Adobe Flash’ın 10 artısı ve eksisi

Birçok web sitesi, içeriklerini geliştirmek için videolar, animasyonlar ve diğer görsel grafikler kullanır. Bu içeriği sağlama yeteneği için kritik olan yazılım bileşenlerinden biri Adobe Flash’tır. Kişisel kullanım için çoğu PC platformuna, bazı mobil cihazlara ve diğer işletim sistemlerine kurulabilen ücretsiz bir indirmedir.

Profesyonel sürüm Adobe’nin Creative Cloud’unun bir parçası olduğundan, geliştirme sisteminin ilişkili bir fiyatı vardır. Bu yazılımın web sitenize neler sağlayabileceğini mi düşünüyorsunuz? Dolayısıyla bunlar, bugün dikkate alınması gereken Adobe Flash’ın bazı artıları ve eksileri.

Adobe Flash’ın avantajları nelerdir?

1. Gelişmiş etkileşimi destekler.

Adobe Flash, ziyaretçilere animasyon, ses ve diğer gelişmiş içerik etkileşimi biçimleri sağlayabilir. Bu, ziyaretçinin yalnızca kelimeleri okumaktan veya harika resimlere veya grafik tasarımlara bakmaktan çok daha kişisel bir şekilde içerikle etkileşime girmesine yardımcı olur.

2. İyi bütünleşir.

Adobe Flash, bugün mevcut olan diğer web teknolojilerinin çoğuyla çalışacaktır. Bu kuralın tek istisnası, belirli Apple ürünleri, özellikle de mobil cihazları olacaktır. Flash uyumlu web siteleri, eski iPhone veya iPad modellerine sahip kullanıcılar için her zaman iyi görüntülenmez.

3. Çoğu web kullanıcısı zaten Adobe Flash kullanıyor.

Ücretsiz Adobe Flash oynatıcının doygunluk oranı neredeyse on yıldır %95’in üzerinde. Bazı web tarayıcılarında, kullanıcı sistem tarayıcısını yetkilendirdiğinde yüklenen bir Flash sürümü bile vardır. Bu, web sitenizi ziyaret ettiklerinde daha az ziyaretçinin hata mesajları göreceği anlamına gelir.

4. Geniş bir topluluğa sahiptir.

Geliştiriciler, bir süredir Adobe Flash’ın yapabileceklerini kullanıyor. Sorunların ortaya çıkması durumunda yalnızca kapsamlı bir topluluk destek sistemi değil, aynı zamanda sitenizi çalışır duruma getirebilmeniz için geliştiricilerin diğer geliştiriciler için oluşturduğu ücretsiz veya düşük maliyetli önceden oluşturulmuş dosyalardan oluşan büyük bir önbellek de vardır. hızlı bir şekilde..

5. Yüksek bant genişliği gereksinimleriyle çalışır.

Bir ziyaretçi ister geniş bant bağlantısı kullanıyor isterse telefon hattı üzerinden kırsal bir modem bağlantısı üzerinden bağlanıyor olsun, Adobe Flash yine de o ziyaretçiye istedikleri içeriği sağlamak için çalışabilir.

Adobe Flash’ın dezavantajları nelerdir?

1. Bazen etkileşim, insanları gerekli içerikten uzaklaştırır.

1990’ların başında, birinin ziyaret ettiği ortalama web sitesi, geliştiricinin “havalı” bir tasarım olduğunu düşündüğü şeye dayanıyordu. Günümüzün İnternet kullanıcıları, ziyaret ettikleri her web sitesinde biraz uzmanlık talep etmektedir. İçerikle etkileşim iyi bir şeydir … ta ki ziyaretçilerinizi görmelerini istediğiniz içerikten uzaklaştırana kadar. Gerçekten çok fazla Flash içeriği olabilir.

2. Markanızı yeterince tanıtamayabilir.

Web siteniz bir noktaya değinmek içindir. Bu nokta bir marka kimliğine yol açar. Harika görsel grafiklere sahip olmak harika içeriğe sahip olduğunuz anlamına gelmez. Markanızın ana bileşeni olmak yerine, markanızı insanlara tanıtmak için Flash kullanmalısınız.

3. Adobe Flash tescillidir.

Bu, oynamak için ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir. İnternet, birbirleriyle açık ve dürüst bir diyalog kurma fikri üzerine inşa edildi. 7 milyar insan arasında karşılıklı mülkiyeti teşvik eden bir kavramdır. Flash’ı tam zamanlı olarak kullanmaktan eminseniz ve tüm kullandığınız buysa, Adobe programın bağlantısını kesmeye karar verirse ne olur? .swf biçimi kamu malı olabilir, ancak üçüncü taraf ürünlerine sahip olmak her zaman kaynak ürünlere sahip olmak anlamına gelmez.

4. Web sitesinin kullanılabilirliğini engeller.

Adobe Flash, birçok yönden geliştiricileri UX ile tembelleştirir. Harika bir animasyon yaratma tuzağına düşerler ve menüde gezinmek kadar basit bir şeyi unuturlar. İnternet, spektrumun her iki ucunda bir alma ve vermenin olduğu bir etkileşim tarzına dayanmaktadır. Bu olmadan, yüksek bir hemen çıkma oranına sahip olmanız çok olasıdır.

5. Flash tasarımı, bir ziyaretçinin dikkatini çeken ilk şey olma eğilimindedir.

İlk izlenimler internette bile önemlidir. Bir açılış sayfasında Flash tabanlı bir grafik veya animasyon bulunduğunda, ziyaretçinin dikkatini çekme eğilimindedir. Bu ziyaretçi üzerinde olumsuz bir ilk izlenim bırakırsanız, içeriğinize bakmadan hemen çıkma olasılığı %99,9’dur.

Adobe Flash’ın artıları ve eksileri, diğer içeriğinizle tam olarak entegre edildiğinde çok iyi bir şey olabileceğini gösteriyor. Bağımsız bir sistem olarak kullanmayın. Bunu, hedef kitlenize ulaşmak için kullandığınız birçok araçtan biri olarak düşünün ve olumlu bir deneyim yaşama olasılığınız çok daha yüksek olacaktır.