9 Tıbbi Masraf Geri Ödeme Hesabının Artıları ve Eksileri

Sağlık geri ödeme hesapları (HRA’lar), IRA’lar veya 401k gibi diğer vergi avantajlı hesaplara çok benzer, ancak farklı bir bükülme ile gelirler. Nitelikli tıbbi maliyetlerin dengelenmesine yardımcı olmak için plana para eklenir. Aradaki fark, herhangi bir zamanda herhangi bir tıbbi masraf için para cezasız bir şekilde hesaptan çekilebilmesi ve işverenlerin bunu tamamen finanse etmesi gerektiğidir. Sonra üçüncü bir taraf planı yönetir.

Herhangi bir vergi avantajlı programda olduğu gibi, sağlanacak doğru fayda olup olmadığını belirlemek için tartılması gereken belirli faydalar ve dezavantajlar vardır.

HRA’nın avantajları

1. Geri ödemeler vergiden düşülebilir.

Nitelikli bir sağlık harcaması için bir çalışana yapılan herhangi bir geri ödeme, vergiden düşülebilir bir gider haline gelir. Bu, sağlık sigortası sağlamanın maliyetinin bir işveren için nötr maliyete yakın olabileceği anlamına gelir. Primlerinizin her yıl artmasıyla, bazen çift haneli yüzde puanlarında, defterlerden kısmak büyük bir masraf.

2. Çoğu İHD, harcanmamış fonların yıldan yıla devredilmesine izin verir.

Diğer sağlık tasarruf programlarından farklı olarak, bir İHD’de kullanılmayan fonlar genellikle bir sonraki yıla devredilebilir. Bu, çalışanların sadece hesaplarındaki parayı kaybetmek yerine harcayabilmek için ihtiyaç duymayabilecekleri bakım seçeneklerini aramalarının gerekmediği anlamına gelir.

3. İşverenler, maksimum harcamalarınızın ne olacağını bilir.

Bir İHD’nin maliyetleri söz konusu olduğunda hiçbir belirsizlik yoktur. İşveren, bütçenin daha doğru olması için maksimum harcamanızın ne olacağını her zaman bilecektir. Tasarruf gerçekleşirse, o zaman bu, yıl sonunda elde edilen sonuçlara yardımcı olan ekstra paradır. Geleneksel bir sağlık sigortası primi üzerindeki tasarrufları ekleyin ve işverenler genel sağlık bakım maliyetlerinde %50’ye varan tasarruf sağlayabilir.

4. Fonlar asla çalışanın mülkü olmaz.

Çalışanlar, nitelikli tıbbi prosedürler için fon almak üzere İHD’ye talepte bulunabilirler. Hiçbir noktada paranın mülkiyeti onlarda değildir veya kişisel olarak istedikleri şekilde harcayamazlar. Para, dış yöneticisi aracılığıyla her zaman işverenin kontrolü altındadır, böylece masraf israfı olmaz.

5. Çoğu İHD geri ödemesi gelir olarak kabul edilmez.

Çalışanlar vergi öncesi parayı kullanarak sağlık harcamalarından tasarruf ederler ve aldıkları geri ödemeler genellikle genel ücretlerinden hariç tutulur. PPO’lar ve HMO’lar dahil olmak üzere çeşitli sağlık bakım planları mevcuttur ve geri ödemeler bazen ek sigortayı karşılamak için bile kullanılabilir.

HRA’nın eksileri

1. Çeşitli kurallar ve kısıtlamalar mevcuttur.

Özellikle bir işletme bir planı ilk kez uyguluyorsa, bir İHD planında gezinmek zor olabilir. Harici bir yöneticiye sahip olmak birçok şeye yardımcı olur, ancak tüm yöneticiler eşit yaratılmamıştır. Bazıları soruları cevaplamak için zaman ayırmayabilir. Diğerleri yönetim görevlerinde yavaş olabilir. Bu nedenle, faydayı uygulamadan önce bu konuyu araştırmak için zaman ayırmanız çok önemlidir.

2. Serbest meslek sahibi kişiler için mevcut değildir.

Serbest meslek sahibi kişilerin, Sosyal Güvenlik veya Medicare gibi konularda işveren tarafında vergilerden sorumlu olmalarına rağmen, bir İHD’ye erişimi yoktur. Bu, aynı avantajlara erişimlerinin olmadığı anlamına gelir.

3. Bir işverenden ayrılmak, İHD fonlarından ayrılmak anlamına gelir.

İşverenler bu fonlar için kurallar koyabilir; bu, bir çalışanın işten ayrılması durumunda paranın aktarılmayacağı anlamına gelir. Ek olarak, işverenler, neyin karşılanacak bir tıbbi masraf olarak nitelendirildiğini de belirleyebilir. Bu, reçeteli ilaç maliyetlerinin veya bazı tıbbi prosedürlerin karşılanmayabileceği anlamına gelebilir.

4. Tüm işverenler nakit yardım almaz ve tüm çalışanlar ödemeleri karşılayamaz.

Geri ödeme alabilmek için, çalışanların sigorta primlerini ödediklerini ve uygun bir sağlık faturası olduğunu göstermeleri gerekir. İşverenler için, tüm işletme sahipleri vergi avantajlarından yararlanamayacak. Bazı küçük işletme sahiplerinin geri ödemelerini vergiye tabi gelir olarak bildirmeleri gerekebilir.

Sağlık geri ödeme hesabının artıları ve eksileri, geçişin bazen zor olabileceğini, bazen de çok faydalı olabileceğini göstermektedir. Ancak, herkes için değildir, bu nedenle bir İHD planının size ve çalışanlarınıza para kazan