2Checkout vs Paypal

Bir web sitesi veya işletme için kolay bir ödeme işleme çözümü arıyorsanız, 2Checkout ve PayPal, göz önünde bulundurulması gereken iki popüler seçenektir. 2Checkout, kullanıcıların kişiselleştirilmiş bir mobil ödeme deneyimi oluşturmasına olanak tanıyan daha çok küresel bir ödeme platformu iken PayPal, tüketicilerin önemli finansal ayrıntıları açıklamadan ürün satın almasına, para göndermesine veya ödeme kabul etmesine olanak tanıyan bir e-ticaret hizmetidir.

2Checkout vs PayPal tartışmasında, hangisinin sizin için doğru olduğunu belirlemek için birbiriyle karşılaştırmanız gereken birkaç önemli ayrıntı vardır.

Kullanmanın maliyeti nedir?

2Checkout, kullanıcılara başarılı bir işlem tamamlandığı sürece uygulanabilecek iki fiyatlandırma oranı sunar. Çoğu kullanıcı, işlemin %2,9’u ve bunun üzerine ek 30 sent olan basit fiyatlandırma planını kullanacak. Uluslararası oranlar, bu ABD baz oranından farklı olacaktır.

2Checkout’ta bundan daha düşük toplu fiyatlandırma da mevcuttur, ancak bir site bu daha düşük oranlara uygun olmalıdır. İşletmeniz, potansiyel olarak daha düşük bir ücrete hak kazanmak için ayda 50.000 ABD Dolarından fazla işlem yapmalıdır.

PayPal ayrıca, bir tüketici mal veya hizmetler için ödeme yaptığı sürece işlemin %2,9’unu tahsil eder. Uluslararası satışlarda %3,9 sabit işlem ücreti ve ayrıca alınan para birimine göre sabit bir ücret vardır. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, %2,2 artı 30 sentlik bir işlem ücretine hak kazanır.

PayPal’ın sunduğu mobil ödeme sistemini kullanırsanız, kart kaydırıldığında işlem ücreti %2,7’ye düşmektedir. İşlem PayPal Here kart okuyucularına manuel olarak girilirse, işlem ücreti %3,5 artı 15 senttir.

Her iki program da ücretleri tüketiciye yansıtmaz. Hem 2Checkout hem de PayPal ile alışveriş yapmak ücretsizdir, ayrıca PayPal’da birine para göndermek ücretsizdir.

Ne zaman kullanılabilir?

2Checkout, geleneksel bir ödeme işleme fırsatıdır. Özel web sitelerine entegre edilebilir ve mobil konumlarda kullanılabilir. Bu, KOBİ’ler ve daha büyük şirketler için uygun hale getirir. Ayrıca, şu anda e-ticaret sitelerinde bulunan hemen hemen tüm alışveriş sepeti sistemleriyle de kullanılabilir.

PayPal, alışveriş sepeti entegrasyonu söz konusu olduğunda daha az esnekliğe sahiptir, ancak bazı işletmelerin kullandığı üçüncü taraf platformları söz konusu olduğunda daha fazla esnekliğe sahiptir. Örneğin, eBay veya Fiverr kullanan serbest çalışanlar bir PayPal hesabına ödeme alabilir ve bazen ücretleri de düşürülebilir. 100 dolardan fazla para çeken Fiverr kullanıcıları, paralarına erişmek için sadece 1 dolarlık sabit bir işlem ücreti öderler.

PayPal ayrıca bir satış noktası çözümü olarak önceden oluşturulmuş entegrasyonlara sahiptir ve her büyüklükteki satıcının doğrudan kontrolleri altındaki herhangi bir web sayfasına satış düğmeleri yerleştirmesine olanak tanır.

Hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyorsunuz?

Hem 2Checkout hem de PayPal çok sayıda kredi kartı kabul eder. Buna Visa, MasterCard, American Express, Discover, Diner’s Club ve JCB dahildir. Visa veya MasterCard logolu banka kartları da kabul edilir, ancak işlem banka kartı işlemi yerine kredi kartı olarak değerlendirilecektir.

PayPal, Air Canada tarafından halen kullanılıyor olabilecek EnRoute kredi kartlarını da kabul eder.

2Checkout, ödeme yöntemi olarak PayPal’ı kabul eder.

Nasıl para çekerim?

2Checkout, hesabınızdaki paraya erişmenizi sağlayan yeniden yüklenebilir bir Payoneer MasterCard kullanır. Birincil banka hesabınızın bulunduğu ülkeye bağlı olarak, yerel para birimlerinde minimum 10 ABD Doları tutarında elektronik fon transferleri dahil olmak üzere ek para erişim seçeneklerine de sahip olabilirsiniz. Banka havaleleri, minimum 300 ABD Doları transfer ile 20 ABD Dolarına kadar olan ücretler için de desteklenmektedir.

PayPal, işletme hesaplarına, hesaba yatırılan fonlara doğrudan erişebilen MasterCard markalı bir banka kartı sunar. Uygun banka kartı işlemleri %1 nakit geri ödeme sunar ve çoğu hesap için sırasıyla 3.000 $ ve 400 $’a kadar olan alışverişler veya ATM’lerde nakit erişim için belirli para çekme limitleri belirleyebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca doğrulanmış bir banka hesabına elektronik nakit transferi başlatabilir. Para çekme işlemini başlatmak için sadece 1 $ gereklidir. Bir çek hesabına havale talepleri genellikle bir sonraki iş gününün sonunda tamamlanır.

PayPal ayrıca kullanıcılara fonları için bir çek talep etme fırsatı sunar. Bir çekin alınması 14 güne kadar ve Amerika Birleşik Devletleri dışındaki müşteriler için 6 haftaya kadar sürer, ancak bu seçenek için yalnızca 1,50 ABD Doları ücret uygulanır.

Hem 2Checkout hem de PayPal, paranıza erişmenizi kolaylaştırır. En iyi seçeneği seçmek için her fırsatı ihtiyaçlarınızla karşılaştırın.