22 Güvenlik Görevlisi Sektör İstatistikleri ve Trendleri

Özel güvenlik, birkaç yüz yıldır var olan bir endüstridir. Eski Mısır’da bile, iktidardaki firavunlar, korunmalarını sağlamak için kişisel güvenlik görevlileri tuttular. Bizans İmparatorluğu’nun hükümdarları gibi Romalıların da imparatorlarını koruyan güvenlik görevlileri vardı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde güvenlik görevlisi endüstrisinin yükselişi, Büyük Buhran olaylarıyla aynı zamana denk geldi. İkinci Dünya Savaşı sırasında artan bir ihtiyaç olan fabrikaları ve özel şirketleri korumak için gardiyanlar tutuldu. Soğuk Savaş döneminde ve onun yabancı casusluk tehditlerinde, ABD’deki güvenlik sektörü iş fırsatları eklemeye devam etti.

Güvenlik görevlileri, insanların kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olur. Hem ulusal hem de uluslararası sürekli bir terör tehdidi ile bu sektördeki fırsatlar artmaya devam etti.

Güvenlik görevlisi endüstrisinden önemli istatistikler

# 1. 2017 yılında, güvenlik görevlilerini içeren küresel güvenlik hizmetleri sektörü yaklaşık 116 milyar dolar değerindeydi. (İstatist)

# 2. Küresel güvenlik hizmetleri sektörünün çoğu, 2017 yılında %26 pazar payına sahip olan Avrupa’dadır. Kuzey Amerika’nın bu sektördeki payı %24’tür. (İstatist)

ABD Güvenlik Görevlisi Endüstri İstatistikleri

# 3. California, şu anda 2017 rakamlarına göre 151.000’den fazla çalışanı ile ABD’de güvenlik görevlisi istihdamında lider eyalettir. (Statista)

# 4. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki güvenlik görevlisi istihdamının, 1,15 milyona kadar güvenlik görevlisinin istihdam edilmesiyle 2024 yılına kadar %5 artması bekleniyor. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 5. ABD’nin güvenlik görevlisi hizmetlerine yaptığı harcamanın 2019 yılına kadar 68 milyar dolara ulaşması bekleniyor ve bu da sektör tarafından açıklanan 2018 rakamlarına göre %5’lik bir artışı temsil edecek. (Freedonia Grubu)

# 6. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki güvenlik görevlileri için ortalama yıllık maaş 30,730 dolar, bu da saat başına 14,78 dolar anlamına geliyor. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 7. ABD’de endüstri tarafından istihdam edilen güvenlik görevlilerinin %73’ü soruşturma ve güvenlik hizmetlerinde yer almaktadır. Segmentte yıllık ortalama 28.960 $ maaşla 667.000’den fazla güvenlik görevlisi istihdam edilmektedir. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 8. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk ve orta okullarda 30.000 güvenlik görevlisi istihdam edilmektedir. Bu gardiyanların ortalama yıllık maaşı 34.920 dolar. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 9. Güvenlik görevlisi istihdam eden en yüksek ücretli sektör, ortalama yıllık 59.290 ABD Doları maaş ödeyen doğal gaz dağıtım kuruluşlarıdır. Bu işler, sektördeki iş fırsatlarının sadece %0,12’sini temsil ediyor. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 10. California, diğer eyaletlerden daha fazla güvenlik görevlisi çalıştırabilir, ancak New York güvenlik görevlilerine daha iyi para ödüyor. New York’ta istihdam edilen 119.000 güvenlik görevlisi ortalama 34.390 dolar maaş alıyor. Kaliforniya’da güvenlik görevlileri ortalama 31.560 dolar kazanıyor. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 11. Alaska, ABD’deki güvenlik görevlileri için en yüksek eyalet yıllık maaşını 46.770 dolarlık medyan maaşla ödüyor. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 12. Amerika Birleşik Devletleri’nde silahsız bir güvenlik görevlisi kiralamak genellikle saatte 12 ila 20 dolar arasındadır. Silahlı bir muhafız gerekiyorsa, ortalama maliyet saatte 18 ila 25 dolar arasındadır. (Değerleme kaynakları)

