31 Köpek Günlük Bakım Endüstrisinin İstatistikleri ve Eğilimleri

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hanelerin yaklaşık %50’si şu anda en az bir evcil hayvana sahiptir, bu da şu anda hayattan zevk alan en az bir köpeğin olduğu 45 milyon hane olduğu anlamına gelir. Evcil hayvan endüstrisindeki gelir, 2002’den bu yana ortalama %5.4’lük bir büyüme ile 2016’da 60 milyar doları aştı. Sektör için art arda 20 yıl büyüme yaşandı. İş büyümesi bile ortalamanın %11 üzerinde.

Köpek bakım endüstrisi, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 16.000 işletmeyi içeren genel evcil hayvan bakıcılığı hizmetleri kategorisine girer. Bu şirketler, her yıl yaklaşık 4,5 milyar dolarlık birleşik yıllık gelir elde ediyor.

Bu rakam, profesyonel hizmetler segmentinde sınıflandırıldıkları için, yerel veterinerler tarafından yatılı hizmetler aracılığıyla sunulan günlük bakım hizmetlerini içermemektedir.

Tüm hanelerin %37’sinin en az bir köpeği var ki bu, kedisi olan hanelerden yüzde beş puan daha yüksek. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki evcil hayvan sayısı 2016’da %2 arttı ve iki kişilik hanelerde önemli bir büyüme görüldü. Ortalama bir ailenin 1,6 köpeği vardır.

Köpek bakım endüstrisinden temel istatistikler

# 1. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir köpek gündüz bakım işletmesi kurmanın ortalama maliyeti 2.000 ila 10.000 $ arasında değişmektedir, ancak bu başlangıç ​​fiyatını 300.000 $’ın üzerine çıkarabilecek bayilikler mevcuttur. (Girişimci Dergisi)

2. Amerika Birleşik Devletleri’nde köpek bakımı ve yatılı hizmetleri için yaklaşık 6 milyar dolar harcanıyor ve bazı sağlayıcılar 25 dolara kadar hizmet sunuyor. (CNBC)

# 3. Evcil hayvan sahiplerinin yarısından fazlası seyahate çıkarken köpeklerini de yanlarında götürecektir. Bu geziler için ortalama kreş maliyeti yaklaşık 327 dolar. (Girişimci Dergisi)

# 4. Şu anda evcil hayvan bakımı ve köpek bakımı sektörlerinde faaliyet gösteren ve 2013’ten bu yana yıllık ortalama %6,8’lik büyüme oranlarına sahip 115.000’den fazla işletme bulunmaktadır. Bu firmalar, işinizi evden yürüten şahıs şirketleri dahil olmak üzere 211.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir. (IBIS Dünyası)

# 5. Köpek gündüz bakımı ile ilişkili müşterilerin %40’ı 30 ila 49 yaş arasındadır. 30’lu yaş grubundaki Amerikalıların %75’inin evde en az bir köpeği var. (INC.)

# 6. 2012 ve 2016 arasında, küresel evcil hayvan teknolojisi sektöründeki yaklaşık 500 milyon dolarlık yatırım, 172 risk sermayesi anlaşmasını kapsadı ve köpek bakım endüstrisinin evcil hayvan sahiplerine yenilikçi hizmetler sunması için yeni fırsatlar yarattı. (CB Öngörüleri)

# 7. ABD’nin batısındaki hanelerin bir köpeğe sahip olma olasılığı en yüksektir ve hanelerin %81’i en az bir köpeği olduğunu söyler. Batı’daki ev sahiplerinin sadece %35’i kedileri olduğunu söyledi. (Joybird)

# 8. Kadınların evcil hayvan sahibi olma olasılığı (%58) erkeklere göre (%49) daha fazladır. (Joybird)

# 9. Sahiplerin %77’si köpeklerinin evlerinde özgürce dolaşmasına izin verdiklerini söylüyor. Sadece %9’u hareketi birkaç odayla kısıtladıklarını söylerken, %7’si evcil hayvanlarını yalnızca dışarıda tuttuklarını söylüyor. (Joybird)

