21 Tenis endüstrisinin istatistikleri, eğilimleri ve analizi

Tenis ABD’de veya dünyada en popüler sporlardan biri olmamasına rağmen, yine de yüksek katılım oranlarına sahiptir. 2017 yılında lisede organize bir tenis programına katılan 345.000 öğrenci vardı.

Tenis toplarının satışından elde edilen toptan satış geliri dünya çapında 81,2 milyon doları buluyor. Bu, Amerikalı tüketicilerin sadece %7’sinin profesyonel tenise ilgi duyduklarını söylemesine rağmen.

Tenise olan ilgi 2012’den bu yana %4 artmasına rağmen toplamda tenis ekonomisi 5,5 milyar dolar değerinde. Bu, sporu dünyanın en hızlı büyüyen ilk 10 spor katılımcısından biri yapıyor. Satış açısından. Bu, tenis endüstrisinin benzersiz bir zorlukla karşı karşıya olduğu anlamına gelir: ilgilenen müşterilerini ekipmana para harcamak istedikleri bir noktaya getirmek.

Tenis endüstrisinden ilginç istatistikler

# 1. 2016 yılında tenis endüstrisine olan ilgi %0,6 arttı ve ABD’de 18 milyondan fazla oyuncu bu oyunu oynadığını bildirdi. 2011’den bu yana, spor %0,4’lük bir ortalama büyüme oranı gördü. (Tenis Endüstrisi Derneği)

# 2. Sporun kardiyovasküler faydaları ile ilgilenen tenisçilerin %16’sı vardı. Gençlik tenisi de 2016’da %7’lik bir ilgi artışı gördü. (Tenis Sanayicileri Derneği)

Amerika Birleşik Devletleri Tenis Endüstrisi İstatistik Pazarının Büyüklüğü

# 3. Tenis için toplam oynama şansı 2016’da %4,8 düştü ve yıl için bildirilen 425 milyon oyun şansı. (Tenis Endüstrisi Derneği)

# 4. 2016 yılında endüstri tarafından turuncu ve kırmızı gibi alternatif renkler de dahil olmak üzere 114 milyondan fazla tenis topu üretildi ve sevk edildi. (Tenis Endüstrisi Derneği)

# 5. 2016 yılında 3,11 milyon tel ile birlikte 2,5 milyon tenis raketi satıldı. (Tenis Endüstrisi Derneği)

# 6. Yaklaşık 9,8 milyon kişi kendilerini en iyi tenisçi olarak görüyor, bu da yılda en az 10 kez oynamaya zaman buldukları anlamına geliyor. Bu eğilim 2010’dan beri düşüşte. (Tenis Sanayicileri Derneği)

# 7. En iyi tenisçiler, tenis endüstrisinde harcanan paranın %81’inden sorumludur. Ayrıca dünya çapında meydana gelen oyun olaylarının %93’ünden sorumludurlar. (Tenis Endüstrisi Derneği)

# 8. Kendilerini tenisçi olarak tanımlayan nüfusun %68’i beyaz/Kafkaslıdır. Beyazlar dışında tenis camiasında aşırı temsil edilen tek nüfus grubu, tenisçilerin %12’sini oluşturan ABD’deki Asyalılar ve Pasifik Adalılarıdır. (Tenis Endüstrisi Derneği)

# 9. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 4 tenisçiden 1’i 18 yaşın altındadır. Tenisçilerin %41’i 35 yaşın üzerindedir (Tenis Endüstrisi Derneği).

# 10. Tenisçilerin %30’u üniversite mezunudur. Oyuncuların %38’i yılda en az 100.000 dolar kazanan bir evde yaşıyor. (Tenis Endüstrisi Derneği)

Oynayan Kişi Sayısına Göre ABD Tenis Endüstrisi İstatistikleri

# 11. Amerika Birleşik Devletleri’nin Güney Atlantik bölgesi, oynama şansının %21’inden sorumlu olan en yaygın yerdir. (Tenis Endüstrisi Derneği)

# 12. Yapılandırılmış bir programda tenis oyununu öğrenmeye başlayan tüketicilerin %65’i eğitimlerinden mezun olduklarında oyuna devam etme kararı alıyor. (Tenis Endüstrisi Dergisi)

# 13. Tenis endüstrisinde sık oynayanların sayısı %5 arttı, ancak sık oynayanların %44’ü 45 yaşın üzerinde. Bu, spora katılan genç oyuncu sayısındaki artışa rağmen. (Tenis Endüstrisi Dergisi)

