Aweber vs Sabit İletişim

E-posta pazarlaması, potansiyel müşteri adaylarına ulaşmanın ve onları müşteriye dönüştürmenin en etkili yollarından biridir. Listelenen yüzlerce veya binlerce aboneye gönderilen tek bir e-posta, on binlerce gelir sağlayabilir. Dikkate alınması gereken iki e-posta pazarlama fırsatı AWeber ve Constant Contact’tır.

Bu yazılım seçeneklerinden hangisi sizin için en iyisidir? AWeber vs Constant Contact tartışmasında, işletmenizin büyüklüğü muhtemelen belirleyici faktörlerden biri olacaktır. Sahip olduğunuz liste sayısı, ihtiyaç duyduğunuz içe aktarma kolaylığı ve dahil etmek istediğiniz otomasyon miktarı da dikkate alınması gereken faktörlerdir.

AWeber’in artıları ve eksileri nelerdir?

AWeber, öncelikle KOBİ’ler ve bireyler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış bir e-posta pazarlama çözümüdür. Blogcular, girişimciler ve yeni başlayanlar, şu anda iş fırsatlarını yönlendiren yalnızca bir kişi olsa bile, büyük listelere kısa sürede yanıt vermek için yazılım şablonlarının ve yapılarının sağlayabileceği avantajlardan yararlanabilir.

AWeber avantajları aşağıdakileri içerir.

  • Kaliteli bir otomatik yanıtlayıcıya erişiminiz var. Tüm sorulara 24 saat içinde yanıt verme konusunda endişelenmek yerine AWeber’in yazılımını kullanarak anında oluşan otomatik bir yanıt oluşturabilirsiniz. Bu, takip e-postalarınızı bekleyen daha fazla kişinin markanız ve işletmenizle iletişim halinde kalmasını sağlar.
  • Kullanılabilecek 700’den fazla şablon var. Bu, e-postalarınızın görünümünü markanızın ve işletmenizin görünümüyle eşleştirmenize olanak tanır.
  • Kodsuz birleştirme için verimli bir sürükle ve bırak mekanizması kullanılır. E-postalarınızı oluşturmaktan son düzenlemeye kadar, bu yazılımın sürükle ve bırak tasarımı, tutarlı kalitede hızlı bir şekilde e-postalar oluşturmanıza olanak tanır.

AWeber’in dezavantajları bu kilit noktaları içerir.

  • E-posta listeleri arasında geçiş yapmak zor olabilir. AWeber ile birden fazla e-posta pazarlama listesi tutabilseniz de, bunlarda gezinmek çok zor olabilir. Değişikliklerin yapılabilmesi veya yeni e-postaların gönderilebilmesi için genellikle her listeye girmek için birden fazla adım gerekir.
  • Abonelik iptalleri hala sayılır. Toplam abone sayınız, AWeber tarafından sağlanan aylık planlar için ödeyeceğiniz ücretin bir parçasıdır. Diğer yazılım ve pazarlama seçeneklerinden farklı olarak AWeber, abonelikten çıkanları aktif e-posta pazarlama listelerinin bir parçası olarak saymaya devam ediyor.

Constant Contact’ın artıları ve eksileri nelerdir?

Constant Contact, bugün çevrimiçi olarak kullanılabilen en eski e-posta pazarlama çözümlerinden biridir. Yaklaşık yirmi yıllık deneyim ile kullanıcılar, kanıtlanmış e-posta çözümlerine erişebilir. Her büyüklükteki işletme için tasarlanmış bir yazılım çözümüdür, ancak yeni kurulan bir işletmedeki tek mal sahipleri bu çözümü şu anda ihtiyaç duydukları şey için çok fazla bulabilirler.

E-posta pazarlama yardımı için Constant Contact’ı ararken göz önünde bulundurulması gereken faydalar şunlardır.

  • Önemli bir ücretsiz deneme süresi kazanın. Yeni kullanıcılar Constant Contact’ı ücretsiz deneme süresinde 60 güne kadar kullanabilir. Bu, bu yazılımın gerçek hayattaki uygulamalarda ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılayamayacağını görmenizi sağlar.
  • E-posta içe aktarma işlemleri basit ve kolaydır. Birincil e-posta çözümünüz olarak Outlook veya Gmail kullanıyorsanız, kişilerinizi bu e-posta pazarlama yazılımı çözümüne hızla aktarabilirsiniz.
  • Hizmetleri istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Sürekli İletişim, kullanıcıları uzun vadeli sözleşmelere kilitlemez. Herhangi bir zamanda iptal edilebilecek aylık bir hizmettir.

Ve sonra, Constant Contact’a bakarken göz önünde bulundurulması gereken dezavantajlar.

  • Depolama sınırlamaları vardır. Daha önce gönderilmiş olan taslakları veya başarılı e-postaları saklamak için fazla alanınız yok. Bu, başarılı kampanyaları tekrarlamak için yerel işletim sisteminizde kayıtlı isabetlerden yeni e-postalar oluşturmaya devam etmeniz gerektiği anlamına gelir.
  • Sınırlı bir otomatik yanıtı vardır. Constant Contact, halihazırda oluşturulmuş e-posta pazarlama listelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu, birisinin kaydolmasının ilk birkaç gününde sıklıkla ihtiyaç duyulan otomatik yanıtlayıcıların bu platformda çok sınırlı olduğu anlamına gelir.

Web etkinliği izleme, bölünmüş test sunan ve sosyal CRM işlevi görebilen bir e-posta çözümü arıyorsanız, AWeber denenecek ilk seçenek olabilir. Müşteri adayı puanlaması, SMS pazarlaması, kişiselleştirilmiş web içeriği, tahmine dayalı analitik ve gerçek zamanlı satış uyarılarına ihtiyaç duyanlar için Constant Contact muhtemelen en iyi seçenektir.