Amazon iştirakleri 2022 için en iyi 8 WordPress eklentisi

Amazon Associates bağlı ürünlerini tanıtmak için WordPress kullanıyor musunuz? Öyleyse, Amazon’a bağlı en iyi sekiz WordPress eklentisinin bu koleksiyonuna kesinlikle göz atmak isteyeceksiniz.

Bu gönderide, Amazon ürünlerini daha etkili bir şekilde tanıtmanıza (ve Amazon Associates kurallarına uyumu sürdürmenize) yardımcı olacak bir dizi faydalı ücretsiz ve premium eklentiyi paylaşacağız.

Bu tatlı komisyonları kazanmaya başlayabilmeniz için en iyi Amazon Affiliate WordPress Eklentilerine dalalım.

Amazon Affiliate WordPress Eklentileri Ne Yapar?

“Amazon bağlı kuruluş eklentileri” terimi biraz geniştir çünkü şemsiyenin altına düşebilecek birçok özellik vardır.

Genel olarak, bu eklentilerin çoğu, Amazon.com’dan geçmeden WordPress sitenize Amazon bağlı kuruluş bağlantılarını eklemeyi kolaylaştırır.

Daha da önemlisi, bu eklentilerin çoğu Amazon Ürün Reklamcılığı API’sini (veya bazı durumlarda başka bir yöntemi) kullanır. Bu, Amazon Associates’in hatalı fiyatların gösterilmesi yasağı gibi ürün bilgilerinin doğruluğuna ilişkin kurallarında ne kadar katı olduğu nedeniyle inanılmaz derecede önemlidir.

Tanıtımını yaptığınız bir ürünün fiyatını bir karşılaştırma tablosuna manuel olarak girerseniz, Amazon fiyatlarını sık sık güncellediği için bu fiyat gelecekte değişebilir.

Böyle bir durumda, kurallara aykırı olan yanlış fiyatı tanıtıyorsunuz. Ancak bu eklentilerden (ve API’den) birini kullanarak, her zaman doğru fiyatlandırma bilgilerini gösterdiğinden emin olabilirsiniz.

Bazı eklentiler daha da ileri gider ve size yardımcı olur:

 • Grafikler veya karşılaştırma tabloları oluşturun.
 • İnsanları Amazon yerel ayarınıza göndermek için bağlı kuruluş bağlantılarınızı konumlandırın (örneğin, Amazon.com ve Amazon.de).
 • Amazon ürünlerini bir WooCommerce mağazasıyla senkronize edin.

En iyi premium eklentilerle başlayalım.

Amazon İştirakleri için Premium WordPress Eklentileri

1. AAWP

AAWP eklentisi

Amazon Affiliate WordPress Plugin’in kısaltması olan AAWP, Amazon bağlı kuruluşları için en köklü WordPress eklentilerinden biridir. Amazon ürünlerini daha etkili bir şekilde tanıtmanıza yardımcı olacak bir dizi özellik sunar.

Ana özelliği, bağlı kuruluş bağlantılarını / ürün bilgilerini birkaç farklı şekilde eklemenize yardımcı olmaktır:

 • Metin bağlı kuruluş bağlantıları
 • Bir veya daha fazla ürün içeren ürün kutuları. Başlıklar, açıklamalar, fiyatlar, indirimler, CTA’lar vb. gibi farklı ürün ayrıntılarını ekleyebilirsiniz.
 • API aracılığıyla örneğin en son fiyat dahil olmak üzere bireysel bilgileri girmenize olanak sağlayan veri alanları.

Ayrıca, güncel tutmak için otomatik olarak güncellenecek en çok satanların ve yeni çıkanların listelerini de görüntüleyebilirsiniz.

Tüm bunlar için ihtiyaçlarınıza göre çeşitli ekran şablonları arasından seçim yapabilirsiniz.

Ve tüm bu bilgiler Ürün Reklamcılığı API’sinden geldiğinden, her zaman doğru olacağını garanti edebilirsiniz.

