7 En İyi WordPress İnceleme Eklentisi 2022

Web sitenizdeki ürün incelemelerini iyileştirmek ve / veya web sitenizdeki ziyaretçilerden veya müşterilerinizden gelen yorumları görüntülemek için en iyi WordPress inceleme eklentisini mi arıyorsunuz?

Bu yazıda, çoklu kullanım durumları için en iyi WordPress inceleme eklentilerini topladık. Bu eklentilerden bazıları, aşağıdaki gibi özelliklerle kendi ürün incelemelerinizi geliştirmenize yardımcı olur:

 • İncelemelerinizin başına veya sonuna güzel bir inceleme özeti kutusu ekleyin.
 • SEO sıralamalarınızı iyileştirmek için Google’da (diğer bir deyişle zengin snippet’ler) göz alıcı yıldız derecelendirmelerini alın.

Siteniz %100 incelemelerle ilgiliyse, özel WordPress inceleme temaları listemizle de ilgilenebilirsiniz.

Bu listedeki diğer eklentiler, WooCommerce mağazaları veya işletme incelemeleri toplamak isteyen normal işletmeler için özel inceleme seçenekleri de dahil olmak üzere ziyaretçilerinizden veya müşterilerinizden incelemeler toplamanıza yardımcı olur.

Her eklenti için şunları paylaşacağım:

 • Ana Özellikler
 • İnceleme kutusu / özellikleri nasıl görünür?
 • Fiyatlandırma bilgisi

Gelelim eklentilere.

1. WP İnceleme Profesyoneli

WP Pro incelemesi

WP Review Pro, MyThemeShop’tan popüler bir inceleme eklentisidir. Hem WordPress.org’da sınırlı ücretsiz bir sürümde hem de çok daha fazla işlevselliğe sahip premium bir sürümde gelir.

Ben esas olarak premium eklentiye odaklanacağım, ancak satın almadan önce denemek isterseniz WordPress.org’da her zaman deneyebilirsiniz.

Ana Özellikler

Her şeyden önce, WP Review Pro, içeriğinizden önce, sonra veya içinde görünen bir kutuda önemli inceleme ayrıntılarını görüntülemenize yardımcı olur. Eklenti, bu inceleme kutularının nasıl görünebileceğine ilişkin önceden tanımlanmış 16 şablon ve bunları daha fazla özelleştirmek için stil seçenekleriyle birlikte gelir.

Aşağıdakiler dahil olmak üzere farklı derecelendirme sistemlerinden birini seçebilirsiniz:

 • Yıldız
 • Nokta
 • Yüzde
 • Daire
 • başparmak

İnceleme kutunuz, Google arama sonuçlarında (zengin snippet’ler) yıldız derecelendirmeleri almanıza yardımcı olacak anahat işaretlemesi içerir.

Ardından WP Review Pro, diğer kişilerin incelemelerini farklı şekillerde görüntülemenize de yardımcı olur. İlk olarak, kullanıcıların aşağıdakileri yapmasına izin vererek diğer kişilerin WordPress sitenizin ön ucundaki bir ürünü incelemesine izin verebilirsiniz:

 • Ücret özellikleri
 • İncelemeye bir yorum bırakın
 • Başkalarının yorumlarını yararlı veya yararlı değil olarak işaretleyin (bir tür ürün incelemelerinin Amazon’da nasıl çalıştığı gibi)

Ardından WP Review Pro, aşağıdakiler dahil olmak üzere diğer inceleme web sitelerinden üçüncü taraf çevrimiçi incelemeleri görüntülemenize yardımcı olabilir:

 • Havlama
 • Google Rehber
 • Facebook

Örneğin, gerçek Facebook incelemelerini kolayca yerleştirebilirsiniz; bu, inceleme web sitenize sosyal kanıt eklemenin harika bir yoludur.

Diğer kullanışlı özellikler şunları içerir:

 • Farklı ürünlerin özelliklerini karşılaştırmak için ürün karşılaştırma tabloları oluşturun (bağlı kuruluş ve e-ticaret siteleri için harika)
 • Bir açılır pencere veya bildirim çubuğu ile yorumları tanıtın
 • Herhangi bir widget alanında ürün incelemelerini görüntülemenize yardımcı olacak 10 özel widget
 • Varsayılan WooCommerce inceleme formlarını geçersiz kılmak için WooCommerce entegrasyonunu kullanın

Bir yandan not olarak, WP Review Pro öncelikle incelemelere odaklanırken, aslında 14 farklı zengin snippet türü için anahat işaretlemesi eklemenize yardımcı olabilir. Yani, bunu düşünmüyoruz sadece web sitenize ürün yorumu eklemek çok yardımcı olacak bir eklenti. Ayrıca tarifleri, yerleri ve çok daha fazlasını inceleyebilirsiniz.

