2022’de kafeler için en iyi 10 WordPress teması

Kahve dükkanları son yıllarda çok yol kat etti. Geçmişin işlevsel kafelerinden bugün sahip olduğumuz zanaatkar yaratıcı mekanlara. Bu tüketici için harika olsa da, kahve dükkanı sahiplerinin günümüz pazarında rekabet edebilmek için oyunlarını geliştirmeleri gerektiği anlamına geliyor. Neyse ki, kahve dükkanları için en iyi WordPress temalarının bu koleksiyonundaki seçenekler sayesinde işletmeniz için etkili bir web sitesi oluşturmak artık çok daha kolay.

Artık bir kafeterya web sitesi oluşturmak için özel olarak tasarlanmış ve bunun gibi bir sitenin ihtiyaç duyduğu tüm temel araçları ve özellikleri içeren bir tema seçebilirsiniz. Bu koleksiyondaki temaların çoğu, zarif ana sayfa düzenlerinin yanı sıra kahve dükkanı web sitenizin ihtiyaç duyacağı iç sayfalar için önceden tasarlanmış şablonlar ve düzenleri içerir. Bu, sitenize hakkımızda, iletişim, menü, konumlar ve diğer önemli bilgileri eklemeyi çok kolaylaştırır.

Tüm bu kafeterya temaları harika görünse de birçoğu farklı şekillerde özelleştirilebilir. Bazı temalarda, siteniz için tam olarak doğru görünümü elde etmek için renkleri kolayca ayarlayabilirsiniz, diğerlerinde ise sitenizde gerçekten yaratıcı olmak için yerleşik sürükle ve bırak sayfa oluşturucu araçlarını kullanabilirsiniz. Kafeterya web sitenizi oluşturmak için daha pratik bir yaklaşım benimsemek istiyorsanız, WPBakery gibi sayfa oluşturma araçlarını içeren konulara bakın.

WordPress ve bu harika tema koleksiyonu sayesinde profesyonel bir kahve dükkanı web sitesi oluşturmak hiç bu kadar kolay ve ekonomik olmamıştı.

1. Bölme

Divi (inceleme), kahve dükkanları için mükemmel olan önceden tasarlanmış bir web sitesi şablonuna sahip popüler bir çok amaçlı WordPress temasıdır.

Divi ile birlikte gelen diğer web sitesi tasarımlarına ek olarak, özel olarak tasarlanmış kafeterya düzeni, web sitenizin ihtiyaç duyacağı tüm temel sayfalar için eksiksiz bir şablon seti içerir. Profesyonel bir kahve dükkanı web sitesi başlatmanın hızlı bir yolunu arıyorsanız, WordPress ve Divi harika bir kombinasyon.

Divi şablonlarının yüksek kaliteli tasarımına ek olarak, hepsi kolayca özelleştirilebilir. Güncellenen Divi Builder aracı sayesinde, artık Divi ile birlikte gelen önceden tasarlanmış herhangi bir içeriği işaretle ve tıkla kullanıcı arayüzü üzerinden düzenleyebilirsiniz. İster şablonları özelleştiriyor olun ister sıfırdan kendi mizanpajlarınızı oluşturuyor olun, sayfalarınıza çok çeşitli içerik modüllerini kolayca ekleyebilirsiniz. Bu Divi Builder modülleri kaydırıcılardan, galerilerden, düğmelerden, masalardan, video oynatıcılardan ve daha fazlasından her şeyi kapsar. Ayrıca tema ayarları aracılığıyla özelleştirilebilirler.

Yararlı bulacağınız bir diğer Divi özelliği de split test aracıdır. Bu aracı kullanarak, kahve dükkanı web sitenizde farklı resimler veya metinler deneyebilir ve ardından hangi ayarların en olumlu kullanıcı etkileşimlerini oluşturduğunu görebilirsiniz. Ana sayfanızdaki hangi fotoğrafın web sitenize en çok ziyaretçiyi menü sayfanızı görmeye yönlendirdiğini görmek isteyebilirsiniz. Bu, Divi Leads aracıyla kolayca izleyip test edebileceğiniz bir şeydir.