AAWP örneği

AAWP ayrıca aşağıdakiler gibi birçok küçük kullanışlı özelliğe sahiptir:

 • Ürün karşılaştırma tabloları – Yukarıdaki örnekte olduğu gibi doğru ürün karşılaştırma tabloları oluşturmak için tablo oluşturma özelliğini kullanın.
 • Bağlantılar için Coğrafi Hedefleme – Ziyaretçileri konumlarına göre uygun Amazon yerel ayarına otomatik olarak gönderir.
 • Önbelleğe alma: AAWP, performansı artırmak ve API isteklerini sınırlamak için ürün bilgilerini yerel olarak önbelleğe alır.
 • Google Accelerated Mobile Pages (AMP) desteği – Ürün kutularınız AMP içeriği üzerinde çalışmaya devam ederek mobil cihaz performansını artırmanıza yardımcı olur.

Fiyat: AAWP, tek bir sitede kullanım için 39 €’dan başlar.

2. AzonBasın

AzonBasın

AzonPress, AAWP’ye benzer bir yaklaşımı izleyen bir başka popüler Amazon bağlı kuruluş eklentisidir.

Temel metin bağlı kuruluş bağlantılarının yanı sıra çeşitli daha ayrıntılı ürün ekranları ekleyebilirsiniz.

AzonPress ile ilgili dikkat çekici şeylerden biri, size ürün karşılaştırmaları oluşturmak için nasıl faydalı araçlar sağladığıdır. Paralel olarak hem geleneksel ürün tabloları hem de karşılaştırma tabloları oluşturabilirsiniz.

Gerçekten sevdiğim bir özellik, trafiği en iyi ürüne yönlendirmeye yardımcı olmak için karşılaştırma tablonuza “en iyi seçim” niteleyicisi ekleme yeteneğidir. Bunu aşağıdaki örnekte görebilirsiniz:

AzonPress örneği

Bu karşılaştırma seçeneklerinin ötesinde şunları da görüntüleyebilir:

 • Ürün ızgaraları
 • Tek Ürün Kutuları
 • Basit listeler

AzonPress ayrıca, alışveriş yapanları yerel Amazon mağazanıza yönlendirmenize olanak tanıyan yerleşik coğrafi hedefleme içerir.

Genel olarak, AzonPress’in WordPress için herhangi bir Amazon bağlı kuruluş eklentisinin en iyi hazır şablon tasarımlarından bazılarına sahip olduğunu düşünüyorum.

Fiyat: AzonPress tek sitede kullanmak için 39 dolardan başlıyor.

3. WZone (WooCommerce Amazon iştirakleri)

WZone

Adından da anlaşılacağı gibi, WooCommerce Amazon Affiliates adı altında da WZone, WooCommerce tabanlı mağazanızı Amazon ile bağlamanıza yardımcı olur.

Bu bağlantıdan iki şekilde para kazanmanıza yardımcı olabilir.

İlk olarak, Amazon ürünlerini WooCommerce ürünleri olarak otomatik olarak senkronize edebileceğiniz bir tür sahte stoksuz satış düzenlemesi oluşturmanıza olanak tanır. Ardından, bir ziyaretçi sepetine bir ürün eklemeye gittiğinde, onları kontrol etmek için Amazon’a götürür (ve bu bağlı kuruluş izleme çerezini ayarlayabilirsiniz).

İkinci olarak, alıcıların sitenizden gerçekten ürün satın aldığı gerçek bir stoksuz nakliye anlaşması oluşturabilirsiniz. Ardından siparişi yerine getirmek için geri dönüp o ürünü Amazon’da kendiniz sipariş edebilirsiniz. Bu, sizin tarafınızdan manuel çaba gerektirir, ancak yalnızca Amazon Associates komisyonuna güvenmek yerine, marjlarınız üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Hangi yaklaşımı kullanırsanız kullanın, WZone, Amazon ürünlerini WooCommerce’e aktarmayı çok kolaylaştırır. Ardından, bilgilerinizin hiçbir zaman güncelliğini kaybetmemesi için ürünleri gelecekte de senkronize tutabilirsiniz.

Diğer kullanışlı özellikler şunları içerir:

 • Amazon ürün incelemelerini göster.
 • Değişken ürünler için destek.
 • Birden fazla farklı Amazon mağazası konumu için destek.
 • Ürün ayrıntıları için otomatik içerik döndürücü.
 • Bir API anahtarına ihtiyaç duymadan ürünleri senkronize edin ve içe aktarın.
 • Amazon Prime kargoya uygun ürünler gibi mağazanızda rozetler sergileyin.