İnceleme kutusu nasıl görünüyor?

Bir kez daha, WP Review Pro, önceden tasarlanmış 16 şablonla birlikte gelir, bu nedenle herkese uyan tek beden yoktur. Varsayılan inceleme kutusu şablonu şu şekilde görünür (yanda bazı widget’ları da görebilirsiniz):

WP İnceleme Pro örneği

Ve bu, Facebook’tan ilham alan değerlendirme şablonunun neye benzediğidir:

WP İnceleme Pro örneği

Fiyat

Yine, WordPress.org’da basit incelemeler için uygun, sınırlı işlevselliğe sahip ücretsiz bir eklenti var. Ancak tüm şablonlara ve işlevlere (tüm kullanıcı inceleme özellikleri dahil) erişmek istiyorsanız, kesinlikle Pro sürümünü isteyeceksiniz.

Premium eklentinin maliyeti tek bir site lisansı için 67 dolar ve sınırsız site lisansı için 97 dolara kadar çıkıyor.

2. Site incelemeleri

Site İncelemeleri WordPress Eklentisi

Site İncelemeleri, site ziyaretçilerinizin web sitenize 1-5 yıldız arasında puan vermelerini sağlayan basit bir eklentidir. Daha sonra bu incelemeleri alabilir ve bunları Google Zengin Snippet’ler için anahat işaretlemesi de dahil olmak üzere çeşitli farklı biçimlerde görüntüleyebilirsiniz.

İnsanların web sitenizi tekil bir varlık olarak sınıflandırmasına veya belirli gönderilere, sayfalara, ürünlere ve daha fazlasına inceleme atamasına izin verebilirsiniz. Örneğin, belirli bir ürün için kendi incelemenizi yazarsanız, insanların kendi inceleme derecelendirmelerini göndermelerine izin vermek için Site İncelemelerini kullanabilirsiniz.

Ön uç inceleme formlarını eklemek için özel düzenleyici blokları veya kısa kodları kullanabilirsiniz. Formlarınızı görüntülemek için blokları veya kısa kodları da kullanabilirsiniz.

Ana Özellikler

 • Üç özel blok / kısa kod – Bir inceleme formu gönderin, en son incelemeleri gösterin ve inceleme derecelendirme özetini gösterin
 • İncelemeleri görünmeden önce manuel olarak onaylama seçeneği
 • İncelemelere herkese açık olarak yanıt verin
 • Belirli gönderilere, sayfalara, ürünlere veya diğer özel gönderi türlerine incelemeler atayın
 • Site kullanıcılarınıza yorum yapın (servis sağlayıcı dizinleri veya diğer üye topluluklar için harika)
 • Zengin snippet’ler için yapılandırılmış veri / şema işaretlemesi
 • İnceleme formunu özelleştirin ( premium )
 • İncelemeleri sıralamak, filtrelemek ve aramak için seçenekler ekleyin ( premium )
 • Kullanıcıların incelemelerine resim eklemesine izin ver ( premium )

İnceleme kutusu nasıl görünüyor?

İşte üç bloğun tümünü gösteren bir sayfa örneği: en üstte inceleme formu bloğu, ortada inceleme özeti bloğu ve bir yanıt dahil olmak üzere en altta tam inceleme listesi.

Site incelemeleri, temanızın stilini otomatik olarak benimser. Sidney tema demo sitelerinden birinden stili çekerek aşağıda görebilirsiniz:

Site incelemeleri örneği

Ve bir revizyonu düzenlemek arka uçta şöyle görünür:

Site incelemelerinin arka ucu

Fiyat:% s

Ana Site İncelemeleri eklentisi WordPress.org’da ücretsiz olarak mevcuttur. 

Daha fazla özellik eklemek için inceleme formları, inceleme filtreleri ve inceleme resimleri için bazı isteğe bağlı ücretli eklentiler vardır. Bu eklentilerin her biri 29 €’dur veya tüm eklentilerin bir paketini 89 $’a alabilirsiniz, bu biraz garip bir fiyat çünkü aslında hiç para biriktirmiyorsunuz. Ancak paketle birlikte gitmenin bir avantajı, gelecekteki tüm eklentilere hiçbir ek ücret ödemeden erişebilmenizdir.

