28 En İyi Ücretsiz Fotoğraf WordPress Teması 2022

Geçmişte fotoğrafçılar, en iyi işleriyle dolu ciltli bir klasör olan “kitap”ı çıkarmak zorundaydı. Günümüze hızlı ileri ve dijital cüzdanlar hakim. Çalışmanızı çevrimiçi olarak sunmanın, erişim kolaylığı ve gelişmiş etkileşim seçenekleri de dahil olmak üzere, tümü doğru konuyu seçtiğinizde mümkün olan birçok avantajı vardır.

Uygun bir fotoğrafçılık teması seçerken vereceğiniz ilk kararlardan biri, ücretsiz bir seçenek mi yoksa premium bir teklif mi seçeceğinizdir. Bütçeniz kısıtlıysa, bazı ücretsiz fotoğrafçılık WordPress temaları, ücretli benzerleri kadar güçlü olabilir.

Esnek düzen ve gezinme seçenekleri güzel olsa da, asıl sorun, popüler duvar ve ızgara düzenleri gibi emrinizde olan görüntü düzeni seçenekleridir. Doğru olanı seçmek, genellikle benzersiz ve çekici bir portföy oluşturmanın anahtarıdır.

Kendi fotoğrafçılık web sitenizi oluşturmak istiyorsanız, yanınızdayız! Size en iyi 35 ücretsiz fotoğrafçılık WordPress temalarını sunmak için aşağıda bir dizi seçeneği paylaştık ve harcayacak biraz parası olanlar için bazı premium seçenekleri de incelemek isteyebilirsiniz.

1. Mükemmel fotoğraf

Fotoğraf-mükemmel-wordpress-teması

Photo Perfect WordPress teması, tüm resimlerinizi dakikalar içinde tek bir web sitesinde almak için harika bir düzen sunar.

Düzen, birleştirilmiş bir menü ve kategori gezinme alanı içeren başlığın etrafında ortalanır. Photo Perfect WordPress temasının, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar veya en son promosyonlarınızı gösteren afişler gibi resimleri başlıkta yüklemek için bir yeri olması gerçeğinden memnunuz. Ayrıca, başlıkta metin bindirmek için bir yer vardır. Bazı insanlar bu alandaki slogana bir logo koymayı düşünebilir, ancak daha yararlı harekete geçirici mesajlar için bunu seviyoruz.

Başlıktan aşağı kaydırdığınızda, tümü bir portföy tarzı düzeni ortaya çıkarmak için bir araya gelen birkaç ızgara tabanlı fotoğraf göreceksiniz. Bunlar ek blog gönderilerine yol açar, böylece en önemli içeriğinizi sergileme şansınız olur. Örneğin, dünyadaki seyahatinizden bazı portföy öğeleriniz olabilir. Öyleyse, bunların tümü mobil cihazlarda görüntülenir ve müşterileriniz, doğru biçimde görmek için görüntülerin lightbox sürümlerini görür. Photo Perfect temasıyla birlikte gelen dişli yorumlar ve özel renkler, resimlerinizi profesyonel olarak çevrimiçi yayınlamanız gerektiğinde sağlam bir çözüm haline getiriyor.

2. Piksel

pixgraphy-free-fotoğrafçılık-wordpress-teması

Pixgraphy WordPress temasıyla harika bir tam ekran başlık görüntüsü elde edersiniz. Bu, genellikle ücretsiz WordPress temalarında görmediğiniz bir şeydir, bu nedenle, en başından itibaren dikkatleri üzerine çekecek bir platform bulmaya çalışıyorsanız kesinlikle incelemeye değer.

Sosyal medya düğmeleri en üsttedir ve her birinin bu konu için uygun şekilde markalandığını fark edeceksiniz. Ayrıca sosyal medya düğmeleri için dışarı çıkıp üçüncü taraf bir eklenti arama konusunda endişelenmenize gerek yok. Ayrıca logo, ana sayfanın üst kısmında yer alır, bu da sitenizi markalaştırmayı kolaylaştırır ve insanlara hangi web sitesinde oldukları hakkında bir fikir verir.

İletişim bilgileri sol üst köşede yer alır ve harekete geçirici mesaj metni uygulamak veya yalnızca insanlara sitenizin ne hakkında olduğunu anlatmak için üstbilginin üzerine yerleştirilmiş metinlere sahiptir. Bu, fotoğraf blogcuları ve hobileri için tamamen duyarlı bir WordPress temasıdır.

Tüm resimler ve metin modülleri gerektiğinde yerine oturduğundan, yerleşim mobil arayüzde oldukça etkileyici görünüyor. Bununla birlikte, kullanıcılarla konuşmak için zincirlenmiş yorumlar ve dilinizi konuşmayan takipçilere ulaşmak için çeviri dosyaları alırsınız.

3. Fotoğraf

Fotographie WordPress teması, tüm beceri seviyelerindeki fotoğrafçılar için son derece görsel ve ücretsiz bir tema olarak bir yumruk sunar. Minimal bir tasarıma ve kullanılacak birçok fonksiyona sahip modern bir temadır.