Divi, hem tasarım hem de özellikler açısından bugün mevcut olan en iyi WordPress temalarından biridir, bu nedenle bir dizi hazır kafe şablonuna sahip olduğunu görmek harika.

2. Barista

Barista, yeni web sitenizi bugün başlatmanıza yardımcı olmaya hazır, özel olarak tasarlanmış bir kafeterya WordPress temasıdır.

Aslında, ne tür bir kahve dükkanı veya kafede çalışıyor olursanız olun, Barista harika bir seçenek olabilir. Dokuz demo seçimi sayesinde, bu, oradaki en çok yönlü kahve dükkanı WordPress temalarından biridir. Farklı web sitesi demoları arasında, açılış saatleri, konum ve ana sayfada menü bilgilerinin yanı sıra içeriğinizi görüntülemek için göz alıcı düzenler ve ızgaralar kullanan daha benzersiz düzenler ile daha geleneksel iş web sitesi düzenleri bulacaksınız. Ayrıca, kafeterya açılışınıza yaklaşırken beklenti oluşturmak için yakında mükemmel olacak uygulamalı bir demo da var. Barista temasının tam WooCommerce desteğine sahip olduğunu ve bu da onu çevrimiçi ürün ve deneyim satmaya uygun hale getirdiğini belirtmekte fayda var.

Barista tema demolarının görünümünü beğendiyseniz, iyi haber şu ki, birkaç tıklamayla WordPress web sitenize aktarılabilirler. Ardından, resimler ve metinler gibi kendi içeriğinizi ekleyebilir veya demo içeriğini özelleştirmek için birlikte verilen WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisini kullanabilirsiniz. Ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz 800’den fazla yazı tipi vardır.

Çok amaçlı WordPress temalarının avantajları vardır. Ancak bazen tek bir şeyi yapan ve bunu çok iyi yapan bir temaya ihtiyacınız vardır. Böyle durumlarda, Barista ve kahve dükkanı demoları tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

3. Korretto

Corretto, bir kafe veya kahve dükkanı için profesyonel bir web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlamayı amaçlamaktadır.

Aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı önceden oluşturulmuş kahve dükkanı web sitesi demosu ile Corretto, web siteniz için size çok çeşitli seçenekler sunar. Bu önceden oluşturulmuş web sitelerinin tasarımları çok şık ve modern olduğundan, işinizi büyütmek için sitenizin doğru türden müşterileri çekmesine yardımcı olmalıdır. Her demo, kahve dükkanı web sitenizin ihtiyaç duyacağı tüm dahili sayfalar için şablonlarla birlikte yüksek kaliteli bir açılış sayfası düzeninden oluşur. Bu dahili sayfa şablonlarının bazı örnekleri, Hakkında, Konum, Ekip ve İletişim sayfası düzenlerini içerir. Kafeterya veya kafeteryanızda bulunan yiyecek, içecek ve diğer öğeleri gösteren menüler oluşturmak için bir araç da vardır.

Bu konudaki şablonların ayarlanması gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir yönü varsa, bu aracın sürükle ve bırak arayüzü aracılığıyla bunları düzenlemek için yerleşik WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisini kullanabilirsiniz. Ayrıca yazı tiplerini değiştirme, renkleri ayarlama ve menü alanının nasıl çalıştığını kontrol etme gibi sitenizin görünümünde başka değişiklikler yapmak için tema seçenekleri kontrol panelini kullanabilirsiniz.

