29 İstatistikler, Eğilimler ve İşletme Hizmetleri Sektörünün Analizi

Kredi veya banka kartı içeren bir satış noktasının ortalama işlemine 7 farklı kuruluşun katıldığını biliyor muydunuz? Bu işlemlerin birçoğu 1 saniye veya daha kısa sürede gerçekleşse de, çok fazla şey oluyor.

Bağımsız satış organizasyonları, iş işlemcileri, uzlaştırma bankaları, veren bankalar ve bir kart ağı işlemin bir parçasıdır. Ayrıca, bir şey satan kişinin yanı sıra bir şey satın alan kişi de var. Bu süreç, satış noktasında kart ödemelerini kabul ederken iş yapmanın evrensel maliyeti olan bir “değişim” yaratır. Bu değişim, ticari hizmetler endüstrisinin temelidir.

İş hizmetleri endüstrisinden ilginç istatistikler

# 1. Hemen hemen tüm tüccarlar değişim için aynı ücretleri öderler. İndirim almanın tek yolu, bir işletmenin her yıl 82 milyondan fazla işlem gerçekleştirmesidir. Bu da yaklaşık 5 milyar dolarlık bir hacme karşılık geliyor. (Forbes)

# 2. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde işlemler için işlenebilecek en az bir karta sahip yaklaşık 160 milyon tüketici var. (CFPB)

# 3. 2017’de tüketicilerin 14,4 milyar kredi kartı vardı. 2012 yılında sadece 8,6 milyar kredi kartı basıldı. (Nilson raporu)

# 4. Visa, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki önde gelen kart ağıdır ve işlem işlemede 1,54 trilyon dolar sağlar. MasterCard ve American Express, her yıl yaklaşık 700 milyar dolarlık işlem gerçekleştiriyor. İşlemlerde yaklaşık 120 milyar dolarlık süreçleri keşfedin. (Nilson raporu)

# 5. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ana kredi kartı düzenleyicisi, tutulan kartların %17’sinden sorumlu olan Citi’dir. Verilen kredi kartlarının %15’inden Chase, %11,2’sinden American Express sorumludur. (Forbes)

# 6. Düşük kredi puanları sahip olduğunuz kredi kartı sayısını belirlemez. Kredi notu 620 olan bir tüketicinin kullandığı en az 4 aktif kredi kartı olacaktır. (CFPB)

# 7. İş hizmetleri endüstrisinin unsurları, Amerika Birleşik Devletleri’nde her gün 500.000’den fazla kredi kartı başvurusunu işliyor. (CFPB)

# 8. Ortalama bir Amerikalı tüketicinin 2017 yılında ortalama 4.800 $ kredi bakiyesi var. Bu ortalama bakiye 2005’ten bu yana en yüksek oranda. (CFPB)

# 9. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çevrimiçi ödemeler, tüccar hizmetleri endüstrisindeki perakende ödemelerden 4 kat daha hızlı büyüdü. (ABD Sayım Bürosu)

# 10. Tüketicilerin %90’ı son 12 ay içinde satıcı hizmetleri sektörüyle etkileşim oluşturan en az bir çevrimiçi satın alma işlemi gerçekleştirdi. Tüketicilerin %70’i en az 3 alışveriş yaptıklarını söyledi. (American Express)

# 11. ABD’li tüketicilerin %50’si son 12 ayda çevrimiçi alışveriş yapma sıklığını artırdıklarını söylüyor. (American Express)

# 12. Kişi başına başlatılan ortalama çevrimiçi işlem sayısı 19’dur (KPMG)

# 13. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketiciler, nakit yerine kredi kartıyla alışveriş yaparken düşündüklerinden %18’e kadar daha fazla harcama yapıyor. (Dun ve Bradstreet)

# 14. Küresel kart işlem hacminin %25’i Amerika Birleşik Devletleri’nde başlatılıyor. Amerika Birleşik Devletleri ayrıca, dünya çapında her yıl rapor edilen kredi kartı dolandırıcılığı vakalarının yaklaşık %50’sinden sorumludur. (Kuvars)

#onbeş. 2013 ve 2017 yılları arasında kredi kartı dolandırıcılığının maliyetleri %26 arttı. 2016 yılında, tüm kredi kartı dolandırıcılığı vakalarının %58’i çevrimiçi işlemlerdi ve tarihte ilk kez bu durum yaşandı. (Federal Rezerv)

