23 Konfeksiyon İmalat Sanayi İstatistikleri ve Trendleri

# 1. Küresel hazır giyim üretimi, şu anda 658 milyar dolar gelir üreten bir endüstridir. 2013 yılından bu yana sektör, yıllık ortalama %4,6 oranında büyüyor. (IBIS Dünyası)

# 2. Şu anda dünya çapında hazır giyim imalat endüstrisinde aktif olan yaklaşık 305.000 şirket var. Yaklaşık 10,7 milyon kişinin doğrudan istihdamından sorumludurlar. (IBIS Dünyası)

# 3. Giyim ve ayakkabının mağaza içi perakende pazarındaki değeri Amerika Birleşik Devletleri’nde 292 milyar dolar. 2017 yılında elde edilen toplam gelir 328 milyar doları aştı. (İstatist)

# 4. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki perakende mağazaların toplam geliri her ay düzenli olarak 15 milyar doları aşıyor. Aralık 2017’de perakendeciler, 23,3 milyar dolarlık mağaza içi satış yaşadı. (İstatist)

# 5. Amerika Birleşik Devletleri’nde şu anda hazır giyim imalat endüstrisinde yaklaşık 116.000 kişi istihdam edilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iş fırsatlarının yaklaşık %40’ı dikiş makinesi operatörleri içindir. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 6. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hazır giyim imalat endüstrisi için ortalama kazanç, Haziran 2018 itibariyle saatte 22,04 ABD dolarıdır ve ortalama çalışma taahhüdü 37.3 saattir. Üretim çalışanlarını grup olarak incelediğinizde, ABD’deki ortalama ücretleri saat başına 15,54 dolar. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 7. Dikiş makinesi operatörleri, ortalama saat ücreti 11,14 ABD doları olan sektördeki en düşük kazananlardır. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 8. Tekstil, giyim ve ayakkabı birleştiğinde bugün dünyada 75 milyona varan kişinin istihdamından sorumludurlar. 2000 yılında bu sektörde sadece 20 milyon iş imkanı vardı. (Uluslararası Çalışma Örgütü)

# 9. Hazır giyim üretiminden doğrudan sorumlu olan işçilerin yaklaşık %75’i kadındır. (Dünyanın her yerinde çalışan kadınlar)

# 10. Kadınlar, kız çocukları ve bebekler için Kes ve Dikim giyim, 2012’de 5 milyar dolar ile ABD hazır giyim imalat endüstrisine en yüksek değeri sunuyor. Bu segmenti ayakkabı (2,2 milyar dolar), deri ve deri tabaklama ve terbiye takip etti. (1,5 milyar dolar), erkek kesim ve dikiş giyimi (1,4 milyar dolar) ve çorap fabrikaları (1,3 milyar dolar). (ABD Ticaret Bakanlığı)

# 11. Hazır giyim, deri ve ilgili ürünlerin birleşik kategorisinde, ABD’den yapılan sevkiyatlar toplamda 17,9 milyar doları buldu. Konfeksiyon üretimi bu toplamın %70’inden fazlasından sorumluydu. (ABD Ticaret Bakanlığı)

# 12. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan giysilerin içeriğinin %87’si yerel tedarikçilerden gelmektedir. Ancak Amerikan vatandaşlarının giydiği kıyafetlerin yaklaşık %93’ü ithalattan geliyor. (ABD Ticaret Bakanlığı)

# 13. 2012 yılında sektörün elde ettiği toplam değerin %49’unu katma değer sağlamıştır. (ABD Ticaret Bakanlığı)

# 14. California, düzenli olarak istihdam edilen 21.000’den fazla işçi ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sektördeki en büyük işverendir. New York ikinci en büyük istihdam alanıdır ve onu Kuzey Karolina ve Teksas izlemektedir. (ABD Ticaret Bakanlığı)

#onbeş. Konfeksiyon üretimi, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan üretime dayalı iş fırsatlarının yalnızca %1’ini oluşturmaktadır. (ABD Ticaret Bakanlığı)