Özelleştirme özelliklerine ek olarak, Corretto, müşterilerinizin bir masa rezerve etmesine veya işinizle ilgiliyse etkinlik alanı ayırmasına olanak tanıyan isteğe bağlı bir çevrimiçi rezervasyon formu gibi işinize yardımcı olacak bazı araçlara sahiptir. Web sitenize trafik çekmenin ve hedef kitlenizi büyütmenin başka bir yolunu arıyorsanız, sosyal medya entegrasyonu da yardımcı olacaktır. Ayrıca, web sitenizden kahve çekirdekleri, aksesuarlar veya mallar gibi ürünler satmak istiyorsanız, bu tema önde gelen WooCommerce eklentisi ile tamamen uyumludur ve ürünlerinizi görüntülemek ve ödemeleri tahsil etmek için eksiksiz bir e-Ticaret şablonları seti ile birlikte gelir. internet üzerinden.

Corretto, her büyüklükteki kahve dükkanı sahibine hitap etmesi gereken iyi tasarım ve kullanışlı özelliklerin harika bir kombinasyonunu sunar.

4. kafa

Kaffa, kafeler ve kafeler için web siteleri oluşturmaya yönelik bir WordPress temasıdır.

Kafeler ve kahve dükkanları inşa etme ana amaçlarına ek olarak, Kaffa ayrıca birkaç başka ilgili senaryo için tasarlanmıştır. Bunun bazı örnekleri arasında kahve üreten şirketler, barista eğitim hizmeti sağlayıcıları ve kahve markaları için siteler oluşturmak sayılabilir. Kaffa paketindeki altı kahve dükkanı merkezli demo, bunu, bu nişte çok çeşitli web siteleri başlatmak için ideal bir tema haline getiriyor.

Premium bir WordPress temasından beklediğiniz gibi, demolar ve şablonları yüksek bir standartta tasarlanmıştır. Her demo, sitenize eklemek istediğiniz tüm diğer içerik için çok sayıda dahili sayfa şablonunun yanı sıra çok çekici bir ana sayfa düzenine sahiptir. İçerik sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda sitenizi başarılı kılmak için birçok faydalı unsur içerir. Örneğin, seçtiğiniz demoya bağlı olarak menüleri, interaktif haritaları, rezervasyon formlarını web sitenizde kolayca yayınlayabilirsiniz. Ayrıca, Kaffa, Etkinlik Takvimi WordPress eklentisi ile entegre olacak şekilde oluşturulduğundan, kafenizde etkinlikler düzenlemeyi planlıyorsanız, bunları web sitenizde kolayca tanıtabilirsiniz.

Kaffa ayrıca iyi bir e-ticaret desteğine sahiptir. Bu sayede demleme ekipmanı, fasulye, markalı kupalar ve diğer ürünler gibi kahve ile ilgili ürünleri doğrudan web sitenizden kolayca satabilirsiniz. Hangi demoyu seçerseniz seçin, web sitenize kolayca bir blog ekleyebilir veya bu temayı kullanarak bir freelance kahve blogu oluşturabilirsiniz. Özelleştirme seçenekleri, güçlü Elementor sayfa oluşturucu eklentisi desteğiyle sağlanır. Bu nedenle, web sitenizin tam olarak istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kaffa’nın tek tıkla demo içe aktarma aracı, başlatma sürecini gerçekten basitleştirir.

5. Kahve Şansı

Coffee Luck, kahve dükkanınız için profesyonel bir web sitesi başlatmanıza yardımcı olmak için oluşturuldu.

Diğer bazı konular sayısız web sitesi demosu ile sizi bunaltabilirken, Coffee Luck sadece bir demo ile işleri basitleştirir. Ancak bu, web sitenizin nasıl görüneceğine karar vermede sınırlı kalacağınız anlamına gelmez. Tek tıklamayla demo içerik içe aktarma aracını kullandıktan sonra, web siteniz için doğru görünümü elde etmek için varsayılan ana sayfa düzeninden öğeler ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

Web sitenizin ana sayfasında kullanabileceğiniz isteğe bağlı öğelerden bazıları, büyük bir slayt gösterisi, konumunuzu ve çalışma saatlerinizi gösteren bir banner, sitenizdeki önemli sayfalara bağlantılar, bir fotoğraf ve video galerisi. , promosyon mesajları, sitenizden ürünler. internet üzerinden. memnun müşteri ve müşterilerden mağaza ve referanslar. Ayrıca blogunuzdaki en son gönderileri görüntüleyerek ziyaretçilerinize işletmenizle ilgili en son haberleri görmeleri için kolay bir yol sunar. Ekip profillerinizi ve sosyal medya akışlarınızdan en son içeriği yayınlamak da kolaydır.

