Bir ağaç işleme işine başlamak ve yürütmek için 20 ipucu

İster ahşap işleme işinize başlıyor olun, ister daha iyi çalışmasını sağlamanın yollarını arıyor olun, bu 20 ipucu sizi olmanız gereken yere götürecektir.

1. Açık bir planınız olsun

Bir ağaç işleme işi yapmak istiyorsanız, gelecekteki başarınız için net ve kesin bir plan gereklidir. Bir iş planı, sizi durdurabilecek bilinmeyen değişkenleri ortaya çıkarabilmeniz için bu fırsatın ayrıntılarını belirlemenize yardımcı olacaktır. Başlangıç ​​maliyetlerinin ne olacağını, devam eden masrafların ne olduğunu ve topluluğunuzda yeni işinizi desteklemek için yeterli hedef kitle olup olmadığını düşünmeniz gerekecek.

Değerlendirilecek ek faktörler, sermaye harcamanızdan sonra bile kırılmanın ne kadar süreceğini ve işletme adınızın ne olması gerektiğini içerir.

# 2. İşletmenizin yapısını tanımlayın

Çoğu ağaç işleme işletmesi, müşterilerle etkileşime girerken bazı riskler içerdiğinden, şahıs şirketi veya ortaklık olabilir. Kullandığınız araçlarla ilgili ürünleri satın alan kişiler varsa, limited şirket olmayı düşünmelisiniz.

İkinci yapı altında, kişisel varlıklarınızı tek mülkiyetin veya ortaklığın izin vermeyeceği şekillerde koruyabilirsiniz. İşinizi kurarken bu yapıyı tanımlamanız gerekir, bu nedenle satış yaratmaya başlamadan önce tüm seçeneklerin artılarını ve eksilerini tartın.

# 3. Masraflar hakkında bilgi edinin

Kısıtlı bir bütçeyle başlayan ortalama ahşap işleri işi 10.000 dolardan daha az bir fiyata başlayabilir. Ahşap ve diğer sanat malzemeleriniz için en az 2.000 $ harcamayı bekleyin. 1,500 dolar daha ağaç işleme ekipmanına ve araçlarına gidiyor. İyi bir bilgisayara ihtiyacınız varsa, o ürün için 500 ile 1.000 dolar arasında bir ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. Ardından, insanları ürünlerinize çekebilecek kartvizitlere, dijital reklamlara ve diğer marka teşhir yöntemlerine sahip olmak isteyeceksiniz.

Ağaç işleme malzemeleriniz için bir mağazaya veya perakende alanına ihtiyacınız varsa, o zaman bu gider yönetimi devam eden bir sorun olacaktır. Kamu hizmetleri ve diğer devam eden giderler de bazen beklenmedik şekilde pahalı olabilir.

# 4. Hobi zihniyetini unutun

İnsanlar talaş yapma konusunda tutkulu oldukları için ağaç işleme işine başlarlar. Hobi alanından ticari alana geçtiğinizde, tutumda bir değişiklik olması gerekir. Hâlâ yaratıyorsunuz, ancak bunu kişisel isteklerden ziyade tüketici ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapmalısınız. Yaratmaya istekli olduğunuz tek şey takdir ettiğiniz öğelerse, kâr elde etmek neredeyse imkansızdır. Hemen girişimci zihniyetinize başlayın ve istediğiniz başarıya bir adım daha yaklaşın.

# 5. Toptan satış pazarını araştırın

Bu ipucu ile olumlu bir fark yaratmak için iki şansınız var. Bir işletme olduğunuzda, malzemelerinizin ve sarf malzemelerinizin bir kısmını toptan satış kaynağından alabilirsiniz. Ayrıca perakende pazarları hakkında endişelenmenize gerek kalmaması için distribütörlere bitmiş ürün tedarik etme fırsatı da vardır. Eşyaları toplu olarak satmak başlangıçta gelir seviyenizi düşürür, ancak bunu üretimi artırarak veya maliyetleri düşürerek telafi edebilirsiniz.

Cazip teklifler olup olmadığını görmek için bölgenizdeki şirketleri araştırın. Herhangi bir indirime hak kazanıp kazanmadığınızı belirlemek için doğrudan işletme sahibi olarak onlarla iletişime geçebilirsiniz. Çoğu toptancının karşılaması gereken minimum bir satın alma veya ürün standardı olduğunu unutmayın.

