4 En İyi WordPress Zaman Çizelgesi Eklentisi 2022

Zaman çizelgeleri, hikayenizi veya markanızın hikayesini anlatmanın harika bir yoludur. Burada listelenen WordPress zaman çizelgesi eklentileri sayesinde, bu tür bir özelliği web sitenize eklemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Bir zaman çizelgesi eklentisi seçerken, oluşturduğunuz zaman çizelgelerinin web sitenizde yayınlandığında nasıl görüneceğini görmek için demolara göz atmak iyi bir fikirdir. Bu WordPress zaman çizelgesi eklentilerinin çoğu, görünümlerini yalnızca birkaç tıklamayla değiştirebilen çeşitli şablonlar içerir. Ayrıca, bu araçlarda en azından bazı özelleştirme seçenekleri bulacaksınız, bazı eklentiler diğerlerinden daha fazla değişiklik olanağı sunuyor.

Bu tür bir eklentiyi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli nokta, zaman çizelgelerinize ekleyebileceğiniz içerik türüdür. Bazıları zaman çizelgenizde metin görüntülemenize izin verirken, diğerleri resim, video ve hatta özel HTML eklemenize izin verir. Ayrıca, WordPress gönderilerinizi, başlık, öne çıkan resim, hariç gibi gönderi içeriğini ve zaman çizelgesinin bir parçası olarak diğer ayrıntıları görüntüleme yeteneği ile bir zaman çizelgesi biçiminde sunabilirsiniz. Zaman çizelgelerinize sosyal paylaşım düğmeleri eklemek, web sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olabilecek başka bir harika özelliktir.

Bu zaman çizelgesi eklentileri koleksiyonundaki hem ücretsiz hem de ücretli seçeneklerle, tüm bütçelere ve gereksinimlere uygun araçlar vardır.

1. Harika Zaman Çizelgesi Pro

Harika Zaman Çizelgesi Pro Eklentisi

Cool Timeline Pro, WordPress web sitenize benzersiz zaman çizelgeleri eklemeyi mümkün olduğunca kolaylaştırmayı amaçlar.

Bu eklenti yüklendiğinde, geçmişinizdeki veya şirket geçmişinizdeki önemli tarihleri ​​görüntülemek için WordPress web sitenize dikey ve yatay zaman çizelgeleri ekleyebileceksiniz. Bu aracı, blog gönderilerinizin zaman çizelgesini oluşturmak ve içeriğinizi ilginç bir düzende görüntülemek için de kullanabilirsiniz. Ayarlar aracılığıyla, zaman çizelgesinin nasıl göründüğünü ve çalıştığını ayarlamak kolaydır. Örneğin, içeriğin görüntülenme sırasını değiştirebilir ve içeriği kendi kriterlerinize göre filtreleyebilirsiniz.

İyi zaman çizelgesi şablonları seçimi sayesinde, bu eklentinin kullanıcıları tek taraflı zaman çizelgeleri mi yoksa çift taraflı düzenler mi oluşturacaklarını kolayca seçebilirler. Ayrıca, zaman çizelgelerinizi canlandırmaya ve ziyaretçilerinizin dikkatini çekmelerini sağlamaya yardımcı olabilecek isteğe bağlı animasyon efektleri de vardır. Alanınız kısıtlıysa, kompakt zaman çizelgesi düzeni kullanışlı olacaktır, daha fazla alana sahip olanlar ise metin ve diğer içerik türlerini içeren zaman çizelgesi düzenlerini beğenecektir.

Harika Zaman Çizelgesi Pro Eklentisi

Bu eklenti ile zaman çizelgelerinize resim eklemek de kolaydır, bu aracın iyi çalışabileceği proje türlerini arttırır. Örneğin, web sitesi tasarımınızın zaman içinde nasıl geliştiğini paylaşmak istiyorsanız, sitenin ekran görüntülerini ve yeniden tasarım tarihlerini içeren bir zaman çizelgesi eklemek, bu eklentinin kolayca halledebileceği bir şey olacaktır. WordPress web sitenize zaman çizelgesi ekleme konusunda yardım istiyorsanız, bu eklentiyi nasıl kullanacağınızı gösteren çevrimiçi eğitim videoları var.