# 14. 2008’den beri yeşil, turuncu ve kırmızı top satışları %375 arttı. Gençler tenisini daha da teşvik etmek için 10.000 daha kısa kort inşa edildi veya kaplandı. (Tenis Endüstrisi Dergisi)

#onbeş. Bazı takımların satışları artmasına rağmen profesyonel ve özel raket satışları %5,6 azaldı. (Tenis Endüstrisi Dergisi)

#on altı. Turnuvalar gibi grup odaklı etkinlikler daha sık planlandığından, tenisçilerin lige katılımı %9 arttı. (Tenis Endüstrisi Dergisi)

# 17. 2012’den bu yana rekabetçi tenis için 10 yaşında veya daha küçük olan oyuncu sayısı ikiye katlandı ve oyunculara 4,5 milyondan fazla top satıldı. Nickelodeon sponsorluğundaki Dünya Oyun Günü sırasında, yalnızca Eylül 2017’de 1.300 günden fazla ücretsiz tenis oynama planlandı. (Tenis Endüstrisi Derneği)

# 18. Okulda beden eğitimi dersleri almak, kişinin yetişkinliğe kadar aktif olmaya devam etmesini daha olası kılar. Okulda beden eğitimi dersi almayanların %37’si yetişkin olarak hareketsiz olduklarını söylerken, beden eğitimi dersi aldıklarını söyleyenlerin %22’si. (Fiziksel Aktivite Konseyi)

# 19. İnsanların %43’ü tenis gibi yeni bir fiziksel aktiviteye başlamanın en iyi yolunun başka birinin spora katılması olduğunu söylüyor. %31’i bir arkadaşının onlara eşlik etmesinin daha kolay olduğunu söylüyor. %25’i sağlıkları daha iyi olsaydı daha fazla dahil olacaklarını söylüyor. (Fiziksel Aktivite Konseyi)

# 20. En çok ilgilendikleri spor veya aktivitelerle ilgili birden fazla yaş grubuyla yapılan bir ankette, tenis herhangi bir demografide ilk 10’da yer almadı. Karşılaştırıldığında, kampçılık, 8 demografik grubun 6’sında en çok ilgi çeken aktivite olarak sıralandı. Voleybol, genç demografisinde ilk 10’da yer aldı. (Fiziksel Aktivite Konseyi)

# 21. Y kuşağının %35’i tenis gibi onları sağlıklı bir seviyede tutan aktivitelere katılıyor. Diğer %11.3’ü ise aktif ve yüksek kalorili aktivitelere katılıyor. Sadece Gen X üyeleri benzer seviyelerde aktifti. (Fiziksel Aktivite Konseyi)

Tenis endüstrisinin istatistikleri, eğilimleri ve analizi

Tenis endüstrisi, uzun ve zor olması muhtemel bir yolculuğun ilk adımlarını attı. Gençler de dahil olmak üzere daha fazla oyuncu spora geliyor. Bununla birlikte, genç nüfustaki büyüme oranları, oyun popülasyonunun spektrumunu değiştirmiyor. Müşteriler bu sektör için yaşlanıyor ve daha az para harcıyorlar.

Endüstrinin diğer faaliyetlere kıyasla gelir elde etmek için mücadele etmesinin bir nedeni, nispeten az sayıda sarf malzemesinin olmasıdır. Tenis topları, oyuncuların satın alması gereken ana sarf malzemesidir. Ayakkabılar, giysiler ve raketler, en iyi oyuncuların bile bir yıl boyunca değiştirmeye gerek kalmadan tekrar tekrar kullanabileceği uzun vadeli yatırımlardır.

Oynatma trendleri yükselmeye devam ederse, sektör yeni başlayanların gelirlerinde küçük artışlar görmeye devam edecek. Daha fazla güç inşa etmek için sektör, ders yapıları, üretim süreçleri ile daha yenilikçi hale gelmeli ve gençlerin katılımını benimsemelidir.

Daha küçük kortlar döşenmeli veya inşa edilmelidir. Gençler ve ebeveynleri için dersler birbiriyle örtüşmelidir. Bu, pazarlama açısından bir aile sporu haline gelmelidir. Aksi takdirde, giriş engellerinin düşük olması nedeniyle bir ilgi sporu olmaya devam edecek, ancak gelir artışı sağlayan bir spor olmayacaktır.