Arbonne satmanın 18 artısı ve eksisi

Arbonne International, botanik ilkelerle oluşturulan cilt bakım ürünlerini satmak için bağımsız bir sözleşme fırsatı sunar. Organizasyon, satışlara yönelik ilk hamlesini 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde başlattı, ardından dünyanın geri kalanına yayıldı. Kurucu Petter Mørck, vizyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olmak için etkinliğini ve kalitesini en üst düzeye çıkarmak için İsviçre’de ürün hattını geliştirdi.

Bu satış fırsatını benzersiz kılan şey, Arbonne’un cilt bakımı ihtiyaçlarınız için yeşil bir çözüme olan bağlılığıdır. Kuruluş karbon nötrdür, ürünlerinde hayvansal yan ürünler kullanmaz ve hayvanlar üzerinde test yapmaz. Soya mürekkepleri, FSC sertifikalı yenilenebilir kaynaklar ve geri dönüştürülebilir ürün ambalajları kullanırlar.

2013’ten bu yana şirket, ürünlerinin üretiminde her parti ürün için suyun %67’sini bile korumuştur.

Bağımsız bir yüklenici olarak ek gelir elde etmeyi düşünüyorsanız, Arbonne’u satmanın artılarını ve eksilerini incelemek için buradayız.

Arbonne satmanın faydalarının listesi

1. Arbonne sattığınızda gelir elde etmenin dört yolu vardır.

Arbonne Bağımsız Danışmanı olduğunuzda gelir elde etmenin birkaç yolu vardır. Birincisi, kişisel ürünlerin satışından gelen doğrudan komisyonlar yoluyla. Ayrıca ekibinizin kazandığı ürünlerin satışından da “boşluk” alacaksınız. Başkan yardımcısı rütbesine ulaşırsanız, Mercedes-Benz nakit bonus programınıza hak kazanırsınız. Ayrıca, takımınızın performansına bağlı olarak tüm yönetim seviyelerinde bir bonus almaya hak kazanacaksınız.

2. Pure Pay seçeneği ile para yatırma işlemlerinizi otomatikleştirebilirsiniz.

Arbonne, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki bağımsız danışmanlarına her hafta müşteri veya tercih edilen müşteri komisyonları kazandıklarında ödeme yapar. İptaller ve nakit ikramiyeler ayda bir kez ödenir. Bu ödeme doğrudan Pure Pay portalı üzerinden yapılır. Bu hizmet aracılığıyla banka kartı olarak alışveriş yapmak için Arbonne adına bir Visa kartı alacaksınız. Ayrıca, Pure Pay’den banka hesabınıza para transfer etme seçeneğiniz de varken, ABD’de ikamet edenler parayı PayPal’a göndermek için ek bir seçeneğe sahiptir.

Ayrıca kağıt çek talep edebilir veya parayı istediğiniz ön ödemeli banka kartına gönderebilirsiniz.

3. Kârlı bir komisyon bazlı ücretlendirme sistemi sunar.

Bağımsız bir Arbonne danışmanı olarak cilt bakım ürünleri satmaya karar verdiğinizde, oluşturduğunuz kişisel perakende satışlardan %35 kâr elde edeceksiniz. Başka bir %15 komisyon, Tercih Edilen Müşterileriniz tarafından yapılan satın alma işlemlerinden gelir. Ardından, ekip yapınızın bir parçası olarak sonraki kazancınıza bağlı olarak ek maaşlar kazanabilirsiniz.

4. Her terfi için iki aylık bir yapım süresi kazanın.

Arbonne’u bağımsız bir danışman olarak satmanın benzersiz dezavantajlarından biri, belirli pozisyonların, bölge müdürü gibi belirli bir rolü “devam ettirme”lerinin bir parçası olarak her ay nitelikli bir hacim indirimi almasıdır. Bir terfi aldığınızda, sahip olduğunuz mevcut QV’nin tümü sizinle birlikte yeni pozisyona gider. Şirket ayrıca bakım kesintisi gerektirmeden yeni pozisyondaki rolünüzü yerine getirmeniz için size 60 gün süre tanıyacaktır.

5. Kendi saatlerinizde çalışmanızı sağlar.

Öz disiplin seviyeniz, bağımsız bir Arbonne danışmanı olarak kazanacağınız para miktarını belirleyecektir. Ancak size sunduğu esneklikle, programınızı diğer insanların yapamayacağı şekilde esnetme fırsatları vardır. Çocuklarınızı doktora götürmek için orada olabilir, amirinize danışmadan ara verebilir, uygun gördüğünüz ölçekte işinizi geliştirebilirsiniz. Oraya ulaşmak için gerekli adımları atmaya hazırsanız, bu fırsatın size sunduğu gelir, biraz yardıma ihtiyacınız olduğunda size destek olacaktır.

6. Envanter tutmanızı gerektirmez.

Bağımsız bir Arbonne danışmanı olduğunuzda, bu fırsatla bir müteahhitten çok doğrudan bir satış temsilcisi olursunuz. Müşterileriniz ürünleri sizin aracılığınızla sipariş edecek, ardından şirket ürünleri doğrudan tercih ettikleri yere gönderecek. Ayrıca Avustralya, Yeni Zelanda, Tayvan, Polonya ve Birleşik Krallık’ın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi onaylanmış pazarlarla bu fırsatla küresel olarak çalışabilirsiniz.

