Bir personel ajansı başlatmak ve işletmek için 19 ipucu

İster personel ajansınızla yeni başlıyor olun, ister daha iyi çalışmasını sağlamanın yollarını arıyor olun, bu 19 kariyer ipucu sizi olmanız gereken yere götürecektir.

1. En iyi yaptığınız şeyi tanımlayın

Bir personel bulma ajansı işlettiğinizde, diğer herhangi bir sektörde olduğu gibi aynı iş kuralları geçerlidir. Kendinizi rekabetin geri kalanından farklılaştırmanın bir yolunu bulmalısınız. İşletmeniz topluluğunuzdaki diğer işletmelere benziyorsa, müşteri bulmak zorlu bir deneyim olacaktır.

Neden farklı olduğunu kendinize sormalısınız. Personel ajansınızı diğerlerinden daha iyi yapan nedir? Bu soruların cevaplarında dürüst olun. Kendi kuruluşunuzdan hizmet satın almayacaksanız, bir başkasının bunu yapmasını beklemek makul değildir.

# 2. Mükemmel müşterileri bulun

Bir personel ajansı, “mükemmel” müşteriyle çalışmaya başladığında başarılı olur. LinkedIn panolarına spam göndererek veya yerel bir endüstri derneğine katılarak topluluk ortaklarıyla ilişkiler kurmaya başlamayacaksınız. Telefona cevap vereceksiniz, insanları arayacaksınız ve onların size yardım edebilecekleri kadar onlara yardım edebileceğinizi gösterebileceğiniz toplantılar yapacaksınız.

Başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız ilişkileri geliştirmeniz zaman alacaktır. Lütfen bu süreçte sabırlı olun. En yüksek düzeyde aşina olduğunuz sektörlerde başlayın. Bu, güçlü bir ayakla başlamanıza yardımcı olacaktır.

# 3. İyi bir grup alın

çalışanlar Çalışan referansları, genellikle yeni ajansınızda işe alım yapmaya başlamanın en iyi yoludur. Bu, özellikle topluluğunuzda yerleşik bir adınız varsa, genellikle işe yarayan, zaman içinde test edilmiş bir stratejidir. Bu yolculuğa yeni başladığınızda, bu bölgede inşa etmeye başlamak için üzerinde olmak isteyeceğiniz birkaç kanal var. Ticaret fuarları, Indeed veya Monster gibi iş ilan siteleri ve sosyal medya, aramaya başlamak için harika yerlerdir.

# 4. Nasıl eşleştirileceğini bilin

Bir iş bulma kurumu işletirken işiniz, yolunuza çıkan geçici adayları potansiyel bir işverenle eşleştirmektir. Bu sektördeki tartışmasız en zorlu bileşendir. Her bir işlemden her iki tarafın da (şirket ve işçi) memnun kalmasını sağlamak başlı başına tam zamanlı bir iştir ve bunu yaparken de para kazanmanız gerekir.

Burada başarının anahtarı, sürprizlerle karşılaşmamak için çalışanlarınızın tercihlerini ve becerilerini bilmektir. Nerede uygun olabileceğinizi belirlemek için görüşmeler ve anketler aracılığıyla olabildiğince çok şey öğrenin. Ardından potansiyel işverenlerinizle aynı şeyi yapın.

# 5. Personel konularında proaktif olun.

İlişkinin bir noktasında işverenler ve çalışanlar arasında her zaman sorunlar ortaya çıkar. Bir personel bulma ajansı yönetirken İK ve ilişkilerde dolaşmak yoktur. Aldığınız şikayetleri hemen ele alın. Adil ve tatmin edici bir uzlaşma bulmaya çalıştığınızda, genellikle ilişkiyi kurtarabilirsiniz. Bu adımda uzmanlaşmak, daha fazla tavsiye almanıza yardımcı olabilir, ancak burada başarısız olmak, şirketinizin işe alım aşamasında daha fazla zorluğun ortaya çıkmasına neden olabilir.

# 6. Düzenli kalın

Başarılı bir personel bulma ajansı işletmek istiyorsanız her şeyi düzenli tutmanız gerekir. Başarılı olmanız için işinizin birçok alanı saat gibi çalışmalıdır. Bordro ve faturaları çalıştırmadan önce tüm zaman çizelgelerini doğruluğunu sağlayacak şekilde topladığınızdan emin olun. Bunu her hafta yapmanız gerekecek, bu da herhangi bir saklama sorununu hassas bir şekilde halletmeniz gerektiği anlamına geliyor. Yorgun ve eve gitmeye hazır olduğunuzda bile kitaplarınızı her zaman güncel tutun.

Bir personel ajansı ile yapılacaklar listesi sonsuzdur. Amacınız kritik işlevleri en iyi kişilere devredebilen bir görev yöneticisi olmaksa, başarılı bir deneyim yaşayacaksınız.

# 7. İzleyin

Nakit likidite , bir personel ajansı için çoğu yeni mal sahibinin fark ettiğinden daha önemlidir. Büyüme bu alanda iki ucu keskin bir kılıçtır. Müşterileriniz faturaları Net 15’ten Net 60’a kadar değişen vadelerde ödeyecektir, bu nedenle bir çek görmeniz beş hafta daha sürebilir, ancak maaş bordrosu haftalık veya en geç iki haftada bir gönderilmelidir. Kapılarınızı müşterilere açmadan önce nakit rezervi oluşturmak, bu sektördeki zorlu ilk günleri atlatmanıza yardımcı olabilir.