Kahve Şansı kutudan çıktığı haliyle harika görünse de, WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisinin eklenmesi sayesinde önceden tasarlanmış herhangi bir içeriği kolayca düzenleyebilirsiniz. Yalnızca demo içeriğini WPBakery ile düzenlemekle kalmaz, aynı zamanda kendi özel sayfa düzenlerinizi oluşturabilir ve düzenlerinize çeşitli faydalı içerik modülleri ekleyebilirsiniz. Ek yaratıcı olanaklar için Slider Revolution da pakete dahildir.

Kahve Şansı temasının özelleştirilebilir ana sayfa düzeni, web sitenizin ihtiyaç duyabileceği her şeyi içerir.

6. Bellaria

Bellaria, kafeterya web sitesi demosu ile birlikte gelen bir pasta ve fırın WordPress temasıdır.

Bellaria kafe demosuna bir göz atarsanız, web sitenize eğlenceli ve çekici bir görünüm kazandıracak şık bir ana sayfa şablonu içerdiğini göreceksiniz. Başlık bölümünde, demoda bazı kahve çekirdeklerinin bir görüntüsünü görüntülemek için kullanılan ve ziyaretçilerinizin dikkatini bazı göz alıcı içeriklerle çekmenize olanak tanıyan büyük bir fotoğraf için yer vardır.

Varsayılan ana sayfa düzeninde daha aşağılarda, en çok istenen içecekler ve atıştırmalıklar gibi popüler öğelerinizden bazılarını vurgulayan bölümler vardır. Görsel içerik slayt gösterisi eklemek de kolaydır, size kafenizin iç mekanlarının fotoğraflarını ve videolarını veya özel içecek ve yemeklerinizin görüntülerini paylaşmanın bir yolunu sunar. Kahve dükkanınızda gerçekleşen etkinlikleri tanıtmak istiyorsanız, bu konuda bu araç için şablonlar bulunmaktadır. Bu nedenle, sadece kahve dükkanınızın varlığını tanıtmak için basit bir çevrimiçi varlık oluşturmak istiyorsanız veya daha etkileşimli bir web sitesi başlatmanız gerekiyorsa, Bellaria yardımcı olabilir.

Kahve dükkanı sitelerinde biraz daha yaratıcı olmak ve bu temayla birlikte gelen şablonlara çok fazla güvenmemek isteyenler, demo içeriğini düzenlemek için Bellaria’da bulunan WPBakery sayfa oluşturucu eklentisini kullanabilirler. Bu temanın kafeterya seçeneğine ek olarak başka demoları da olduğundan, Bellaria’yı seçerek önceden oluşturulmuş birçok şablona ve düzene erişebilirsiniz. Tüm bu şablonlar WPBakery ile özelleştirilebilir ve ayrıca kafenizin web sitesi için yazı tipleri, renkler ve başlık stilleri gibi site genelindeki ayarları tema seçenekleri kontrol paneli aracılığıyla özelleştirebilirsiniz.

Bellaria, kahve dükkanınız için doğru türde bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak güzel bir video eğitimi seti ile birlikte gelir.

7. Kahve Kralı

CoffeeKing, en modern kahve dükkanlarında çok işe yarayacak bir tasarıma ve tarza sahiptir.

