3dCart ve Shopify

Çevrimiçi bir perakende mağaza işletmek veya etkili bir e-ticaret çözümü uygulamak istediğinizde, tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılayan bir platform seçmelisiniz. 3DCart vs Shopify tartışmasında, bu popüler platformlar, her ikisini de ihtiyaçlarınız için potansiyel bir olasılık haline getiren bir dizi özellik ve avantaj sunar. Bunlar, dikkate almak isteyeceğiniz kilit noktalardır.

1. İndirim kodlarının ve/veya kuponların dahil edilmesi.

3DCart, başlangıç ​​planınızla birlikte promosyon kodları, indirim kodları veya kuponlar oluşturmanıza olanak tanır. Shopify bu özelliklere de izin verir, ancak bundan yararlanmak için güncel bir plan taşımanızı gerektirir. Her iki platform da, kullanıcıların alışveriş sepetlerinde tam bir toplam alması için indirim kodlarıyla birlikte siparişe dahil edilmesi gerekebilecek nakliye masraflarını veya vergileri hesaplar.

3DCart, sizden bir kod gerektiren otomatik promosyonlar veya kupon promosyonları ayarlamanıza olanak tanır. Pazarlama sekmenizden, başlangıç ​​ve bitiş tarihi olan bir promosyon ekleyebilirsiniz ve gerisini platform halleder. Hatta site için veya müşteri başına toplam izin verilen kullanım sayısını belirleyebilirsiniz.

Shopify benzer bir süreç sunar. Shopify platformundaki tek sorun, etkinleştirildikten sonra bir promosyonu düzenleyememenizdir. Silip yeniden oluşturmanız gerekir. Yanlışlıkla oluşturulan indirimi sildiğinizde, ilgili tüm raporları kaybedersiniz.

2. Ödeme ağ geçidi seçeneklerinin sayısı.

3DCart, kullanıcılara herhangi bir ek işlem veya entegrasyon ücreti olmaksızın 100’e kadar ağ geçidi veya ödeme yöntemi için destek sunar. Buna karşılık, Shopify yalnızca 70 ağ geçidine veya ödeme yöntemine izin verir. Her iki platform da, kredi kartının doğrudan e-ticaret platformunuzdan girilmesini sağlayan şeffaf ağ geçitlerini ve ağ geçitlerini yeniden yönlendirmenize olanak tanır.

Her iki platform da kullanılabilecek belirli uluslararası ödeme ağ geçidi seçeneklerine sahiptir. 3DCart’ın ayrıca kullanılabilecek bir ACH/e-çek ödeme sağlayıcısı bölümü vardır. Dijital cüzdan ödeme sağlayıcıları da 3DCart’ta kabul edilmektedir.

3. Fiyatlar.

3DCart, ayda sadece 9,99 dolardan başlayan planlar sunar. Başlangıç ​​planı, bir web sitesinin e-ticaret çözümü ile 10’a kadar farklı ürün satmasına olanak tanır. Minyatür planlar ayda 19,99 dolardan başlar ve 100 ürüne kadar izin verir. Her ikisinin de %0 işlem ücreti, sınırsız sipariş ve minimum 1 GB bant genişliği vardır.

Shopify’ın temel planı aylık 9 ABD dolarıdır ve Facebook’ta ve blogunuzda veya web sitenizde satış yapmanıza olanak tanır. Siparişler ayrıca Messenger üzerinden de verilebilir, bu da size bir mobil uygulama ile her yerde kredi kartı kabul etme fırsatı verir. İşlem ücretleri %2,9 + 0,30 ABD Doları veya şahsen %2,7’dir.

4. Kişiselleştirme.

3DCart, kullanıcılara e-ticaret platformları için kullanılabilecek yaklaşık 30 ücretsiz tema sunar. Premium temalar da 99 dolardan başlayan ve artan fiyatlarla kullanıcılara sunuluyor. Hem ücretsiz hem de premium olarak sunulan temaların çoğu genellikle yanıt vermiyor.

Shopify, platformda kullanılabilecek birkaç yüz ücretsiz temaya sahiptir. Üçüncü taraf temaları da kullanılabilir. Bu platformda uygulanabilecek yüzlerce ücretli tema da var. Shopify’daki premium temalar genellikle 80 dolardan başlar ve ardından fiyatı artar.

Hem 3DCart hem de Shopify, ücretsiz ve premium temalardaki her tema için uygulamalara ve eklentilere izin verir. Bu, platformunuzu ürün ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde özelleştirmenize, müşterilerinize özel özellikler sunmanıza ve site için ihtiyaç duyduğunuz işlevselliği oluşturmanıza olanak tanır.

5. SEO.

Shopify ile arama motoru optimizasyonu, platformun sunduğu en iyi özelliklerden biridir. Ücretsiz olarak sunulan anlamlı SEO ipuçlarıyla herkesin arama sonuçlarını iyileştirmesine izin vererek süreci basitleştirir. 3DCart, bazı SEO avantajları da sunar, ancak Shopify, endüstrinin şu anda sunduğu en iyi şey olarak kabul edilir.

3DCart vs Shopify tartışmasında, birini diğerine tercih etmek için birkaç iyi neden vardır. Çok fazla telaşa kapılmadan basit bir satın alınabilirlik arıyorsanız, 3DCart’ın size sunacağı çok şey var. Niş alanınıza hakim olmak istiyorsanız, kişiselleştirme seçenekleriniz varsa ve biraz daha fazla harcamaya hazırsanız, Shopify ihtiyacınız olan yanıtlara sahip olabilir.

Gerisi size kalmış. Her platformu karşılaştırın, her birinin işlevselliğini deneyimlemek için mevcut olan ücretsiz denemeleri kullanmayı düşünün ve hangi e-ticaret platformunun size mümkün olan en iyi sonucu vereceğine karar verebilirsiniz.