23 Bilgi Teknolojileri Sektöründe İstatistik ve Eğilimler

Edtech, “eğitim teknolojisi”nin kısaltmasıdır. Etik çalışma uygulamalarını desteklerken öğrenme sürecini kolaylaştıran, öğrenci performansını ve üretkenliğini artıran bir sektördür. Sektörün şu anda 8 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor. Öğrenci nüfusunun 2035 yılına kadar 2,7 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Odak noktası, bu sektördeki bilgisayarlar ve mobil cihazlar gibi ileri teknolojiler üzerinde olma eğilimindedir. Aynı zamanda okul sıralarından karatahtalara, kalemlere kadar her şey de bu sektörün bir parçası. Segmentler oldukça çeşitli olmasına rağmen, her birinin amacı aynıdır: her öğrenci için en iyi eğitim formatını sağlamak, böylece öğrenme fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak.

Eğitim teknolojisi endüstrisinden ilginç istatistikler

1. David Bainbridge, eğitim teknolojisi endüstrisinin 2022 yılına kadar 252 milyar dolarlık küresel bir değere ulaşacağını tahmin ediyor. (Forbes)

# 2. Toplamda 138’den fazla girişim anlaşması, ABD merkezli eğitim teknolojisi şirketleri toplam 1,03 milyar dolar toplamayı başardı. 2016 yılında toplam 593 milyon dolar ile en çok parayı kurumsal veya orta öğrenim pazarına odaklanan girişimler topladı. (Forbes)

Eğitim teknolojisi endüstrisinin küresel istatistikleri

# 3. Genel olarak eğitim pazarı, bugün dünyanın en büyük pazarlarından biridir. İlk, orta ve kurumsal eğitimdeki öğrencilere her yıl dünya çapında 5 trilyon dolardan fazla para harcanıyor. (Teknik Kriz)

# 4. Eğitim teknolojisi sektörü zaten her yıl İngiltere ekonomisine 1 milyar sterlin katkıda bulunuyor. Şu anda, İngiltere’de 1.000’den fazla girişim faaliyet gösteriyor ve toplam başlangıç ​​sayısında dünya lideri. (Teknik Kriz)

# 5. 2014 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eğitim teknolojisi endüstrisi için tahminler 8,38 milyar dolardı. (Eğitim dünyası)

# 6. Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim teknolojisi endüstrisine yapılan yatırımlar 2010 ile 2015 arasında 5 kat arttı. 2015 yılında eğitim teknolojisi endüstrisinin K-12 segmentine 1,1 milyar dolardan fazla yeni yatırım yapıldı. (EdSurge Research)

# 7. Küresel bir bakış açısıyla, eğitim teknolojisine yapılan yatırımlar, 2015 yılında VC endüstrisi tarafından yatırılan 58,8 milyar doların yalnızca %2’sini temsil ediyor. Bu, VC endüstrisinden 1995’ten 2011’e kadar eğitim programlarının aldığı pazarda %0,9’luk bir artış. (EdSurge Araştırması)

# 8. Büyük eğitim teknolojisi şirketlerinden üçü, öğretmenler için markanın ortaya çıkmasını ve büyümesini teşvik etmek için ücretsiz bir iş modeli kullanır. Edmodo, Class Dojo ve Remind dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. (EdSurge Araştırması)

# 9. Kuzey Amerika’daki eğitim teknolojisi pazarının 2019’a kadar %9’luk bir CAGR tahmini ile hızla büyümeye devam etmesi bekleniyor (Technavio).

# 10. Yazılım ve hizmetler, eğitim teknolojisi endüstrisinin en büyük segmentidir. 2014 yılında, bu segmentin pazar payı neredeyse %60 idi ve önümüzdeki yıllarda sektörü rekor karlara doğru ilerletmeye devam edecek. (Teknaviyo)

Dünya Pazar Büyüklüğüne İlişkin Eğitim Teknolojisi Sektör İstatistikleri

# 11. Eğitim teknolojisi için küresel pazar, 2017 için dünya çapında neredeyse 18 milyar dolarlık gelire ulaştı. 2022’ye kadar olan projeksiyonlar, CAGR’nin endüstri için %18,3’e ulaştığını gösteriyor. (İş Tel)

# 12. Çin’deki eğitim teknolojisi endüstrisinin yılda %20’ye yakın bir oranda büyümesi bekleniyor. Bu büyümeyi desteklemek için küresel yatırımcılar 2017 yılının ilk 10 ayında sektöre 8 milyar dolardan fazla yatırım yaptı. Çinli eğitim teknolojisi şirketlerine yapılan yatırımlar 2017 yılında ilk kez 1 milyar dolara ulaştı. (Tech Crunch)