3. WooCommerce müşteri yorumları

WooCommerce Eklentisi için Müşteri Yorumları

Adından da anlaşılacağı gibi, WooCommerce için Müşteri Yorumları, özellikle WooCommerce mağazaları için oluşturulmuş bir inceleme eklentisidir. Bu nedenle, WordPress blogunuza kendi ürün incelemeleriniz için bir inceleme kutusu eklemek istiyorsanız, bu iyi bir seçenek değildir.

Ancak, bir WooCommerce mağazanız varsa ve müşterilerinizden daha fazla yorum çekmek ve bu yorumları sosyal kanıtı geliştirecek şekilde görüntülemek istiyorsanız, bu kesinlikle dikkate alınması gereken harika bir seçenektir.

Ana Özellikler

WooCommerce Müşteri Yorumları iki üst düzey özelliğe sahiptir:

 1. Müşterilerinizden daha fazla yorum almanıza yardımcı olur.
 2. İncelemelerinizi sosyal kanıt olarak daha iyi kullanmanıza yardımcı olur ve bu da daha fazla satış elde etmenize yardımcı olabilir.

Özellikleri kategorilere göre ayıralım.

Daha fazla inceleme almanıza yardımcı olmak için WooCommerce Müşteri Yorumları şunları sunar:

 • Alıcıların tek bir formdan birden fazla ürünü incelemesine olanak tanıyan tek sayfalık inceleme formu
 • Hatırlatma / davet e-postalarını gözden geçirin (ne kadar bekleyeceğinizi özelleştirebilir ve e-posta şablonuna dinamik bilgileri dahil edebilirsiniz)
 • İnceleme karşılığında indirim sunma seçeneği (otomatik benzersiz kupon oluşturma ile)

İncelemelerinizi daha etkili kullanmanıza yardımcı olmak için WooCommerce için Müşteri İncelemeleri ayrıca aşağıdaki özellikleri sunar:

 • İnsanların incelemelere resim eklemesine izin verme seçeneği
 • Soru-Cevap özelliği (Amazon’daki Soru-Cevap’a benzer)
 • Tek tek ürün sayfalarında bir inceleme özeti çubuğu göster
 • Alıcıların yorumları derecelendirmelere göre filtrelemesine ve en yararlı incelemelere oy vermesine izin verin
 • Doğrulanmış yorumları göstermek için güven rozetleri

İnceleme kutusu nasıl görünüyor?

Tabiri caizse inceleme kutusu yok. Ancak, WooCommerce için Müşteri İncelemelerinin tek bir ürün sayfasında inceleme arayüzünü nasıl değiştirdiğine bir göz atabilirim. 

İşte geliştiriciden, farklı özelliklerin çoğunu tek bir resimde gösteren bir resim:

WooCommerce Eklenti Örneği için Müşteri Yorumları

Ayrıca, WordPress.org listesinin ekran görüntüleri bölümünde arayüzün birçok faydalı resmini bulabilirsiniz.

Fiyat:% s

WooCommerce için ana Müşteri Yorumları eklentisi WordPress.org’da ücretsiz olarak mevcuttur. Ancak, ücretsiz özellikleri etkinleştirmek için kullanabileceğiniz bir lisans anahtarı sağlayacak olan ücretsiz sürümü kullanmak için ücretsiz bir hesap açmanız gerekecektir.

Ayrıca yıllık 49,99 ABD Doları veya aylık 7,99 ABD Doları tutarında bir Pro sürümü de bulunmaktadır.

Ücretsiz ve Pro arasındaki özellik farklarını görmek için bu sayfadaki karşılaştırma tablosuna gidin.

4. Son gözden geçiren

Son gözden geçiren

Ultimate Reviewer, CodeCanyon’daki premium bir WordPress inceleme eklentisidir. Binlerce satış WordPress teması yaratan bir Envato Power Elite yazarından geliyor.

Bu eklentiyle ilgili benzersiz şeylerden biri, Elementor ve WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentileriyle eklenti entegrasyonunu kullanarak kendi özel inceleme şablonlarınızı oluşturabilmenizdir. Veya önceden hazırlanmış çeşitli şablonlar arasından da seçim yapabilirsiniz.

Ana Özellikler

WP Review Pro gibi, Ultimate Reviewer da kendi incelemelerinizi görüntülemenize ve ayrıca kullanıcı incelemelerini toplamanıza / görüntülemenize yardımcı olur. Ayrıca, zengin Google inceleme snippet’lerini elde etmek için şema işaretlemesi eklemenize yardımcı olur.

Kendi incelemenizi oluşturduğunuzda, çeşitli derecelendirmeleri, özetleri, artıları / eksileri vb. girmenize izin veren bir yönetici meta kutusu alacaksınız.

