21 İstatistik, Ev Kokusu Endüstrisi Trendleri

Ev kokuları bir ihtiyaç değil aksesuardır. Bu endüstrinin sunduğu ürünler insanlara ev ortamlarına karakter ve derinlik katma fırsatı veriyor. Ayrıca dilerseniz her odaya kendi hissini vermek için bir fırsattır.

Küresel ev kokusu endüstrisi on binlerce farklı koku sunmasına rağmen, insanlar en az 1 trilyon farklı kokuyu algılayabilir. Bu mümkün çünkü ortalama bir insanın burnunda 10 milyon koku alıcısı var. Herkes bir şeyleri biraz farklı koklar, bu da bir kokuyu algılama şeklinizin size özgü olduğu anlamına gelir.

Koku aynı zamanda insanların sahip olduğu en unutulmaz duyudur. Bir yıl sonra bile insanlar kokuları %65 doğrulukla hatırlayabilirler. Aynı olayın görsel olarak hatırlanması sadece %50’dir ve bu sadece 3 ay geçtikten sonradır.

Ev kokusu endüstrisinden önemli istatistikler

# 1. Mumlar, ev kokusu endüstrisi için en büyük ve en hızlı büyüyen kategoridir. Bu ürünler, pazardaki toplam satışların %41’inden fazlasını temsil etmektedir. Yankee Candle, sektördeki baskın marka olmaya devam ediyor ve Walmart gibi mağazalar aracılığıyla satılıyor. (Parfüm ve tatlandırıcı)

# 2. 2017 yılında, ev kokularının çevrimiçi satışları, endüstrinin elde edebildiği gelirin %10,6’sını oluşturdu. (Parfüm ve tatlandırıcı)

# 3. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketicilerin %50’si rahatlamak için ev kokularını kullandıklarını söylüyor. %35’i sektör tarafından sunulan ürünlerin kendilerini “rahat” hissetmelerine yardımcı olduğunu söylüyor. Başka bir %30’luk kısım ise ev kokusu ürünlerinin “yüksek moral” elde etmelerine yardımcı olduğunu söylüyor. (Parfüm ve tatlandırıcı)

# 4. Prestijli ev kokusu ürünleri, 2017 yılında bir önceki yıla göre %59 artışla 80,4 milyon dolar değerindeydi. Mumlardan sonra sektörde en çok satan iki ürün difüzörler ve ev için yardımcı hediye setleridir. (Parfüm ve tatlandırıcı)

# 5. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki uçucu yağ üretimi, son 5 yılda %2,4 artarak 1 milyar dolarlık toplam gelire ulaştı. Ancak aynı zamanda, üretim sürecine dahil olan şirket sayısı %1,7 oranında azaldı ve sektör, çalışanlarının %1,2’sini işten çıkardı. (IBIS Dünyası)

# 6. Yaklaşık 45 şirket şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde uçucu yağlar üretiyor ve 1.300 kişiye iş imkanı sunuyor. (IBIS Dünyası)

# 7. ABD ev parfümü endüstrisinde satın alınan mumların %90’ı kadınlar tarafından satın alınmaktadır. (Ulusal Yelken Birliği)

# 8. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mum satışları, mum aksesuar satışları bu rakamlardan hariç tutulduğunda yılda 3,2 milyar dolardan fazla. (Nane)

# 9. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hanelerin %70’i düzenli olarak en az bir ev kokusu ürünü kullanıyor. Kokunun maliyeti, rengi ve şekli tüketiciler için satın alma yapan en önemli faktörlerdir. (Ulusal Yelken Birliği)

# 10. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir adak mumunun ortalama perakende fiyatı 1,99 ABD dolarıdır. Büyük bir sütun veya kavanoz mum için ortalama maliyet 35 dolardır. Keskin bir koku veren tüm ev mumları için fiyat 200 $ veya daha fazla olabilir. (Ulusal Yelken Birliği)

# 11. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan mumların yaklaşık 805’i Ulusal Mum Birliği’ne üye şirketlerden gelmektedir. Mumların çoğu özel mağazalarda, büyük mağazalarda veya toplu tüccarlarda satılmaktadır. (Ulusal Yelken Birliği)

