21 Kanada Restoran Endüstrisi İstatistikleri ve Eğilimleri

Kanada, birçok farklı mutfak geleneğiyle harmanlanmış bölgeleri ve illeri olan eşsiz bir ülkedir. Kanada restoran endüstrisi için hayatta kalması, sadece yüksek kaliteli malzemelere erişime sahip olmakla kalmayıp, yemeğin arkasındaki hikayelere de bağlıdır.

Kanada restoran endüstrisinin kendine özgü bir kişiliği vardır. Tüm il ve bölgelerde geniş bir varlığa sahiptir. Aynı zamanda, son yıllarda daha fazla müşteriyi evde tutan bölgesel durgunluklardan kurtulmanın eşiğinde.

Kanada Restoran Endüstrisinden Bilgilendirici İstatistikler

1. 2017’de ticari gıda hizmeti satışlarının %4,9 büyüdüğü tahmin ediliyor. Bu, Kanada’nın aynı dönemde elde edebildiği %2,6 GSYİH büyümesiyle karşılaştırılıyor. (Restoranlar Kanada)

# 2. Kanada restoran endüstrisi, ticari ve ticari olmayan yemek hizmetlerini birleştirdiğinde, 2017 yılında ilk kez 84 milyar doları aşması bekleniyor. (Restaurants Canada)

Satışlara Göre Kanada Restoran Endüstrisi İstatistikleri

# 3. Tam hizmet restoranları, Ontario, Quebec ve British Columbia’daki güçlü büyüme sayesinde 2017’de %5,5’lik bir artışla genel satış büyümesi açısından tüm segmentlere öncülük etti. (Restoranlar Kanada)

# 4. Hızlı servis restoran satışlarının da 2017’de elde edilen %5,3’lük bir büyüme oranıyla büyük artışlar görmesi bekleniyor. QSR segmenti, on yıldan fazla bir süredir Kanada restoran endüstrisinin en tutarlı ve sağlam alanlarından biri olmuştur. (Restoranlar Kanada)

# 5. Uzak kamplar bu segment için daha az masraf sunduğundan, yemek hizmetleri gelirleri endüstri için birkaç gölgeli spordan biridir. Nihai 2017 rakamlarının %0.9’luk bir gelir daralması göstermesi bekleniyor. (Restoranlar Kanada)

# 6. Yüksek düzeyde hane halkı borcu, Kanada restoran endüstrisinin tam potansiyeline ulaşmasını engelliyor. Önümüzdeki 5 yıllık tahmin döneminde, borcun satışları %3,9 ve fiili satışları yıllık sadece % 1,2’ye çıkarması ve genel nüfus hareketiyle eşleşmesi bekleniyor. (Restoranlar Kanada)

# 7. 2022 yılına kadar, Kanada restoran endüstrisinin ticari sektörünün 78 milyar dolarlık satışa ulaşacağı tahmin ediliyor. Ontario, Quebec ve British Columbia’nın bu kategorideki en güçlü satış seviyesiyle liderliğini sürdürmesi bekleniyor. (Restoranlar Kanada)

# 8. Alberta bir durgunluktan çıkıyor ve endüstri segmentinin 2017 ve 2018’de bir miktar toparlanma görmesi bekleniyor. İl içinde %2,9’luk büyüme oranları bekleniyor. (Restoranlar Kanada)

# 9. Kanada restoranı menü fiyatları yıllık ortalama %2,5 artıyor. Geçmişte bu, öngörülemeyen gıda fiyatlarından kaynaklanıyordu. 2017 itibariyle, artışlar artık daha yüksek işçilik maliyetlerine bağlanıyor. (Restoranlar Kanada)

# 10. 2018’de Ontario’da menü fiyatlarının saatte 15 dolara kadar çıkabilen asgari ücret gereklilikleri nedeniyle yaklaşık %4 artması bekleniyor. (Restoranlar Kanada)

Marka ve zincire göre Kanada restoran endüstrisi istatistikleri

# 11. Newfoundland ve Labrador’un satışlarda sadece %1,5’lik toplam yıllık nominal değişimle mücadele etmeye devam etmesi bekleniyor. (Restoranlar Kanada)

# 12. Kanadalılar yemeklerinin yaklaşık %80’ini evde pişirirler. Mobil siparişler bu yüzdeyi gelecek yıllarda değiştirebilir, ancak en azından 2018’in sonuna kadar sabit kalması bekleniyor (NPD Grubu).

