19 Çelik Dövme Sanayi İstatistikleri, Trendleri ve Analizi

Çeliğin dövülmesi için belirli bir sıcaklığa ısıtılması gerekir. Yeterince ısıtıldığında, metal sünek hale gelir. Bu, dövülebilir olmasına izin vererek, sahtecinin onu neredeyse seçtikleri herhangi bir şekle sokmasına izin verir. Doğru dövüldüğünde, çelik, dövülebilirliği nedeniyle metalde çatlak veya kusur olmadan kalıcı olarak dökülebilir.

Çelik dövmeler daha yüksek mukavemete sahiptir, bu da kırılma olasılığını azaltır. Nihai üründe daha fazla tekdüzelik ve dövme işleminden kullanılabilecek daha geniş bir çelik yelpazesi sunar.

Çelik dövme endüstrisinden büyüleyici istatistikler

# 1. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çelik dövme endüstrisinin mevcut değeri, metal damgalama ile birleştirildiğinde 36 milyar dolardır. 2017 yılında sona eren 5 yıllık dönemde sektör yıllık ortalama %0,5 oranında daralmıştır. (IBIS Dünyası)

# 2. Şu anda ABD’de damgalama ve dövme endüstrisinde faaliyet gösteren yaklaşık 2.400 şirket var. Şu anda doğrudan fırsatlarda yaklaşık 109.000 kişiyi istihdam ediyorlar. (IBIS Dünyası)

# 3. Küresel dövme pazarının, %8’lik bir CAGR tahmini ile 2022 yılına kadar sağlıklı büyüme seviyeleri göstermesi bekleniyor. (Teknaviyo)

# 4. Özel dövme, çelik dövme endüstrisi için Kuzey Amerika pazarının en büyük segmentidir. Şu anda her yıl 6 milyar dolarlık satışa ulaşıyor. (Teknaviyo)

# 5. Bugün çelik dövme endüstrisinin ürettiği toplam gelirin %61’i Asya-Pasifik bölgesinden geliyor. Ayrıca 2022 yılına kadar %9 civarında beklenen en yüksek CAGR’ye sahiptir. (Teknaviyo)

# 6. Dökümler ve damgalı parçalar ile birleştirildiğinde, dünya çapındaki toplam metal dövme pazarının 2022 yılına kadar 630 milyon doları aşacağı tahmin ediliyor. Çelik dövme endüstrisi segmenti, %5,1’lik bir CAGR’ye ulaşabilirse toplam 56.000 milyon dolar olabilir. . tahmin süresi içinde. (Global Industry Analysts, Inc.)

# 7. Dövme çeliği, Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan metal ürünleri endüstrisine dahildir. Mart 2018’de bu sektör, mevsimsellikten arındırılmış rakamlarla 1,47 milyon kişinin istihdamından sorumluydu. Gerçek dövme işleminden yaklaşık 58.000 çalışan sorumludur. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 8. ABD yapımı metal endüstrisinde ortalama saatlik kazanç 24,60 dolar civarında. Endüstride ortalama tam zamanlı çalışan, haftada 41 saat çalışmaktadır. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 9. Denetim dışı çalışanlar, çelik dövme endüstrisinde haftada ortalama 42,3 saat çalışarak saatte yaklaşık 20 dolar kazanıyor. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 10. 2015 yılı itibariyle paslanmaz çelik dövmenin mevcut piyasa değeri 7,51 milyar dolardı. Bu, 2011’den bu yana %50’den fazla düşen dünya demir cevheri fiyatlarındaki düşüşlerden ve yüksek geri dönüştürülebilirlik oranlarına sahip ürünlere olan talepten kaynaklandı. (Grand View Araştırması)

# 11. Endüstriyel dövme ürünleri, tüm gelirin üçte birini oluşturan çelik dövme endüstrisindeki en büyük pazar segmentidir. Havacılık ve otomotiv sektörleri, endüstriyel segment ile birleştirildiğinde toplam gelirlerin %75’inden fazlasını oluşturuyor. (Grand View Araştırması)

# 12. Sıcak ve soğuk dövme, çelik dövme endüstrisindeki ana gelir kaynaklarıdır. Birleştirildiğinde, 2015 yılında %80 pazar payına katkıda bulundular. (Grand View Research)

# 13. Çelik dövme endüstrisinin Kuzey Amerika segmenti, otomotiv endüstrisi tarafından yönlendirilmektedir. Bu segmentteki gelirlerin 2024 yılına kadar 1,05 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. (Grand View Research)

# 14. Çelik dövmenin küresel payına, 2015 yılında endüstrinin toplam gelirinin %60’ından fazlasını oluşturan Asya-Pasifik bölgesi hakimdir. Çin, Hindistan ve Japonya, endüstrinin en büyük üç ekonomisidir. (Grand View Araştırması)

#onbeş. Avustralya’da çelik dövme endüstrisi demir dövme ile birleştirilmiştir. 2018 yılında sona eren 5 yıllık dönem için sektör yıllık 523 milyon dolar gelir elde etti. Bu, yıllık yüzde 5,3’lük bir sektör daralmasını yansıtıyor. (IBIS Dünyası)

#on altı. Avustralya çelik dövme endüstrisinde şu anda yaklaşık 130 aktif şirket bulunmaktadır ve bu şirketler yaklaşık 1.300 işçiye doğrudan istihdam olanağı sağlamaktadır. (IBIS Dünyası)

# 17. Çelik dövme endüstrisindeki şirketlerin ücretlere harcadıkları her dolar için, yaklaşık %20’si sermayeye harcanmaktadır. Endüstriyel ekipman pahalıdır ve ortalama kullanım ömrü yaklaşık 15 yıldır. (IBIS Dünyası)

# 18. Özel dövme ihtiyaçları için, petrol ve gaz endüstrisi, endüstriye en büyük katkıyı sağlayan sektördür. 2015 yılında, petrol ve gaz endüstrisi için özel dövme yoluyla 5,4 milyar dolardan fazla gelir elde edildi. (Müttefik pazar araştırması)

# 19. Çelik dövme pazarı için gemi inşa ihtiyaçları, diğer tüm endüstri segmentlerine kıyasla beklenen en düşük büyüme seviyelerinden birine sahiptir. Büyümesi, sadece %3,7’lik beklenen bir CAGR’dir.

Çelik Dövme Sektörü Trendleri ve Tahmini

Bu sektöre yeni başlayanlar için karlılık elde etmek için girişte önemli engeller olabilir. Şirketler, çeliğin dövülebilirliği için gerekli olan dövme ekipmanına önemli bir sermaye yatırımı yapmalıdır. Ara üreticiler genellikle yalnızca sertifikalı tedarikçilerle çalışır, bu da yeni girenlerin sektörde tam olarak aktif olabilmeleri için beceri ve tutarlılık göstermeleri gerektiği anlamına gelir.

Tam sertifikasyon elde edilse bile, tüm tedarikçiler, ürünlerini istenen fiyatlarda tutmak için kalite ve hizmette sürekli olarak güvenilirlik göstermelidir.

Aynı zamanda, özellikle ABD pazarında, özellikle Çin’den yapılan daha ucuz ithalatın penetrasyon seviyesi daha yüksek olmuştur. Bu, çelik dövme endüstrisine yeni girişleri ve sınırlı kâr potansiyellerini daha da engelledi.

Sektörde olumlu bir segment tarım makine ve ekipmanları olmaya devam ediyor. Bu segmentteki üreticiler, değişken olmasa da biraz tutarlı bir talep kaynağı sağlar.