Fiyat: WZone, Envato’nun standart lisansıyla 49 ABD Doları tutarındadır (tek bir site için ömür boyu güncellemeler ve altı aylık destek).

4. AAPro

AAPro

WZone gibi, AAPro da Amazon bağlı ürünlerini WooCommerce mağazanıza aktarmanıza yardımcı olur. Ziyaretçileriniz WordPress sitenizdeki tüm ürünleri keşfedebilir. Daha sonra bir ürün almaya gittiklerinde, satın almalarını tamamlamaları için Amazon’a götürülecek ve bir komisyon ödenecek.

Ürünleri mağazanıza aktarmanın birden çok yolunun yanı sıra gerçek Amazon ürün incelemelerini görüntüleme seçeneğine de sahip olursunuz.

AAPro, mağazanızdaki alışveriş deneyimini iyileştirmenize yardımcı olacak bazı harika özelliklere de sahiptir:

 • Uzaktan Sepete Ekleme: Ziyaretçilerin sitenizden ayrılmadan Amazon alışveriş sepetlerine ürün eklemesine izin verin.
 • İstek Listesi – Alışveriş yapanların daha sonra satın almak istedikleri ürünler için bir istek listesi oluşturmasına olanak tanır.
 • Fiyat Uyarısı: Bir ürünün fiyatı Amazon’da (ve sonuç olarak sitenizde) düştüğünde alıcıların fiyat uyarıları almasına olanak tanır.

Ayrıca, en iyi performans gösteren ürünlerinizi görebileceğiniz yerleşik bir analiz panosu da alacaksınız.

AAPro kendi WordPress temasıyla birlikte gelir, ancak bunu herhangi bir WooCommerce temasıyla da kullanabilirsiniz.

Fiyat: AAPro, Envato’nun standart lisansıyla 29 ABD Doları tutarındadır (tek bir site için ömür boyu güncellemeler ve altı aylık destek).

5. AmaLinks Pro

AmaLinks Profesyonel

AmaLinks Pro, metin / resim bağlantıları, CTA düğmeleri ve hatta tüm ürün ekranlarını eklemenize yardımcı olur. Ardından, uyumluluğu sürdürmek için içe aktardığınız tüm bilgileri Amazon ile senkronize halde tutabilirsiniz.

İşte bir ürün teşhir kutusunun nasıl göründüğüne dair bir örnek:

AmaLinks Profesyonel

İyi bir şey, bunu Amazon API’sine erişimle ve erişim olmadan yapabilecek olmanızdır.

Table Builder eklentisi ile aşağıda gösterildiği gibi ürün karşılaştırma tabloları da oluşturabilirsiniz:

AmaLinks Pro tablosu

Yine, tüm bu bilgiler doğrudan Amazon’dan alınır ve bu bilgilerin doğru olmasını ve uyum söz konusu olduğunda sorun yaşamamanızı sağlar.

Bir başka kullanışlı özellik de, Google Analytics’teki ürünlere yapılan tıklamaları izlemenize olanak tanıyan yerleşik Google Analytics etkinlik izleme özelliğidir.

Son olarak, AmaLinksPro genellikle Amazon’da iyi durumda kalmanıza ve para akışını sürdürmenize yardımcı olan Amazon Associates’in katı kurallarına bağlı kalmaya büyük önem verir.

Fiyat: AmaLinksPro, tek site Table Builder eklentisine ve eklentisine erişmek için 67 dolardan başlar.

Ücretsiz Amazon Ortaklık WordPress Eklentileri

6. EasyAzon

EasyAzon

EasyAzon, Amazon bağlı kuruluş bağlantılarını doğrudan WordPress düzenleyicisinden eklemenin kolay bir yolunu sunar. Herhangi bir Amazon yerel ayarıyla çalışır ve metin bağlı kuruluş bağlantılarını gerektiği gibi hızlı bir şekilde etkinleştirmenize olanak tanır.

Ücretsiz sürüm oldukça basit olsa da, kelimenin tam anlamıyla sadece metin bağlantıları içindir.

Daha fazla özelliğe erişmek istiyorsanız, şunları eklemenize izin veren Pro sürümüne yükseltmeniz gerekir:

 • Resim Ortaklık Bağlantıları
 • Ürün bilgi kutuları
 • CTA

Ayrıca Pro sürümünde aşağıdakiler gibi diğer faydalı özellikleri de alacaksınız:

 • Fareyle üzerine gelindiğinde görüntülenen ürünün hızlı görünümü.
 • Her ziyaretçinin konumuna göre bağlantıların otomatik konumu.
 • İnsanların ürünleri hemen sepetlerine ekleme seçeneği, size komisyon kazanmak için daha fazla zaman verir.

