17 Conta Sektörü İstatistikleri, Trendleri ve Analizi

Conta endüstrisi, conta ve conta üretiminden sorumludur. Paketleme cihazları da endüstri tarafından sağlanan bilgilerle birlikte yer almaktadır. Bu ürünler metalik, metalik olmayan ve kalıplanmış malzemeler dahil olmak üzere her türlü malzeme ile yapılabilir ve kullanılabilir.

Contalar mekanik bir bileşendir. İki bilgisayar çalışırken bir bağlantı noktasında mühür oluşturmak için kullanılırlar. Evlerde, işyerlerinde ve endüstriyel yerlerde kullanılan bileşenlerin çoğu, bu endüstri tarafından üretilen bileşenleri kullanır. Bunun nedeni, bir contanın, ürünün düzensizliklerinden kaynaklanan boşlukları doldurabilmesi nedeniyle iki kusurlu temas yüzeyinin bir araya gelmesine izin vermesidir.

Contalar genellikle çeşitli farklı malzemelerden yapılır ve ürünün farklı basınç ve sıcaklıklara yanıt vermesine olanak tanır. Bazı contalar, alınan elektromanyetik darbelerdeki değişikliklere bile yanıt verir.

Conta endüstrisinden önemli istatistikler

# 1. Amerika Birleşik Devletleri’nde conta endüstrisi, kaşe üretimi ile birleştirildiğinde yıllık yaklaşık 8 milyar dolar gelir elde ediyor. (IBIS Dünyası)

# 2. 2017 yılında sona eren 5 yıllık dönemde, sektör yıllık %1,1 oranında büyümüş ve bu sektörde faaliyet gösteren şirketlerin kar marjlarının sabit kalmasına yardımcı olmuştur. (IBIS Dünyası)

Conta Sektörü İstatistikleri ABD Pazar Büyüklüğü

# 3. Conta ve conta imalat sanayi için şu anda ABD pazarında aktif 581 şirket bulunmaktadır. Bu şirketler birlikte doğrudan yaklaşık 30.000 kişiyi istihdam etmektedir. (IBIS Dünyası)

# 4. 2009 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nden conta endüstrisine yapılan sevkiyatların toplam değeri, 2007 ve 2008’deki durgunluk yıllarının bir sonucu olarak 5.075 milyar dolardı. 2010’da sektör, geri dönmeden önce 5,9 milyar dolar gelir elde etti. 6 milyar dolarlık bir sektöre 2011 yılında. (Statista)

# 5. Makineler, 2016 yılındaki tüm satışların %33.4’ünü oluşturarak, conta sektörünün nihai kullanım ihtiyaçlarının büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Bunu otomotiv, elektrik ve elektronik kullanımları ve havacılık sektörü izlemektedir. (Gelecekteki pazar beklentileri)

# 6. Otomotiv contaları ve contaları için küresel pazar, 2022 yılına kadar 12.36 milyar dolara kadar çıkabilir. Asya-Pasifik, %7,06’lık bir CAGR beklentisiyle, Kuzey Amerika dışında endüstri için en güçlü büyüme bölgesidir. (Piyasalar ve Piyasalar)

# 7. Avrupa conta ve conta pazarı, otomotiv endüstrisinin OEM ayak izine dayanmaktadır. En az 2022 yılına kadar yıllık %6,42 bileşik oranında büyümesi öngörülmektedir. (Piyasalar ve Piyasalar)

# 8. Küresel conta ve conta endüstrisinin değeri 54 milyar dolardan fazladır. 2014 yılında, küresel pazarın talep seviyelerinin 2019 yılına kadar yıllık %5,3 artarak 70,8 milyar dolar gelir elde edeceği tahmin ediliyordu. (Freedonia Grubu)

# 9. Conta endüstrisinin elektrik ve elektronik segmentinin, toplam küresel segment olarak yıllık %5,2 artışla en hızlı büyüme seviyelerini yaşaması bekleniyor. (Freedonia Grubu)

# 10. 16 milyar doları aşan toplam değerlerle Asya Pasifik bölgesi, yükselen ekonomilerin sektördeki küresel fiyatlandırma yapılarını etkileyebilecek pazar taleplerini yönlendirdiğini görecek. (Teknaviyo)

