3 Çevrimiçi işletme adları oluşturmak için siteler

Diyelim ki yeni bir iş kurmak için cesaretiniz var. Girişimci olmak için birçok fikir edinirsiniz. Ayrıca, yeterli paranız var. Şimdi, işinizi kurmanıza izin vermek için yetkili makama belgeler göndereceksiniz. Burada işletmenizin adını yazmaktan yoruldunuz.

Temel olarak, bir isim iş yaparken çok önemli bir faktördür çünkü insanlar ürünün adını tanıyacak ve bu isim kendi markanızı yaratmak için gerekli olacaktır. Bu nedenle, yeni bir iş kurmanın kritik bulgularından biri, iş için bir isim oluşturmaktır.

Her girişimci, İşini ve Ürününü adlandırma sürecini iyi bilmeli ve ayrıca iyi bir ticari adın önemini bilmelidir. Potansiyel müşterileriniz, işletmenizin adına bakarak ne sattığını anlayabilmelidir. Doğru marka adını seçmeden önce bilmeniz gereken birçok şey var.

Bugünün dünyası sanaldır, bu nedenle bilgiyi nanosaniyede alırsınız. Telif hakkı veya patentin adının veya konusunun varlığını bulmak kolaydır. Patent pahalı bir konudur. Örneğin, girişiminiz için bir ad seçerseniz ve bu ad zaten başka bir kurulu şirket tarafından kullanılıyorsa, şirketinizi dava edebilirler ve aynı zamanda veren makam size aynı adla başlama izni vermez.

Bazen şirketler başkasının adını kullandığı için cezalandırılır. Bu nedenle yeni bir işe başlayacağınız zaman isim seçimi konusunda araştırma yapmalısınız. İşletmenizin adını yapmak için birçok seçeneğiniz var. İşletme adınızı oluşturmak için bir danışmana gidebilir veya çevrimiçi yardım alabilirsiniz.

Ancak herhangi bir danışmana gitmeden veya herhangi bir çevrimiçi işletme adı oluşturucuyu kullanmadan önce, doğru kararı vermek için biraz zaman harcamanız gerekir, çünkü çevrimiçi araçlar size tonlarca ad önerisi verir ve sonra bir ad okyanusunun içinde olursunuz ve yapmanız gerekir. O derin okyanusta balık. Bu yüzden şirket adını seçmek için biraz ödev yapın.

Adını seçmek için ödevini yapmak için sana bazı fikirler verebiliriz. Her şeyden önce, Kısaltma seçeneklerini saklayın. Şu anda faaliyette olan birçok ticari isim var ve BBC veya CNN gibi sadece kısaltmalarını, ticari isimlerini kullanarak markalar yaratıyorlar. İkinci olarak, işiniz hakkında size anlamlı bilgiler verecek iki veya daha fazla kelimeyi karıştırmayı düşünebilirsiniz.

Üçüncüsü, Amazon gibi bir fikir edinmek için dünya haritasından bir isim seçmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca, işinizle güçlü bir bağlantısı olan açıklayıcı veya kısaltılmış kelimeler kullanma seçeneğiniz de vardır. İşletmenizin adını çevrimiçi seçme ödevinizi yapmak için sözcüğü yanlış kullanmak, başka bir dil düşünmek vb. gibi daha fazla fikir var.

Ticari isimlerin önemi

Müşterilerinizin sizi tek bir fırsatta bulmasını ve sürekli işinizden bahsetmesini mi istiyorsunuz? Öyleyse, şirket adınızın önemli olduğunu bilmelisiniz. İşletmeniz için seçtiğiniz isim önemli bir rol oynamaktan sorumludur ve seçtiğiniz işletme ismi hem hedef hem de potansiyel müşterilerinizin ilgisini çekecektir. Şirketin önemli bir misyonu, en iyi ve uygun işletme adını seçmektir. İşte işletme adınızın önemli olmasının önemli nedenlerinin bir listesi.

İsimler müşterilerinizin göreceği ilk şeydir

 Bir ilişkinin ilk izlenim tarafından belirlendiğini zaten biliyorsunuz ve bu nedenle güçlü bir etki yaratmanız gerekiyor. Bir müşterinin etkileşime gireceği ilk ve en önemli şey şüphesiz şirketin adıdır. Bu nedenle, işletmeniz için benzersiz bir ad seçmenize yardımcı olacak Yaratıcı Başlangıç ​​Adlarına göz atmalısınız.

Bir mesajın iletilmesinden şirketinizin adı sorumludur. Neredeyse ilk kez tanıştığınız insanlarla yaptığınız ilk el sıkışmaya benzer. İşletme adınız müşterilerin sizi hatırlamasını sağlayacaktır ve adınız o kadar akılda kalıcı olmalıdır ki müşterileri elinizde tutabilirsiniz. İdeal bir işletme adı, kuruluş ve müşteriler arasında bir ilişki kurma yeteneğine sahiptir. Bu nedenle, işletme adınızı kesinleştirdikten sonra doğrulamak sizin sorumluluğunuzdadır.

İsimler bir şirketi tanımlar

 İşletme adınız, özellikle işinizi sektörde lider olarak kurmayı düşündüğünüzde, çeşitli duygusal çekimleri iletmekten sorumludur. Ad, işletmenizin ilgili olduğu her şeyin bir özetidir. Markanın gelecekte sağlamlaşmasına yardımcı olacak inançlar ve değerler şirket adına eklenmelidir. İsim seçimi, iş başarısını artırmak için en önemli hedeflerden biridir.

İsimler şirketinizi benzersiz kılar

Herhangi bir sektörde birden fazla işletme olduğu gerçeğini inkar etmek mümkün değil. İşletmenizin adı, işletmenizi benzersiz kılmaktan ve işletmenize karakter kazandırmaktan sorumludur.

İşletme adınızın sadece bir addan daha fazlası olduğunu anlamalısınız. Markanızın tam kimliğidir. Hem zamanı hem de ilgiyi hak ediyor. Doğru şekilde ele alırsanız, işinizi sonsuza kadar değiştirebilir. Bu nedenle, iyi bir işletme adının önemini anlamanız zorunludur.

Bu sanal dünyada, işletmeniz için mükemmel ismi bulmanıza yardımcı olacak çeşitli isim oluşturucular var. Açıkçası, daha az pahalı bir yol olacak.

Çevrimiçi işletme adı oluşturucuları:

https://businessnamegenerator.com/https://blog.shift4shop.com/business-name-generators-to-install-your-brandhttps://www.oberlo.com/tools/business-name-generator