20 Devremülk Sektör İstatistikleri, Trendler ve Analiz

Devre mülk, belirli bir mülkün müşterek mülkiyetinin olduğu bir düzenlemedir. Her mal sahibi, mülkü tatil evi olarak kullanma hakkına sahip olacaktır. Sahipler, zamanlarını mülk içinde eşit olarak paylaşabilir ve arazide, tatil yerinde veya mahallede mevcut olabilecek olanaklardan yararlanabilir.

Çoğu devre mülk durumunda, mevcut minimum satın alma bir haftalık bir mülktür. Mülkte ne zaman kalmak istendiğine bağlı olarak, devre mülkün fiyatı oldukça yüksek olabilir. Çoğu devre mülk, bir kiralama olarak veya bir kullanım hakkı sözleşmesi kapsamında satılır; bu, devre mülk sahibinin söz konusu mülk üzerinde fiili mülkiyet hakları olmadığı anlamına gelir.

Devremülk endüstrisinden önemli istatistikler

# 1. Devre mülk sektörünün toplam satış hacmi her yıl ortalama 14 milyar doları aşıyor. Dünyada en az bir devre mülke sahip yaklaşık 20 milyon hane var. (Devre Mülk Tüketici Rehberi)

# 2. Endüstri için mevcut olan en fazla devremülk sayısı Amerika Birleşik Devletleri’ndedir. Avrupa, devre mülk endüstrisinde %25’lik bir paya sahipken, Asya-Pasifik bölgesi toplam mevcut konumların yaklaşık %15’ine sahiptir. (Devre Mülk Tüketici Rehberi)

Devremülk Sektör İstatistikleri Toplam Pazar Büyüklüğü Amerika Birleşik Devletleri

# 3. Şu anda devre mülk seçeneklerinin mevcut olduğu yaklaşık 180 ülkede 7.400’den fazla tatil yeri bulunmaktadır. (Devre Mülk Tüketici Rehberi)

# 4. İngiltere’de 500.000 haneye ait olan yaklaşık 11 milyon hafta, devre mülk sektörünün Avrupa segmenti için bir itici güçtür. (Devre Mülk Tüketici Rehberi)

# 5. Kanarya Adaları ve İspanya’da şu anda yatırım fırsatları olan 500’den fazla devre mülk kompleksi bulunmaktadır. Karşılaştırıldığında, Birleşik Krallık’ta 150’den az devre mülk vardır. (Devre Mülk Tüketici Rehberi)

# 6. Devre mülk sahipleri arasında yapılan 2016 anketinde, devre mülk tatilindeki en popüler aktivite alışverişti (%66). Ankete katılanların %53’ü de gezmeye gittiklerini belirtti. %48’i yüzmeye, güneşlenmeye veya su sporu yapmaya gittiklerini söyledi. Her 5 kişiden sadece 1’i, tatil yerleri tarafından düzenlenen bir çocuk etkinliğinden yararlandığını söyledi. (Amerikan Turizm Geliştirme Derneği)

# 7. Puan biriktiren devre mülk sahiplerinin %74’ü arka arkaya 5 ila 7 gece konaklar. Sadece %5’i 7 günden fazla kaldığını belirtmiştir. (Amerikan Turizm Geliştirme Derneği)

# 8. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki devre mülk sahipleri, devremülk kaldıkları süre boyunca kişisel nedenlerle haftada 13 saatten ve profesyonel nedenlerle haftada 8 saatten fazla çevrimiçi olarak harcamaktadır. Haftada 6 saat daha sosyal medya etkileşimlerine harcanıyor ve sahiplerin %88’i tatildeyken Facebook’ta vakit geçirdiklerini söylüyor. (Amerikan Turizm Geliştirme Derneği)

# 9. Devre mülk sektörü her yıl 1 milyondan fazla işi desteklemektedir. Endüstri operasyonları, yaratılan tüm doğrudan işlerin yaklaşık yarısını oluşturmaktadır. Toplamda, doğrudan ve dolaylı tüm etkiler değerlendirildiğinde sektörün ekonomik etkisi yaklaşık 114 milyar dolar. (Amerikan Turizm Geliştirme Derneği)

# 10. Devre tatil sektörünün küresel ekonomik etkisinin yaklaşık %70’i, endüstri tarafından yaratılan yaklaşık 500.000 tam ve yarı zamanlı iş ile Amerika Birleşik Devletleri’ndedir. 2011 yılında bu sektörün ABD segmenti yaklaşık 8 milyar dolar vergi geliri elde etti. (Amerikan Turizm Geliştirme Derneği)