Ardından, kullanıcıların hangi kriterleri değerlendirebileceğini ve diğer kullanıcıların olumlu veya olumsuz oy kullanmasına izin verilip verilmeyeceği gibi kullanıcı inceleme şablonunu özelleştirebilirsiniz (yine bu, Amazon’un “Faydalı” işlevi gibidir).

Ultimate Reviewer, farklı ürünleri karşılaştırmak için ürün karşılaştırma tabloları oluşturmanıza da yardımcı olabilir.

Bunun ötesinde, incelemeleri görüntülemenize yardımcı olacak widget’lar alırsınız.

İnceleme kutusu nasıl görünüyor?

Daha önce bahsettiğim gibi, Ultimate Reviewer, kendi özel inceleme şablonlarınızı oluşturmanıza yardımcı olmak için Elementor ve WPBakery Sayfa Oluşturucu ile birlikte çalışır.

Bununla birlikte, kendi önceden tasarlanmış şablonlarıyla birlikte gelir. Burada önceden tasarlanmış şablonlara iki örnek verilmiştir.

İlk olarak, basit bir çubuk grafik / yıldız derecelendirmesi şablonu var:

Nihai İnceleme Örneği

Daha benzersiz bir görünüm için, güzel artılar ve eksiler bölümü olan bu şablon da var:

Nihai İnceleme Örneği

Fiyat

Ultimate Reviewer, Envato’nun standart lisansı ile 36 $ maliyeti.

5. Takyeem

takyeem

Taqyeem, 1.800’den fazla kez satın alındığı CodeCanyon’daki en popüler WordPress inceleme eklentilerinden biridir. İsmin nereden geldiğini merak ediyorsanız, Google bana “Taqyeem”in Arapça “derecelendirme” anlamına geldiğini söylüyor.

Diğerleri gibi, kendi inceleme kutunuzu oluşturmak için Taqyeem’i kullanabilir ve başkalarının ürün incelemelerini kabul edebilirsiniz.

Ana Özellikler

Başlamak için Taqyeem, sınırsız inceleme kriterine sahip inceleme kutuları eklemenize izin verir. Ayrıca üç farklı inceleme stili arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Yıldızlar
 • Puan
 • yüzdeler

Taqyeem, Google’da zengin snippet’ler elde etmenize yardımcı olmak için şema işaretlemesi de ekler.

Ve isterseniz, işleri kullanıcılarınıza açabilir ve ürünleri derecelendirmelerine de izin verebilirsiniz.

Taqyeem, ana eklentideki inceleme kutularınıza bir düğme eklemenize izin vermiyor. Ancak bunu yapmanıza izin veren ayrı bir Buttons eklentisi satın alabilirsiniz.

İnceleme kutusu nasıl görünüyor?

Taqyeem, gelişmiş özelleştirme özellikleriyle birlikte gelir. İnceleme kutularınızın görünümünü değiştirebilmeniz için sınırsız renk ve inceleme kriterleriniz üzerinde tam kontrol elde edersiniz. Ancak kutunun dışında nasıl göründüğüne dair bazı örnekler.

Seçeneklerden biri bu içerik kutusudur:

Takyeem örneği

Diğer bir seçenek de, inceleme kutunuzu kenar çubuğuna şu şekilde yerleştirmek için bir pencere öğesi kullanmaktır:

Takyeem örneği

Fiyat

Taqyeem, Envato’nun standart lisansıyla 29 dolara mal oluyor. Bunun üzerine ayrı Düğmeler eklentisi 19 dolara mal oluyor.

6. İnceleyen

kritik

İnceleme, CodeCanyon’daki bir başka popüler WordPress inceleme eklentisidir. 6.100’den fazla kez satın alındı ​​ve 400’den fazla incelemede 4.55 yıldızlı yıldız derecesini korudu.

Gönderilerinize, sayfalarınıza ve özel gönderi türlerinize inceleme çizelgeleri ve karşılaştırma tabloları yerleştirmenize yardımcı olabilir ve size kullanıcı incelemelerini kabul etme seçeneği sunar.

Ana Özellikler

İnceleyen, aşağıdakilerle birlikte kendi inceleme çizelgelerinizi oluşturmanıza yardımcı olur:

 • Sınırsız derecelendirme kriteri
 • Artılar ve eksiler
 • özeti gözden geçir
 • Genel derecelendirme
 • Görüntüler
 • Özel bağlantılar
 • Vb.

