18 Meksika hazır giyim endüstrisinin istatistikleri, eğilimleri ve analizi

Meksika önemli bir tekstil üreticisidir. Rekabetçi işgücü maliyetlerine dayalı endüstrisi ve Amerika Birleşik Devletleri’ne olan coğrafi yakınlığı ile NAFTA anlaşmaları, ABD ihracatçıları tarafından üretilen iplikler, kumaşlar ve ekipman için daha iyi bir gelecek segmenti yaratmak için her iki sektörün de aktifleştirilmesine izin veriyor.

Meksika hazır giyim endüstrisinin %63’ü ülkenin kuzeydoğu ve orta bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Bu bölge, Mexico City, Puebla ve ABD sınır eyaletlerinin çoğunu içerir ve GSYİH’nın toplam %1.3’ünü temsil eder. 2017 yılında ABD tekstil sektöründen Meksika’ya yapılan ihracat 5,99 milyar dolara ulaştı. İthalat daha sonra aynı yıl 2,5 milyar doları buldu.

Meksika hazır giyim endüstrisi, son yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nden yaptığı ithalatlara uygulanan tarifelerin düşürülmesinden yararlandı. Aktif şirketleri güçlendirmeye yönelik yeni girişimler ve mevcut vergi kurallarının uygulanmasına yönelik bir baskıyla birlikte, bu ülkenin sağladığı birçok fayda, 2008’den bu yana özel endüstriyel kumaşlarda ABD’nin önde gelen ihracat pazarı haline geldi.

2018 yılında Meksika’da hazır giyim sektörünün toplam değeri yaklaşık 22.08 milyar dolardı. Bu, bir önceki yıla göre yüzde 8,4’lük bir artış oldu.

Meksika hazır giyim endüstrisinin temel istatistikleri

# 1. 2016 yılında, Meksika’ya ABD endüstriyel ve özel kumaş ihracatı, bir önceki yıla göre %1,1’lik bir artışı temsil eden ABD toplamının %50’sini oluşturdu. (ABD Ticaret Bakanlığı)

# 2. ABD tıbbi tekstilleri için en büyük pazar, Meksika hazır giyim endüstrisindeki ulusal pazarın %27’sini temsil eden Meksika’dır. (ABD Ticaret Bakanlığı)

Sears, Coppel ve Zara'nın pazar payına göre Meksika'daki giyim endüstrisi istatistikleri

# 3. Meksika’nın hazır giyim sektöründe alışveriş yapan tüketicilerin %78’i, seçtikleri ürünlerde sıcaklık kontrol özelliği istediklerini söylüyor. Bu, giysilerinizde yerleşik olarak kırışıklık direncine ve bakımı kolay özelliklere sahip olmak istediğiniz yüzdeyle aynıdır. (Küresel Yaşam Tarzı Monitörü)

# 4. Tüketicilerin %76’sı, gelecek yıl içinde giysilerinde direnç veya koku kontrol özellikleri arayacaklarını söylüyor. (Küresel Yaşam Tarzı Monitörü)

# 5. Meksika hazır giyim endüstrisinde alışveriş yapanların %75’i, leke tutmazlığının giysilerinin en önemli özelliklerinden biri olduğunu söylüyor. %74’ü her bir öğede yerleşik olarak bulunan daha fazla nem kontrol özelliği görmek isterken, %70’i UV koruması istiyor. (Küresel Yaşam Tarzı Monitörü)

# 6. Meksika’daki tüketicilerin %51’i, stresi azaltmaya yardımcı olan giysiler satın alma olasılıklarının yüksek olduğunu söylüyor. %47’si hidrasyon kontrolü olan bir şey alacaklarını söylüyor. %44’ü kalp atış hızını izleyen giysilerin kendileri için çekici olacağını söylüyor. (Küresel Yaşam Tarzı Monitörü)

# 7. Meksika’daki tüketicilerin %94’ü çevre sorunlarının günlük yaşamlarını bir şekilde etkilediğini söylüyor, bu yüzden belirli giysiler satın alıyorlar. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketicilerin sadece %75’i bu düşünceye katılıyor. (Dahili pamuk)

# 8. Meksika hazır giyim endüstrisi ile çalışan tüketicilerin %78’i, tekstillerini veya kıyafetlerini geri dönüştürmek için aktif bir çaba sarf ettiklerini söylüyor. (Dahili pamuk)