Her türden ve stilde zaman çizelgesi oluşturmak için kullanılabilecek zengin özelliklere sahip bir eklenti arıyorsanız, Cool Timeline Pro ve demoları göz atmaya değer.

2. WP zaman çizelgesi

WP Zaman Çizelgesi Eklentisi

WP Zaman Çizelgesi, size web sitenizin zaman çizelgelerinde istediğiniz herhangi bir bilgiyi görüntüleme özgürlüğü verir.

WordPress gönderileri, sayfaları ve diğer gönderi türü biçimlerini destekleyen WP Zaman Çizelgesi, zaman çizelgesi biçimini kullanarak çok çeşitli farklı içerikleri görüntülemeyi mümkün kılar. Zaman çizelgelerinizde hangi içeriğin görüntüleneceğini tanımlamak için kategoriler ve etiketler gibi site sınıflandırmalarınızı da kullanabilirsiniz. Ayrıca, WP Zaman Çizelgesi eklentisi ile projenizin gerektirdiği kadar zaman çizelgesi oluşturabilir ve bu aracı nasıl kullanacağınız konusunda size birçok seçenek sunabilirsiniz.

WP Zaman Çizelgesi, zaman çizelgelerinizi görüntülemek için rekabetçi bir dizi şablon içerir. Tüm bu seçenekleri eklentinin web sitesinde kontrol edebilirsiniz, ancak tek ve çok sütunlu düzenler, yatay ve dikey seçenekler ve zaman çizelgesi açıklamalarına özel metin süslemeleri ekleme yeteneği içeren şablonlarla, WP Zaman Çizelgesi’ni birkaç farklı şekilde kullanabilirsiniz. yollar. Zaman çizelgesi şablonlarının yanı sıra, bu eklentinin çıktısını da özelleştirebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz karanlık ve aydınlık modların yanı sıra daha fazla kişiselleştirme fırsatı sağlayan daha ayrıntılı kontroller vardır.

WordPress WP Zaman Çizelgesi Eklentisi

Eklentinin sezgisel arayüzü aracılığıyla bir zaman çizelgesi oluşturduktan sonra, zaman çizelgesi ilgili kısa kod kullanılarak web sitenizin içeriğine eklenebilir. WordPress kısa kodlarının çalışma şekli nedeniyle, zaman çizelgenizi her güncellediğinizde, bunun her bir örneği sizin tarafınızdan herhangi bir ek çalışma gerekmeden sitenizde de güncellenir. Bu iyi kodlanmış bir eklenti olduğundan, WP Timeline, kodlama standartlarını takip etmek için oluşturulmuş herhangi bir WordPress temasıyla çalışacaktır. Ayrıca, bu eklentiyi seçerseniz, WP Timeline’ın duyarlı düzenleri sayesinde zaman çizelgelerinizin herhangi bir modern cihazda harika görüneceğinden emin olabilirsiniz.

WP Zaman Çizelgesi, bu en iyi WordPress zaman çizelgesi eklentileri koleksiyonuna çok yönlü bir eklentidir.

3. Zaman ÇizelgesiExpress

Zaman Çizelgesi Ekspres Eklentisi

TimelineExpress, 20.000’den fazla web sitesine de yüklenmiş, olumlu kullanıcı derecelendirmesine sahip ücretsiz bir eklentidir.

Ücretsiz bir WordPress zaman çizelgesi eklentisi arıyorsanız, TimelineExpress kesinlikle dikkate değer. İndirmesi ücretsiz olmasına rağmen, bu eklenti kesinlikle önemli özelliklerden yoksun değil. Yeni başlayanlar için, zaman çizelgelerinize animasyon ekleme seçeneğiniz var, bu da ziyaretçilerinizin dikkatini çekme şanslarını artırıyor.

Ayrıca, zaman çizelgelerinizi oluştururken bunların nasıl görüntüleneceğini kontrol eden birçok seçeneğiniz vardır. Bu, tarihleri ​​gösterme veya gizleme yeteneğini, her bir zaman çizelgesi girişine bir tane daha okuma bağlantısı ekleme seçeneğini ve yönü artandan azalanlara değiştirmenin hızlı bir yolunu içerir. Ayrıca zaman çizelgesindeki her öğeye özel görüntüler de ekleyebilirsiniz.