#on altı. Bir işletme için kredi kartı dolandırıcılığı vakalarının %90’a kadarı “dostça dolandırıcılık” olarak adlandırılan olayları içerir. Bu, bir hizmet veya ürün sağlandığında, yalnızca ödeme talep edildiğinde yanlış bilgi veya geçersiz kredi kartı bilgisi almak için gerçekleşir. (Ethoca Araştırma Raporu)

# 17. ABD’li tüketicilerin yalnızca %10’u, bir web sitesinin kredi kartı bilgilerini güvende tutma becerisine “çok güvendiklerini” söylüyor. (Pew Araştırma Merkezi)

# 18. Tüketicilerin %70’i, kullanabilecekleri en güvenli ödeme yöntemi olacağını düşündüklerine dayanarak, tüccar hizmetleri sektörü olsun veya olmasın bir ödemeye karar veriyor. (Kartronik)

# 19. Her 3 tüketiciden 1’i, ödemelerinin güvenli olmayacağını düşündükleri için çevrimiçi bir satın alma işlemini terk etti. Bunlar, her yıl çevrimiçi olarak en az 3 alışveriş yapan tüketicilerdir. (American Express)

# 20. Tüccarların yalnızca %53’ü, işlemin bir parçası olarak müşterilerinin CVV bilgilerini girmesini ister. (American Express)

# 21. Tüketici doğrulanmış bir fatura adresi vermemiş olsa bile, satıcıların %61’i hala bir işlemi kabul ediyor. (American Express)

# 22. Şirketlerin yalnızca %31’i, ticari hizmetler endüstrisindeki bir üçüncü taraf kaynağına mevzuata uyum konusunda dış kaynak sağlamaktadır. (Reuters)

# 23. Nakit küresel olarak tüccarlar için düşüyor. Tüccarların %67’si yakın gelecekte muhtemelen nakitleri olmayacağını söylüyor. (American Express)

# 24. Tüketicilerin %90’ı, bir satış noktasında bir işlem başlatırken ödeme yöntemlerini seçme olanağından hoşlandıklarını söylüyor. Tüketicilerin %73’ü, bir işletmenin kabul ettiği ödeme türlerinin etkileyeceğini söylüyor (JP Morgan Chase)

# 25. Ticari hizmetler sektörünün ABD kısmına Visa, MasterCard ve American Express hakim olsa da, UnionPay’in dolaşımda 5,3 milyardan fazla kartı var. 2012 ile 2017 arasında %50’den fazla büyüdüler. (Nilson Raporu)

# 26. Avrupa’daki tüketicilerin %90’ı, ana ödeme şekli olarak otomatik ödemeyi tercih ettiklerini söylüyor. (BACS)

# 27. Takas geliri ile birlikte her işlem için tacir hizmet ağına ekspertiz ücreti ödenir. Kombine ücretler toplam işlemin %4’üne kadar olabilir. (Nilson raporu)

# 28. ABD merkezli tüccarların 2017 yılında ödediği kredi kartı işlem ücretleri 7 milyar doları buldu. (Nilson raporu)

# 29. Küçük işletmelerin %40’ı, yılda 20.000 ABD Dolarına kadar çıkabilen ticari hizmet işlemleri için yıllık muhasebe maliyetinin işletme sahipliğinin en kötü yanı olduğunu söylüyor. (NSBA)

İş Hizmetleri Sektörü Trendleri ve Analizi

Perakende dünyasında nakit bazlı işlemlerden uzaklaşmak için kesin bir baskı var. Çalışanların nakit ödeme yapmak yerine banka hesabı olmadığında bordro banka kartı veren şirketlerin sayısında yavaş ama istikrarlı bir artış gördük. Bu, özellikle daha fazla gelişmekte olan ülke gelişmiş ekonomilere dönüştükçe, ticari hizmetler endüstrisinin gelişmeye devam edeceği anlamına geliyor.

Endüstri için öngörülebilir tek rekabet, kripto para birimleri alanından geliyor. Bitcoin ve benzeri para birimleri ile ödemelerin işlenmesi şirket içinde gerçekleşir ve tüccar hizmetleri endüstrisini denklemden tamamen çıkarır. Bununla birlikte, 2015’ten 2017’ye kadar, kredi kartı ödemeleri, ana ödeme türleri arasında %10,2’lik bir büyüme oranı gördü; bu, e-cüzdanların ve altcoin’lerin yalnızca daha az rekabet edeceği anlamına geliyor.

Aslında, tüccarların %70’i 2023 ve sonrasında kredi kartı ödemelerini kabul edeceklerine inanıyor.