23 Kuaförlük endüstrisindeki istatistikler ve trendler

Berber, genellikle erkeklerin veya erkek çocukların saçlarını kesen, giydiren, taraklayan veya şekillendiren kişidir. Kuaför salonundaki hizmetler arasında saç kesimi, tıraş ve benzeri hizmetler yer alabilir. Bununla birlikte, daha önceki zamanlarda, diş hekimliği ve bazı ameliyat türlerini yapmaktan da bir berber sorumluydu.

Bir berberin sağlayabileceği hizmetler, ev topluluğunuzun kurallarına bağlıdır. New Jersey’de, bir güzellik uzmanı ve bir berber aynı kabul edilir ve jiletli tıraş, saç boyama ve kimyasal bazlı çalışmaların kullanılmasına izin verir. Maryland’de bir kozmetikçi kimyasal işi yapabilir, ancak jilet kullanamaz.

Kuaförlük sektöründen ilginç istatistikler

1. Berber dükkanları, Amerika’nın saç şekillendirme ve saç kesme tesislerine dahil edildiğinde, toplamda yaklaşık 4 milyar dolar gelir elde ediyor. 2012-2017 yılları arasında sektör yıllık %1.9 oranında büyümüştür. (IBIS Dünyası)

# 2. Amerika Birleşik Devletleri’nde kuaför hizmeti veren 140.000’den fazla şirket var. Şu anda 150.000 doğrudan istihdam fırsatı ve 100.000 dolaylı istihdam fırsatı daha sunuyorlar. (IBIS Dünyası)

Amerika Birleşik Devletleri Kuaför Endüstrisinin Pazar Büyüklüğüne Göre İstatistikleri

# 3. Kuaför salonları kendi başlarına 2016 yılında yaklaşık 800 milyon dolar gelir elde etti. (Statista)

# 4. 1992’den 2012’ye, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kuaför salonlarının sayısında %23’lük bir azalma oldu. 2013’ten bu yana sektörün büyüme oranları %10, bu da yeni lisanslı berberlerin sayısına denk geliyor. Bu, onu şu anda Amerika’da en hızlı büyüyen meslek haline getiriyor. (Forbes)

# 5. Erkek bakım ürünleri satışlarının %81’i kuaförlük sektöründeki fiziksel lokasyonlarda gerçekleşmektedir. Tek başına jiletler bir e-ticaret bozucu oldu ve Dollar Shave Club yakın zamanda 1 milyar dolara Unilever’e satıldı. (Forbes)

# 6. Erkek bakım endüstrisinin net değeri 2015 itibariyle 20,3 milyar dolar. 2022’de ise 26 milyar dolara yakın olması bekleniyor. (İstatist)

# 7. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir berberin ortalama yaşı 38’dir. Bir berberin kazandığı ortalama maaş yılda yaklaşık 23.000 dolar. (ABD verileri)

# 8. Teksas’ta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herhangi bir yerden daha fazla berber istihdam edilmektedir. Şu anda ortalama maaşı 15.55 dolar olan 3.300’den fazla berber çalışıyor. New York’ta yaklaşık 2.400 çalışan berber ve Kaliforniya’da 1.500 çalışan berber var. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 9. Illinois, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki berberler için en yüksek ortalama saatlik ücrete sahip ve saatte 21,53 dolar kazanıyor. Massachusetts, saatte 21.29 dolarla ikinci sırada. Bunları Washington (saatte 19,20 dolar), Alabama (saatte 18,64 dolar) ve District of Columbia (saatte 17,88 dolar) takip ediyor. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 10. Erkeklerin %44’ü saçlarını kuaförde kestirmeyi tercih ettiklerini söylüyor. %32’si kuaföre gitmeyi tercih ettiğini söylüyor. Erkeklerin %23’ü saçlarını bir arkadaş, aile üyesi veya kendi elleriyle kesmeyi tercih ettiğini söylüyor. (Modern oturma odası)

# 11. Berberler, mağazalarında bir erkek saç kesiminin ortalama maliyetinin 28.30 dolar olduğunu bildiriyor. Erkekler için saç kesimi arasındaki ortalama süre 3,8 haftadır. (Modern oturma odası)

# 12. Erkeklerin %67’si saç stilini veya saç kesimini nadiren değiştirdiklerini söylüyor. Erkeklerin sadece %25’i saçlarıyla düzenli olarak farklı bir şeyler yapmaya çalıştıklarını söylüyor. (Modern oturma odası)

