eren 5 yıllık dönemde, bu sektör segmenti yıllık %2,6 daraldı. (IBIS Dünyası)

# 6. ABD ayak bakımı imalat pazarının şu anda 644 milyon dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Sektörün bu segmentinde şu anda yaklaşık 130 şirket faaliyet gösteriyor ve yılda ortalama 1.500 kişiyi istihdam ediyor. (IBIS Dünyası)

# 7. Ayraç endüstrisinin emeğe harcadığı her 1 dolar için, sermaye harcamalarına yaklaşık 0.12 dolar yatırılacaktır. (IBIS Dünyası)

# 8. 2022’de sona eren dönem için, ortez endüstrisinin %6,64’lük bir CAGR’de genel bir büyüme beklentisi var. (Mutlak raporlar)

# 9. 2016’da Medicare, Amerika Birleşik Devletleri’nde tedavi gören hastalar için 3 milyondan fazla ortopedik kodu onayladı. Bu tedavi onayları, 2016 yılında 1 milyar dolardan fazla Medicare harcamasıyla sonuçlandı. (Amerikan Protez Ortezleri Birliği)

# 10. Sağlanan hizmetlerde 717 milyon doları temsil eden 2.11 milyondan fazla protez masrafı da Medicaid tarafından ayak ve ayak bileği bakımı isteyen hastalar için karşılandı. (Amerikan Ortopedik Protez Derneği)

Ortopedi Sektörü Küresel İstatistikleri

# 11. Diyabetli birinin ayağını kaybetme riski, hastalığı olmayan birine göre 40 kat daha fazladır. Her yıl, korse endüstrisinin bir şekilde destekleyebileceği yaklaşık 80.000 alt ekstremite amputasyonu meydana gelir. (Amerikan Ortopedik Protez Derneği)

# 12. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir tür ortopedik hizmet sunan 3.000’den fazla hasta bakım merkezi bulunmaktadır. (Amerikan Ortopedik Protez Derneği)

# 13. Korse endüstrisi ile ilişkili hasta hizmetleri, her yıl 4 milyar dolara kadar gelir sağlayabilir. (Amerikan Ortopedik Protez Derneği)

# 14. Zamanında ortopedik bakım, zamanında hizmet sunulmadığında hastaların karşılaştığı maliyetlere kıyasla, bir hastanın yaşadığı tıbbi maliyetlerde %23’e varan oranda tasarruf sağlayabilir. (Amerikan Ortopedik Protez Derneği)

#onbeş. Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin yaklaşık 60 milyon dolarlık fonu, gazilere hizmet ve destek sağlamaya ağırlık verilerek, ortez ihtiyaçlarıyla ilgili araştırmalar için kullanılıyor. (Amerikan Ortopedik Protez Derneği)

#on altı. Amerika Birleşik Devletleri’nde ortez endüstrisi için neredeyse hiçbir düzenleme yoktur. Hemen hemen her sağlık uzmanı, bir hastaya diş teli satma yeteneğine sahiptir. Meslek birlikleri sadece kendi üyelerini düzenleyebilir. (ortopedi uzmanı)

Ortopedik Endüstri Trendleri ve Tahmini

Diş telleri, ayak veya ayak bileği problemleri teşhis edildiğinde ameliyat ihtiyacını geciktirmeye yardımcı olabilecek tıbbi cihazlardır. Bir müdahale gerçekleşmeden önce büyüme plakalarının kapanmasını beklemesi gerekebilecek çocuklar için özellikle önemlidir. Doğru tasarlandıklarında, bir dizi farklı koşulla ilişkili ağrıya yardımcı olabilirler.

Bu endüstrinin tam potansiyeline ulaşmasını engelleyen şey, sağlık sigortacılarının kabul görmemesidir. Özel diş telleri reçete edilirse, ABD’deki ortalama bir aile, ürünün 800 dolara kadar çıkabilen beklenmedik maliyetlerini karşılayamaz. Kapsama seçenekleri mevcut olsaydı, satışlar muhtemelen çok daha güçlü olurdu.

Tüketiciler halihazırda ayakkabılarına yılda 29,75 milyar dolardan fazla harcıyor. Küresel olarak, ayakkabı satışları 52,17 milyar dolar gelir elde ediyor. Ortopedi endüstrisi, ayakkabı endüstrisinin iki katı olan tahmini bir CAGR’ye sahiptir.

İnsanlar ayaktayken rahat olmak isterler. Tellere talep var. Ancak piyasanın yapısı, umduğunuz geliri elde etmenizi engeller.