Fiyat: Ücretsiz. Pro sürümü 47 dolardan başlıyor.

7. Amazon Oto Bağlantıları

Amazon Oto Bağlantıları

Amazon Auto Links, Amazon Ürün Reklamcılığı API’sinin en son sürümünü kullanarak Amazon ürünlerini WordPress sitenize kolayca yerleştirmenize yardımcı olur.

Seçtiğiniz belirli ürünleri ekleyebilir veya eklentinin belirli kategorilerdeki en son ürünlerin düzenli olarak güncellenen bir beslemesini görüntülemesine izin verebilirsiniz.

Toplamda, ürünleri sergilemek için dört yol elde edersiniz:

 • Kategori – Bu kategorideki dinamik bir ürün kaynağı.
 • Ürün Arama – Amazon’da bir arama sorgusundan elde edilen ürünler.
 • Makale arama: belirli ürünler.
 • URL: harici bir web kaynağındaki öğeleri listeler.

Görüntünün boyutunu veya açıklamanın uzunluğunu değiştirmek gibi çıktıyı özelleştirmek için kısa kod parametrelerini de kullanabilirsiniz.

Belirli ürünleri gömmek kolaydır – içeriğinize normal ürün URL’sini eklemeniz yeterlidir; Amazon Auto Links, bağlı kuruluş bağlantınızı kullanmak için bunu otomatik olarak ayarlar. Ayrıca, bağlantıları otomatik olarak diğer kullanıcıların yorumlarına dönüştürmesini sağlayabilirsiniz.

Son olarak, Amazon Auto Links, tüm farklı Amazon yerel ayarlarını destekler.

Fiyat: Ücretsiz

8. AmazonSimpleAdmin

Basit Amazon Yöneticisi

Adından da anlaşılacağı gibi, AmazonSimpleAdmin, Amazon ürünlerini kısa kodlar kullanarak WordPress’e yerleştirmenin kolay bir yolunu sunar. Ürün ayrıntılarını eklemek için API’yi kullanır; bu, bunların Amazon’un kendisiyle otomatik olarak senkronize edileceği anlamına gelir.

Çeşitli kısa kod parametreleri aracılığıyla şunları yapabilirsiniz:

 • Ürün ayrıntılarını görüntülemek için farklı şablonlar arasından seçim yapın.
 • Ürünleri nasıl sınıflandıracağınızı seçin.
 • Koleksiyonlardan ürünleri seçin.

Başlamak için eklemeniz gereken tek şey Amazon API ayrıntılarınızı eklemek ve kullanmak istediğiniz mağazanın yerel ayarını seçmek.

Daha fazla özellik istiyorsanız, şunları ekleyen bir Pro sürümü de vardır:

 • Tablo düzenleri de dahil olmak üzere daha fazla şablona erişim.
 • Özelleştirilebilir şablonlar.
 • Aynı anda birden fazla Amazon yerel ayarı kullanma seçeneği.
 • Bir ziyaretçinin yerel Amazon mağazasından otomatik olarak bağlantılar sunmak için coğrafi konum.
 • En çok satanlar listeleri.

Fiyat: Ücretsiz. Pro sürümü 59 dolardan başlıyor.

WordPress için en iyi Amazon ortaklık eklentisi nedir?

Tüm bu eklentilerin kendilerine göre sunacakları bir şey var ama benim iki favorim AAWP ve AzonPress.

Her ikisi de, dönüşümü hızlandıran karşılaştırma çizelgeleri ve tabloları oluşturma yeteneği ile basit metin bağlantılarının ötesine geçmenize olanak tanır.

Hem AAWP hem de AzonPress premium eklentiler olsa da, Amazon ürünlerini daha etkili bir şekilde tanıtarak daha yüksek bağlı kuruluş komisyonları şeklinde kendileri için ödeme yapacaklarını düşünüyorum.

Amazon’dan en iyi WordPress bağlı kuruluş eklentileri hakkında bir sorunuz mu var? Yorum bölümünde bize bildirin!