# 13. Erkekler, görünümleri için zamanın yaklaşık %46’sında berberlerinin tavsiyelerine güvendiklerini söylüyor. Berberler, müşterilerinin önerilerini zamanın üçte ikisi kadar aldığını söylüyor. (Modern oturma odası)

# 14. Erkeklerin %82’si hangi saç kesimini istediklerine veya güzel görünüp görünmediğine karar verirken en önemli şeyin kendi fikirleri olduğunu söylüyor. Erkeklerin %63’ü de sevdiklerinin fikirlerinin kendileri için önemli olduğunu söylüyor. (Modern oturma odası)

#onbeş. Kuaföre giden her 5 erkekten sadece 1’i saçları için boyama hizmeti talep ediyor. Erkeklerin %88’i, hiç renk karıştırma hizmeti sipariş etmediklerini veya saçlarını griyi maskelemek için boyamadıklarını söylüyor. (Modern oturma odası)

#on altı. Saç boyama hizmeti alan erkeklerin %43’ü her randevuda veya en azından “çoğu zaman” aldıklarını söylüyor. (Modern oturma odası)

# 17. Erkeklerin %78’i iyi bir saç kesimi bulmanın bir kuaförde iyi bir müşteri hizmeti deneyimi bulmaktan daha zor olduğunu söylüyor. (Modern oturma odası)

# 18. Her 4 erkekten 1’i saçlarına erkek berber yaptırmayı tercih ettiğini söylüyor. Erkeklerin %43’ü, iyi bir saç kesimi sağladıkları sürece berberlerinin kim olduğu konusunda bir tercihleri ​​olmadığını söylüyor. (Modern oturma odası)

# 19. Erkeklerin %56’sı berber dükkanı seçerken saç kesimlerinin maliyetinin en önemli faktör olduğunu söylüyor. Bunu konum rahatlığı (%44), temizlik (%42), değer (%39) ve mesleki deneyim (%33) izledi. (Modern oturma odası)

# 20. Erkeklerin %54’ü saç kesimiyle ilgili bir sorunu olduğunda bunu hemen kuaförüyle görüşeceğini söylüyor. Erkeklerin %16’sı işlerini başka bir yere götürdüklerini söylüyor. %12’si bir sonraki randevularında sorunu kuaförleriyle tartışacaklarını söylüyor. (Modern oturma odası)

# 21. Erkeklerin %71’i kuaförlerine sadık kalıyor ve tek bir sağlayıcı ile ortalama hizmet süresi 7 yıldan fazla. (Modern oturma odası)

# 22. Berberlerin %43’ü hizmetlerinin reklamını yapmanın en iyi yolunun televizyon reklamları olduğunu söylüyor. %19’u dergileri tercih ederken, %18’i sırasıyla gazete veya e-postayı tercih ediyor. (Modern oturma odası)

# 23. Erkeklerin %40’ı, tercih ettikleri standart bir saç kesimine sahip olsalar bile, kuaföre gittiklerinde saçlarını denemeye istekli olduklarını söylüyor. (Modern oturma odası)

Kuaförlük endüstrisinin eğilimleri ve analizi

Bugün kuaför salonları, birçok toplulukta yeni iş fırsatları sunarak azalan perakende trendlerine karşı koyuyor. 2016 yılında sektördeki istihdam için 1 yıllık büyüme oranı %20’nin üzerinde gerçekleşti. Ortalama berber maaşı Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgelerinde sadece asgari ücret olsa da, birçok mağaza sahibi yıllık gelirlerine daha fazla para eklemek için perakende ürünler satıyor veya yan hizmetler sağlıyor.

Erkekler kuaförlere farklı bakar. Saçınızı kesip traş olduğunuz bir yerden çok daha fazlası. Topluluk haberlerini yakalamak, görülmek ve erkekliğin kişisel düzeyde ne anlama geldiğini tanımlamak için bir yer. Pek çok kuaförde, her 2 ila 4 haftada bir, sürekli randevu ile hizmete gelen erkekler vardır.

Ekonomi güçlendikçe, iyi görünerek iyi hissetme isteği artar. Bu, kuaförlük endüstrisinde keşfedilecek yeni fırsatlar olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, ufukta başka bir durgunluk görünüyorsa, sektördeki düşüşler son yirmi yılda görülen seviyelere ulaşabilir.