# 12. Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl satın alınan mumların %35’i Aralık tatil alışveriş sezonunda üretilir. (Ulusal Yelken Birliği)

# 13. Amerika’nın önde gelen ev kokusu üreticileri, ürün serilerinde 2.000’e kadar mum çeşidi sunmaktadır. Genel pazar için şu anda ev için 10.000’den fazla farklı koku mevcut. (Ulusal Yelken Birliği)

# 14. Ev kokusu endüstrisi, Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan mumları üretmek için her yıl bir milyar pounddan fazla balmumu kullanır. (Yarım)

#onbeş. Tüketicilerin %42’si ev için parfüm ürünlerini evin en popüler yeri olan oturma odasında kullandıklarını söylüyor. %18’i mutfakta kullandıklarını söylerken, %13’ü yatak odasının en büyük öncelikleri olduğunu söylüyor. (Yarım)

#on altı. Kadınların %20’si mumları evlerini dekore etmek için kullandıklarını söylüyor. (Yarım)

# 17. Mumlar daha sık tatil hediyesi olarak sunuluyor ve sektör müşterilerinin %76’sı bunu uygun bir hediye olarak gördüklerini söylüyor. Daha sonra yeni eve taşınma hediyesi (%74), akşam yemeği hediyesi (%66), teşekkür hediyesi (%61) ve doğum günü hediyesi (%58) olarak bir mum sunulur. (Yarım)

# 18. Ev parfümü sektöründen mum alan kişilerin %75’i her seansta ürünlerini 4 saat veya daha kısa süre kullanacaktır. (Ulusal Yelken Birliği)

# 19. Bir mumun kokusu, bir satın alma işleminin en önemli özelliğidir ve müşterilerin %75’i, seçimlerinde bunun “çok” veya “son derece” önemli olduğunu söylüyor. (Ulusal Yelken Birliği)

# 20. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nde mum yapımı, satış rakamları artmasına rağmen, son 5 yılda gelirde %3,4 oranında azaldı. Mum yapımıyla uğraşan şirket sayısı %2,3 azalırken, iş fırsatları %3,1 azaldı. (IBIS Dünyası)

# 21. Amerika Birleşik Devletleri’nde mumların satışı, üretimi ve dağıtımında toplamda yaklaşık 7.000 kişi istihdam edilmektedir. (San Francisco Chronicle)

Ev Kokusu Endüstrisi Trendleri ve Analizi

Ev kokusu tercihleri ​​yıl boyunca değişmektedir, bu nedenle bu sektör tüketicilere ulaşmak için eşsiz fırsatlara sahiptir. Ortalama bir kişi bir endüstri ürününden haftada bir kez geçtiğinde, her müşteri için her yıl 52’den fazla müşteri adayı mevcuttur.

CandleScience için bu fırsatları mevsimlik, klasik ve yıl boyu kategorilere ayırdılar. Sonbaharda Pumpkin Spice ve Apple Harvest popüler kokulardır. İlkbaharda deniz tuzu ve orkide veya aşk büyüsü daha popüler hale gelir. Yani Amber Noir, White Tea veya Karadeniz tüm yıl boyunca popülerdir.

Bu sektördekilerin mücadelesi ölçeklidir. Büyük üreticiler her yıl binlerce farklı koku üretir. Bu, küçük tedarikçiler için pazara giriş için benzersiz bir engel oluşturur. Bu nedenle bu sektör için iki farklı grubunuz var: kitlesel üreticiler ve zanaatkar yaratıcılar.

Önümüzdeki 5 yıllık dönemde, sektör için büyümenin mevcut seviyelerde devam etmesi bekleniyor. Yeni girenler, piyasayı bozmak için Yankee Candles’ı almaya çalışabilir, ancak bu, genel endüstri gelirini etkilememelidir. İnsanlar evlerinin güzel kokmasını isterler. Ev kokusu endüstrisi bunun gerçekleşmesine yardımcı olur.