25 Delaware Tavukçuluk Sektörü İstatistikleri ve Trendleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde, gelişen bir kümes hayvanı endüstrisi oluşturmak için birlikte çalışan birkaç eyalet kümes hayvanı dernekleri, ulusal işleyiciler ve kayıtlı çiftlikler vardır. Delaware, tavuk yetiştiriciliği için her zaman en iyi bölgelerden biridir. Bu nedenle, Delaware kümes hayvanları endüstrisinden bu istatistiklere bir göz atmak çok önemlidir. Bir bütün olarak ulusal endüstrinin sağlığına bir bakış sağlar.

Delaware Tavukçuluk Endüstrisinden İlginç İstatistikler

# 1. Delaware’in 2016 yılındaki nakit çiftlik gelirinin yaklaşık %70’i eyaletteki piliç çiftliklerinden geldi. (Delmarva Poultry Industry, Inc.)

# 2. Amerika Birleşik Devletleri’nde Delaware, 2015 yılında üretilen toplam tavuk eti kilosu bakımından sekizinci sırada yer aldı. Eyaletteki kümes hayvanları çiftçileri, o yıl 1,75 milyar kilodan fazla tavuk eti üretti. (Delmarva Poultry Industry, Inc.)

# 3. Delaware tavuk çiftliklerinde canlı bir tavuğun ortalama ağırlığı 7,2 pound. (Delmarva Poultry Industry, Inc.)

# 4. 2015 yılında, Delaware kümes hayvanları endüstrisi tüketim için 244 milyondan fazla piliç üretebildi. Bu, üretilen toplam piliç sayısı açısından sektörü Amerika Birleşik Devletleri’nde 11. sıraya yerleştirdi. (Delmarva Poultry Industry, Inc.)

# 5. Delaware’deki Sussex İlçesi, toplam tavuk eti üretimi için Amerika Birleşik Devletleri’nde bir numaralı ilçe oldu. (ABD Tarım Sayımı)

# 6. Delaware’deki Kent County, 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde tavuk eti üretimi için en iyi 100 ilçeden biri olarak 57. sırada yer aldı. (ABD Tarım Sayımı)

# 7. Eyaletin tarım endüstrisinden Delaware’de üretilen tahılın çoğu, kanatlı endüstrisini desteklemek için tavuk yemi için kullanılmaktadır. 2016 yılında kanatlı endüstrisi tarafından kullanılan 1,7 milyon kile buğday, 35,5 milyon kile soya fasulyesi ve 85,4 milyon kile mısır vardı (Delmarva Poultry Industry, Inc.)

# 8. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük 10 tavuk şirketinden üçü, Tyson Foods, Perdue Farms ve Mountaire Farms dahil olmak üzere Delaware’de bulunan tesislere veya üreticilere sahiptir. (Delmarva Poultry Industry, Inc.)

# 9. 2016 yılında eyalet genelinde kümes hayvanı çiftliklerinde yetiştirilen tüm tavukları beslemenin toplam maliyeti 997 milyon dolardı. (Delmarva Poultry Industry, Inc.)

# 10. Delaware’in kümes hayvanları endüstrisi, eyalette 12.000’den fazla işi destekliyor veya yaratıyor. Bu, endüstrinin devlet içindeki yıllık ekonomik faaliyetlerde 3,91 milyar doları desteklemesine izin veriyor. (Delmarva Poultry Industry, Inc.)

Amerika Birleşik Devletleri Kanatlı Endüstrisi İstatistikleri

# 11. Yerli tavuk şirketlerinden veya işleyicilerden sözleşmeli üreticilere yapılan ödemeler 2016 yılında %6 artarak 229 milyon dolardan 243 milyon dolara yükseldi. Delaware’deki kümes hayvancılığı endüstrisindeki sözleşmeli yetiştiricilerin çoğu aile çiftçileridir. (Delmarva Poultry Industry, Inc.)

# 12. Bölgedeki ilk beş tavuk şirketi, 2016 yılında toplam ücretlerin %7,7 oranında arttığını gördü ve 14.500 doğrudan işçiye 663 milyon dolarlık kar sağladı. (Delmarva Poultry Industry, Inc.)

# 13. Delaware tavuk endüstrisi yavaş ama orta hızda büyümeye devam ediyor. Üretim seviyeleri önceki yıllara göre daha yüksek olmasına rağmen, şu anda sektörde faaliyet gösteren kümes sayısı daha azdır. (Delmarva Poultry Industry, Inc.)