Satış Fiyatına Göre Devremülk Sektör İstatistikleri

# 11. Ortalama bir gezgin grubu, devre mülk tabanlı bir tatil için yaklaşık 1.500 dolar harcıyor ve bu da kişi başına yaklaşık 500 dolara çıkıyor. 6 kişilik bir aile için bu, bir devre tatil tatilinin toplam maliyetinin ortalama 3.000$ civarında olacağı anlamına gelir. (Amerikan Turizm Geliştirme Derneği)

# 12. ABD’deki devre mülk satışlarının %46’sı tek seferlik satışlar olarak sınıflandırılır. Geri kalanlar aralıklı satışlar olarak sınıflandırılır. (Amerikan Turizm Geliştirme Derneği)

# 13. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki devre mülk tatil köylerinin yaklaşık %90’ı basit bir ücretli mülkiyet yapısıyla çalışır. Bu, her mal sahibinin yılın belirli bir haftasına bağlı belirli bir daire, apartman dairesi veya birimde 1/52 faiz aldığı anlamına gelir. Bunlar tapulu menfaatlerdir, dolayısıyla devre mülk özel olarak da satılabilir. (SF kapısı)

# 14. Florida’da bulunan tatil köylerinin %23’ü devre mülk tipi bir mülkiyet sunarak, sektör için yılda ortalama 2,4 milyar dolar ciro yaratıyor. Sırada 600 milyon dolarlık toplam satışla Hawaii var. Güney Carolina ve California, her yıl satışlara 400 milyon dolar katkıda bulunuyor. (SF kapısı)

#onbeş. 2011 yılında bir devre mülk işleminin medyan satış fiyatı 18.401 dolardı. Devremülk sahipleri, ortalama 800 dolar civarında bir yıllık bakım ücretinden de sorumluydu. (SF kapısı)

#on altı. Devre mülk endüstrisi için ortalama doluluk oranı yaklaşık %79’dur ve bu, popüler tatil bölgelerindeki oteller için aşağı yukarı aynı doluluk oranıdır. Herhangi bir devre mülk yeri için doluluk oranının yaklaşık %15’i, bir promosyon fırsatından yararlanan bir ziyaretçi veya kiracıyı içerir. (SF kapısı)

# 17. Devre mülk sahiplerinin yaklaşık %60’ı 4 yıllık üniversite diplomasına sahiptir ve medyan hane gelirleri 81.000 doların biraz üzerindedir. Yüksek ortalama maliyete rağmen, devre mülk sahiplerinin sadece yaklaşık yarısı satın alımlarında 10.000 dolardan fazla harcama yapıyor. (Devre Paylaşım Kurumu)

# 18. Devremülk sahipleri yılda ortalama 3 tatil yapıyor ve %77’si devre tatil paketleri etrafında en az bir tatil planlıyor. (Devre Mülk Kurumu)

# 19. Devre mülk satın alırken aranacak en yaygın özellik Wi-Fi’dir ve sahiplerinin %48’i bunun boş zamanlarının kritik bir bileşeni olduğunu söylüyor. %46’sı ayrıca yakındaki restoranların tatillerinin önemli bir parçası olduğunu söylüyor.

# 20. Genel olarak, devre mülk sahiplerinin %70’i, tüm süreç kolay ve sorunsuz bir şekilde sahiplik deneyimlerini başkalarına tavsiye edeceklerini söylüyor. (Amerikan Turizm Geliştirme Derneği)

Doluluk Oranına Göre Devremülk Sektör İstatistikleri

Devremülk Sektörü Trendleri ve Analizi

Devre mülk endüstrisi, bugün dünyanın en uyarlanabilir endüstrilerinden biridir. Her devre mülk, mülkiyeti teşvik etmenin bir yolu olarak belirli faaliyetlere ve coğrafi faydalara odaklanma eğilimindedir. Tatil tercihleri ​​değiştikçe her bir sektör segmenti değiştiğinden, bu durum sektör bilgilerinin uzun süreler boyunca izlenmesini biraz zorlaştırıyor.

Golf, devre tatil tatillerinde en sık yapılan aktivitelerden biri olmasa da, aktiviteyle ilgili devre tatil tatil köylerinin önde gelen segmentidir. 1 milyar dolardan fazla devre mülk satışı, golf tatil yeri lokasyonlarına dayanmaktadır.

Her yıl aynı yere tatil yapmayı tercih eden haneler için devre mülkler mantıklıdır. Birden fazla yerde bir haftalık rezervasyon yapmanızı sağlayan değişken devre mülkler de uygun bir seçenek olabilir. Bu sektörün karşılaştığı sorun, sunduğu hizmetlere kıyasla maliyetlerinin yüksek olmasıdır.

Birkaç hanenin bu sektöre katılması her zaman mantıklı olacaktır. Ancak, tatil arayanların çoğu için devre mülk sektörü anlamsız bir yatırımdır. Bu nedenle sektörün büyüme potansiyeli her zaman biraz sınırlı olacaktır.