Kahve dükkanınız sadece sıcak bir içecek alabileceğiniz bir yerden daha fazlasıysa, CoffeeKing teması işinize uygun bir web sitesinde öğle yemeği yemenize yardımcı olabilir. CoffeeKing paketindeki ana sayfa düzenleri, çekirdekleri ve sundukları içeceklerle gurur duyan modern kahve dükkanları için çok uygundur. Bu ana sayfa tasarımlarını oluşturan farklı bölümler sayesinde, kafeteryanızın dekorasyonu veya mevcut yiyecek ve içecek gibi işletmenizin fotoğraflarını paylaşabileceğiniz bir alana sahip olacaksınız. Konumunuzu ve çalışma saatlerinizi ana sayfanızda belirgin bir şekilde görüntülemek de kolaydır.

Menü gönderme aracı ve müşteri incelemesi kaydırıcısı gibi diğer faydalı özellikler sayesinde, kafenizde servis edilen yiyecek ve içecekleri listelemek ve müşteri geri bildirimlerinizi paylaşmak çok kolay. Çalıştığınız markaların logolarını sergilemek istiyorsanız bu da çok kolay. Ana sayfanıza sosyal medya bağlantıları ve bir e-posta bülteni abonelik formu eklemek de bu temanın standart bir özelliğidir.

Web sitenizden kahve veya çekirdek aksesuarları gibi ürünler satmak istiyorsanız, CoffeeKing’in eksiksiz e-ticaret desteği işinize yarayacaktır. Bu tema yalnızca popüler WooCommerce çevrimiçi mağaza oluşturucu eklentisi ile sorunsuz bir şekilde entegre olmakla kalmaz, aynı zamanda web sitenizin bu bölümünün ihtiyaç duyacağı alışveriş sepeti, ödeme ve ödeme alanları gibi tüm süslü şablonlarla birlikte gelir.

CoffeeKing son derece özelleştirilebilir, bu nedenle web sitenizin tasarımında herhangi bir değişiklik yapmanız gerekirse, bu temayı kullanmakta sorun yaşamazsınız.

8. El Sanatları

Craft, şablonlarla dolu başka bir kahve dükkanı WordPress temasıdır.

Paketinizde bu kadar çok şablon olması sayesinde, bu tema ile web sitenizi oluşturmak için birçok seçeneğiniz olacak. Dokuz demonun tümü, kahve dükkanınıza veya benzer türdeki web sitenize çok ihtiyaç duyulan profesyonel ve çekici bir görünüm kazandırmak için yüksek bir standartta tasarlanmıştır. Kahve ile ilgili işinizi büyütmek için çevrimiçi pazarlamanın gücünü kullanmak istiyorsanız, Craft teması web sitenizin bu zorluğun üstesinden gelmesini sağlayacaktır.

Craft demoları çeşitli stilleri kapsadığından, web sitenizin nasıl görüneceği ve ne tür içeriği barındırabileceği konusunda gerçekten farklı birkaç seçeneğiniz vardır. Örneğin, marka hikayenizi anlatmaya ve potansiyel destekçilerinizle bu şekilde bağlantı kurmaya odaklanmak istiyorsanız, mükemmel şekilde çalışacak bir dizi şablon vardır. Ancak, kahve dükkanınızın veya sunduğunuz ürünlerin fotoğraflarıyla başlamayı tercih ederseniz, o yaklaşım için de kullanıma hazır içerikler var.

Bugünlerde modern WordPress temalarında giderek daha fazla norm haline gelen Craft, uyumlu bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentisi ile kolayca özelleştirilebiliyor. Bu tema söz konusu olduğunda, bu türdeki uyumlu eklenti Elementor’dur. Elementor çok popüler ve çok güçlü bir araç olduğundan, kutudan çıktığı anda yüksek düzeyde esneklik ve yaratıcı özgürlük elde edersiniz. Web sitenizi sıfırdan özelleştirmek isteyip istemediğinize bakılmaksızın, gerektiğinde ve gerektiğinde değişiklik yapmak için böyle bir araç kullanma seçeneğiniz olduğunu bilmek çok çekici.