# 6. Bir nişe sığdırın

Birçok küçük ağaç işleme işletmesi, herkesin her şeyi olmaya çalıştıkları için başarısız oluyor. Başarı için en büyük şansınız, markanız için bir uzmanlık alanı oluşturabildiğinizde ortaya çıkar. Ev dekorasyonu, mobilya, heykel, dini eşyalar ve mücevher dahil olmak üzere bu sektörde takip edilebilecek çok sayıda fırsat var. Bir başarı modeli oluşturduktan sonra, gelirinizi daha da artırmak için diğer alanlara girmek daha kolaydır. Tüm sorunları hemen çözmeye çalışırsanız günün sonunda para kalmayabilir.

# 7. Bir atölye kurun

Ağaç işleri sessiz bir iş olmaktan uzaktır. Yapabileceğiniz şey, kişisel ve mesleki sorumluluklarınız arasında bir boşluk yaratan bir atölye kurmak. Bir girişimci olarak iş-yaşam dengesini bulmak bu sektörde çok önemlidir çünkü yaratıcı enerjiniz her an üzerinize gelebilir. Başarılı bir işçilik deneyimi oluşturmanıza olanak tanıyan özel bir alan olduğunda, yolunuza devam ederken çeşitli avantajlara sahip olabilirsiniz.

Ayrı bir atölye, aletlerinizi ve malzemelerinizi daha güvenli tutmanıza yardımcı olabilir. Kişilerle özel parçalar veya siparişler hakkında görüşürken profesyonel bir atmosfer katacaksınız. Bazı işletme sahipleri, bu tavsiyeyle mevcut vergi kanunundan da yararlanabilir.

# 8. Lisanslarınızı alın

Ahşap işleme işinizi organize ettiğinizde, iş yapmak için ihtiyaç duyacağınız çeşitli lisansları ve izinleri almanın zamanı gelmiştir. Çoğu girişimci için basit bir deneyimdir, ancak gerekli belgeleri elde etmek biraz zaman alabilir. Tüm süreci tamamlamak için kendinize 30 ila 90 gün vermek isteyeceksiniz, bu nedenle sabır burada bir erdem olacaktır. Evinizin dışında faaliyet göstermeyi planlıyorsanız, acentenizin ürün satmasına izin vermeden önce belediye meclisinizin gözden geçirmek isteyeceği imar gereksinimleri olabilir.

Çoğu ağaç işleme işletmesi, satış için genel bir lisansa ve satış vergisi iznine ihtiyaç duyar. Gereksinimler yargı yetkisine göre değişebilir, bu nedenle bu ihtiyacı yerel olarak değerlendirmek isteyeceksiniz.

# 9. Alanınızdan çıkın.

Mini ağaç işleme işletmeleri ilk olarak evden ürün satmaya başlar. Bu süreç sizi yerel tüketicilerle temasa geçirebilir, ancak kuruluşunuzun erişimini en üst düzeye çıkarmaz. Mallarınızı sergilemek için ticaret fuarlarına, zanaat pazarlarına ve hatta çiftçi pazarlarına katılmayı düşünebilirsiniz. Etsy gibi çevrimiçi satış noktaları sizin için bazı gelir olanakları sağlayabilir. Hangilerinin yeni işiniz için en fazla fırsatı sunduğunu görmek için birden fazla platformda satış yapmak yardımcı olabilir.

# 10. Pazarlama materyallerine ihtiyacınız var

Bir sanatçı olarak işinizin kalitesinin kendini satacağını duymuş olabilirsiniz. Müşteriler kapınızdan içeri girmeye başladıklarında veya girişlerinize bakmaya başladıklarında bu doğru olabilir, ancak önce işletmeniz hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Bunu yapmanın tek yolu bir pazarlama hamlesidir. İnsanların nerede olduğunuzu ve bir şey isterlerse size nasıl ulaşacaklarını bilmeleri için birkaç farklı pazarlama materyali oluşturmak isteyeceksiniz. Bu alandaki düşük maliyetli öğeler arasında kartvizitler, sosyal medya reklamcılığı ve e-posta pazarlaması bulunur.