# 14. 1950’lerden beri tavuk yemine hormon eklemek veya tavuklara yapay hormon sağlamak yasa dışıdır. (ABD Tarım Sayımı)

#onbeş. Önümüzdeki yıllarda Delaware kümes hayvanları endüstrisi için yeni kümesler planlanmaktadır. Örneğin Kent County’de, sadece bir mil karelik bir arazide yaklaşık 20 yeni tavuk kümesi planlanıyor. Bu, eyalet nüfusuna 1 milyondan fazla tavuk ekleyecektir. (Neden)

#on altı. Delaware eyaletindeki tavukların sayısı, 2014 itibariyle 200’den 1’e kadar insanları aşıyor. (Neden)

# 17. Delaware tavukçuluk sektöründe kurulan ortalama tavuk kümesinin kurulum maliyeti yaklaşık 400.000 $’dır. (Neden)

# 18. Delaware kümes hayvanları endüstrisi tarafından üretilen tavuk etinin çoğu iç tüketim içindir. Yıllık üretimin yaklaşık %20’si her yıl ihracata yöneliktir. (Neden)

# 19. Rusya, Delaware tavuğunun en büyük ithalatçılarından biriydi. Ancak son dönemdeki siyasi iklimle birlikte Rusya’nın Amerika Birleşik Devletleri’nden kanatlı hayvan ithalatını yasaklama kararı alması, sektörün ihracat sektörünü sınırladı. (Neden)

# 20. Delaware kümes hayvanı endüstrisinin basit bir deniz kazasından yola çıktığı söylenmiştir. 50 civciv için bir arka bahçe sürüsüne yumurtlama için verilen sipariş, 500 civciv sevkiyatına dönüştü. Fazla tavukları sakladı, büyüttü ve kilosunu 0,63 dolara 16 haftada sattı. (Neden)

kümes hayvanları-endüstrisinin-toplam-tüketimi istatistikleri

# 21. 2010 yılında, Delaware kümes hayvanları endüstrisi, eyaletin toplam çiftlik pazarlama gelirinin %74’ünü oluşturuyordu. Bu, Delaware’in çiftlik başına satılan çiftlik ürünlerinin değerinde Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk sırada yer almasına izin verdi. Her çiftlik, satılan üründe ortalama 425.000 dolardan fazla. (ABD Tarım Bakanlığı)

# 22. Delaware’deki tarımsal ürünün değeri, kümes hayvanı endüstrisinin değeri nedeniyle dönüm arazi başına 2,123 dolar. (ABD Tarım Bakanlığı)

# 23. Delaware’de toplamda tahmini 2.500 çiftlik var ve bunların yaklaşık dörtte üçü bir şekilde kümes hayvanı endüstrisinin bir parçası. Bu, eyaletteki tarımsal üretime ayrılmış tüm arazilerin %39’unu temsil ediyor. (ABD Tarım Bakanlığı)

# 24. Delaware kümes hayvanları endüstrisi, birincil çiftlik işletmecisinin yaş ortalamasında çarpıcı bir artış yaşıyor. 1978’de ana operatörün yaş ortalaması yaklaşık 50 idi. 2007’de ortanca yaş 55’in üzerindeydi (ABD Tarım Bakanlığı)

# 25. 2007’de, Delaware eyaletindeki büyük tarım operatörlerinin %38’i 60 yaş ve üzerindeydi. (ABD Tarım Bakanlığı).

Delaware Tavukçuluk Sektörü Trendleri ve Analizi

Delaware’in kümes hayvanları endüstrisi gelişmeye devam ediyor çünkü birçok yerel kaynak onu desteklemeye adandı. Yerli işleyiciler, çevre tutarlılığı ve iyi maliyet oranları nedeniyle bölgeyi, özellikle Delmarva Yarımadası’nı kullanıyor.

Yaşlanma sorununa karşı koymak için Delaware, çiftlik satın alımlarına yardımcı olmak için 3 milyon dolarlık uzun vadeli, faizsiz krediler sağlamak için 2011 yılında bir Genç Çiftçiler Programı kurdu. Buna karşılık, devlet mülk üzerinde kalıcı bir tarımsal irtifak hakkı alır.

Tavuk eti, tüm sosyoekonomik demografik özelliklere sahip haneler için uygun fiyatlı vejeteryan olmayan bir protein seçeneği olmaya devam ediyor. Piyasada beklenmedik bir şey olmadıkça, tutarlılık ve satın alınabilirliğin birleşimi, eyaletin kümes hayvancılığı endüstrisinin zaman içinde büyümeye ve gelişmeye devam etmesini sağlayacaktır.