Ancak, gelirinizi maksimize etmek istiyorsanız, ürünleri şirket üzerinden %35 indirimli olarak satın almalısınız. Bu satın alma size ürünleri daha yüksek bir komisyonla satmanın bir yolunu sunar. Bazı eski danışmanlar bazen ilk yatırımınızı telafi etmenin bir yolu olarak ürünleri eBay veya Amazon’da indirimli fiyatlarla sunduğundan, bu bazen zor olabilir.

7. İlk yatırımınız oldukça düşük.

Arbonne, diğer cilt bakım şirketleri gibi envanter taşımanızı gerektirmediği için, yapmanız gereken ilk yatırımlar diğer fırsatlara göre oldukça düşüktür. Bağlantılarınızı yönetmenize yardımcı olacak bir CRM’ye, satış ve pazarlama eğitimine, bir bilgi tabanına erişime ve müşterilere kapsamlı bir garanti sunma fırsatına sahip olacaksınız.

8. Sattığınız ürünler garantilidir.

Sattığınız ürünler, elde edilen sonuçlardan memnun kalınmazsa 45 günlük para iade garantisi ile gelir. Müşteriler, ürünü açıp kullanmış olsalar dahi, satın almalarından sonraki 45. güne kadar satın almalarının iadesini görebilirler. Bu seçeneği, bağımsız danışmanlar aracılığıyla satış sunan bir işletme bir yana, bunun gibi çoğu işletme için mevcut bulamazsınız.

Arbonne Satışının Dezavantajları Listesi

1. Kendi çevrimiçi varlığınızı oluşturmanıza izin verilmez.

Arbonne’u bağımsız bir danışman olarak satmaya karar verdiğinizde, imzaladığınız anlaşmanın bir parçası, temsil ettiğiniz ürünleri satmak için kendi web sitenizi geliştirme olanağını ortadan kaldırır. Ayrıca, satın aldığınız ve ürün satmak için şirket aracılığıyla temsilci olarak sahip olduğunuz site dışında herhangi bir sitede tanıtım yapamazsınız.

Kendi MyArbonne web sitenizi almak için yılda 120 dolar ödemeniz gerekebilir. Ardından, bazı temel çevrimiçi pazarlamadan yararlanmak için bu siteyi dizinlere ve arama motorlarına göndermek için yıllık 39 ABD doları ücret alınır. Başka bir şekilde çevrimiçi varlık oluşturma şansınız olmadığı için, çevrimdışı çalışmak veya ücretleri ödemek zorunda kalırsınız. Bu yapı aynı zamanda optimizasyon faydalarınızı da en aza indirir çünkü her danışman için her site esasen diğerlerinin kopyasıdır.

Not: Bu dezavantaj, mevcut yapıları altında Arbonne tarafından sağlanan bilgileri yansıtmayan referanslardan kaynaklanmaktadır.

2. Başlamak için ödeme yapmalısınız.

Diğer cilt bakımı veya kozmetik MLM fırsatlarıyla yaptığınız gibi bir envanteriniz olmasa bile, paketinizin bir parçası olarak satın almanız gereken bir hoş geldin kiti var. Mevcut ücret yapısı, bağımsız bir danışman olmak için 49 $ kayıt ücreti gerektirir. Ardından, tercih ettiğiniz müşteri programına 20 $’lık bir yükseltmeye sahip olursunuz, bu da size %20 indirim ve %40 değerli paketler sunar. Bu süre daha sonra 12 ay geçerlidir.

3. Tazminat almak için Arbonne Pure Pay kullanmanız gerekir.

Arbonne ürünlerini satarken bağımsız danışmanların kullanabileceği başka bir ödeme seçeneği yoktur. Kazançlarınıza erişmek için Hyperwallet platformundan geçmelisiniz. Yeni temsilciler, ilk ödemelerini alana kadar bir aktivasyon bağlantısı bile almayacaklar. Bu, ödeme alabilmek için geçerli bir e-posta adresine ve internet erişimine sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Etkinleştirmemeyi seçseniz bile tüm kazançlar bu hesaba ödenir. Hesabı, fonları istediğiniz gibi otomatik olarak dağıtacak şekilde ayarlayabilirsiniz, ancak bu işlem ek bir adım gerektirir ve ek ücretlere neden olabilir.

4. Ödüllerinizi hak eden hacimle sınırlayın.

Arbonne Ev Sahibi Ödülleri programının bir parçası olarak, ödüllere hak kazanmak için Ev Sahipleri Konuğu olarak Müşteriler, Tercih Edilen Müşteriler veya CI’ler dahil olmak üzere en az üç benzersiz Arbonne Kimliği siparişi almalısınız. Bu planla nitelikli hacimde 1.250 ile sınırlandırıldınız. Ev sahibi ödülleri yalnızca düzenli olarak fiyatlandırılan ürünler için kullanılabilir ve düşük nitelikli satış hacmine sahip promosyon ürünleriyle kullanılamaz. Tüm ev sahibi ödülleri, partinizi tanıttıktan sonraki iki hafta içinde kullanılmalıdır, aksi takdirde tüm ödüller kaybedilecektir.