# 9. Üç tüketiciden ikisi, seçenekleri olduğunda sentetikler yerine sürdürülebilir veya doğal malzemelerden yapılmış giysiler aldıklarını söylüyor. (Dahili pamuk)

# 10. Tüketicilerin %69’u, sürdürülebilirliğin giyim alımları üzerindeki etkisinin genel karar verme süreçleri için önemli olduğunu söylüyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketicilerin sadece %46’sı bu ifadeye katılıyor, dünya nüfusunun ise %61’i aynı fikirde. (Dahili pamuk)

Kadın, erkek, erkek ve kız çocuklarının pazar büyüklüğüne göre Meksika hazır giyim endüstrisi istatistikleri

# 11. Meksika’daki ortalama bir tüketici, yıl boyunca giyime yaklaşık 166 dolar harcayacak. Bu rakam bir önceki yıla göre %7 daha fazla. (İstatist)

# 12. Meksika hazır giyim endüstrisi için en büyük pazar segmenti, 2018’de toplam 7,7 milyar doları temsil eden kızlar ve kadınlar için giyimdir. (Statista)

# 13. Meksika hazır giyim endüstrisi aracılığıyla her yıl yaklaşık 415.000 işçi doğrudan istihdam olanağı elde etmektedir. 2013 yılında ülkede yaklaşık 22.000 giyim firması faaliyet gösteriyordu. (NovaLink)

# 14. Meksika’daki tekstil ve giyim endüstrisi, her yıl ülkenin GSYİH’sının yaklaşık %6’sını temsil ediyor. Ayrıca, imalat sanayiinde Meksika’da mevcut olan tüm istihdam fırsatlarının yaklaşık %20’sini sağlamaktadır. (NovaLink)

#onbeş. Meksika’nın her yıl gönderdiği ihracatın %63’ü tekstil ve hazır giyim sektörünü kapsıyor. Bu rakam 2015 yılında toplam değerde %5,1 oranında azalmıştı ancak yine de yaklaşık 6,5 milyar dolar değerindeydi. (Tekstil Görünümü Uluslararası)

#on altı. Meksika’nın her yıl ihraç ettiği giysi ve tekstil ürünlerinin %87’sinden fazlası Amerika Birleşik Devletleri’ne gidiyor. Bu rakam 2012’den beri sabit kalmıştır. Kanada, toplam değerin %1.9’unu temsil eden bir sonraki en büyük Meksika giysisi ithalatçısıdır. (Tekstil Görünümü Uluslararası)

# 17. Çeşitli ürün kategorilerinde, 2015’ten bu yana, %57’den fazla pamuklu çorap ile talepte keskin düşüşler görüldü. Erkek ve erkek çocuklar için yün takımlar yaklaşık %36 oranında, sentetik elyaflı iç giyim ise %29 oranında düşüş gösterdi. Erkekler ve erkekler için dokuma gömlekler de %28 düştü. (Tekstil Görünümü Uluslararası)

# 18. Şu anda, Ocak 2019’da (Textile Outlook International) yürürlüğe giren Most Favored Nation statüsü kapsamında daha düşük ithalat vergisi oranına sahip 73 ürün ve yedi tekstil var.

Meksika'daki e-ticaret giyim endüstrisinin istatistikleri

Meksika’daki giyim endüstrisinin eğilimleri ve analizi

Meksika’nın hazır giyim endüstrisinin en az 2022 yılına kadar %7,5 oranında büyümeye devam etmesi bekleniyor. Yeniden biçimlendirilmiş NAFTA anlaşması kapsamında ABD ile ekonomik koşulların nasıl geliştiğine bağlı olarak, ülke için daha fazla iş fırsatı oluştuğu için bu rakam 2026’ya kadar çok daha yüksek olabilir. .

Bu sektör için dikkate alınması gereken önemli bir risk de vardır. Güneydoğu Asya’da tazminat oranları artıyor olsa da, Bangladeş ve Hindistan’da sunulan asgari ücret, Meksikalı işçilerin benzer işler için kazandıklarından çok daha düşük. Yerli sanayi büyümeye devam ettikçe, fiyatlar Meksika’yı küresel pazardan çektiği için uluslararası ihracat fırsatları daralabilir.

Niş pazar segmentleri, öğelerin değeri artmaya devam ettikçe, Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğu gibi Meksika’da da gelişmeye devam edecek. Endüstrinin ABD dolarına karşı uygun bir döviz kurundan yararlanmaya devam etmesini bekleyin, ancak etkinin çoğu diğer ticaret ortaklarından ziyade kuzey sınırında meydana gelir.