WordPress Zaman Çizelgesi Ekspres Eklentisi

Daha sonraki bir tarihte zaman çizelgesi eklentinizden daha fazla özellik ve işleve ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, TimelineExpress’in ücretli bir sürümü mevcuttur. Güncelleme, zaman çizelgelerinizin nasıl çalıştığı konusunda size daha fazla kontrol sağlar ve ayrıca WordPress web sitenize zaman çizelgeleri eklemek için yardıma ihtiyacınız olması durumunda premium destek kanalına erişim sağlar. TimelineExpress’in ücretli sürümünün bir başka güzel özelliği de, yalnızca statik görüntüler yerine YouTube videolarını zaman çizelgesindeki noktalara eklemenize olanak tanır. Bununla birlikte, ücretsiz eklentinin kullanıcıları yerleşik önbelleğe alma desteğine erişimle birlikte zaman çizelgelerine animasyon ekleyebildiklerinden, güncelleme yapmasanız bile bu hala çok yetenekli bir araçtır.

Mevcut premium güncellemesi ve ücretsiz ve ücretli eklenti kitaplığı ile TimelineExpress, ihtiyaçlarınız arttıkça ayak uydurabileceğiniz bir eklentidir.

4. Everest’in Zaman Çizelgesi

Everest Zaman Çizelgesi Eklentisi

Everest Zaman Çizelgesi, 50’den fazla önceden tasarlanmış şablona sahip uygun fiyatlı bir premium WordPress zaman çizelgesi eklentisidir.

WordPress web sitenize gönderdiğiniz her zaman çizelgesi için çok çeşitli düzen seçenekleri istiyorsanız, bu saygın eklenti, üzerinde çalışmanız için iyi bir şablon seçimine sahiptir. Kullanıcılardan gelen beş yıldızlı derecelendirmeye ek olarak, Everest Zaman Çizelgesi, tercihlerinize göre yatay veya dikey zaman çizelgeleri uygulama seçeneği sunar. Ayrıca tek taraflı düzen modunu seçebilir veya popüler Facebook zaman çizelgesi düzenine benzeyen şablonlara gidebilirsiniz. Daha da fazla seçenek için bir Twitter stili seçeneği de var.

Zaman çizelgeniz için bir düzen seçtikten sonra seçenekler burada bitmiyor. Çok çeşitli medya formatlarını desteklemesi sayesinde Everest Zaman Çizelgesi, zaman çizelgelerinizdeki noktalara resimler, kaydırıcılar, videolar ve özel HTML içeriği ekleme yeteneği sağlar. YouTube ve Vimeo desteğiyle, bu WordPress eklentisiyle zaman çizelgelerinize ekleyebileceğiniz video içeriği türünde neredeyse hiçbir sınır yoktur. Bu aracın bir diğer dikkate değer özelliği, zaman çizelgelerinize eklenebilecek isteğe bağlı sosyal paylaşım düğmeleridir ve içeriğinizin paylaşılma sıklığını artırmaya yardımcı olur. Bu popüler biçimde tıklanabilir öğeleri görüntüleyen Lightbox işlevi de dahildir.

WordPress Everest Zaman Çizelgesi Eklentisi

Premium Everest Zaman Çizelgesi eklentisini düşünmenin diğer bazı nedenleri arasında zaman çizelgelerinize uygulayabileceğiniz 13 animasyon efekti, 16 hareketli yükleyici simgesi ve aralarından seçim yapabileceğiniz 14 farklı tarih biçimi yer alır. Kısa kod oluşturucu ve özel widget sayesinde, bu zaman çizelgelerini WordPress web sitenizde görüntülemek de çok kolay. Özelleştirme seçeneklerinin listesi uzayıp gidiyor, bu nedenle, yüksek düzeyde yapılandırılabilir bir zaman çizelgesi eklentisi arıyorsanız, Everest Zaman Çizelgeleri kesinlikle bu gereksinimi karşılar.

Çok çeşitli şablonlar sayesinde, bu, bugün mevcut olan en çekici WordPress zaman çizelgesi eklentilerinden biri olabilir.