23 Salon ve Spa Sektörü İstatistikleri ve Trendleri

Salon ve spa endüstrisi, insanların kim oldukları ve neye benzedikleri konusunda kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olmak için yeni bir iş fırsatı yaratıyor. Sektör gelirinin yaklaşık yarısı salon hizmetlerinden, diğer yarısı ise spa hizmetlerinden elde edilmektedir.

Bu endüstride, küçük salonlar mevcut fırsatların çoğuna katkıda bulunur. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük 50 salon ve spa, elde edilen gelirin yalnızca %15’inden sorumludur.

2015 yılında, güzellik ve yaşlanma karşıtı segmentler tek başına 1 milyar dolar değerinde olan küresel sağlık sektörü 3,7 trilyon dolar değerindeydi. Bu endüstriyi benzersiz kılan şey, pazar segmentlerinin oldukça çeşitli olması ve birçok tüketicinin farkında olmadan salon ve spa endüstrisinin bir parçası olmasıdır.

Seçenekler arasında sağlıklı beslenme, kişisel zindelik, alternatif tıp ve kilo vermenin yanı sıra saç kesimi, tırnak bakımı ve cilt gençleştirme yer alır.

Salon ve spa endüstrisinden önemli istatistikler

# 1. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki salonlar ve kaplıcalar her yıl 44 milyar dolar gelir elde ediyor. 2012’den 2017’ye kadar, sektör yıllık ortalama %1,8 oranında büyüdü. (IBIS Dünyası)

# 2. Şu anda ABD salon ve spa endüstrisinde faaliyet gösteren ve 1,4 milyondan fazla kişiye doğrudan istihdam olanağı sağlayan 1 milyon işletme bulunmaktadır. (IBIS Dünyası)

ABD Salon ve Spa Endüstri İstatistikleri Pazar Büyüklüğü

# 3. Saç şekillendirme ve şekillendirme hizmetleri, sektör kuruluşlarını ziyaret eden müşterilerin bir numaralı ihtiyacıdır ve gelir fırsatlarının %45’inden fazlasını oluşturmaktadır. Saç boyama ve renklendirme hizmetleri gelirin %17’sinden sorumluyken, tırnak bakım hizmetleri fırsatların %16’sını sağlıyor. (İstatist)

# 4. Salon ve spa endüstrisini sık sık ziyaret eden müşterilerin %27’si 35 ile 44 yaşları arasındadır ve bu da bunu en eski demografik yapı yapar. Diğer %48’i ise 45 yaşın üzerindedir. 25 yaşın altındaki tüketicilerin yalnızca %8’i bu sektördeki işletmeleri ziyaret etmektedir. (IBIS Dünyası)

# 5. Kuaför salonları, salon ve spa endüstrisinin benzersiz bir bölümüdür ve her yıl yaklaşık 800 milyon dolar gelir sağlar. (İstatist)

# 6. ABD tesisinde 2017 yılında salon ve spa endüstrisinde 33.000 iş ilanı vardı. Salon ve spaların %61’i aktif olarak boş pozisyonları doldurmaya çalışıyordu. (Uluslararası Kaplıca Derneği Vakfı)

# 7. Kaplıcaların yaklaşık %70’i müşterilere çevrimiçi tedavi rezervasyonu yapma seçeneği sunuyor ve %83’ü müşteri tabanlarıyla indirim veya promosyonları paylaşmak için sosyal medyayı kullandıklarını söylüyor. (Uluslararası Kaplıca Derneği Vakfı)

# 8. ABD salon ve spa endüstrisi tarafından satılan özel ürünler, ek parlaklık veya termal koruma sağlamak üzere tasarlanmış doğal yağ ürünlerinin öncülüğünde yaklaşık %7’lik bir büyüme göstermektedir. (Modern oturma odası)

# 9. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren 16.000’den fazla spa tesisi bulunmaktadır. Her yıl bir kaplıcaya 187 milyondan fazla ziyaret yapılmaktadır. (İstatist)

# 10. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işverenler, sağlık teşvikleri için her yıl çalışan başına 693 dolar harcıyor. (İstatist)

Ziyaretçilere Göre ABD Salon & Spa Sektörü İstatistikleri

# 11. Kurumsal sağlık programlarının %83’ü Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şirketler tarafından finanse edilmekte ve bu da tüketicileri spa ve salon tedavisi seçenekleri aramaya teşvik etmektedir. (İstatist)

# 12. Amerikalıların %52’si, aldıkları son masajın tıbbi bir nedenden dolayı olduğunu söylüyor. Salon ve spa sektörünün sunduğu hizmetleri kullanan tüketicilerin sadece %12’si alışverişlerinde sıklıkla kupon kullanmaktadır. (İstatist)