Bir fotoğrafçının işi darmadağın bir web sitesini yönetmek olmaması gerektiğinden, temanın tüm amacı fotoğrafçılar için işleri basit ve anlaşılır kılmaktır. Fotographie’yi fotoğrafçılar için seviyoruz, ama aynı zamanda normal blogcular, serbest çalışanlar ve sanatçılar için de harika çalışıyor.

Ana sayfada büyük bir başlık resmi başlar, ancak ortada bir gezinme menüsü ve logo alanı bulunan diğer birçok afiş resmine yol açar. Kahramanın içeriği analiz edilmeye değerdir ve cüzdanın kurulumu yalnızca bir dakika sürer. Sitenizin renklerini ayarlamak için bir ayarın yanı sıra en iyi çalışmanızı sergilemek için öne çıkan bir içerik alanı vardır. Böylece fotoğrafçılık işinizi veya blogunuzu beğendiğiniz renklerle markalaştırabilirsiniz.

Fotographie gerçekten çok kısa sürede basit ve zarif bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Resimlerinizi ön plana çıkarır ve ekran alanının boşa harcanmamasını sağlar. Sadece bu da değil, tamamen ücretsizdir, yani doğrudan WordPress tema dizininden indirebilirsiniz. 

Fotografi de tercüme edilmeye hazırdır. Dolayısıyla, yabancı müşterileriniz varsa veya farklı yerlerden daha fazla okuyucu almaya çalışıyorsanız, Fotographie teması bu süreçte size yardımcı olacaktır. Tema, widget’ları sunmak için kenar çubukları ve kullanıcıları karşılama şeklini ayarlamak için esnek bir üstbilgi içeren bir ve iki sütun ayarına sahiptir. Ayrıca, iletişim bilgileri veya belki bir iletişim formu gibi şeyleri koymak için alt bilgi widget’ları da alırsınız.

Genel olarak Fotographie teması harika görünüyor ve yönetilmesi uzun sürmüyor.

4. Fotolit

tema-fotolit

Bir web sitesine hizmetler eklemek isteyen işletmeler için WordPress Photolite temasını seviyoruz. Resimler ve açıklamalarla birlikte hizmetlerin bir listesini görüntülemek için etkileyici bir düzene sahiptir.

Başlık modülü, daha yüksek kaliteli fotoğraflarınızdan biri için oldukça büyüktür ve gerekirse oraya bindirme metni ve düğmeler bile uygulayabilirsiniz. Harekete geçirici mesaj düğmelerinin özelleştirilebilir olduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle birini bir açılış sayfasına göndermek istiyorsanız, bu tamamen sorun değil. Ancak bunu, başkalarının blog gönderilerine, ürün sayfalarına veya hizmetlerinizle ilgili bilgilere gitmesi için de değiştirebilirsiniz.

Gezinme paneli ve logo alanları en üsttedir ve tümü arka uç arayüzünden tamamen özelleştirilebilir. Geliştirici, temayı fotoğrafçılık, fotoğraf blogları, işletme, restoran, kurumsal, danışmanlık ve diğer sektörler için önerir.

Markanızı değiştirmek için özel bir başlık mevcuttur ve bu, özel arka planla iyi gider. Zincirlenmiş yorumlar, çeviri dosyaları ve kenar çubuğu düzenini değiştirmek için bazı araçlarla birlikte Photolite teması sizi parlatır.

5. Sonsuz fotoğrafçılık

sonsuzluk-fotoğraf-wordpress-teması

Infinite Photography WordPress teması, daha modern bir görünüm için daha koyu bir tene sahiptir, ancak onu bu kadar çok sevmemizin ana nedeni portföy ayarlarıdır. Kullanıcılardan resimlere tıklamalarını isteyen bazı kamera simgelerine sahiptir. Bu şekilde, insanların bir sonraki nereye tıklayacaklarını bilip bilmedikleri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Fotoğrafların her birinin iyi bir şekilde oluşturulduğu ve profesyonel ve makul görünecek şekilde kurulduğu göz önüne alındığında, ızgara tabanlı format da sağlam bir seçenektir. Ana sayfanın üst kısmında bir logo yeri var ve insanları web sitenizde yönlendirmek için küçük bir arama çubuğu göreceksiniz.

Sonsuz Fotoğrafçılık teması, herkesin ne tür bir fotoğrafçı olduğunuzu bilmesini sağlamak için üstte metin bulunan bir başlık modülü sağlar. Örneğin, kendi banner resminizin rahatlığından onlara adınızı söyleyebilir veya sunduğunuz hizmetler hakkında konuşabilirsiniz.

Duyarlı tema tüm mobil cihazlarda iyi görünüyor ve blogun kullanıcıları arama şeklinden çok etkilendik. Kullanıcılarınızın ilgisini çekecek ve arama motorlarına sıralamalarda tırmanmanız gerektiğini gösterecek kesin bir zarafete sahiptir.

6. AcmeFotoğraf

Fotoğrafınızı sergilemek istiyorsanız, her görüntünün parlamasına izin veren bir temaya ihtiyacınız var. Sitenizin yüceltilmiş bir blogdan çok daha fazlası olmasını sağlamak için AcmePhoto gibi bir temaya ihtiyacınız olacak.