5. Pahalı ürünler satacaksınız.

Arbonne tarafından sunulan en popüler ürünlerden biri RE9 Gelişmiş Nemlendirici Ürünler Setidir. Advanced Smoothing Facial Cleanser’ı satın alacak olsaydınız, PC için maliyeti 35,20 dolar veya Ocak 2019 itibariyle 44 dolar. Ekstra nem için Advanced Set’i veya normal sürümü PC olarak 261,60 dolara veya 327 dolara satın alabilirsiniz. . Vücut ve banyo ürünlerine odaklansanız bile, tek bir kalıp kömür sabunu PC olarak 12.80 dolara veya 16 dolara satılıyor.

6. Bağımsız danışmanlar için başarısızlık oranı %95’tir.

Arbonne Bağımsız Danışmanı olmak, başarı için mümkün olan en iyi stratejiyi bulmanızı gerektirir. Cilt bakımı pazarı, bazıları satacağınızdan daha iyi fiyatlı ürünler sunan rakiplerle doludur, bu nedenle başarıyı bulmak zor olabilir. Ürünler %100 zulüm içermemesine ve şirket sürdürülebilir uygulamalara odaklanmasına rağmen, topluluğunuzda sattığı ürünleri karşılayamayacak birçok hane olacaktır.

7. Gezinmek için yüksek düzeyde bürokrasi sunar.

Arbonne aracılığıyla kazandığınız kalifikasyon hacmi seviyelerine göre terfiler kazanırsınız. Satın aldığınız başlangıç ​​ürünleri bu puanlara hak kazanmaz. Bölge müdürüne terfi kazanmak için ilk iki ayda 1.000 QV puanı ve 6.000 ila 7.500 SuccessLine yeterlilik hacmine ulaşmalısınız. Ardından, bu fırsat aracılığıyla sunulan gelişmiş ödüllerden bazılarını kazanmaya başlayabilmeniz için önce Bölge Müdürü ve ardından Bölge Başkan Yardımcısı olarak bir terfi kazanmanız gerekir.

Ücretli bir bölge müdürü veya üstü olarak kalifikasyon hacminizi karşılamıyorsanız, unvanınızı koruyamazsınız.

8. Bir not düşürme ile önceki bakiyeleri kaybedin.

Kalifikasyon değerinizi belirli bir süre boyunca koruyamazsanız, Arbonne sizi bir sonraki uygun rütbeye taşıyacaktır. 40.000 QV’yi güvence altına alamayan bir bölge başkan yardımcısı, örnek olarak bir bölge yöneticisine geçecektir. Önceki unvanınızı geri kazanabilirsiniz, ancak bir zamanlar sahip olduğunuz önceki bakiyeler bu süreçte geri alınmaz. Bu sistem, bazı danışmanları bu fırsattan uzaklaştırabilecek, izlenmesi gereken karmaşık bir dizi adım oluşturur.

9. Bir neslin ilk akışıyla birlikte gelir.

Bağımsız bir danışman olarak Arbonne’da daha üst sıralara yükseldiğinizde, alt akışınızdan kazandığınız komisyonları üç nesle kadar genişletebilirsiniz. Bir bölge müdürü ilk neslinde %8, ikinci neslinde %2 ve üçüncü neslinde %1 komisyon alır. En yüksek rütbelere ulaşmadan önce, geçersiz kılmalar yalnızca doğrudan işe aldığınız kişiler tarafından kazanılan değerler için geçerlidir. Ekibe getirdiğiniz hiç kimse, kazandığınız toplam komisyonlara uygulanmaz.

10. Danışman olarak başlamak için bir referansa ihtiyacınız var.

Arbonne, bir tür tavsiyeyle çalışmadan bağımsız danışmanlar grubuna katılmanıza izin vermez. Kayıt olmak için web sitesine giriş yaparsanız, posta kodunuzu girmeniz istenecektir. Ardından, bölgenizdeki temsilcilerin bir listesi görünecek ve danışman olduğunuzda ekiplerine katılmanız için size bir bağlantı verecektir. Bu sürecin bir yolu yok. Bu fırsatı geliştirmeye başladığınızda, ekibinize katılan diğerleri gibi, her zaman birinin ekibinin bir parçası olacaksınız.

Arbonne satışının bu artıları ve eksileri, takip edebileceğiniz diğer MLM fırsatlarına benzer bir sistem sunar. Ürünlerin maliyeti genellikle daha yüksektir, tüketicilere sunulan kalite de sizin için daha fazla değeri temsil etme eğilimindedir. Bu cilt bakım ürünleriyle ilgilenen bir ağınız varsa, ürün erişimi için düşük giriş noktası mantıklıdır. Liderliğe çok hızlı ilerleyemezsiniz, ancak yine de size bazı ödüller ile gelir getirebilir.