#on altı. 1990 yılından bu yana hazır giyim, deri ve ilgili ürünler kombine imalat sanayinde istihdam %84 oranında daralmıştır. Bu, 900.000’den fazla iş kaybı anlamına geliyor. Bu dönemde sadece 2 eyalet büyüme yaşadı: Idaho 144 net iş ekledi ve Montana 53 net iş ekledi. (ABD Ticaret Bakanlığı)

17. Amerika Birleşik Devletleri 2012 yılında 117,4 milyar dolarlık giyim, deri ve ilgili ürünler ithal ederken, sadece 6,1 milyar dolar ihraç etti. (ABD Ticaret Bakanlığı)

# 18. ABD hazır giyim imalat sanayisinin aldığı toplam ithalatın %48’i Çin’den gelmektedir. Bunları sırasıyla %8, %5 ve %5 ile Vietnam, Meksika ve Endonezya izlemektedir. Asya’da üretilen ürünler, sektördeki toplam ABD ithalatının %78’ini oluşturmaktadır. (ABD Ticaret Bakanlığı)

# 19. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortalama bir kişi yılda 64 ürün satın alır. Bu kişi başı ortalama 907 dolar. (BizVibe)

# 20. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki giyim pazarı, küresel endüstrinin toplam değerinin yaklaşık %28’ini sağlıyor. (BizVibe)

# 21. Nike, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük giyim markasıdır ve toplam satışların yaklaşık %4’ünden sorumludur. 2015 yılında şirket 30 milyar dolardan fazla gelir elde etti. (BizVibe)

# 22. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan tekstillerin %70’i serbest ticaret anlaşması ortakları tarafından yönetiliyor ve toplam ihracat değerleri 2015 yılında 27,8 milyar dolara ulaşıyor (Ulusal Tekstil Örgütleri Konseyi).

# 23. 29 ülke 2015 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nden 100 milyon dolar ve üzeri değerde tekstil ürünü ithal etti. (BizVibe)

Konfeksiyon İmalat Sanayi Trendleri ve Analizi

Giyimde trend, bir eşyayı defalarca giymek, atmak ve sonra değiştirmek için bir şeyler satın almak olmuştur. Geçmişte, giysiler genel kalitesi nedeniyle oldukça uzun süre dayanabiliyordu. Bu bugün için mutlaka doğru değildir. Bununla birlikte, giysinin tüketiciye maliyeti, üretilebilmesi nedeniyle çok daha rekabetçidir.

Giyim alışverişindeki yeni tüketici trendlerimizin bir nedeni, giyimde kullanılan kumaş liflerinin %40’ının polyester olmasıdır. Bu, esasen plastik bir ürün kullandığınız anlamına gelir. Bu, kumaşların daha hafif, daha ince ve daha rahat olmasını sağlamıştır. Bu da giysinin genel kalitesini düşürmüştür.

Bazı perakende mağazaları bu atlama alışkanlığını desteklemek için her 14 günde bir yeni tasarımlar getiriyor. Forever 21 veya H&M gibi markalar, mağazalarında her gün yeni stiller görebilir.

Hazır giyim üretimi, küresel bir bakış açısıyla baskın bir endüstri olmaya devam edecek. İş gücü maliyetlerinin en düşük olduğu bölgelerde en yüksek etki seviyenizi göreceksiniz. Bu, ABD’nin en büyük katkıyı yaptığı dünya çapındaki tüketiciler için fiyatları düşük tutuyor. İşçiler birçok pazarda daha yüksek ücretler için savaşırken, ayaklanmalar giyim fiyatlarını yükseltebilir.

Bu, tüketici tercihlerini kısa bir süre giyip sonra atmaktan değiştirebilir. Ekonomik koşullar da tercihleri ​​değiştirebilir. Bununla birlikte, sektör 2028 yılına kadar ortalama %4 oranında büyümeye devam edecek.