Bu temanın ana satış noktası, resimlerini görüntülemek için kullandığı temiz duvar ızgara stilidir. Her görüntü parlamak için yeterli alana sahiptir. Ayrıca, temanın kullandığı iki varsayılan stil çok düşük anahtarlıdır, yani ziyaretçileri işinizden uzaklaştıracak neredeyse hiçbir şey yoktur.

Benzersiz özellikler söz konusu olduğunda, AcmePhoto işleri basit ve anlaşılır tutmayı sever. Menü konumlarını özelleştirebilir ve ana sayfa başlıklarınızın stilini değiştirebilirsiniz, ancak hepsi bu kadar. Bu, hızlı bir şekilde başlamanın ideal olduğu anlamına gelir.

Galerileriniz için modern bir görünüm elde etmek biraz daha zor olsa da, sade ve abartısız bir tarza sahip bir fotoğraf teması arıyorsanız AcmePhoto iyi bir seçenek olabilir. En kısa zamanda denemenizi öneririz!

7. Neve

Çalışmalarınızı sergilemek için kullanabileceğiniz harika bir portföye sahip olmadan bir fotoğrafçı olarak işe alınmak yeterince zordur. Mümkün olduğunca profesyonel görünmek istediğiniz için tek başına bir Instagram hesabı da yeterli değildir. Neve, fotoğrafçılar düşünülerek oluşturulmuş esnek bir temadır.

Bu tema, küçük işletmeler için mükemmel olan, kelimenin tam anlamıyla düzinelerce hazır web sitesi şablonu içerir. Her şablon farklı görünüyor, ancak hepsi temiz, modern bir tasarım stiline bağlılığı paylaşıyor. Muhtemelen, ihtiyacınız olan tüm sayfaları içeren bir şablon bulacaksınız, böylece web sitenizi daha hızlı kurup çalıştırabilirsiniz.

Özelliklere gelince, Neve hız için optimize edilmiştir. Seçtiğiniz tasarımın her yönünü özelleştirmenize olanak tanır. Ayrıca, çoğu modern WordPress sayfa oluşturucuyla uyumludur ve size portföy stiliniz üzerinde daha da fazla kontrol sağlar.

Bize göre Neve, fotoğrafçılar ve her türden küçük işletme sahibi için kazanan bir seçimdir. Göz atın ve işletmeniz için neler sunabileceğini görün.

8. Silvia

silvia-ücretsiz-wordpress-fotoğrafçılık-teması

Silvia, güzel bir beyaz arayüz ve uğrunda ölmeye değer bazı portföy öğeleri sağlayan, listedeki en temel temalardan biridir.

Ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi, tüm portföy öğeleri profesyonel ama zarif bir şekilde düzenlenmiştir. Bu sayede yapılan tıklama sayısını artırabilir ve insanlar sitenizi ziyaret ettiğinde tüm görsellerinizin güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, portföy öğelerinin her birinin daha iyi görünmesi için bir başlığı ve açıklaması vardır.

Web sitesinin üst kısmında harika bir logo noktası bulunur ve arama çubuğu, insanlar blog gönderilerinizden birini bulmak için bir anahtar kelime girmek istediğinde oradadır. Gezinme menüsü arka uçta özelleştirilebilirken, başlıktaki açıklayıcı metin, sayfada yeni olan kullanıcılara kişisel tanıtımınızdır.

Tema, fotoğrafçılık, grafik tasarım, moda, sanat, mimari, iç tasarım ve diğer yaratıcı alanlar için önerilir. Göze çarpan özellik, renkler, tipografi ve genel düzen gibi her şeyi değiştirmenize izin verdiği için düzen yapısıdır.

9. Fotoğrafçılık

Kendine Fotoğraf diyebilecek kadar cesur olan herhangi bir konu, söz konusu görüntü olduğunda topu parkın dışına çıkarmalıdır. Ancak, bu özel konu bin kelimeye bedel mi?

Fotoğrafı benzersiz yapan şeyi çok daha kısa ve öz bir şekilde özetleyebiliriz – Bu konu söz konusu olduğunda, resimler kahramanlardır. Tüm varsayılan düzenleri, gezinmeyi basit tutan ve çalışmak için öngörülebilir bir düzen sağlayan kategorilere ayrılmış duvar galerileri içerir.

Genel olarak, Fotoğraf çok fazla ekstra ve süsleme içermez, ancak bu onun avantajına çalışır. Modern tasarımı kendini gösterir ve temayı kişisel portföyler, fotoğraf ajansları ve hatta düğünler için mükemmel hale getirir.

10. Tam çerçeve

tam çerçeve wordpress teması

İnsanların fotoğrafçılık hizmetlerinize veya ürünlerinize bakması için bir yer sağlayan bir web sitesi oluşturmaya çalışıyorsanız, tam çerçeve WordPress temasını düşünün.

