23 Parti Kiralama Sektörünün İstatistikleri ve Eğilimleri

Modern parti kiralamaları çok çeşitli etkinlikleri kapsar. Düğünler veya doğum günleri gibi kişisel etkinlikler, mesai sonrası ağ oluşturma etkinliği veya ürün lansmanı gibi kurumsal etkinliklerle birleştiğinde, milyarlarca dolarlık ekonomik çıktı sağlamak için bir araya geliyor. American Rental Association’ın (ARA) son tahminine göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki parti ve etkinlik kiralama segmentinin 2016’da geliri %4,2 oranında artırarak 2,8 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Durgunluk döneminde küçük bir düşüş yaşayan bu sektörde 50.000’den fazla kişi istihdam edilmektedir. Parti arzı kiralama endüstrisi, kazanılan her dolar için sermaye yatırımına harcanan 0,30 ABD doları ile modernden yükseğe sermaye yoğunluğudur.

Paydaş Kiralama Sektörü İstatistikleri

1. Amerika’nın parti kiralama sektörünün piyasa değeri 5 milyar dolar. 2012 yılından bu yana, sektör yıllık %3,7 oranında büyümektedir. (IBIS Dünyası)

# 2. Şu anda ABD’de parti kiralama sektörüyle yaklaşık 12.000 şirket ilgileniyor. Bu şirketlerden birinin işe aldığı ortalama çalışan sayısı 5’tir (IBIS World)

Parti Kiralama Sektör İstatistikleri

# 3. Parti kiralama sektörü, başlangıç ​​maliyetleri söz konusu olduğunda en uygun maliyetli sektörlerden biridir. Ev partilerinde uzmanlaşmış küçük bir operasyon ABD’de 5.000 dolardan daha düşük bir fiyata başlatılabilir. Çardaklar, çadırlar, karnaval oyunları dahil olsa bile başlangıç ​​maliyetleri hala 15.000 dolar civarında. (IBIS Dünyası)

# 4. Kanada’da etkinlik ve parti kiralama segmenti 2016 yılında %2,1’lik bir büyüme oranıyla 200 milyon doları aştı. (Kiralama yönetimi dergisi)

# 5. 2016 yılında 24,1 milyon metrekareden fazla parti kiralama çadırı malzemesi satıldı, bu rakam bir önceki yıla göre %4 arttı. (Çadır dergisinde)

# 6. Pazarlamacıların %80’i, canlı etkinliklere ev sahipliği yapmanın işlerinin genel başarısının kritik bir bileşeni olduğuna inanıyor. (Bizzabo)

# 7. Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl yaklaşık 18 milyon parti, etkinlik ve toplantı düzenlenmektedir. Tüketici harcamaları bu olaylarla muhasebeleştirildiğinde, 66,8 milyar doları kazanılan gelir de dahil olmak üzere yaklaşık 280 milyar dolarlık ekonomik aktivite meydana gelmektedir. (Uluslararası Profesyonellerle Toplantı)

# 8. Farklı parti ve etkinliklere seyahat eden kişilerle ilgili harcamalar 2012 yılında 100 milyar doları aştı. (Meeting Professionals International)

# 9. Parti kiralama sektörü şu anda işin her alanında yaklaşık 100.000 kişiyi istihdam ediyor ve profesyonel fırsatlar yılda %1 oranında büyüyor. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

# 10. Potansiyel müşteri yaratma, şirketlerin bir partiye veya etkinliğe ev sahipliği yapmasının ana nedenidir. Şirketlerin %83’ü bunu birinci öncelik olarak görüyor. Bunu müşteri katılımı (%72), marka bilinirliği (%72) ve ürün eğitimi (%57) takip ediyor. (Marketo)

# 11. Sektör profesyonellerinin %53’ü, gelecek yıl içinde %6’ya varan bir bütçe artışı görmeyi bekliyor. (ÇBYE)

# 12. Mekan maliyetleri, parti kiralama endüstrisinde en yüksek gider olma eğilimindedir ve parti planlamacılarının %36’sı bunu en yüksek giderleri olarak listeler. Parti planlamacılarının %34’üne göre yemek hizmeti en büyük gider olarak listeleniyor. (ÇBYE)