# 13. Bugün dünyanın birçok ülkesinde özel güvenlik görevlilerinin sayısı polis memurlarından fazla. Dünya çapında tahminen 20 milyon özel güvenlik çalışanı var. (Forbes)

# 14. Hindistan’da, sadece 1,4 milyon polis memuruna kıyasla, tahminen 7 milyon özel güvenlik çalışanı istihdam edilmektedir. Çin’de 5 milyon güvenlik görevlisi ve 2,7 milyon polis memuru var. Amerika Birleşik Devletleri’nde bile, güvenlik görevlilerinin sayısı polis memurlarından 2: 1. (Forbes)

#onbeş. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren 10.000 ila 14.000 bireysel sözleşmeli güvenlik şirketi bulunmaktadır. Bu şirketlerden yaklaşık 6.000’i 100’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. (Robert H. Perry Associates Inc.)

#on altı. ABD merkezli güvenlik görevlisi endüstrisindeki en büyük 5 şirket, günümüz pazarının %50’sinden fazlasını kontrol ediyor. Bu şirketler birlikte, 11 milyar dolardan fazla yıllık endüstri geliri elde ediyor. (Robert H. Perry Associates Inc.)

# 17. Amerika Birleşik Devletleri’nde güvenlik görevlisi sağlayan en büyük şirketlerden ikisi yurt dışında yerleşiktir ve 6.6 milyar dolarlık gelirden sorumludur. (Robert H. Perry Associates Inc.)

# 18. Kanada’da güvenlik hizmetleri sektörü yılda 4 milyar dolar gelir elde ediyor. 2012-2017 yılları arasında sektör yıllık %0,7 büyüme oranı yaşadı. (IBIS Dünyası)

# 19. Yaklaşık 1.800 şirket şu anda Kanada’da gardiyanlar da dahil olmak üzere güvenlik kaynakları sağlamakta ve yaklaşık 100.000 kişiye istihdam olanağı sağlamaktadır. (IBIS Dünyası)

# 20. Hindistan’da güvenlik görevlilerinin yüksek istihdam oranlarının nedenlerinden biri, yüksek soygun ve hırsızlık oranlarının kalmasıdır. 2013 yılında ülkede 354.000’den fazla hırsızlık raporu ve 101.000’den fazla soygun raporu vardı. Ayrıca 31.000 hırsızlık ihbarı daha yapıldı. (İçişleri bakanlığı)

# 21. Son 6 yılda, Hindistan’daki güvenlik sektörü iki katına çıkarak 400 milyar Rs’den 800 milyar Rs’ye çıktı ve normalde anlamlı bir iş bulmakta güçlük çeken vasıfsız işçiler için kazançlı istihdam seçenekleri sağladı. (Para kontrolü)

# 22. Hindistan’daki insanlı güvenlik endüstrisinin %65’i 2014’te yapılandırılmamış durumdaydı. Hindistan’daki güvenlik görevlisi endüstrisinin hedefi, 2022 yılına kadar insanlı güvenlik yapısının yarısının düzenlenmesidir. (Para Kontrolü)

Güvenlik Görevlisi Sektör Analizi ve Trendleri

Bugün güvenlik görevlisi endüstrisi için ana zorluk, otomasyon ve uzaktan izlemedir. Teknoloji, mülkleri ve insanları daha fazla yerde proaktif olarak izleyebildiğinden ve daha fazla güvenilirlikle güvenlik görevlisinin rolü azalmaya devam ediyor. Bu, endüstride, bu teknolojileri etkili bir şekilde nasıl uygulayacağını bilen yüksek vasıflı muhafızlar ve idari personel istihdam etme ihtiyacı yarattı.

Bu sektörde büyüme fırsatları mevcut olsa da, en büyük talep, modern yüksek teknoloji gösterge panolarını nasıl uygulayacağını bilen, CCTV kaynaklarını kendi avantajlarına kullanan ve insanlarla yüksek stresli ve potansiyel olarak tehlikeli karşılaşmalar konusunda yüksek eğitimli muhafızlara yöneliktir. size zarar vermek amaçlı olabilir.