Tema herhangi bir ticari web sitesine benziyor, böylece hizmetleriniz hakkında konuşabilir, çalışmalarınızın bir kısmını gösterebilir ve isterlerse insanlara sizinle iletişim kurma fırsatı verebilirsiniz. Başlık, sosyal medya düğmeleri, bir arama çubuğu ve bir logo ile üst çubuğun hemen arkasında oturduğu için insanların göreceği ilk öğedir. Sayfalarınız alakalı içeriğe sahipse, kullanıcılar sosyal medya düğmelerini tıkladıklarından emin olacaklar ve arama çubuğu, blogunuzu görmek isteyen bazı kişilerin ilgisini çekecektir.

Bir harekete geçirici mesaj düğmesi ana sayfada taşınabilir, ancak insanları bir iletişim formuna veya portföye yönlendirmek için kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. İşin ilginç yanı, ana sayfada bir portföyünüz olabilir veya normal bir sayfaya eklemeye karar verebilirsiniz.

Bu, hemen hemen her tür yaratıcılık için basit, temiz ve yaratıcı bir WordPress temasıdır ve arka uçtaki çeviri dosyalarının, ana dilinizi konuşamayan daha fazla müşteri çekeceğinden emin olabilirsiniz. Örneğin, İsveçliler blog yazılarının ne dediğini anlamak için İngilizce’den çeviri yapabilir.

11. Otostopçu

Bazen sadece resimlerinizin kendileri için konuşmasını istersiniz. Bu, süslü özelliklere veya resimlere sahip göze çarpmayan bir temaya ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Hitchcock, temalar kadar minimalisttir.

Varsayılan stilin bir başlıktan ve sosyal ağlarınıza bağlantılardan başka bir şey içermediğini hemen fark edeceksiniz; gerisi sizin resimlerinizle ilgili. Aynı minimalist yaklaşım, Hitchcock’un özellik seti için de geçerlidir, ancak bu mutlaka kötü bir şey değildir.

Tema, Blok Düzenleyici ile tamamen uyumludur, özelleştirmeleri kolaylaştırır ve galerinizin görüntülenme biçiminde küçük değişiklikler yapmanıza olanak tanır. Ayrıca sonsuz kaydırma seçeneği, çok sürükleyici ve çekici bir özellik içerir.

Birkaç dakika içinde kurulabilen minimalist bir fotoğrafçılık teması arıyorsanız, Hitchcock’u kesinlikle denemelisiniz!

12. Seçilmiş

elekta-wordpress-teması

Electa WordPress teması, tüm fotoğraflarınızı sunmak için etkileyici bir ızgaraya ve sol tarafta bir menüye sahip olduğundan, menüleri en üste yerleştirme geleneğinden uzaklaşarak normal fotoğraf portföy tasarımına daha modern bir bakış açısı sunar.

En iyi parçalarınızla dikkat çekeceğinizden emin olabilirsiniz ve sosyal medya düğmeleri, kullanıcıları pazarlamada size en iyi şekilde hizmet etme olasılığı en yüksek sayfalara yönlendirebilir. Electa WordPress teması, insanların fotoğraflarınızı mobil bir arayüzde görüntülemesi için tamamen duyarlı bir düzen sağlar. Bahsetmemek gerekirse, blog yazdığınızda ve insanların size yanıt vermesini istediğinizde zincirlenmiş yorumlar devreye girer.

Izgara tabanlı portföy öncelikle ana sayfada bulunur, ancak önceki çalışmalarınızı tam blog gönderileriyle genişletme fırsatınız vardır. Electa WordPress temasıyla entegre olan eklentilerden bazıları WooCommerce, SiteOrigin Sayfa Oluşturucu ve daha fazlasını içerir. WooCommerce, sayfanızı çevrimiçi bir mağazaya dönüştürürken, sayfa oluşturucu eklentisi ellerinizi kaynak kodundan uzak tutmak için bir sürükle ve bırak arayüzü sunarken, bunlar web sitenizi oluşturmak için harika araçlardır.

Bazı renk seçenekleri, öne çıkan görseller ve çeviri araçlarıyla birlikte Electa WordPress teması kullanıma hazır.

13. Fotomani

fotomania-wordpress-fotoğrafçılık-teması

Bir fotoğraf konusu olarak, Photomania çözümü oldukça benzersiz bir yaklaşım benimsiyor. Genel bir portföy olarak kullanılabilir, ancak varsayılan düzen, bir fotoğraf arama motoruna veya Shutterstock gibi bir resim kitaplığına benziyor.

Etkileyici tasarım, duyarlı tasarım, modern öğeler ve çekici tipografi ve grafiklerle genellikle ödemeniz gereken bir şeye benziyor. Portföy bölümü, yönlendirme için bir filtre sağlar ve tek yapmanız gereken, resimlerinizi güzel bir ızgara biçiminde yerleştirmek için yüklemek.

Ayrıca temanın özel bir arka planı vardır ve hatta renkler, logolar, menüler ve daha fazlası gibi öğeleri ayarlayabilirsiniz. Öne çıkan görseller ana blogda harika görünüyor ve alt bilgi modülü, widget’larınızı yerleştirmek için alan sağlamaya hazır. Örneğin, altbilgiye bazı sosyal medya düğmeleri veya bir metin widget’ı koymak isteyebilirsiniz. Tam genişlikte şablon, sayfanızın biraz daha temiz görünmesini sağlar ve kenar çubukları, widget’larınızı düzenlemek için oradadır. Bununla birlikte, ileti dizili yorumlara, birden çok sütuna ve çeviri ayarlarına erişebilirsiniz.