# 13. B2B parti kiralamalarından elde edilen gelirin %40’ından fazlası Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşterilerden gelmektedir. Sadece %16’sı İngiltere’den geliyor. (İstatist)

# 14. B2B parti kiralamalarından ve etkinliklerinden elde edilen toplam küresel gelir 2016’da 30,3 milyar doları buldu. Bu, sektör segmentinin bir önceki yıl elde ettiğine kıyasla toplam gelirde 1 milyar dolar daha fazla. (İstatist)

#onbeş. 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde parti kiralama endüstrisinden ürünlerin yer aldığı en az bir parti, etkinlik veya toplantıya 250 milyondan fazla kişi katıldı. (Oxford Economics and Events Industry Council [OEEIC])

#on altı. Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen etkinlikler, topluluk temelli doğrudan harcamalarda 325 milyar dolardan fazla üretirken, toplam işletme harcamalarında ek 825 milyar dolar yaratır. (OEEIC)

# 17. Birleşik Krallık parti kiralama ve etkinlik sektörü, harcamaların %35’i Birleşik Krallık’ın genel ziyaretçi ekonomisinin bir parçası olmak üzere, her yıl toplam 39,1 milyar £ değerinde bir değer sunmaktadır. (İş Ziyaretleri ve Etkinlikleri Derneği)

# 18. İngiltere’de her yıl yaklaşık 1,3 milyon toplantı, etkinlik ve parti düzenlenmektedir. (İş Ziyaretleri ve Etkinlikleri Derneği)

# 19. B2B partileri, her bir katılımcı için yaklaşık 1.300$’lık bir gider oluşturuyor. (OEEIC)

# 20. 2016’da ABD partilerine, etkinliklerine veya toplantılarına 6 milyondan fazla uluslararası katılımcı katıldı. Bu katılımcılar, sektör toplamının %11’inden fazlasını temsil eden 38 milyar dolar doğrudan harcama üretti. (OEEIC)

# 21. Pazarlamacıların %81’i yüz yüze etkinlikleri her yıl B2B pazarlama stratejilerinin ayrılmaz bir parçası olarak kullandıklarını söylüyor. (içerik pazarlama enstitüsü)

# 22. Amerika Birleşik Devletleri’nde parti kiralama endüstrisi tarafından düzenlenen en yaygın etkinlik türü bir ticaret fuarı veya konferanstır. Bu olaylar toplam pazarın %23’ünü temsil etmektedir. (Küresel toplantılar ve etkinlikler)

# 23. Etkinliğe katılanların %53’ü partilere, kurumsal veya iş toplantılarına katılıyor. Sadece %18’i sergi katı olmayan bir kongre veya konferansa katıldıklarını söylüyor. %16’sı sergi sunan ticari fuarlara katıldıklarını söylüyor. (OEEIC)

Parti Kiralama Sektörü Trendleri ve Analizi

Parti kiralama sektörü bir dönüm noktasında. Tüketiciler, farklı şekillerde “vay faktörü” sağlayan taraflar ararlar. Yatak görünümü gitti. Rustik, endüstriyel ve hatta çatı katı masaları önemli görsel noktalar haline gelir. Ardından, süslü yemek takımları veya altın kaplama gümüş eşyalar gibi dekoratif sofra takımları, partiye zarafet ve kişilik katar.

Tüm parti kiralama şirketleri, uygun fiyatlı şıklık taleplerini karşılayamaz. Bu etkinliklerin marjları giderek küçülse de, her zaman ucuz partiler için bir pazar olacaktır.

Bazı ekonomik zorluklar da sektörü etkiliyor. Partiler daha sık ve daha gösterişli bir şekilde organize olma eğiliminde olduklarından, ekonomik büyüme dönemlerinde endüstri döngüsel olma eğilimindedir. Parti kiralama durgunluklarının son dönemi 2011’de sona erdi. Tarih tekerrür ederse, bir sonraki sektör durgunluğu 2022 ile 2022 arasında gerçekleşecek.