Adobe Photoshop’un 8 artısı ve eksisi

Bir fotoğrafı düzenlemek istediğinizde, bir süredir başvurduğunuz program Adobe Photoshop olmuştur. Artık Adobe Creative Cloud’un bir parçası olduğu için, birçok kullanıcının gördüğü ana dezavantaj, bu uygulama için artık kalıcı bir lisans olmamasıdır. Abonelik fiyatları ayda 9,99 ABD doları ile makul derecede uygun, ancak kullanıcılar sık ​​kullanmadıkları bir plana zorlanıyorlar.

Fiyatlandırma yapısı bir yana, Adobe Photoshop’un dikkate alınması gereken birkaç artısı ve eksisi var. Bunlar, abone olmadan önce düşünülmesi gereken kilit noktalardır.

Adobe Photoshop’un Artıları

1. Kullanılacak birçok tasarım aracı vardır.

Adobe Photoshop’ta bulunan araçlar, web ve mobil yanıt verme için uygundur. Arayüzün kullanımı çok kolaydır, böylece herkes fotoğraflarını kolaylıkla düzenlemeye başlayabilir. Sonra sayısız araç mevcut. Benzersiz görsellerinizle yaratıcı sürecin sorumluluğunu gerçekten üstleniyorsunuz.

2. Fotoğrafları değiştirmek veya düzeltmek için son derece kullanışlıdır.

Mevcut araçlar sayesinde Photoshop’ta tamamen yeni dünyalar yaratabilirsiniz. Pozlamanızın biraz kapalı olması veya bir görüntüyü diğerinin üzerine yerleştirmek istemeniz fark etmez, yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yoktur. Yaratıcı sürecinizin gitmek istediği yer buysa, birkaç dakika içinde benzersiz görsel efektler oluşturmak için belirli renkleri bile yıkayabilirsiniz.

3. PS ile fotoğraftan fazlasını düzenleyebilirsiniz.

Photoshop, fotoğrafları düzenleyebildiğiniz kadar kolay bir şekilde videoları düzenleme özelliğini de içeriyor. Program, içeriğin farkında olmak için sektördeki en iyilerden biridir, böylece çok hızlı bir şekilde gezinebilir ve yama yapabilirsiniz. Aboneliğinizle birlikte gelen ücretsiz mobil uygulamaları eklediğinizde ve Adobe’den indirdiğinizde, bu programla birlikte gelen çok fazla değer var.

4. Yerleşik eylem kitaplığı, yaratıcı süreç üzerinde daha da fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Size bir servete mal olmayacak stok görselleri bulmak için saatler harcamak yerine Photoshop, mükemmel görsel veya videoyu oluşturmanıza yardımcı olacak tam entegre bir stok kitaplığına sahiptir. Kitaplıklar ayrıca PS aracılığıyla senkronize edilir ve daha fazla zaman harcamak için görevden göreve hızla geçiş yapmanıza olanak tanır.

Adobe Photoshop’un eksileri

1. Arayüz, programın yeni kullanıcıları için çok zor olabilir.

Creative Cloud’a geçiş ve Photoshop’un son zamanlarda gördüğü güncellemelerle, gaziler bile zaman zaman bu yazılımın öğrenme eğrisi ile mücadele etti. Sistemle çalışmak ve size sunulan efektleri denemek için kendinize yeterli zaman ayırabilirseniz, görüntülerinizle ciddi şeyler yapabileceksiniz.

2. Tüm güncellemeler, yayınlanmadan önce tamamen yenilenmez.

Photoshop artık her yıl yeni bir sürüm yerine düzenli güncellemeler aldığından, bazen sistemde görünebilecek bazı beklenmedik hatalar olabilir. Çok can sıkıcı değiller ve Adobe’nin ve topluluğun yanıt verme hızı sayesinde çabucak düzeltiliyorlar, ancak sıkı bir teslim tarihinde tamamlamaya çalıştığınız bir projeye engel olabilirler.

3. Araçlardan bazıları ilerleme çubuklarını göstermiyor.

Bu, bazılarının dezavantaj olarak gördüğü bir şey olmayabilir, ancak tasarıma alışmak biraz zaman alıyor. Araçlarından bazıları, benzer programlarda görmeye alışık olabileceğiniz ilerleme çubuklarına sahip değildir. Bu, işi tamamlamak için gerekli adımları tamamladığınızdan emin olmak için zaman zaman tasarımınızla biraz daha ileri geri yaratır.

4. Dokunmatik ve ekran kalemi girişleri tahmin edilemez.

Bu, gerçekten sevdiğiniz veya gerçekten nefret ettiğiniz bir özellik olacaktır. Bazı insanlar elleriyle çalışmayı tercih eder ve bu role anında uyum sağlayarak tasarımlarını süreç içinde geliştirir. Diğerleri yaklaşımlarında daha “eski okul” ve bu özelliği asla kullanmayacaklar.

Adobe Photoshop’un artıları ve eksileri, bugün hala piyasadaki lider resim düzenleme uygulaması olduğunu kanıtlıyor. Yeni özelliklerden bazıları herkes için olmayabilir, ancak PS herkes için bir şeyler olduğundan emin olur ve bu yüzden uzun süredir en iyisi olarak kabul edilir.