14. Snap’ler

snaps-wordpress-teması

Harika görünen bir fotoğraf teması için uzmanlardan daha iyi kim başvurabilir: Graph Paper Press? Resimlerinizi görüntülemek için basit ve modern bir tema arıyorsanız, Snaps sizin çözümünüzdür.

Graph Paper Press minimalizmi sever ve gösterir. Ekranın dörtte üçünü kaplayan bir başlık dışında, dikkatinizi fotoğrafçılığınızdan uzaklaştıracak çok az şey var. Görüntü küçük resimleri, ham rollover animasyonu dışında hiçbir zil veya ıslık olmadan basit bir ızgarada görüntülenir.

Snaps, iyi seçilmiş yazı tipi ve kapsamlı özelleştirmesi sayesinde rakiplerinden sıyrılıyor. Minimal olabilir, ancak sınıftan sızar.

Dürüst olmak gerekirse, Snaps herkesin beğeneceği özellikler sunmayacak. Ancak, muhteşem tasarımı ve kişiselleştirme seçenekleri göz önüne alındığında, onu gözden kaçırmak için hiçbir neden yok – tam size göre bir tema olabilir.

15. Fotoğraf Odaklama

Bir resim bin kelimeye bedel olabilir, ancak metnin stratejik yerleşimi mesajınızı tamamlamanın uzun bir yolunu bulabilir. PhotoFocus, güçlü metin işleviyle desteklenen bir görüntü ilerletme temasıyla size her iki dünyanın da en iyisini sunar.

Bu tema özellikle fotoğrafçılık düşünülerek tasarlanmış olsa da, görsellere öncelik vermek isteyen herkes için özelliklerle dolu olarak gelir. PhotoFocus beş şablon sayfasıyla birlikte gelir ve dinamik sayfa kaydırıcı ve özelleştirilebilir yazı türleri gibi özelliklerle doludur.

İşlevsel metin seçenekleri, görüntüler için mevcut olan çeşitli hizalama ve boyut seçeneklerini de tamamlar. Bu nedenle, hemen hemen her kombinasyonda abartısız bir görünüm vardır. Biraz daha fazla düzen içeriği arıyorsanız, PhotoFocus ayrıca üstbilgi ve altbilgi komut dosyaları eklemenize yardımcı olacak yerleşik araçlarla birlikte gelir.

Özelleştirilebilir şablonlar zaten oldukça çeşitlidir. Ancak, tek seferlik değişiklikler yapmak istiyorsanız PhotoFocus, temanın düzenini geçersiz kılmak için kendi CSS’nizi eklemenize izin verir. Bu, biraz kodlama bilgisine sahip olmanızı gerektirse de, sitenizi benzersiz kılmak için bir fırsat sağlar.

Çok yönlü bir web sitesi, içeriğinizi görüntülemenin yeni yollarını size açabilir. Kendi kodunuza göre özelleştirme seçenekleriyle veya fotoğraflarınızı yedeklemenin farklı bir yolunu bulmakla ilgileniyorsanız, PhotoFocus kısa listenizde olmalıdır.

16. konak

konak

Bu koleksiyonun başka bir yerinde Graph Paper Press’ten bahsetmiştik ve onlar kaliteli tasarım gözüyle fotoğraf uzmanları olarak biliniyorlar. Bununla birlikte, Mansion zarif bir saray konutundan daha çok köhne bir şehir evidir.

Unutulmaması gereken ilk şey, bu temanın eski olduğudur – altı yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürüldü ve gerçekten yaşını gösteriyor. Minyatür bir ızgara düzeni fikrini sevsek de, bu örnek görsel olarak çekici değil. Ayrıca blog dosyaları, bu şekilde çalışmayan bir duvar stili düzeninde sunulur.

Malikane çok daha iyi olabilir. Ana sayfa ızgara düzeni yeni bir fikir olsa da, tema modası geçmiş yazı tipi seçenekleri, boşluk eksikliği, bulanık bir renk şeması ve çekici olmayan sayfa düzenleri ile değiştirilir.

17. Özgürlük

özgürlük teması

Bu koleksiyonda, fotoğrafçılığınızı parlatmakta zorlanacağınız bazı temalar var, ancak Freedom ile bu endişelerden kurtulacaksınız.

Geliştirici Theme Grill, bu temayı, resimlerinizi minimum güçlükle ve genel olarak başarılı bir şekilde görüntülemek için basit bir çözüm olarak tasarladı. Bu listedeki birçok konu gibi, bu daha çok bir fotoblog konusudur ve ana sayfadaki her büyük küçük resim sizi daha fazlasını okumak için nispeten standart bir blog sayfasına yönlendirir.

