18 Toz Metalurjisi Endüstri İstatistikleri ve Trendleri

Toz metalurjisi, metallerin ince bir toz olarak üretilmesini ve işlenmesini içerir. Bu tozlar, belirli nesneler oluşturmak için preslenebilir ve sinterlenebilir. Birçok sektör bu eşsiz teknolojiden yararlanarak 2013 rakamları itibariyle 6 milyar dolar değerinde bir sektör yaratıyor.

Toz metal kullanmanın birçok faydası vardır. Makul bir fiyata mevcuttur, çeşitli endüstrilerde kullanılabilir ve dövme işlemi, metal ürünleri geleneksel yöntemlerle üretilmiş ve rafine edilmiş gibi güçlü kılar.

2001 yılından bu yana, toz metalurjisi endüstrisi yıllık %11’e varan büyüme oranları yaşadı. Araçlarda yakıt verimliliğini artırmaya yönelik mevzuat, kalkınma için itici bir güçtür. 2025 yılına kadar galon başına 54,4 mile yükselen kurumsal ortalama yakıt ekonomisi hedefiyle, demirli partikül endüstrisi daha önce hiç olmadığı kadar zorluklarla karşılaşacak.

Toz metalurjisi endüstrisinden önemli istatistikler

# 1. Demir tozu, toz metalurjisi endüstrisinde en yaygın kullanılan üründür. Şu anda %80 pazar payına sahip. (Bugünün malzemeleri)

# 2. Toz metalurjisi, genel olarak, üretilen bitmiş bileşendeki başlangıç ​​hammaddelerinin %97’sinden fazlasını kullanacak ve bu da endüstrinin yeşil bir teknoloji olarak tanınmasına olanak tanıyacaktır. (Metal Tozu Endüstrileri Federasyonu)

Pazar Büyüklüğüne ve Tahmine Göre ABD Toz Metalurjisi Endüstri İstatistikleri

# 3. Sanayi için Kuzey Amerika’daki tüm sektörlerde tahmini satışlar 2011 yılında 7 milyar doları aştı. Yaklaşık 25.000 kişi, belirli bir kapasitede sanayi tarafından doğrudan istihdam edilmektedir. (Metal Tozu Endüstrileri Federasyonu)

# 4. Amerika’nın toz metalurjisi şirketlerinin çoğu küçük işletmelerdir. İşletmelerin %90’ı şu anda ABD hükümeti tarafından yayınlanan standartlara göre küçük işletme tanımını karşılamaktadır. (Metal Tozu Endüstrileri Federasyonu)

# 5. Toz metalurjisi endüstrisi tarafından gerçekleştirilen geleneksel satışların %50’si otomotiv tedarikçilerinden gelmektedir. Satışların %17’si otomobil orijinal ekipman üreticilerine (OEM’ler) yöneliktir. Bunu eğlence amaçlı el aletleri (%8), ATV’ler (%6) ve endüstriyel motorlar (%4) izlemektedir. (Metal Tozu Endüstrileri Federasyonu)

# 6. Otomotiv endüstrisi, endüstrinin üretebileceği demir tozlarının metalurjik bileşenlerinin %70’inden fazlasını tüketir. Ayrıca, satışa sunulan 1.000’den fazla özel parça oluşturan 350’den fazla otomotiv bileşeni uygulaması mevcuttur. (Metal Tozu Endüstrileri Federasyonu)

# 7. PM endüstrisinin toz ve malzeme segmentinde sadece 30 şirket yer alıyor ve bu da yıllık 750 milyon dolarlık satışla sonuçlanıyor. (Metal Tozu Endüstrileri Federasyonu)

# 8. Çoğu elektrikli metalurji parçası 5 pound’dan daha hafiftir, ancak 35 pound’a kadar olan bir parça geleneksel ekipmanla yapılabilir. (Metal Tozu Endüstrileri Federasyonu)

# 9. Atomizasyon, Kuzey Amerika’da üretilen tüm metal tozlarının ağırlığının yaklaşık %70’ini oluşturur. Demir ve çelik, her yıl üretilen tüm metal tozlarının ağırlığının %80’ini oluşturmaktadır.