# 13. Amerikalıların %9’u gelecek yıl sağlıklı yaşam tatili yapmak istediklerini söylüyor. Hanelerin sadece %1’i tatillerde bir kaplıca inzivası yapma fırsatına sahip olacak. (İstatist)

# 14. Amerikalıların %28’i spor salonu üyeliği ile kendilerine sunulan spa hizmetlerini düzenli olarak kullandıklarını bildirmektedir. (İstatist)

#onbeş. Dünya gezginleri 2015’te 690 milyondan fazla sağlıklı yaşam gezisi rezervasyonu yaptı ve bu, 2013’te rezerve edilen gezginlerden (Global Wellness Institute) 100 milyondan fazla seyahati temsil ediyor.

#on altı. 2015 yılında küresel salon ve spa endüstrisinde 27.000’den fazla kaplıca veya mineral su kaynağı faaliyetteydi. Bu mülklerle ilişkili şirketler 2015 yılında 51 milyar dolar kazandı. (Global Wellness Institute)

# 17. 2013’ten beri, spa endüstrisi dünya çapında 16.000’den fazla lokasyon ekledi. Bu büyüme, 230.000’den fazla yeni doğrudan istihdam fırsatına ve ilave 3.5 milyar dolarlık kazanılmış gelire eşittir. (Küresel Refah Enstitüsü)

# 18. Yaklaşık 39 milyon Amerikalı veya Amerikan nüfusunun %18’i son 12 ayda en az bir masaj aldı. Erkekler, günümüzde müşteri tabanının %47’sini oluşturan salon ve spa endüstrisini daha sık kucaklıyor. 2005 yılında erkekler, müşteri tabanının %31’ini oluşturuyordu. (Uluslararası Kaplıca Derneği Vakfı)

# 19. 35 ile 64 yaş arasındaki kişiler, güzellik hizmetleri veya ürünleri için ortalamanın %14’e kadar üzerinde harcama yapıyor. Bu yaş grubundaki insanlar, çocuklu bir hane ile ilişkilendirildiğinde, ortalama tüketiciden %38’e kadar daha fazla harcama yapıyorlar. (San Francisco Chronicle)

# 20. Saç boyama, 2016 yılında yaşanan hizmet taleplerinde %3,6’lık bir artışla birçok salon için kritik bir hizmet olmaya devam ediyor. Saç kesimi ve şekillendirme %2,8, keratinli düzleştirme ve perma ise %2 arttı. (Modern oturma odası)

Lokasyon Sayısına Göre ABD Salon ve Spa Sektörü İstatistikleri

# 21. L’Oreal’deki satışlar endüstri için sabit olmasına rağmen, ABD’deki salon ve spa endüstrisindeki ana distribütör grupları %5’ten fazla büyüme kaydetti. (Modern oturma odası)

# 22. Great Clips 2016’da %9,4’lük bir büyüme artışı kaydederken, Sport Clips %15’lik bir büyüme oranı kaydetti. Bu, çifte pazarlama avantajından kaynaklanmaktadır: ucuz bir zincir olmak ve bir aile zinciri olmak. (Modern oturma odası)

Salon & Spa Sektörü Trendleri ve Analizi

Dünya çapında salon ve spa endüstrisi için karlar artıyor. 2018’de sektör, bazı olgunlaşma belirtileri gösteren 10 yıllık bir büyüme modelinin ortasındaydı. Daha fazla yer ve iş fırsatı olmasına rağmen, yıldan yıla karşılaştırmalarda büyüme seviyeleri düşmeye başlıyor.

Salon ve spa endüstrisini büyüme aşamasında tutmaya devam edebilecek bazı avantajlar var. Bir kuaför salonu açmanın maliyeti, bazı yerlerin ayda 75 $ gibi düşük bir kiralama teklif edebileceği ABD’de bile minimum düzeydedir.

Sektördeki gelir artışının 2028 yılına kadar ortalama %3 olacağı tahmin edilmektedir. Vergi yasalarındaki, tüketici harcama alışkanlıklarındaki ve mevcut isteğe bağlı harcamalardaki değişiklikler, önümüzdeki on yıl içinde sektör üzerinde olumlu veya olumsuz etkiler yaratabilir, ancak bu değişikliklerden etkilenmeyecekler. tarife tehdidi veya tüketici harcama alışkanlıkları.

Salon ve spa hizmetleri, bütçeden çıkarılacak son maliyet ve hanehalkı maliyesi istikrara kavuştuğunda geri alınacak ilk masraf olma eğilimindedir. Bu, bu sektörü istihdam veya yatırım fırsatları arayanlar için heyecan verici bir fırsat haline getiriyor.