# 10. Her yıl yaklaşık 6,5 milyon evcil hayvan, 3,3 milyonu köpek olmak üzere bir ABD barınağına kabul edilmektedir. Bu barınak hayvanlarının yaklaşık 1,5 milyonu, 672.000 köpek de dahil olmak üzere her yıl ötenazi edilmektedir. (ASPCA)

# 11. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir barınağa giren yaklaşık 620.000 köpek, her yıl sonunda sahiplerine iade edilir. (ASPCA)

# 12. Yüksek gelirli haneler, köpek kulübesi endüstrisinde meydana gelen yıllık harcamaların %60’ını oluşturmaktadır. (Girişimci Dergisi)

# 13. Evcil hayvan sahiplerinin %60’ı köpeklerini ailenin bir üyesi gibi gördüklerini söylüyor. (Nane)

# 14. Evde mutlu bir köpeğe sahip olmanın sağlığa faydaları, genel evcil hayvan sahipliğindeki artıştan dolayı Amerika Birleşik Devletleri sağlık sisteminde 11,7 milyar dolar tasarruf sağlıyor. (İnsan Hayvan Bağlantıları Araştırma Girişimi Vakfı)

#onbeş. Köpek sahiplerinin %41’i, gündüz köpek bakımı seçenekleri de dahil olmak üzere yerel evcil hayvan bakıcılığı hizmetleri hakkında bilgi bulmak için interneti kullanıyor. (Paketlenmiş gerçekler)

#on altı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en çok kazanan köpek gündüz bakım bayiliklerinin ilk %25’i 1,2 milyon dolardan fazla gelir elde ediyor. Camp Bowwow franchise’ındaki tüm konumların ortalaması 840.000 doların üzerindeydi. Bu, en üst %25’lik dilimdeki medyan sahibi için isteğe bağlı gelirin 238.000 dolardan fazla olduğu, medyan medyanın ise en az 12 ay açık olan işletmeler için 160.000 doların üzerinde olduğu anlamına geliyor. (Kamp Bowwow)

# 17. Köpek sahipleri, son 18 yıldır evlerinde en az bir evcil hayvanı olduğunu söylüyorlar veya o sırada evlerinde evcil hayvan yoksa kendilerini sahip olarak tanımlıyorlar. (APPA)

# 18. Köpek sahiplerinin %25’i evcil hayvanlarını bir hayvan çiftliğinden veya yetiştiriciden aldıklarını söylüyor; bu, köpeklerinin bir arkadaş veya aile üyesinden aldığı sayıyla aynı. (APPA)

# 19. Köpek sahiplerinin %46’sı evcil hayvanlarını ağızdan ağza pazarlama yoluyla bulduklarını söylerken, köpeklerini bulmak için interneti kullandıklarını söyleyenlerin oranı %33. (APPA)

# 20. Ortalama bir köpek yılda 2,7 kez veterineri ziyaret eder, bu da yılda 3,1 kez ziyaret eden kuşlar dışındaki herhangi bir evcil hayvanın en yüksek oranıdır. (APPA)

# 21. Köpek sahiplerinin %68’i rutin fizik muayene için veterinere giderken, %58’i ziyaretlerinin ana nedeninin rutin aşılar olduğunu söylüyor. Köpek sahiplerinin %48’i veterinere gitmelerinin asıl sebebinin kuduz aşısı olmak olduğunu söylüyor. Sahiplerin sadece %4’ü, köpeklerinin günlük bakım ihtiyaçları için veterinerleriyle birlikte çalışmaktadır. (APPA)

# 22. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki köpek sahiplerinin %10’u, evcil hayvanları için yaklaşık 9 milyon köpeğe eşdeğer olan sağlık sigortasına sahip olduklarını söylüyor. Bir poliçenin ortalama maliyeti yılda 250 ila 500 dolar arasındadır. (APPA)