Zamanla, bu çabalar, ürünlerinizi sürekli olarak satın alan bir müşteri tabanı geliştirmenize yardımcı olacaktır. Hatta işinizi büyütmenize yardımcı olabilecek bazı ağızdan ağza potansiyel müşteriler bile oluşturabilir.

# 11. Bir

güvenli Talaş oluşturuyorsanız, mağazanızda yaralanmaya neden olabilecek bazı keskin aletler vardır. Öngörülemeyen durumlara karşı korumak için mülkünüz ve mağazanız üzerinde sorumluluk sigortası yaptırmak isteyeceksiniz. Kazalar mümkün olan en kötü zamanda olma eğilimindedir, bu nedenle ilk birkaç eşyanızı satmadan önce en az 1 milyon dolarlık sorumluluk korumanız olduğundan emin olun. İş ve topluluk lisansı gereksinimlerinizin ne olduğuna bağlı olarak, yasal olarak faaliyet göstermek için bir tahvil veya diğer koruma biçimlerine sahip olmanız gerekebilir.

# 12. Zaman müşterilerinize aittir

Tercih ettiğiniz herhangi bir şekilde esnemek için daha fazla zamanınız olduğu fikri, tüm işletme sahipleri için geçerli olan bir efsanedir. Zamanınız müşterilerinize aittir. Ağaç işleme işinizde zaten haftada 60 saatten fazla zaman harcıyorsanız, esnekliğiniz yoktur. Bu alanda çalışmak çok fazla cesaret ve enerji gerektirir ve sizden istenen taahhüt genellikle daha önce deneyimlemediğiniz veya ihtiyaç duymadığınız bir şeydir. Uyumak olmayacak ve Çarşamba günü golf sahasında randevusu da olmayacak.

Bir marangoz olarak başarılı olmak istiyorsanız, herkesten daha çok çalışmalısınız. Yaptığınız ürünlerin kalitesi, başkalarının ürettiğinden daha iyi olmalıdır. Kâr elde etmeniz üç yıla kadar sürebilir ve beş yıl gerçekçi olmayan bir hedef değildir.

# 13. Öğrenmeye devam edin

Ağaç işleme işinizde hemen başarı elde etseniz bile, becerilerinizi geliştirmeye istekli olmadığınız sürece karlar gelmeye devam etmeyecektir. Bu iş fırsatına her zaman daha iyiye gidebileceğiniz tavrıyla yaklaşmalısınız. Bu, her zaman rekabette öne çıkmayı öğrendiğiniz bir süreçtir. Bu ipucu, her zaman daha iyi gelir anlamına gelmeyen çok fazla çalışma gerektirir, ancak aynı zamanda sürekli eğitimi zorlayıcı ve ödüllendirici bulacaksınız.

# 14. Komisyonlar

Planlama aşamalarında ağaç işleme işinizi nasıl yürüteceğinize karar vermek isteyeceksiniz. Müşteri siparişleri almak, kişiselleştirilmiş deneyimler sunmanıza yardımcı olabilir, ancak anında gelir anlamına gelmeyebilir. Orijinal modellerinizi pazara sunma seçeneğiniz de var, ancak satışlar yalnızca ürettiğiniz ürüne talep olması durumunda gerçekleşecek. Sorunlarını hemen çözen makaleler oluşturabilmeniz için topluluğunuzdaki insanlarla yeni işinizden ne görmek istedikleri hakkında konuşmak yardımcı olur.

#onbeş. Bir franchise düşünün

Bir tür garanti olmadan ilk pazarlama artışına büyük miktarda nakit yatırım yapma fikrinden hoşlanmıyorsanız, ahşap işleme işiniz için bir franchise fırsatı göz önünde bulundurmanız gereken bir seçenek olabilir. Bu sektörde mevcut çok fazla seçenek olmamasına rağmen, ABD’nin çeşitli eyaletlerinde Woodcraft ile ortak olabilirsiniz. N-Hance, The Rustic Brush, AR Workshop ve Furniture Medic gibi görmek isteyebileceğiniz ek isimler.

