Authorize.net vs Paypal

Authorize.net, herkesin çevrimiçi olarak gerçekleşen işlemleri işlemesine izin veren bir ödeme ağ geçididir. Web sitelerini, kapsamlı kaynaklara ihtiyaç duymadan var olan çeşitli ödeme işleme ağlarına bağlarlar. Bunun için gereken karmaşık ve güvenli yapıları hızlı bir şekilde kurarak birinin çevrimiçi bir iş kurmasını ve birden fazla ödeme şeklini kabul etmesini mümkün kılar. Her işlemin yönlendirmesini yönetir ve tüccarlara işlemlerini yönetmeleri için bir arayüz sağlar.

PayPal, benzer bir yapı sunar ve çevrimiçi bir işletmenin, işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için web sitesine hızlı bir şekilde ödeme düğmeleri eklemesine olanak tanır. Ancak PayPal, ödeme işleme ağlarına bağlanmak yerine kendi ödeme işlemlerini gerçekleştirir. Şirketler, bir kez doğrulandıktan sonra, bir MasterCard banka kartı kullanarak fonlarına anında erişebilir veya banka hesaplarına transfer edebilir.

Her iki platform da hesap özetleri sunar, iş raporları oluşturur ve işlem yönetimi hizmetleri sunar. Farklılıkları, Authorize.Net ile PayPal arasındaki tartışmanın merkezinde yer alır.

1. Kurulum ücretleri

Authorize.net, tüketicilerden 49 ABD Doları kurulum maliyeti ve 25 ABD Doları aylık ücret almaktadır. Bu, her satın alma işleminde alınabilecek işlem ücretlerine ektir. WooCommerce entegrasyonu isteyen tüketiciler için ayrıca 79 $ ‘lık bir ücret tahsil edilecektir. Yapılandırıldıktan sonra, tüm büyük kredi kartları doğrudan tek bir web sitesinden kabul edilebilir. PayPal ile yapılan ödemeler de kabul edilmektedir. İşlemler QuickBooks ile senkronize edilebilir ve gelişmiş dolandırıcılık algılama ürünleri abonelikle birlikte gelir.

PayPal’ın kurulum ücreti yoktur. PayPal’ın Payments Pro sürümünü istiyorsanız aylık 30 ABD doları ücret vardır, ancak standart seçeneğin aylık bir maliyeti yoktur. Ancak standart sürüm, Authorize.net’in gerektirmediği bir işlemi tamamlamak için tüketicileri PayPal’a yönlendirir.

WooCommerce’i PayPal Pro ile kullanmak, onunla ilişkili 79 $ ile aynı maliyete sahiptir. Bu maliyet, PayPal Standard’ı kullanırken geçerli değildir.

2. Kullanılabilirlik

Authorize.net Avrupa, Avustralya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcuttur.

PayPal, 200’den fazla ülkede küresel desteğe sahiptir. Mayıs 2017 itibariyle 26 para birimini destekler. Bu, hemen hemen her sınırdan ödeme göndermeyi veya almayı mümkün kılar. Bu kullanılabilirlik, Standart ve Pro sürümlerinde sunulmaktadır.

3. İşlem ücretleri

Authorize.Net, işlem başına %2,9 + 0,30 ABD doları ücret sunar, ancak ilgili satıcı hesabı ücretleri değişebilir. İşlem ücretlerinin nihai maliyeti, bu platformu kullanan tüketici tarafından belirlenen nihai konfigürasyon tarafından belirlenecektir. Uluslararası olarak gerçekleşen işlemler, işlem üzerinden ek %1,5 olarak değerlendirilir. 10 doların altındaki mikro işlemler aynı oranda ücretlendirilir.

Authorize.net’te, satıcının hesabında meydana gelen herhangi bir ters ibrazın faturası 25 ABD dolarıdır. Bu, düşülen işlem tutarına ek olarak yapılır.

PayPal, işlenen işlem başına %2,9 + 0,30 ABD doları sabit ücret alır. 10 ABD Doları ve altındaki işlemler için ücret %5 + 0,05 ABD Dolarıdır. Sanal Terminal, Pro plandakiler tarafından kullanılabilir ve bu işlem ücretleri işlem başına %3,1 + 0,30 ABD dolarıdır. Uluslararası işlemlerin ek bir maliyeti vardır, STK’lar veya kayıtlı kar amacı gütmeyen kuruluşlar için indirimler mevcuttur.

PayPal’da, platformun ödeme koruma politikaları kapsamında değilse, işlem ücretleriyle birlikte bir işleme ters ibraz ücreti uygulanabilir.

4. Fonların mevcudiyeti

Authorize.net, yapılan kredi kartı işlemleri için geleneksel toplu işleme kullanır. Bu, fonlara erişime izin verilmeden önce tüm işlemlerin “çözülmesini” gerektirir. Bu platformda lot ödemesi için varsayılan zaman Pasifik Saati ile 15:00’tir, ancak bu günlük saat değiştirilebilir. Çoğu işlem aynı gün halledilir.

PayPal, işlemin ardından dakikalar içinde para sunar. Bazı işlemler, özellikle geleneksel bir kredi kartı işlemi yerine bir fatura gönderilmişse, paraya anında erişim sağlar. Bu, fonları diğer ticari amaçlar için hemen kullanmanıza veya kayıtlı bir yetkili hesaba para aktarmanıza olanak tanır. Fon transferleri aynı iş gününde gerçekleştirilebilir, ancak tamamlanması 4 iş gününü bulabilir.

Authorize.net ve PayPal tartışmasında, her iki platform da kredi kartı ödemelerini zamanında kabul etme fırsatı sunar. Süreç ve maliyetler dikkate alınması gereken şeydir. Düşük maliyetli bir çözüm PayPal Standard’dır, ancak bu işlem, işlemi gerçekleştirmek için tüketiciyi web sitenizden çıkarır. PayPal Pro ve Authorize.net’in maliyetleri temelde aynıdır.

Kendi ödeme ağ geçidinizi seçmek istiyorsanız, Authorize.Net daha iyi bir çözümdür. Paranızı anında yönetmenize olanak tanıyan hepsi bir arada bir platform istiyorsanız, PayPal en iyi seçenektir.