25 Şampuan Sektörü İstatistikleri, Trendleri ve Analizi

1. Şampuan endüstrisi, ABD saç bakım pazarının en büyük segmentidir. 2015 yılında, 4 milyar dolardan fazla değere sahip pazar gelirinin %34’ünü oluşturdu. (Ken’in araştırması)

# 2. Kadınların yaklaşık %70’i, düzenli kullanım için birlikte yıkanan bir temizleme kremi ile bir saç bakım ürünü kullanmakla ilgilenmektedir. (Ken’in araştırması)

Markaya Göre Toplam Satış Şampuan Sektör İstatistikleri

# 3. ABD’deki İlk 3 Saç Bakım Üreticisi Perakende Pazar Payının %60’ını Temsil Ediyor. (Ken’in araştırması)

# 4. 35,2 milyar dolar değerindeki genel tuvalet malzemeleri imalat endüstrisine dahil edildiğinde, saç hazırlığı ve şampuan ürünleri toplam yıllık gelirin %12,24’ünü oluşturuyor. (İstatistiksel beyin)

# 5. Amerika’daki ortalama bir insan her yıl kendisi için tuvalet malzemelerine yaklaşık 325 dolar harcıyor. Bu da her insanın şampuana yılda yaklaşık 35 dolar harcadığı anlamına geliyor. (İstatistiksel beyin)

# 6. Amerika Birleşik Devletleri’nde tuvalet malzemeleri sektöründe toplamda yaklaşık 850 üretici tarafından yaklaşık 60.000 kişi istihdam edilmektedir. Birleştirildiğinde, ortalama yıllık maaşları 3 milyar doları aşıyor (Statistic Brain)

# 7. California, şu anda faaliyette olan yaklaşık 200 tesisle tuvalet üretiminde Amerika Birleşik Devletleri’ne liderlik ediyor. New Jersey, 100’den az imalat şirketiyle ikinci sırada yer alıyor. New York, Florida ve Pennsylvania ilk 5’i tamamlıyor (beyin istatistikleri)

# 8. OGX, 2017 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde lider şampuan markasıydı ve toplam pazar satışlarının %4,9’unu oluşturdu. Suave Professionals, tüm satışların %2,76’sını temsil eden ikinci lider marka oldu. Bunları Garnier, Dove Men ve Suave Essentials izledi. (İstatist)

# 9. Tüketicilerin %62’si genellikle ihtiyaç duydukları şampuanları Walmart gibi büyük bir perakende mağazasından aldıklarını söylüyor. İnsanların yaklaşık %32’si yerel süpermarketlerinden düzenli olarak şampuan aldıklarını söylüyor. Başka bir %31’i de yerel eczanelerinden şampuan aldıklarını söylüyor. Sadece %12’si internetten şampuan aldıklarını söylüyor. (İstatist)

# 10. 2025 yılına kadar, evcil hayvan şampuanlarını içeren küresel evcil hayvan bakım pazarının %4,7’lik bir CAGR’de büyümesi bekleniyor. (İş Tel)

Markaya Göre Şampuan Sektör İstatistikleri Pazar Payı

# 11. Şampuan endüstrisinin her iki segmenti olan saç şekillendirme yardımcıları ve saç boyama, sırasıyla 1,8 milyar dolar ve 1,7 milyar dolar değerinde. Bu rakamlar, şampuan sektörünün yaklaşık 5 milyar dolarlık değerine dahil değil. (Mordor’un Zekası)

# 12. Etnik saç bakımı ve çok kültürlü saç bakım ürünleri, mevcut şampuan endüstrisinde %8’lik bir paya sahiptir. (güzellik meselesi)

# 13. Şampuan endüstrisinde yaklaşık 4 satıştan 1’i bir bakım ürünüyle ilgilidir. Saç kremleri, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki genel saç bakım pazarının %24’ünü temsil etmektedir. (güzellik meselesi)

# 14. 2022 yılına kadar, küresel şampuan endüstrisinin yaklaşık 32 milyar dolarlık bir net değere ulaşması bekleniyor. (Baştan çıkartmak)

#onbeş. Özel mağazaların, küresel şampuan endüstrisi için lider dağıtım kanalı olması bekleniyor. 2016 yılında, özel mağazalar küresel olarak 21,08 milyar dolarlık toplam pazar geliri payına sahipti. Bu mağazaların %3,2’lik bir CAGR’de büyümesi bekleniyor. (Inkwood Araştırması)