Bir şahıs işletmesine kıyasla bir franchise başlatmak için biraz ekstra para gerekir. Woodcraft’ın 50.000$ başlangıç ​​ücreti, ardından brüt gelirinizin %5’i kadar bir telif/hizmet ücreti vardır. Asgari 250.000 ABD Doları likit varlık ile 750.000 ABD Doları net değere sahip olduğunuzu göstermelisiniz.

#on altı. Ortaklıklar geliştirin

Ağaç işleme endüstrisi, bu alanda bir işe başlarken ilişki kurmaya başlamak isteyeceğiniz bazı tanınmış isimlere sahiptir. West Fraser Timber, Anderson, CASCO veya Weyerhaeuser ile ilişkiler kurmak, kendinize bir yol çizmeye çalışırsanız bulunamayacak yeni kapılar açabilir. Başarılı olmak için ayrıntı odaklı, yüksek matematik becerileri ve büyük el becerisine sahip olmanız gerekecek, ancak üretme arzusu hemen bazı etkileyici kazanç fırsatları yaratabilir.

# 17. Akılda kalıcı bir isim seçin

Küçük bir ağaç işleme işletmesi olarak faaliyet göstermeye karar verirseniz, yeni işinize kolayca pazarlayabileceğiniz bir isim seçmeniz önemlidir. Hatırlanması kolay olmalı, ancak ad, sağladığınız özel hizmetlerin bir açıklaması da olmalıdır. Bu sektör için en iyi isimler farklı, kısa ve akılda kalıcıdır. Benzersiz bir şey arıyorsanız, Wood Shapers, Morning Wood veya Fine Wood Cutters gibi bir şey düşünebilirsiniz.

Mobilya yapıyorsanız, adı için A + Mobilya Üreticileri gibi basit bir şey uygundur. Ardından, bu kimlik altında iş yapabilmeniz için Dışişleri Bakanınız veya uygun devlet dairesi ile kararınızı kaydetmeyi unutmayın.

# 18. Çalışmanızı doğru fiyatlayın

Kereste endüstrisinde iş yaparken makul bir fiyatın her zaman en iyi sonucu vereceğini hatırlamak önemlidir. Çoğu müşteri, fiyatının ne olduğunu öğrendikten sonra bir şey satın almayı seçecektir. Bu, onu yaratmanız için geçen süreyi, rol malzemelerinin maliyetini ve son parçada yer alan beceri seviyesini göz önünde bulundurmanız gerektiği anlamına gelir. Bu çabadan ne kadar kar elde edebileceğinizi belirlemek size kalmış, ancak müşterileriniz bu karar verme sürecinin bir parçası olmalıdır.

# 19. Birinci sınıf müşteri hizmeti sağlayın

Zanaatkarlık seviyeleri aynıyken ürünlerin temelde aynı olduğu bir sektörde, işinizi başka bir şekilde farklılaştırmanız gerekir. Birinci sınıf müşteri hizmeti sunmak en iyi seçeneğiniz olacaktır. Tüketicilerinize, onların sonuçlarını önemsediğinizi ve bunu doğru yapmak istediğinizi bildirerek, gelecekte daha fazla satış için kendinizi hazırlayacaksınız.

Bireyin hatalı olduğundan emin olsanız bile, memnuniyetsizliğini ifade eden bir müşteriyi asla görmezden gelmeyin. Olumsuz duyguların halka açık forumlara sıçramaması için bir uzlaşma pozisyonuna doğru çalışın.

# 20. Yarışmayı kabul edin

Kereste endüstrisindeki iş fırsatlarınızı genişletmenin en iyi yollarından biri, rekabetinizi bir ortağa dönüştürmektir. Topluluğunuzda ağ kurarken diğer sahiplerinizle arkadaş olun. Bir takım olarak çalışarak ileriye doğru tek bir yol çizmeye çalışıyormuşsunuz gibi çok fazla kazanç sağlayamayabilirsiniz, ancak daha az risk de vardır. Pazara ayrı niş ürünleriniz geliyorsa, birlikte çalışmak rekabet endişesi yaratmadan tüm taraflara yardımcı olabilir.

Tüm zamanların en iyi marangozluk ticari isimleri

ev streç

ahşap kulübe

Güzel Sanatlar

ağaç formu

Ölçüm

altında

ağaç kabuğu oymacısı inine