21 Outdoor Giyim Sektörü İstatistikleri

# 1. 2011 ve 2016 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki açık hava giyim endüstrisi %7,1’lik bir CAGR’de büyüdü. 2016 için sektör %6 büyüme kaydetti. (Euromonitor)

# 2. 2 milyondan fazla ek insan, 2016’da bir tür dış mekan giysisine ihtiyaç duyan en az bir dış mekan etkinliğine katıldı. Bu, ABD nüfusunun yaklaşık %48’ine eşittir (Dış Mekan Endüstrisi Derneği)

Toplam Perakende Satışlara Göre Küresel Outdoor Giyim Sektörü İstatistikleri

# 3. Avrupa dış giyim pazarı, 2016’da satışları bir önceki yıla göre %4,2 artan 11,5 milyar Euro değerindedir. (European Outdoor Group)

# 4. Birleşik Krallık outdoor giyim sektörü, 2016 yılında %3,6’lık bir CAGR yaşayarak büyük Avrupa pazarları için en hızlı oranda büyüdü. (European Outdoor Group)

# 5. Çin’deki dış giyim, e-ticaret segmentinde muazzam bir büyüme yaşıyor. Çin’in bazı bölgelerinde çevrimiçi satışlar için CAGR’nin 2022’ye kadar %30’un üzerinde olması bekleniyor ve daha sonra 2022’de orada yapılacak Kış Olimpiyatları ile daha fazla kazanım görülecek. (Euromonitor)

# 6. 2016’da dış giyim pazarının toplam değeri, küresel bir perspektiften, 2016’da 43,6 milyar dolardı. Yerel para birimlerindeki büyüme, endüstrinin %18,8’lik bir büyüme oranı ile Çin’de en yüksek seviyedeydi. Amerika Birleşik Devletleri, sanayi büyümesi için dünyada %7,1 oranında ikinci sırada yer aldı. (Euromonitor)

# 7. Amerika Birleşik Devletleri’nde outdoor giyim kategorisinde toplam satışlar 9,5 milyar doları buldu. (Euromonitor)

# 8. Egzersiz veya günlük ihtiyaçlar için rahat ve günlük antrenman ekipmanlarının bir kombinasyonu olan spor giyim, Avrupa’daki büyümeye öncülük etti. Outdoor giyim endüstrisindeki profesyonellerin %80’i, önümüzdeki 12 ayın bir önceki yıldan daha iyi olacağına inanıyor. (Avrupa açık hava grubu)

# 9. Amerika Birleşik Devletleri’nde açık hava etkinliklerine katılanların %37’si demografik yaş 45 ve üzerindeydi. (Açık Hava Vakfı)

# 10. Mevcut döviz kurunda, Çin dış giyim pazarının değeri 7 milyar dolardan fazla. Çin’deki çevrimiçi perakendeciler aracılığıyla dış giyim satışları 2014’ten bu yana %60’tan fazla arttı. (Euromonitor)

Pazar segmentine göre küresel açık hava giyim sektörü istatistikleri

# 11. Outdoor giyim bir e-ticaret çözümü olarak hızla büyüyor olsa da, satışların %63’ünden fazlası hala Çin’deki bir alışveriş merkezindeki mağazalarda yapılıyor. (COA)

# 12. 2019 yılında outdoor giyim sektöründe kullanıcı penetrasyonunun %19,4’e ulaşması bekleniyor. 2022 yılına kadar kullanıcı penetrasyonunun %22,5’e ulaşması bekleniyor. (İstatist

# 13. Outdoor giyim endüstrisinde kullanıcı başına ortalama gelir Amerika Birleşik Devletleri’nde 330 doların üzerindedir. (İstatist)

# 14. Kasım 2016’dan Kasım 2017’ye kadar en çok satan dış giyim ürünü bir Patagonya re-tool yapağıydı. Bu formanın ortalama satış fiyatı 93,51 dolardı. (Sokak)

#onbeş. Outdoor giyim sektörünün ürettiği satışların yaklaşık %40’ı her yılın Kasım ve Aralık aylarında yapılmaktadır. Bu, kış sonu bir açık hava etkinlikleri perakendecisi için yıl boyunca satışları büyük ölçüde azaltabileceği anlamına gelir. (NPD Grubu)

#on altı. Polar ve polar ceket ve pantolonlar sektörde en çok satın alınan iki üründür. ABD’de, bu iki ürün kategorisi, her yıl elde edilen gelirin %68’inden sorumludur. (NPD Grubu)

# 17. 2017 yılında sektördeki toplam ayakkabı satışları yaklaşık %10 azaldı. (NPD Grubu)

# 18. Sürdürülebilirlik, şu anda açık hava giyim endüstrisinde önemli bir konudur. 1998’de The North Face Denali ceketini çıkardığında, bu ceket petrolden yapılmıştı. 2014 yılında şirket, ceketi yapmak için artık %25 daha az enerji ve %50 daha az su ve kimyasal kullanan geri dönüştürülmüş ürünler kullanmaya geçti. (VF Şirketi)

# 19. VF Corporation, 2016 yılında 7,53 milyar dolara ulaşarak satışlarda sektör liderliğini sürdürüyor. Bunu 2,37 milyar dolarla Columbia Sportswear, ardından 1,92 milyar dolarla Anta izledi. (S&P Sermaye IQ)

# 20. Anta, 1.73 milyar dolarlık satışla Çin pazarına hakim. North Face, bir sonraki en yakın markadır ve sadece 161,8 milyon dolarlık satış elde etmiştir. (Euromonitor)

21. Gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalar Çin’de hala oldukça popüler olmasına rağmen, dış giyim satan fiziksel perakende satış mağazalarının toplam sayısı 2014’te %1 azalarak 12.000’in biraz üzerine düştü. (COA)

Dış giyim endüstrisinin eğilimleri ve analizi

Şu anda outdoor giyim sektörünü yönlendiren iki ana trend var: eğlence amaçlı spor giyim ve online satış.

İnsanlar daha aktif bir yaşam tarzına doğru ilerledikçe, ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri çok amaçlı giysiler ararlar. Bu, açık hava giyim endüstrisinin, ortalama bir ev için rekabetçi fiyatlı modalara dayalı olarak daha çekici giyim seçenekleri tasarlamasını sağlar.

Satın almadan önce dene fırsatlarındaki artış nedeniyle çevrimiçi satışların güçlenmesiyle, önümüzdeki 5 yıl içinde dünya çapında geleneksel tuğla ve harç mağazalarından bir değişiklik arayın. Bazı şirketler bu eğilimin etkilerini şimdiden görmeye başladılar.

Cabela’s, karşılaştırılabilir mağaza satışlarında %9,3’lük bir düşüşle 2017’nin ikinci çeyreğinde gelirlerinde %4’ten fazla düşüş bildirdi. Gander Mountain, Mart 2017’de 30’dan fazla mağazayı kapattı. Academy Sports, 2016’da FAVÖK’ünde %23 düşüş gördü.

Daha e-ticaret çözümüne geçebilen markalar daha başarılı olacaktır. Uygunluk veya bitiş doğru gelmiyorsa, müşterilerin çevrimiçi satın aldıkları ürünleri ücretsiz olarak iade etmelerine izin vermeye istekli olan işletmeler, daha fazla genel trafik görecektir.

Önümüzdeki 5 ve 10 yıllık dış giyim sektörü tahminlerinde 2028 yılına kadar büyüme devam edecek. Bu büyüme yalnızca e-ticaret segmentinde yoğunlaşacak.