# 10. Demir ve çeliğin yanı sıra, üretilen en önemli metal tozu alüminyumdur (%9), bunu bakır ve ilgili alaşımlar (%5) ve nikel (%2) izlemektedir. Diğer tüm metaller, metal tozu üretiminin sadece %4’ünden sorumlu olacak şekilde birleşir. (EPRI Malzeme Üretimi Merkezi)

Pazar Büyüklüğüne ve Tahmine Göre Küresel Toz Metalurjisi Endüstri İstatistikleri

# 11. PM endüstrisinde üretilen tüm tantal tozunun %60’ı telekomünikasyon, elektronik ve cep telefonlarındaki kapasitörler için kullanılır. (EPRI Malzeme Üretimi Merkezi)

# 12. Toz metalurjisi endüstrisinden yaklaşık 2 milyon pound demir tozu, demir takviyeli tahıl ürünleri oluşturmak için her yıl kullanılmaktadır. (EPRI Malzeme Üretimi Merkezi)

# 13. ABD metal tozu sevkiyatlarından gelen değerin %30’u demir ve çelikten gelmektedir. (EPRI Malzeme Üretimi Merkezi)

# 14. Metal tozlarının yıllık küresel üretimi her yıl 700.000 tonu aşıyor. (Metal Tozu Endüstrileri Federasyonu)

#onbeş. Bu endüstri için toz parçacıkları 0,1 ila 1000 mikron arasında değişen belirli bir şekle sahiptir. Parçacıkların çoğu, yaklaşık bir insan saçı çapı veya 200 mikron veya daha küçüktür. (Metal Tozu Endüstrileri Federasyonu)

#on altı. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan ortalama araç, toz metalurjisi endüstrisi tarafından üretilmiş 45 pound parça içerir. Avrupa, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen araçlar için tahmini 850 milyon sıcak dövme biyel üretildi.

# 17. Ticari bir jet motoru, 4,400 pound’a kadar süper alaşımlı ekstrüde dövme parçaları tutabilir. (Metal Tozu Endüstrileri Federasyonu)

# 18. 2016 yılında, bir önceki yıla göre yaklaşık 10.000 ton daha az olan Kuzey Amerika’da yaklaşık 497.000 kısa ton metal tozu sevkiyatı yapıldı. Paslanmaz çelik ve tungsten karbür sevkiyatları, sektördeki genel açıklara rağmen bir segment olarak güçlü bir büyüme yaşadı. (Metal Tozu Endüstrileri Federasyonu)

Toz Metalurjisi Endüstri Trendleri ve Analizi

Asya-Pasifik bölgesinden artan talep seviyeleri, son yıllarda bu endüstrinin büyümesine yardımcı oldu. Güçlü bir büyüme potansiyeli yaratmak için, havacılık ve ağır sanayi segmentleriyle birlikte otomobillere olan talep hızla artıyor.

Bu potansiyel ile toz metalurjisi sektörünün önümüzdeki 5 yılda ortalama %6 oranında büyümesi bekleniyor. Çeşitli endüstriler gelişmeye ve yenilik yapmaya devam ettikçe, bu büyüme oranı daha da yüksek olabilir.

Bu büyümenin çoğu, otomotiv endüstrisinin sağlığına ve üretimi düzenlemek için kullanılan standartlara bağlı olacaktır. Otomobil endüstrisi zorlu bir süreçten geçerse, yakında toz metalurjisi endüstrisi de bunu takip edecek. Bununla birlikte, eğilimler olduğu gibi devam ederse, bu endüstri son on yılda uygulanan istikrarlı büyüme modelini görmeye devam etmelidir.