Bununla birlikte, resimler, yukarıda belirtilen küçük resimler veya yerleşik başlık kaydırıcısı aracılığıyla ana sayfada belirgin bir şekilde görüntülenir. Ayrıca, tümüne WordPress Özelleştirici içinden erişilen, oynayabileceğiniz çok sayıda düzen seçeneği vardır.

Mükemmel olmasa da, Freedom’ın net bir odak noktası var: fotoğrafçılık hakkında blog yazmak için basit ama özelleştirilebilir bir çözüm sunmak. Aradığınız buysa, kesinlikle değerlendirmeye değer.

18. Tam ekran

Tam ekran

Graph Paper Press, fotoğraf temaları ve minimal tasarım trendleriyle tanınır. Tam ekran, sundukları diğer bir özelliktir ve görüntülerinizi şık ve modern bir tasarımda ve ücretsiz olarak görüntülemenize olanak tanır.

Bu tema, Graph Paper Press’in hayal kırıklığı yaratan Mansion temasına bir güncelleme olarak düşünülebilir. Ana sayfa, ekranın üst kısmında bir dizi öne çıkan resimle birlikte bir ızgara düzeninde düzenlenmiştir. Her küçük resim, fare üzerine gelininceye kadar grileşir ve konuya bulanık bir görünüm verir. Daha parlak bir minyatür seti görmeyi tercih ederdik, ancak mevcut haliyle bu bir anlaşma kırıcı değil. Ayrıca, yazı tipi boyutu seçimi kesinlikle küçüktür, bu da resimlerinize eşlik eden metinlerin okunmasını zorlaştırır.

Sonuç olarak, tam ekran, ızgara tabanlı bir fotoğrafçılık temasında istediğiniz hemen hemen her şeye sahiptir. Yazı tipi boyutları ve küçük resim yerleşimi seçenekleri bir yana, bu kesinlikle denemek isteyeceğiniz bir şeydir ve fiyat etiketi nedeniyle bunu yapmak tamamen risksizdir.

19. Fukasava

fukasava

Bu koleksiyonda “minimal fotoğrafçılık teması” ibaresinden tekrar bahsedersek, bir sonraki girişe geçtiğiniz için affedileceksiniz. Ancak, Fukasawa sizden durmanızı ve sunduğu her şeyin tadını çıkarmanızı talep ediyor.

Bu tema, Yirmi Onbeş temasına benzer şekilde solda bir gezinme çubuğu ile minimal bir duvar stili tasarımına sahiptir. Tek renkli renk düzeni yavan görünebilir, ancak gri ipuçları (özellikle arka plan için) negatif alanı dengelemeye yardımcı olur. Yazı tipi seçenekleri de minimum düzeni barındırır.

Duvar küçük resim tasarımı muhteşem görünüyor ve tek tek resim sayfaları da fotoğraflarınızı sergilemek için iyi bir iş çıkarıyor. Görüntüler neredeyse tam ekran olarak görüntülenir, ardından olması gerektiği gibi karşılık gelen metin gelir.

Hepimiz “ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz” ifadesini duyduk, ancak Fukasawa örneğinde, bu kuralın istisnasıdır. Bütçeniz ne olursa olsun kısa listenize ekleyin.

20. Fotojenik

Tüm fotoğrafçılık temaları ortak bir hedefi paylaşır – çalışmanızı sergilemek için mükemmel web sitesini oluşturmanıza yardımcı olmak. Bu kriterleri karşılayan ücretsiz bir tema arıyorsanız, Fotojenik kontrol etmeye değer.

Bu tema, en iyi çalışmanızı sergilemek için kullanabileceğiniz üç farklı dosya düzeniyle birlikte gelir. Genel üslubun kendi işinizde ikincil bir rol oynadığını fark edeceksiniz. Fotogenic’in varsayılan yazı tipi temizdir ve bir portföy için mükemmel olan varsayılan Harekete Geçirici Mesaj (CTA) stilleri öne çıkar.

Kullanıcı etkileşimi ile ilgili olarak, ana gezinme menüsünde tüm sosyal medya profillerinize bağlantılar da ekleyebilirsiniz. Tema ayrıca inceleme bölümleri, kaydırma düğmeleri ve gezinmeyi basitleştirmeye yardımcı olacak işlevlerle birlikte gelir.

Genel olarak, Fotojenik, bir fotoğraf portföyü oluşturmak için ücretsiz, basit bir tema olarak harika. Tamamen ücretsiz olduğu için bu, onu kaybetmek için hiçbir mazeret olmadığı anlamına gelir.

21. RokoPhoto Lite

rokophoto-lite

ThemeIsle, her tür WordPress web sitesine uygun yüksek kaliteli temalar sağlayıcısıdır. ThemeIsle’ın ücretsiz fotoğraf teması RokoPhoto Lite, fotoğraf blogları için tasarlanmış şık bir tekliftir.