Craft’taki geliştiriciler, bu temayı ve demolarını üç dakikadan kısa sürede kurabileceğinizi ve bu da onu kısa sürede iyi bir seçenek haline getirebileceğinizi iddia ediyor.

9. Kafe Restoran

Restaurant Cafe, yiyecek ve içecek sektöründeki şirketler için çok yönlü bir WordPress temasıdır.

Farklı restoran ve kafe demoları arasında özel olarak tasarlanmış bir kafeterya seçeneği bulacaksınız. Varsayılan kafe demo düzenini kullanarak, işletmeniz için hızlı bir şekilde yeni bir profesyonel web sitesi başlatabilirsiniz. WPBakery sayfa düzenleme aracının dahil edilmesi sayesinde yer tutucu demo içeriğini değiştirmek kolaydır.

Kafe web siteniz için Restoran Kafe temasını seçerseniz, sitenizin genel görünümünü özelleştirme konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız. Bu temanın güzel bir düzen kontrolleri seti olduğundan, tema dış görünümlerini değiştirmek, kendi özel renk şemalarınızı oluşturmak, site düzeni ayarlarını değiştirmek ve alana kendi içeriğinizi eklemek için WordPress Live Customizer arayüzünü kolayca kullanabilirsiniz.

Daha fazla kişinin kahve dükkanı web sitenizi bulmasına yardımcı olmak için bu tema, Google gibi arama motorları için tamamen optimize edilmiştir. Sadece bu değil, aynı zamanda web siteniz en iyi sosyal ağlarla da entegre edilebilir, bu da takipçilerinizi artırmanıza ve işinizi tanıtmak için web sitenize daha fazla trafik göndermenize olanak tanır.

Bu WordPress temasının yararlı bulabileceğiniz diğer özellikleri arasında gelişmiş Slider Revolution slayt gösterisi oluşturucu eklentisi, e-posta pazarlama desteği ve Google Haritalar entegrasyonu yer alır. Bu tema aynı zamanda menü göndermeyi ve rezervasyon yapmayı çok kolaylaştıran premium FoodPress eklentisini de içerir.

Restaurant Café, kafeterya temaları söz konusu olduğunda kesinlikle tüm kutuları işaretler.

10. Harika restoran

Grand Restaurant, önceden oluşturulmuş düzenler ve şablonlarla dolu popüler bir WordPress temasıdır.

Küçük ama çeşitli web sitesi demolarına ek olarak Grand Restaurant, özel bir WordPress web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. Web sitenizi kurarken, içeriğiniz için mükemmel düzenleri oluşturmak için modüller ve sayfa bölümleri kitaplığından seçim yapabilirsiniz.

Demolardan birini kullanmayı tercih ederseniz, sorun değil. Demolar özelleştirme aracıyla kolayca özelleştirilebildiğinden, görünümlerinde hızlı bir şekilde değişiklik yapabilirsiniz. Görsel arayüz aracılığıyla özelleştirilebilen site özelliklerinizden bazıları tipografi, resimler ve arka plan renkleri, düğme stilleri, düzen ayarları, üstbilgi ve altbilgi düzenleri ve çok daha fazlasını içerir.

Dahil edilen widget’lar sayesinde, sitenizin kenar çubuğu ve altbilgi alanlarında sosyal medya beslemelerinizdeki en son içeriği görüntülemek de kolaydır. Ayrıca kullanmak için güçlü bir menü oluşturma aracı vardır. Diğer öne çıkan özellikler arasında müşteri yorumları ve referansları, personel profilleri, fotoğraf galerileri ve konum haritaları yayınlamak için araçlar bulunur. Dahil edilen WooCommerce eklentisini bile etkinleştirebilir ve Grand Restaurant temasıyla kafenizin web sitesinden mal ve diğer ürünleri satmaya başlayabilirsiniz.

Grand Restaurant, uygun şekilde harika bir web sitesine ihtiyaç duyan daha lüks kafeler için ideal olan şık bir temadır.