# 11. Conta ve conta sektörünün kullandığı ana malzemelerden biri kauçuktur. Doğal ve sentetik ürünler de dahil olmak üzere dünya çapında toplam kauçuk üretim seviyeleri, geçen yıl 27.2 milyon mt’a ulaştı. (İstatist)

# 12. Yılda yaklaşık 12.4 milyon mt kauçuk üretilir ve bu üretimin yaklaşık %45’i Asya Pasifik bölgesinde üretilir. APAC bölgesi aynı zamanda 3,9 milyon ton üründen sorumlu en büyük sentetik kauçuk üreticisidir. (İstatist)

# 13. Otomotiv endüstrisinde ABD’li tüketiciler için üretilen conta ve keçelerin %67’si hafif araçlarda kullanılmaktadır. Diğer %30’u ise ticari araç operasyonları için üretilmiştir. Geri kalan kısım, OE hizmet setlerine ayrılmıştır. (İtfaiye Grubu)

# 14. Fel-Pro, Illinois’deki tek bir üretim tesisinde günde 300.000 conta üretebilir. Bu rakam, 35.000’den fazla kalıplanmış kauçuk conta ürünü oluşturmak için tescilli formülasyonlarla birlikte 45 enjeksiyon kalıplama presinin kullanımını içermez. (İtfaiye Grubu)

#onbeş. Conta ve conta endüstrisi için listelenen ABD gönderileri 2000 yılında toplam 6,1 milyar dolardı. Bu rakam, 1980’lerde gönderilen gönderilerin değerinin yaklaşık üç katı.(Business Reference)

#on altı. Conta ve conta endüstrisi 2009’da 5 milyar doların biraz üzerine düştüğünde, sektör için en son gelirin bu kadar düşük olduğu 1999 yılında, toplam değer 5,37 milyar dolardı. (Şirketler için referans)

# 17. Amerika Birleşik Devletleri’nde conta endüstrisinin imalat sektöründeki toplam endüstriyel istihdam, 1998’den beri nispeten istikrarlıdır. İmalat ve üretkenlikteki gelişmelere rağmen, endüstride yalnızca 2.000 toplam iş azaltılmıştır. (Şirketler için referans)

Conta Sektörü Trendleri ve Analizi

Son yıllarda, conta endüstrisi ürün yapmak için asbest kullandı. Bol ve son derece lifli olan malzeme, kumaş ve ip malzemelerine bile dokunmuştur. Zirvede, levha derz malzemeleri genellikle %80’e kadar beyaz asbest içerir. Bu mineralin tehlikelerini keşfettikten sonra conta endüstrisi üretim süreçlerini değiştirmeye başladı.

Bu değişimin gerçekleştiği sırada, bu endüstri tarafından elde edilen gelir de nihayet istikrarlı bir şekilde artmaya başlayacaktır.

2010-2013 yıllarında, conta endüstrisi için tahminler, endüstrinin 2018 yılına kadar 10,6 milyar dolarlık gelir elde etmesine yardımcı olacak büyüme seviyeleri öngördü. Bu tahminler, yıllık büyümenin gücünü olduğundan fazla tahmin etse de, sektör için gelir eğilimleri olumluydu.

Gelişmiş malzemeler endüstriye girerken, ürünlerin daha yüksek kar marjlarına ve daha uzun hizmet ömrüne sahip olması bekleniyor ve bu da contalara ve contalara yeni bir ilgi uyandırıyor. Büyüyen küresel sanayi sektörü ile birleştiğinde, pazardaki yenilikçi ürünlerle bile talep seviyelerinin artmasa bile aynı seviyede kalması bekleniyor.

2023 yılına kadar yıllık büyüme oranı %0,4 kadar düşük olabilir. Bu seviyede bir büyüme gerçekleşirse, elde edilen gelir neredeyse on yıl önce yapılan tahminlerin altında kalabilir. Yine de, conta endüstrisi için eğilim hala devam ediyor ve hiçbir şey onu durduramıyor gibi görünüyor.