Özünde, RokoPhoto Lite, premium sürüme giriş işlevi gören basit bir temadır. Bu nedenle, özelleştirme seçenekleri sınırlıdır. Neyse ki, bu tema tek renkli bir renk şeması ve baştan sona yoğun büyük harflerle kutudan çıktığı gibi şık görünüyor. Ancak, portföyünüzü ana sayfada göstermenin bir yolu yoktur, bu nedenle bu temayı bir fotoğraf blogu platformu olarak kullanmakla sınırlandırılırsınız. Bu kötü bir şey değil ve tema, sadece resimlerini en az telaşla göndermek isteyenlerde hayranlar bulacak.

RokoPhoto Lite’ın tasarımı estetik açıdan hoş olsa da, gerçek varlık nedeninin ötesini görmek zor: premium sürüme tam özellikli bir ağ geçidi. Bu nedenle, felç olmayan ve ilgili işlevsellik sunan birçok başka fotoğraf teması vardır.

22. Portföy basını

portföy-basın-konu

Basitçe söylemek gerekirse, fotoğrafçılığınız her zaman önde ve merkezde olmalıdır. İster ana sayfanızda, ister bir blog gönderisinde bir resim sergiliyor olun, işiniz her zaman gösterinin yıldızı olmalıdır. Portföy Girin tuşuna basın.

En başından beri, bu temanın renk şemasının ve düzeninin WordPress.org web sitesine benzer olduğunu fark edebilirsiniz; bu kötü bir şey değil, ama biraz orijinal. Bununla birlikte, daha kötü tasarım örnekleri var ve en azından web siteniz tanıdık gelecek.

Portföyün kendisine gelince, 3 × 3 kalın küçük resimlerden oluşan bir ızgaradır ve dikkat dağıtıcı başka bir şey yoktur – bir portföyün nasıl görüntülenmesi gerektiğine ilişkin tüm doğru kutuları işaretleyin. Tek tek görüntü sayfaları basittir ve görüntünün kendisi ekrana hakimdir. Ayrıca, Portfolio Press bir kenar çubuğu kullanabilirken, onsuz daha iyi görünür – eklemek portföyünüze çarpık bir görünüm verir ve tam genişlikteki sürüm göze çok daha hoş gelir.

Genel olarak, WordPress.org ile görsel benzerliği aşabilirseniz, elbette, Portfolio Press, fotoğrafçılığınızı sergilemek için uygun temalar listesine bir başka değerli eklentidir.

23. Cesur fotoğrafçılık

Siyah beyaz fotoğrafçılıkta uzmansanız, canlı bir portföy teması işinizi görmez. Sade bir şekilde zarafet yayan bir şeye ihtiyacınız var – Daring Photography’ye girin.

Bu karanlık tema, sanatınıza hak ettiği sanal tuvali verecek ve çalışmanızın daha incelikli yönlerine dikkat çekecek. Şık bir tasarımın yanı sıra çeşitli portföy seçenekleri, hizmet bölümleri ve hatta referanslar şeklinde iyi özellikler elde edersiniz. Tema ayrıca duyarlıdır ve resimlerinizin herhangi bir cihazda daha iyi görünmesine yardımcı olur.

Bu tema fotoğrafçılar düşünülerek geliştirilmiş olsa da, uygulamaya bağlı olarak diğer çok amaçlı web siteleri için de uygundur. Ancak, özelleştirme seçenekleri sınırlıdır (premium sürüm daha fazlasını sunsa da), bu temayı başka işler için kullanmak istiyorsanız bunu aklınızda bulundurun.

Sonuç olarak, Bold Photography güzel ve işlevsel bir fotoğrafçılık temasıdır. Zamansız görünümü ve güçlü portföy özellikleri, onu kişisel listeniz için değerli bir aday haline getiriyor.

24. Fotoğraf yolu

Bazı durumlarda ücretsiz temalar, premium emsallerinden daha şık olmasa da aynı derecede şık görünebilir. Photoway, fotoğrafçılık web sitenizi öne çıkarabilecek profesyonel düzeyde bir tasarım sunar.

Photoway, çalışmalarını sergilemeye yardımcı olmak için öncelikle duvar tarzı galerilere güveniyor. Arşivler, bireysel gönderiler, yapışkan başlıklar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere bir fotoğraf web sitesi başlatmak için kullanabileceğiniz çeşitli düzenler içerir. Her düzen, kontrastı mükemmel şekilde kullanır ve sitenizin fotoğraf olmayan bölümlerinin de öne çıkmasına yardımcı olur.

Fotoğrafik olmayan (ancak gerekli) bölümlere gelince, Photoway müşteri referansları, Hakkımızda düzenleri ve daha fazlası gibi faydalı seçenekler içerir. Tema ayrıca kısa bir biyografi ve sosyal medya profillerinize bağlantılar eklemek için özel kenar çubukları ayarlamanıza da olanak tanır.

Photoway’i seviyoruz ve ücretsiz bir fotoğrafçılık teması ararken muhtemelen sahip olduğunuz tüm kutuları işaretliyor. Bu nedenle, temayı indirmenizi ve kendiniz görmenizi öneririz.

25. İpuçları

ipuçları teması

Bazı konular fotoğrafçılıkta uzmanlaşırken, Tracks gibi diğerleri sadece kamera kullananlar için değil, her tür blogcu için uygundur. Bununla birlikte, işlevsellik göreve bağlı olduğu sürece, bu mutlaka bir anlaşma kırıcı değildir.