#on altı. 2016 yılında şampuan endüstrisi tarafından elde edilen Avrupa geliri, 2016 yılında 17 milyar doları buldu. Uygun fiyatlı kategorilerdeki ek markalar ve seçenekler, satışların Kuzey Amerika pazarının geliriyle neredeyse eşleştiği bir noktaya gelmesine yardımcı oldu. (Inkwood Araştırması)

# 17. Çin şampuan pazarının değerinin 6,3 milyar doları aştığı tahmin ediliyor. ABD piyasa değeri yaklaşık 5,2 milyar dolar. Japonya 2.85 milyar dolar ile üçüncü en büyük tahmini değere sahip. (Nane)

# 18. Genel saç bakımı kategorisinde şampuan, İngiltere ve Japonya hariç tüm büyük pazarlarda liderdir. İngiltere ve Japonya’daki alıcılar, her yıl şampuanlardan daha fazla saç bakım ürünü satın alıyor. (Nane)

# 19. Güneydoğu Asya, diğer saç ürünlerine kıyasla şampuanlar için en güçlü pazardır. Çin’de şampuanlar saç bakım endüstrisinin gelirinin %48’ini oluşturuyor. Vietnam’da gelirin %56’sını şampuanlar oluşturuyor. (Nane)

# 20. Bitkisel ve botanik şampuanlar, bugün küresel endüstride satın alınan en popüler türdür. 2014 yılında bu tür şampuanlar toplam satışların %58’ini oluşturdu. (Nane)

Şampuan Sektör İstatistikleri Markaya Göre Ortalama Fiyat

# 21. Şampuan endüstrisinde bulunan en popüler stil iddiası “uzun ömürlü” terimidir. Bu tanımın satışları 2014 yılında %41’e ulaştı. Bu, “parlaklık” terimini %36 ve “botanik” terimini %21 oranında geride bıraktı. (Nane)

# 22. Dimetikon, yumuşatıcılarda en popüler silikondur ve 2008 ile 2014 yılları arasında kategorideki satışların %36’sını oluşturmuştur. Amodimetikon ikinci en popülerdi ve toplam satışların yaklaşık %25’ini oluşturuyordu. (Nane)

# 23. 2014 satış rakamlarına göre şampuan ürünlerinin %56’sı yağ veya tereyağı içeriyordu. Saç tedavilerinin %54’ü de bir tane içeriyordu. Çoğu şampuan argan yağı kullanır, ancak karite yağı, hindistancevizi yağı ve zeytinyağı da popüler katkı maddeleridir. (Nane)

# 24. 2013’te yağlar, saç bakımı kategorisindeki yeni ürün lansmanlarının %15’ini oluşturdu (Mintel)

# 25. 24 yaşın altındaki erkeklerin, şampuanları içerebilen saç uzatma veya restorasyon ürünlerini kullanma olasılıkları (%29) 45 yaşın üzerindeki erkeklere göre (%7) daha fazladır. (Nane)

Şampuan Sektörü Trendleri ve Analizi

İnsanların saçlarındaki istenmeyen birikintileri güvenli bir şekilde temizleme ihtiyacı olduğu sürece, şampuana da ihtiyaç olacaktır. Bu endüstri kendi pazarında iki yüzyıldan fazla deneyime sahiptir ve hiçbir yere gitmemektedir.

Gelecekte göreceğimiz şey, sektördeki yerleşik isim markalarının çeşitliliğinin devam etmesidir. Garnier, Suave ve Dove, 2017’de ABD pazarında en çok satan 10 markanın %60’ını oluşturuyordu. Tüketiciler benzersiz saç ihtiyaçlarını karşılayan niş şampuanlar aradıkça, her marka bu talebi karşılamaya çalışacak. üretim markası sabiti.

Pet şampuan ürünleri bu sektörün niş bir alanına hizmet etmeye devam edecektir. Talep biraz istatistiksel olduğundan büyüme sınırlı olabilir, ancak bu alandaki yenilik büyük gelir kazanımları sağlayabilir.

Tüketicilerin de önümüzdeki 5 yıllık dönemde şampuan satın almak için yeni yerler aramasına bakın. Tüketiciler genellikle yerel perakende mağazalarından veya süpermarketlerden şampuan satın almaya devam edecek, ancak çevrimiçi alışveriş kesinlikle daha güçlü olacaktır.