# 13. 2022’ye kadar, APAC bölgesinin 2022’ye kadar küresel eğitim teknolojisi pazarında %54’lük bir paya sahip olması bekleniyor. Bölgedeki ilkokullara kayıtlı öğrenci sayısının 10 katı olan 600 milyondan fazla öğrenci zaten var. Amerika Birleşik Devletleri .. (Tech Crunch)

# 14. Okul sonrası eğitimin Çin’de 2022 yılına kadar 90 milyar dolarlık bir endüstri segmentine ulaşması bekleniyor. (IBIS Sermayesi)

#onbeş. Singapur’da ebeveynler, çocuklarının eğitimi için yılda 70.000 dolardan fazla harcıyor. Bu, dünya ortalamasının neredeyse iki katı. (Teknik Kriz)

#on altı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eğitim uygulamaları pazarı 2016’da 2,5 milyar dolar değerindeydi. (Avustralya Ticaret ve Yatırım Komisyonu)

# 17. Şu anda okul bölgesi düzeyinde eğitim teknolojisi endüstrisi ile ilgilenen 15.000’den fazla karar verici bulunmaktadır. 1.500’den fazla topluluk koleji ve 3.500 üniversite de ABD endüstrisinde aktif olarak yer almaktadır (Avustralya Ticaret ve Yatırım Komisyonu)

# 18. ABD’nin eğitim teknolojisi pazarındaki payı 2016’da 33 milyar dolar değerindeydi ve daha sonra 2019’da 43 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyordu (Avustralya Ticaret ve Yatırım Komisyonu).

# 19. 2016 seçimlerine kadar ABD’nin öğrencilerin %99’unun internete bağlanması için resmi bir politikası vardı. (Avustralya Ticaret ve Yatırım Komisyonu)

# 20. Amerika Birleşik Devletleri, sektörün ulaştığı küresel anlaşmaların toplam %58’ini temsil ederek, 2017 yılının ortalarına kadar eğitim teknolojisi fon sağlamada dünya lideri olmuştur. (Avustralya Ticaret ve Yatırım Komisyonu)

# 21. 2016 itibariyle dünyanın en yüksek puan alan 12 eğitim teknolojisi şirketinden sekizi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyordu. Üç şirket, Age of Learning, PluralSight ve Udacity, 1 milyar dolardan fazla değere sahip. (Avustralya Ticaret ve Yatırım Komisyonu)

# 22. 2011 ve 2016 yılları arasında eğitim teknolojisi endüstrisini içeren yaklaşık 500 anlaşma San Francisco Körfez Bölgesi’nde yapıldı. Bölgede 80.000’den fazla öğrenci ve 90’dan fazla kolej ve üniversite ile 250’den fazla okul bölgesi bulunmaktadır. (Avustralya Ticaret ve Yatırım Komisyonu)

# 23. 2010’dan beri California, eğitim teknolojisi endüstrisine 2,9 milyar dolardan fazla yatırım yaptı. New York 790 milyon dolar, Utah ise 459 milyon dolar civarında yatırım yaptı. Illinois, Texas, Massachusetts ve Virginia, sektöre 100 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. (Avustralya Ticaret ve Yatırım Komisyonu)

Eğitim Teknolojisi Endüstri Trendleri ve Analizi

Dünyamız değişen bir yer. Mevcut nesil öğrenciler, hayatımızı daha kolay ve daha üretken hale getiren bilgisayarlara, mobil cihazlara ve diğer teknolojilere her zaman maruz kalmıştır. Bu unsurların sınıfta yer almasını istemeleri doğaldır.

Bazı Millennials aynı tür bir çocukluk yaşadı. Apple’ın MacIntosh’u uygun fiyatlı bir kişisel bilgisayar platformu haline getirmesiyle, günümüzün ebeveynlerinin çoğu evde de gelişmiş teknolojilerle büyüdü. Bu deneyimden yararlandılar ve şimdi bu deneyime gelecek nesiller için de yatırım yapmak istiyorlar.

Eğitim teknolojisi pazarının gücünün gelecekte olacağı yer Çin ve Pasifik bölgesidir. Girişimleri için dokuz rakamı yükselten şirketlerin %70’i bölge merkezli. Bir milyara yakın öğrenci bu bölgedeki eğitim programlarına kaydolacak.

Eğitim teknolojisi endüstrisindeki büyüme, sorunsuz veya istikrarlı olmaktan uzak olacaktır. Teknolojiler geliştikçe, yeni fırsatlar mevcut seçenekleri gölgede bırakacaktır. Artan sancılar olacak, ancak bu endüstrinin öngörülebilir gelecekte yukarı doğru gitmekten başka bir yere gittiğini görmek zor.