Yazı tiplerini, renkleri, yıldız simgelerini ve daha fazlasını özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, WordPress web sitenize inceleme kutuları, tablolar, inceleme listeleri ve tek kullanıcı incelemeleri eklemek için kısa kodları kullanabilirsiniz. Eklenti ayrıca SERP’lerde (arama motoru sonuç sayfaları) zengin snippet’ler elde etmenizi sağlayacak anahat işaretlemesini de ekleyecektir.

İsterseniz, kullanıcıların yorumlarda kendi incelemelerini / derecelendirmelerini bırakmalarına ve bu derecelendirmeleri inceleme kutularına dahil etmelerine de izin verebilirsiniz.

Bunun ötesinde, İncelemeci ayrıca ürün karşılaştırma tabloları oluşturmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca kendi incelemeleriniz ve kullanıcı incelemeleriniz için önceden hazırlanmış widget’larla birlikte gelir.

İnceleme kutusu nasıl görünüyor?

İşte bir onay kutusu örneği:

İnceleyen örneği

Ve yorum bölümünde kullanıcı derecelendirmeleri şöyle görünür:

İnceleyen örneği

Fiyat

Gözden geçiren, Envato’nun standart lisansı ile 29 ABD Doları tutarındadır.

7. WP Ürün İnceleme Lite

WP Ürün İncelemesi

WP Product Review Lite, temel işlevlere sahip ücretsiz bir inceleme eklentisidir. Fazladan bir “Bu gönderi bir inceleme mi?” ekleyerek gönderilerinizi ürün incelemelerine dönüştürün. WordPress Gutenberg editörü için onay kutusu.

Ana Özellikler

WP Ürün İnceleme Lite, aşağıdakilerle tamamlanmış özel bir ürün inceleme çizelgesi oluşturmanıza yardımcı olur:

 • özeti gözden geçir
 • Derecelendirmeler
 • Artılar ve eksiler
 • Şimdi satın al düğmesi
 • Görüntüler
 • Vb.

İnceleme kutusu, zengin snippet’leri Google’dan almak için uygun şema işaretlemesini de ekler.

İsterseniz, kullanıcı derecelendirmelerini etkinleştirebilir ve kullanıcıların bir yorum yayınladıklarında kendi incelemelerini bırakmalarına izin verebilirsiniz.

WP Ürün İnceleme Lite ayrıca, herhangi bir pencere öğesi alanında en son / en iyi incelemelerinizi göndermenize yardımcı olmak için kendi özel pencere öğeleriyle birlikte gelir.

İnceleme kutusu nasıl görünüyor?

WP Product Review Lite önceden hazırlanmış şablonlarla birlikte gelmese de, görüntülenen bilgilerin stilini özelleştirmek için renkler, tipografi, yorum derecelendirme stili ve daha fazlası gibi birçok seçeneğe erişebilirsiniz.

İşte oluşturabileceklerinize bir örnek:

WP Ürün İnceleme Örneği

Fiyat

WP Ürün İnceleme Lite, WordPress.org’da ücretsiz olarak mevcuttur.

En iyi WordPress inceleme eklentisi nedir?

Şimdi büyük soru için: Bu inceleme eklentilerinden hangisi sizin için uygun?

Bu, aradığınız inceleme işlevinin türüne bağlıdır.

Kendi incelemelerinize ürün inceleme çizelgeleri eklemek için önerilerle başlayalım. Bu özellik ile birkaç eklenti paylaştım, bu nedenle temel farklılaştırıcı, eklentinin görünümü/hissidir.

Diğer bir husus, ürün karşılaştırma tabloları olabilir. İncelemelerinize ürün karşılaştırma tabloları eklemek istiyorsanız, WP Review Pro, Ultimate Reviewer veya Reviewer’ı seçin; tümü bu işlevi içerir.

Öte yandan, WP Review Pro, Yelp, Google Rehber ve Facebook’tan gerçek kullanıcı incelemelerini içe aktarma yeteneğine de sahiptir. Dolayısıyla, sosyal kanıt veya üçüncü taraf web sitesi referansları göstererek yerel işletmenizi tanıtmak istiyorsanız, bu WP Review Pro’nun lehine büyük bir şeydir.

Son olarak, özellikle WooCommerce mağazanız için incelemeler toplamak ve görüntülemek istiyorsanız, WooCommerce eklentisi için Müşteri Yorumlarını kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız. WooCommerce olmayan bir WordPress sitesi için inceleme toplamanız gerekiyorsa, Site İncelemeleri eklentisine bir göz atın.

Hangi WordPress inceleme eklentisinin sizin için uygun olduğuna dair herhangi bir sorunuz var mı? Aşağıda bir yorum bırakın!