Bir markete sahip olmanın 8 artısı ve eksisi

Birçok insanın hayali kendi işine sahip olmak ve işletmektir. Bugün mevcut olan en iyi fırsatlardan biri bir markettir. İnsanlar, günü geçirmelerine yardımcı olacak temel malzemeleri almak için her zaman böyle mağazalara uğrarlar. Hatta bazıları yakıt seçenekleri, araba yıkama ve diğer müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahiptir. Bugün bir iş kurmak için paranız varsa, düşünmeniz gereken bir markete sahip olmanın artıları ve eksileri bunlardır.

Bir markete sahip olmanın avantajları nelerdir?

1. Doğal bir müşteri segmentiniz var.

Bir mahallede bir market kurduğunuzda, müşterilerin uğrak noktası haline gelir. O mahalledeki herkes, doldurulması gereken hızlı bir ihtiyaçları olduğunda mağazanızı kullanacak. Bu, yakıt sağlamasanız bile içecekler, atıştırmalıklar ve hatta parti malzemeleri anlamına gelebilir. Doğal, lokasyon bazlı bir müşteri segmentiniz olduğu için pazarlamaya çok para harcamanıza gerek yok.

2. Kendi fiyatlarınızı belirleme olanağına sahipsiniz.

Mağazanızda satılan birçok ürünü toptan fiyatına satın alacaksınız. Bu, en azından bir dereceye kadar kar marjınızın ne kadar olacağını dikte edebileceğiniz anlamına gelir. 1-5 mil yarıçapında birden fazla market varsa elbette piyasadan teklif verebilirsiniz, ancak çok fazla rekabet olduğunda da bazı temel fiyat değişiklikleriyle daha rekabetçi olabilirsiniz.

3. İşletmeniz finansal istikrar sağlayabilir.

Bakkallar oldukça istikrarlı bir gelir ve gelir düzeyine sahiptir. Bu, bir işletme sahibi olarak, yerel veya ulusal ekonomide durgunluk olsa bile, belirli bir ekonomik istikrar düzeyine sahip olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca büyük olasılıkla topluluğunuzdaki diğer kişilere iş sağlıyorsunuz, bu da siz kendi hayallerinizi sürdürürken diğer işletmelere ve bireylere kendi hayallerini sürdürmelerine yardımcı oluyorsunuz demektir.

4. Başlamak nispeten kolaydır.

Marketiniz yakıt veya diğer potansiyel olarak tehlikeli maddeler satmıyorsa, başlamak için izlemeniz gereken lisans gereksinimleri oldukça basittir. Perakende lisansına ek olarak büyük olasılıkla bir gıda işleyici sertifikasına, sağlık denetimine ve gıda satıcısı lisansına ihtiyacınız olacaktır. Her topluluk farklıdır, ancak çoğu durumda belgeleri tamamlayıp göndermek yalnızca birkaç gün sürer.

Bir markete sahip olmanın dezavantajları nelerdir?

1. Bakkalların genellikle uzun saatler boyunca açık olması gerekir.

Bir marketin haftanın 7 günü, günde 24 saat açık olması nadir değildir. Mesai saatleri olmadığında bile, marketler genellikle sabah 5’te açılır. Ve en az 11’e kadar kapanmıyorlar. M. Bunlar, bir çalışan tarafından kendilerine yardım edilmesi için desteklenmeyen ev sahipleri için oldukça uzun saatler. Bu, bir grup ev sahibini oldukça hızlı bir şekilde yakabilir.

2. Bakkallar hırsızlık için kolay hedeflerdir.

Marketlerde çalışanlar için bir soygun her zaman aklın bir köşesinde pusuya yatmış bir tehdittir. Ev sahipleri için endişelenmeleri gereken şey sadece çekmeceden para çeken silahlı bir soyguncu değildir. Hırsızlık, bir güvenlik sistemi, aynalar ve diğer araçların kurulumuyla karşı konulması gereken bir başka maliyetli tehdittir ve bu maliyetler, mağaza ilk kez açılmadan önce gerçekleşmelidir.

3. Bir marketi temiz tutmak çok çaba gerektirir.

İnsanlar her zaman marketlere girip çıkıyor. Dışarıda olan her şeyi takip ediyorlar ve bu sürekli oluyor. Ayrıca kontaminasyonu önlemek için temiz bir ortam sağlamalısınız, bu da zamanınızın çoğunun temizlik ve temizlik işlerine harcanacağı anlamına gelir. Müşterilerin yağmurlu ve gri günlerde çok fazla pisliğin izini sürdüğünü çok çabuk anlarsınız.

4. Her zaman envanter kayıpları olacaktır.

Gıda ürünleri iyi korunmuş olsalar bile son kullanma tarihi geçecektir. Son kullanma tarihi uzun olan ancak hiçbir zaman tamamen ortadan kaldırılamayan atıştırmalıkları ve içecekleri saklayarak bu kayıpları bir miktar sınırlayabilirsiniz. Müşterileriniz düzenli olarak popüler ürünler için alışveriş yapsalar bile, tüm bir envanterin satın alınmasının yanlış gitmesi için eylemde bir duraklama yeterlidir.

Bir markete sahip olmanın artıları ve eksileri, işlerine yatırım yapan mal sahipleri için deneyimin genellikle olumlu olduğunu gösteriyor. Mağazanızı sık sık ziyaret eden insanları önemsemek, çevrenizde size sağlam bir itibar kazandıracaktır. Bunu yaptıktan sonra, uzun vadeli başarı için bir temel oluşturmaya başlayabilirsiniz.