22 Sivrisinek Kovucu Endüstri İstatistikleri ve Trendleri

DEET ilk olarak 1946’da keşfedildi. Amerika Birleşik Devletleri’nde satışı onaylanan ilk sivrisinek kovucu, DEET’in 1956’da mağaza raflarında yerini aldı. O zamandan beri, bu sivrisinek kovucu bileşik en çok satan kovucu oldu. Bazı potansiyel olarak yaşamı tehdit eden yan etkiler bildirilmiş olmasına rağmen, genellikle güvenli kabul edilir.

DEET, başlangıçta ABD ordusu tarafından geliştirilen sentetik bir kovucudur Samuel Gertler, tozlarda, kremlerde ve losyonlarda DEET kullanan bir böcek kovucu için ilk patenti almıştır.

Sivrisinek kovucu endüstrisinden önemli istatistikler

1. Sivrisinek kovucu endüstrisi için küresel pazarın yılda yaklaşık 11 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. (İstatist)

# 2. Amerika Birleşik Devletleri dışında üretildiği bilinen 65 sivrisinek kovucu formülasyonun yaklaşık %50’si DEET içerir. Diğer yarısı ise doğal yağlar içerir. (İngiltere Araştırma Bilgileri)

Küresel Sivrisinek Kovucu Endüstri İstatistikleri

# 3. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kovucu üretim, sektör için yıllık yaklaşık 393 milyon dolar gelir üreten bir segmenttir. Son 5 yıllık dönemde imalat segmenti her yıl ortalama %4,5 daralmıştır. (IBIS Dünyası)

# 4. Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri’nde kovucu imalat endüstrisinde aktif olan sadece 35 şirket var. Bu şirketler yaklaşık 300 kişinin istihdamından sorumludur. (IBIS Dünyası)

# 5. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler böcek kovucu markası Coleman’dır. 2017’de 6,1 milyondan fazla Amerikalı, Coleman markası tarafından satılan en az bir şişe böcek kovucu satın aldı. (İstatist)

# 6. Süpermarketler, hipermarketler ve marketler, tüketicilerin sivrisinek kovucu satın almak için en popüler perakende satış yerleridir. (Teknaviyo)

# 7. Aerosoller, buharlaştırıcılar ve bobinler sivrisinek kovucu endüstrisinde en büyük pazar payına sahiptir. Bu üç ürün bir araya gelerek tüm endüstri satışlarının %60’ından fazlasını temsil ediyor. (Teknaviyo)

# 8. Sivrisinek kovucu endüstrisi tarafından üretilen küresel gelirin %56’sı Asya-Pasifik bölgesinden geliyor. Önümüzdeki 5 yıllık dönemde bu bölgedeki satışların %1’den fazla artması bekleniyor. (Teknaviyo)

# 9. 2015 yılında, Zika virüsü korkuları Amerika Birleşik Devletleri’nde sivrisinek kovucu satışlarında bir artışa neden oldu. Ürün satışları yılda 516 milyon doları aştı ve bu da %11,2’lik bir artışı temsil etti. (CBS Haberleri)

# 10. Zika endişeleri, SC Johnson’ın bazı böcek kovucu markalarında geçen yılın satış rakamlarına kıyasla %150’ye varan satış artışı yaşadığını gördü. (CBS Haberleri)

Pazar Payına Göre ABD Sivrisinek Kovucu Endüstri İstatistikleri

# 11. Amerika Birleşik Devletleri’nde 78 milyona kadar insan ve dünya çapında 200 milyona kadar insan, düzenli olarak DEET içeren bir sivrisinek kovucu kullanıyor. (Smithsonian)

# 12. 2015 yılında, dünyada sıtmaya yakalanma riski taşıdığı düşünülen 3.4 milyon insan vardı. Mali, en fazla yeni sıtma vakasına sahip ülke oldu. (İstatist)

# 13. Amerika Birleşik Devletleri’nde teşhis edilen en yaygın sivrisinek kaynaklı hastalık Batı Nil virüsüdür. (İstatist)

# 14. Ulusal Sağlık Enstitüleri, 2016 yılında vektör kaynaklı hastalıklar için 500 milyon dolardan fazla fon sağladı. (Statista)

#onbeş. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki doktorların 405’i, sivrisinekler tarafından bulaşan enfeksiyonları nasıl etkilediğinden dolayı hastalarının sağlığının iklim değişikliğinden etkilendiğine inanıyor. (İstatist)

#on altı. 2015 yılında yaklaşık 2.100 Batı Nil virüsü vakası teşhis edildi. ABD’deki en yaygın Batı Nil enfeksiyonu durumu Kaliforniya’dır. O yıl bu virüsle ilgili komplikasyonlardan yaklaşık 150 kişi öldü. (İstatist)

# 17. 2016’da Florida’da (Statista) yaklaşık 1.100 Zika vakası vardı.

# 18. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetişkinlerin yaklaşık %50’si, Zika virüsüne karşı önleyici bir önlem olarak özellikle sivrisinek kovucu kullandıklarını söylüyor. (İstatist)

# 19. Tüm dünyada bulunabilen, bilinen yaklaşık 3.000 sivrisinek türü vardır. Amerika Birleşik Devletleri’nde aktif olan 176 tanınmış tür vardır. (Amerikan Sivrisinek Kontrol Derneği)

# 20. Sivrisinek içeren bir ortamda hareket eden bir kişinin, hareket etmeyen birine göre ısırılma olasılığı %50’ye kadar daha fazladır.

Kuzey Amerika Sivrisinek Kovucu Dietiltoluamid (DEET) Sektör İstatistikleri

# 21. Dolunayın olduğu gecelerde sivrisinek kovucu gereklidir. Bir araştırma çalışması, ay dolunay ve gece sıcak olduğunda sivrisinek aktivitesinin %500 arttığını gösteriyor. (Amerikan Sivrisinek Kontrol Derneği)

# 22. Sivrisinekler için iki ana cezbedici madde laktik asit ve karbondioksittir. Aktif, hareketli veya fazla kilolu olan kişiler bu doğal cezbedicilerden daha fazlasını yaratır. (Amerikan Sivrisinek Kontrol Derneği)

Sivrisinek Kovucu Endüstri Trendleri ve Analizi

Sivrisinek kovucu endüstrisi önümüzdeki yıllarda bir dizi zorlukla karşı karşıya. Bu mevsimsel bir üründür, yani dünyanın kuzeyindeki veya güneyindeki tüketicilerin bu ürünü yılın 4 ila 7 ayı arasında satın almaları gerekebilir.

Sivrisineklerden hastalık bulaşma korkuları da zamanla azalmış, bu da son beş yılda sektörü de etkilemiştir. Artan Zika ve Batı Nil seviyeleri bazı bölgesel satışları teşvik etse de, tüketiciler için genel eğilim DEET içerenler yerine doğal kovuculara odaklanmak.

Daha doğal ürünler isteyen tüketicilere hitap eden ayarlamalar yapmak için sivrisinek kovucu endüstrisine bakın. Sıtma gibi hastalık sorunlarının hala mevcut olduğu küresel olarak yüksek talep seviyeleri olmaya devam edecek. Ancak dünyanın geri kalanı için, endüstrinin gelir elde etme eğilimini tersine çevirmek için geçiş yapması ve yenilik yapması gerekecek.