# 23. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren diğer hizmetleri sağlamayan en az 4.000 tescilli köpek kulübesi bulunmaktadır. (CBS Haberleri)

# 24. Köpekler için gündüz bakımıyla ilgili Colorado yasaları, şu anda tesis arazisinde bulunan her 15 köpek için bir insan gözetmen gerektirir. (CBS Haberleri)

# 25. Evcil hayvan bakıcılığı sektöründen elde edilen gelirin %40’ı köpek barınma veya köpek gündüz bakım hizmetlerinden gelmektedir. (IBPSA)

# 26. Bordro maliyetleri, köpek bakım endüstrisinin her gün kazandığı gelirin %50’sini oluşturur. (IBPSA)

# 27. Köpek bakıcılığı veya pansiyonda ortalama doluluk oranı sırasıyla %48 veya %60’tır. Bakım sağlayıcıları, ortalama topluluk için %73 kullanım oranında çalışır. (IBPSA)

# 28. Bağımsız bir şirketten (franchise’a bağlı olmayan) köpeklerin bakımıyla ilgilenen işletme sahipleri için tazminat, geçen yıl ortalama 57.000 dolardı. Köpek bakıcısı sahiplerinin yaklaşık %8’i işlerinden maaş almıyor. (IBPSA)

# 29. Bir köpek sahibinin sahip olduğu ilk yıl boyunca karşı karşıya kaldığı yıllık masraflar, hayvanın büyüklüğüne bağlıdır. İlk yıl için küçük köpekler 1.314 dolara, orta boy köpekler 1.580 dolara ve büyük köpekler 1.843 dolara mal oluyor. (Akıllı varlık)

# 30. OTC köpek eşyalarına yapılan harcama 2000 yılından bu yana %73 arttı ve ortalama bir hane her yıl evcil hayvanlarına yaklaşık 500 dolar harcıyor. Bu, toplam HHI harcamasının yaklaşık %1’inin bir evcil hayvan içerdiği anlamına gelir. (Akıllı varlık)

# 31. 2011’de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki haneler, alkol, sabit hatlar ve hatta erkek giyiminden daha fazlasını evcil hayvanlarına harcadı. (İşgücü İstatistikleri Bürosu)

Köpek Gündüz Bakımı Sektörü Trendleri ve Analizi

Sahipleri her zaman dışarıdaysa köpekler kolayca sıkılabilir. Bu evler, tüylü aile üyelerinin yaşaması için yeni bir yer bulmaya çalışmak yerine, aile yapılarını korumalarına yardımcı olmak için yerel bir köpek bakımevinin hizmetlerini arıyor. Evcil hayvan sahiplerine, köpekleri için tutkulu insanlarla çevriliyken oynamaları için güvenli ve yapıcı bir yer sunan bir endüstridir.

Evcil hayvanınızın fiziksel olarak aktif kalmasını ve zihinsel olarak uyarılmasını sağladığından, bir köpek bakımevi seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç fayda vardır. Bu, evde daha az yıkıcı olay meydana geldiği anlamına gelir. Yürüyüşler geceleri daha iyidir, yatmak için daha fazla zaman vardır ve sosyalleşmek için sağlıklı fırsatlar vardır.

Şu anda bu sektöre en büyük darbe olan Amerika Birleşik Devletleri’nde endüstrinin çok az federal gözetimi var. Köpek sahipleri evcil hayvanlarını ailenin bir parçası olarak görür, ancak mahkeme sistemleri hayvanlara mal gibi davranır. Tesiste trajik bir olay meydana gelirse, mülk sahibinin sorumluluğu, ailenin restorasyonu değil, mülkün restorasyonunu içerir.

Bu endüstriyi seçmenin her zaman bir riski olmasına rağmen, bazı sağlayıcılar aşırı kalabalık olabileceğinden veya kaotik bir ortam sunabileceğinden, faydalar genellikle olumsuzluklardan daha ağır basmaktadır. Bu nedenle köpek bakım endüstrisi büyümeye devam ediyor.