Tracks durumunda, kesinlikle öyle. Her ne kadar bulanık renk şeması için savaşacak olmasak da, tasarıma bakmak güzel. Ana sayfadaki her görüntünün konumu, monotonluğu kırmak için dönüşümlüdür ve her görüntünün, dikkati görüntüden uzaklaştırmayan bir başlık ve alıntı ile dengelenmesini seviyoruz. Tek bir gönderi sayfasına tıkladığınızda, öne çıkan her bir resmin ekranı doldurduğunu ve aşağı kaydırdıkça büyük harfli bir başlığa yol açtığını göreceksiniz.

Genel olarak, Tracks’in tasarımı şık ve biraz renk kullanabilse de, burada fotoblogcuları, fiyatının düşük olduğunu gösteren işlevselliğe sahip bir tema indirmeye ikna edecek çok şey var.

26. Çevrimiçi Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılara yönelik yüzlerce konu var, ancak çoğu fotoblogcular için uygun değil. Tipik bir portföye ihtiyacınız yoksa ve görsellere odaklanan bir blog konusunu tercih ediyorsanız, çevrimiçi fotoğrafçılık ideal olabilir.

Bu temiz tema, sürükleyici tarama deneyimi sayesinde okuyucularınızın daha fazlası için geri gelmesini isteyecektir. Bununla birlikte, basit, dağınık olmayan işlevler ve efektler zariftir. Gönderilerinizi, birçoğunu özel bir bölüme dahil edebileceğiniz ilgili kategoriler halinde organize edebileceksiniz.

Tema, yazılarınızın ve resimlerinizin herhangi bir cihazda harika görünmesini sağlar. Yalnızca birkaç özelleştirme seçeneği olsa da, hızlı bir şekilde ayarlayabilir ve içeriğinizi neredeyse anında paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Genel olarak, birçok modern konunun zillerinden ve ıslıklarından etkilenmiyorsanız, çevrimiçi fotoğrafçılığı düşünmelisiniz. Basit ama etkili ve bloglama ve fotoğrafçılık temasının mükemmel bir birleşimi.

27. Origami

origami teması

Deneyimsizler için origami, Japon kağıt katlama sanatıdır. Yetenekli origamistler, tek bir kağıdı neredeyse hayal edebileceğiniz her şeye dönüştürebilir ve Origami temasına ilham veren bu çok yönlülük ve dönüşüm kavramıdır.

Bu tema, popüler Origami sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklentisini ekleyen WordPress geliştiricileri SiteOrigin tarafından oluşturulmuştur. Bu eklenti, WordPress.org eklenti dizininden ücretsiz olarak edinilebilir olsa da, bu, kullanıma hazır işlevselliğini içeren birkaç temadan biridir. Bu, mükemmel bir fotoğraf portföyü de dahil olmak üzere neredeyse her tasarımın parmaklarınızın ucunda olduğu anlamına gelir. Atlıkarıncalar, kaydırıcılar ve büyüleyici çalışmanızı sergilemek için mükemmel olan çarpıcı bir duvar tasarımı gibi çalışmalarınızı sergilemenin çeşitli yolları vardır.

Origami’nin çekiciliği, dahil edilen sayfa oluşturucu eklentisine bağlıdır. Bir kolonun ince tasarımı çekici olsa da, seçtiğiniz hemen hemen her tasarımı yaratma yeteneği, asıl karar verme faktörüdür. Bu konu, kısa listenizin en üstünde olmalıdır, özellikle kullanıma hazır işlevselliği göz önüne alındığında, maliyet eksikliğini gizler.

28. Yap

WordPress teması oluşturun

Make, birçok farklı uygulamaya uyum sağlayan ve birçok WordPress kullanıcısına aşina olacak popüler çok amaçlı bir temadır. Bununla birlikte, kutunun dışında daha yakından bakmaya değer bazı fotoğrafçı dostu özelliklere sahip.

Make, bu koleksiyondaki diğer bazı temalardan biraz farklı bir canavar. İyi desteklenir, belgeler kapsamlıdır ve dahil edilen Make Layout Engine sayesinde çoğundan daha esnektir. Bununla birlikte, ücretsiz sürüm, bu işlevselliği bir şekilde sınırlandırır ve geriye sadece oynanacak bir avuç özellik bırakır.

Neyse ki, her ikisi de sağlam bir portföy oluşturmanıza izin verecek olan galeri ve kaydırıcı öğelerini kullanmaya devam edebileceksiniz. Galeriler basit ızgaralar olarak sunulur ve her görüntüyü bir gönderiye veya sayfaya bağlayabilir veya ek bilgileri görüntülemek için hareketli başlıklar kullanabilirsiniz.

Bir işletmenin premium sürümünü satmak için ücretsiz bir tema kullanma kararından yakınmasak da, çoğu durumda bu, premium kardeşine bir göz atmaktan biraz daha fazlasıdır. Make ile durum böyle değil, ücretsiz sürüm bile iyi destek ve belgelere sahip tam bir temadır ve bu nedenle test edilmelidir.