# 13. 2008’den beri, tam hizmet restoran endüstrisi sürekli olarak %3’ün üzerinde bir işletme kar marjı elde edebilmiştir. Sınırlı hizmet veren restoranlar için işletme kar marjı sürekli olarak %5’in üzerinde olmuştur. Bununla birlikte, özel yemek hizmetleri segmenti, %2,7 ila %4,3 arasında değişen yüksek düzeylerde çeşitlilik yaşamıştır. (İstatistik Kanada)

# 14. Aralık 2017’de yemek hizmetleri ve içki yiyebileceğiniz yerler aylık %0,2 daralma yaşadı ve 5,5 milyar dolar hasılat elde etti. Bu, Kasım ayındaki kazanımları telafi etti. Aynı ayda sınırlı hizmet veren işyerlerindeki satışlar %1.1, içki içilen yerlerdeki satışlar ise %3,8 azaldı. (İstatistik Kanada)

#onbeş. 2016 yılında, yiyecek hizmetleri ve içecek yerlerinin yıllık satışları, 2015 rakamlarına kıyasla %6,3 oranında teyit edilmiş bir artış kaydetti.Bu, Kanada restoran endüstrisinin 2000 yılından bu yana yaşadığı en büyük yıllık büyüme oranıydı. (Kanada İstatistikleri)

#on altı. Yemek hizmeti endüstrisindeki satış oranı, genel olarak nüfusunkinden çok daha yüksek bir oranda artmaktadır. Endüstrinin savaş sonrası patlamasında, restoranlardaki büyüme %245 artarken, nüfus seviyeleri %21.8 arttı. 2006-2016 yılları arasında sektördeki toplam satışlar %50 artarken, nüfus seviyeleri %11,4 arttı. (İstatistik Kanada)

# 17. 2016 yılında Kanada restoran endüstrisinde faaliyet gösteren tahmini 94.415 kuruluş bulunmaktadır. Bu işletmelerin %98,7’si yıl boyunca 99 veya daha az kişiyi istihdam etmiştir. (İstatistik Kanada)

# 18. 2015 yılında sektör profesyonelleri tarafından sunulan finansal verilere göre, Kanada restoran endüstrisindeki her işletmenin ürettiği ortalama gelir 626.000 dolardı. Şu anda, aktif kuruluşların üçte ikisinden fazlası kârlıdır. (İstatistik Kanada)

# 19. İçme mekanları kendi segmentlerinde biraz daha yüksek bir ortalama gelire sahip olup, 2015 yılında ortalama 646.500 $’dır. Bu kuruluşların biraz daha azı, %66.8 ile karlı kabul edilmiştir. (İstatistik Kanada)

# 20. Kanada restoran endüstrisinin içki içme yerleri segmentinin bir parçası olarak yalnızca 5.200 kuruluş kabul edilmektedir. Bu işyerlerinin sadece %0,5’i yıl boyunca 100 veya daha fazla kişiyi istihdam etmektedir. (İstatistik Kanada)

Zincire göre Kanada restoran endüstrisi istatistikleri Birim sayısı

# 21. En yüksek işletme karlılığına sahip segment, özel yemek servisi kategorisidir. Buna catering şirketleri, mobil yemek hizmetleri ve yemek hizmeti müteahhitleri dahildir. İşletmelerin yaklaşık %80’i, işletme başına ortalama 268.100 $ gelir ile bu kategoride kârlıdır. Şu anda Kanada’da bu belirli segmentte faaliyet gösteren 10.000 işletme bulunmaktadır. (İstatistik Kanada)

Kanada Restoran Endüstrisi Trendleri ve Analizi

Kanada restoran endüstrisi, küresel endüstriyi fetheden birçok gelişmeden sorumludur. İkonik California Roll’dan Yukon Gold Patates’e kadar her şeyin kökleri Kanada’da.

Tutarlı büyüme modellerini görmeye devam etmek için endüstri, değişen tüketici tercihlerine uyum sağlamaya devam etmelidir. Bu, evde kalma pazarına hitap etmek için uygulama siparişi gibi yeni hizmetler sunarken, poutine gibi klasik zımbalar sunmak anlamına gelir.

Önümüzdeki 5 yıl için rekor gelir bekleniyor. Herhangi bir ülkedeki restoran endüstrisi biraz tahmin edilemez olsa da, Kanada restoran endüstrisi olabildiğince güvenli bir bahis gibi görünüyor.