23 Kamyon Kiralama Sektörü İstatistikleri ve Trendleri

1978’den beri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kamyon kiralama sektörü, tek bir ses sağlamak için gönüllü ve kar amacı gütmeyen ticaret birlikleri aracılığıyla bir araya geldi. Bu sektörde yer alan şirketlerin misyonu, kamyon kiralama acentelerinin ayrım gözetmeksizin Kuzey Amerika pazarında rekabet etmelerine yardımcı olmaktır.

Son 40 yılda sektörün büyümesine yardımcı olan önde gelen derneklerden biri Kamyon Kiralama ve Leasing Derneği olmuştur. Düzenli üyeliği, ülke genelinde kamyon kiralama ve kiralama operasyonlarının birçok farklı bölümünü temsil eden 500’den fazla şirketi içermektedir.

Ortalama bir yılda, kamyon kiralama sektörü, Sınıf 3 ila Sınıf 8 araç kategorilerindeki tüm yeni kamyonların yaklaşık %40’ını satın alacaktır.Bu araçların neredeyse tamamı ticari hizmete sunulmaktadır.

Kamyon kiralama sektöründen önemli istatistikler

# 1. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kamyon kiralama ve kiralama sektörü her yıl yaklaşık 21 milyar dolar gelir elde ediyor. 2013’ten 2018’e kadar sektör, yıllık ortalama %3,3’lük bir büyüme oranı yaşadı. (IBIS Dünyası)

# 2. Amerika Birleşik Devletleri’nde şu anda kamyon kiralama sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 12.000 şirket, 77.000’den fazla doğrudan istihdam fırsatı yaratıyor. (IBIS Dünyası)

ABD Kamyon Kiralama Sektörü İstatistikleri Piyasa Tahmini

# 3. 2017’nin sonunda, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 8. Sınıf kiralamalar, tüketici aktivitesinde %20’lik bir artış gördü. Batı Kıyısı boyunca oranlar daha da yüksekti ve %25 arttı. (Filo sahibi)

# 4. Kiralama ve kiralama pazarı için kamyon satışları, özellikle yakıt olarak propanın kullanılmasıyla birlikte yükselişte. 2015 yılında tır kiralama sektörüne sertifikalı propan sistemli 12.500 adet araç satışı gerçekleştirilmiştir. (Ticari filo)

# 5. Bu sektörde faaliyet gösteren en büyük 50 ABD şirketi, her yıl elde edilen toplam gelirin yaklaşık %85’inden sorumludur. (Dun ve Bradstreet)

# 6. Sektörün sunduğu başlıca hizmetler arasında, toplam gelirin %80’ini oluşturan ağır kamyon, otobüs ve kamyon römorklarının kiralanması veya leasingi yer almaktadır. Ek hizmetler arasında motokaravanların, ticari römorkların, motorlu evlerin ve seyahat römorklarının kiralanması veya kiralanması yer alır. (Hoover’lar)

# 7. Sınıf 2’den Sınıf 8’e kadar olan kamyon ve yol çekicilerinin toplam oranı 2016 yılında %27,6 olmuştur. 2006 rakamlarına göre kiralama imkanlarındaki artış önemli düzeyde olmuştur. (Kamyon Kiralama ve Kiralama Derneği)

# 8. TRALA üyeleri, Amerika Birleşik Devletleri’nde Sınıf 2 ila Sınıf 7 ticari kamyonların %29’unu ve kullanımda olan Sınıf 8 araçların %23’ünü satın almaktan sorumluydu. (Kamyon Kiralama ve Kiralama Derneği)

# 9. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her 4 kamyondan 1’i, kamyon kiralama sektörüyle çalışan bir acenteden geliyor. (Kamyon Kiralama ve Kiralama Derneği)

# 10. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki TRALA üyeleri, yıllık kira ve kuru kiralama gelirlerinde yaklaşık 14 milyar dolar gelir elde ediyor. (Kamyon Kiralama ve Kiralama Derneği)

İngiltere Kamyon Kiralama Sektörü İstatistikleri

# 11. 2015 yılında Daimler Freightliner, Amerika Birleşik Devletleri’nde 100.000’den fazla Sınıf 8 kamyon sattı ve üreticiye %37’lik bir pazar payı kazandırdı. A Sınıfı 8 kamyon, 33.000 poundun üzerindeki herhangi bir ağırlık derecesidir. (İstatist)

# 12. 2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde 200.000’den fazla Sınıf 8 kamyon satıldı. (İstatist)

# 13. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kiralık taşıyıcıların tonajının, 2028 yılına kadar yıllık %3,3’lük bir büyüme elde etmesi bekleniyor ve bu da toplam tonaj artışını 6,3 milyar tona çıkaracak. (Filo sahibi)

# 14. Kamyoncuların %40’ı geç ödemelere neden olan bir yük hakkında yetersiz bilgi aldıklarını söylüyor. Tüm kamyoncuların yarısı, sürücüleriyle kötü iletişim deneyimleri yaşadıklarını da belirtiyor. (Filo sahibi)

#onbeş. Kamyoncuların %41’i, piyasanın nasıl işlediğini bilmedikleri için çevrimiçi navlun piyasasından uzak durduklarını söylüyor. İşlem kendilerine anlatıldığında, 5 kamyoncudan 4’ü denemek istediklerini söyledi. (Filo sahibi)

#on altı. 50 yıldan fazla bir süredir geleneksel brokerler, faks, telefon veya e-posta yoluyla çok büyük veya fazla kilolu kargoları rezerve ediyor. Kiralama endüstrisindeki kamyoncuların %75’i, geleneksel bir broker ile deneyimlerinin iyi olduğunu söylüyor. (Filo sahibi)

# 17. Küresel bir perspektiften bakıldığında, üretilen malların %95’i en az bir kere konteyner kullanılarak taşınmaktadır. Kuzey Amerika’da kamyon kiralama sektörünün desteklediği konteyner taşımacılığı sektörü, ekonomik faaliyetlerde 40 milyar dolardan fazla üretiyor. (Filo sahibi)

# 18. Kuzey Amerika’da bu nakliye hizmetini sağlayan 7.000 kamyon şirketi ile her yıl 60 milyondan fazla intermodal taşıma hareketi gerçekleştirilmektedir. (Filo sahibi)

# 19. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kamyon şirketleri tarafından, 34 milyondan fazla yerel ve uluslararası konteyneri taşımak için 700.000’den fazla şasiden oluşan bir filo kullanan 400.000’den fazla sürücü istihdam edilmektedir. (Filo sahibi)

# 20. 2016 yılında, büyük kamyonların karıştığı 297 ölümlü kaza meydana geldi ve bu kazalarda hız faktörü bir etkendi. (Filo sahibi)

# 21. Amerika Birleşik Devletleri’nde ölümcül kazalara karışan toplam büyük kamyon veya otobüs sayısı 2016’da %2 arttı. Bu rakam, endüstrinin 5.231 ölümlü kaza rekoru kırdığı 2005 rakamlarından hala %15 daha düşük. . (Filo sahibi)

# 22. ABD’de büyük bir kamyon veya otobüsün karıştığı ölümcül bir kazanın ana nedenleri hızlanma, dikkati dağılmış sürüş (268), yol vermeme (208) ve maluliyet (158) dışındaydı. (Filo sahibi)

# 23. 2018’de İlk 10 Nedende ölümlü bir kaza için sürücüyle ilgili her faktör, bir önceki yılın rakamlarına göre oranlarda artış gördü. (Filo sahibi)

Kamyon Kiralama Sektörü Trendleri ve Analizi

Amerika Birleşik Devletleri’nde kamyon kiralama sektörünü çeşitli eğilimler yönlendiriyor. Dizel motorlar küçülüyor, 2. Sınıf araçlar %40’a varan oranda daha hafif oluyor ve yakıt maliyetleri sektörün gelecekte ne kadar güçlü olacağını belirleyen bir faktör.

Kamyon kiralama endüstrisine yönelik ana tehditlerden biri, gelişmekte olan drone teslimat pazarıdır. Özel bir Workhorse şasisi ile inşa edilen HorseFly drone’nun son FAA testi, 10 kiloluk bir paketin bir tüketiciye mil başına sadece 2 sent karşılığında teslim edilebileceğini buldu. Mil başına ortalama 30 ila 50 sent olan kamyon taşımacılığı endüstrisi ile karşılaştırıldığında, tüketiciler için maliyet tasarrufu en yüksek önceliği alacaktır.

Ancak şu anda yalnızca Amazon, Google ve Workhorse’un drone teslimatlarını test etmesine izin veriliyor.

Kamyonları daha hafif hale getirmek, endüstriyi istikrara kavuşturmaya yardımcı olacaktır. Propan veya elektrik gibi alternatif yakıt kaynaklarını keşfetmek, endüstriyi rekabetçi tutabilir. Drone teslimatlarında bile endüstri, bunların son mil çözümü olmasını bekliyor, yani hem sahip olunan hem de kiralanan kamyonlara hala ihtiyaç duyulacak.