Bordro finansmanına başvurma seçeneğiniz de olabilir, ancak borcun ödenmesi gereken bir şey olduğunu unutmamalısınız.

# 8. Verilere odaklanın

Bir personel ajansı olarak topluluğunuzun en iyisi olabilirsiniz, ancak verilerinizin ve KPI’ların izlenmemesi, işinizi yine de belaya sokabilir. Numaralarınızın her zaman farkında olmalısınız. Görmek istediğiniz başarı için özgün bir vizyon çizen anlamlı ölçümler geliştirin. Ardından kendinize, müşterilerinize ve geçici çalışanlarınıza verdiğiniz sözleri tutmayı taahhüt edin.

Bu ilkeleri yetenek hattınıza uygulayabilirseniz, bir dereceye kadar ölçeklenebilirlik mümkün olacaktır.

# 9. Teknolojiye yatırım yapın

Bugün iş bulma kurumu endüstrisine güç veren şey teknolojidir. Bu yatırımda tetiği çekmeye istekli olan şirketler, rekabette öne çıkan şirketler olma eğilimindedir. Yapay zeka, makine öğrenimi ve büyüme analitiği, ajansınızın büyümeye hazır olduğunu düşündüğünüzde değerlendirmeniz gereken üç kritik alan. İlk başladığınızda yatırım getirisinin ne olacağından emin olmasanız bile, sıfır risk almak başarısızlığın kesin reçetesidir. Büyüme neredeyse her zaman harcama isteğinizi yansıtır.

# 10. Uyum sağlamaya istekli olun

Tüm çabalarınızı tek bir sektöre harcarsanız, başarısızlığınız iflasa kadar gidebilecek bir soruna dönüşecektir. İş modelinizi değiştirmeniz gereken zamanlar olabilir. Bu, topluluğunuzda neyin işe yaradığını görmek için belirli alanlarda bazı hizmet tekliflerini test etmenin gerekli olabileceği anlamına gelir. Sorunlar kontrolünüz dışında olsa bile koşullar değiştiğinde uyum sağlamaya istekli olmalısınız. İşler zorlaştığında vazgeçmeye karar verirseniz, girişimciliğin getirdiği ödülleri yaşayamazsınız.

# 11. Yerinizde durun

Arkadaşlarınıza ve ailenize iyilik yapmaya hazırsanız, bu zamanla para kaybedeceğiniz anlamına gelir. Bir sonraki toplantınızın veya akşam yemeğinizin garip olacağı anlamına gelse bile, fiyatlarınıza bağlı kalmanız gerekir. Teklif ettiğiniz duyulursa herkes indirim isteyecektir. Bu, sağladığınız şeyin değerini iskonto ettiğiniz anlamına gelir.

Değerinizi bilen kişi ve şirketlerle zamanınızı ve enerjinizi harcayın. Büyümelerine yardımcı olursanız, genellikle iyiliğin karşılığını alırsınız.

# 12. Kritik ağrı noktalarını ele alın

Sorunları çözmek, personel ajansınıza her zaman değer katacaktır. Yalnızca konuşmaya katabileceğiniz değer konusunda tutkulu olduğunuzda işe yarar. Başarı tarifinin bir parçası olarak duyguya sahip olduğunuzda, müşteri tabanınızda yankı uyandıracak daha yüksek düzeyde empati vardır. Bu tür bir enerjiyi gittiğiniz her yere yanınızda taşıyabildiğinizde güven kazanmak ve sadakat oluşturmak çok daha kolay.

# 13. Alçakgönüllü olun

Kendinize ait diyebileceğiniz bir personel bulma ajansı oluşturmak için yeterli beceri ve kaynakları geliştirmek zaman alır. Bazı endüstri uzmanları, becerilerinizi bağımsızlığın mümkün olduğu seviyeye kadar geliştirip geliştirmediğinizi bilmenin yaklaşık beş yıl sürebileceğini söylüyor. Yüksek düzeyde başarı geliştirseniz bile, yenilmez olmadığınızı hatırlamak önemlidir. Her sabah uyandığınızda, o gün içinde bulunduğunuz pozisyon için şükretmek için biraz zaman ayırın. Geldiğinizi hissettiğiniz an, birinin sizin olması gerekeni talep etmek için üzerinize bastığı andır. Her zaman çok çalışın ve alçakgönüllülüğünüzü koruyun.

# 14. İş planınız hakkında tavsiye alın

Sevdiklerinize personel ajansınızın iş planı hakkında danışmak, gerçekliğinizin ne olacağını bilmelerine yardımcı olabilir. Bir işte her zaman riskler vardır. İşiniz, sizi önemseyen insanları etkileyecek. Karar vermeden önce para hakkında dürüst ve samimi tartışmalar yapmak, uzun vadeli başarınız için çok önemlidir. Başarılı bir işe sahip olmak güzel, ancak ödülleri sevdiğiniz biriyle paylaşmak daha iyidir. Bu adımı atmak planlarınızı daha etkili hale getirecektir.

#onbeş. Bir yan koşuşturmaya dahil olun

Bir personel bulma ajansı çalıştırmanın ilk günlerinde, çoğu ev sahibi, 12 ila 24 aylık bir inşa sürecini tamamlamak için yeterli likiditeye sahip değildir. Bu alandaki çoğu şirket, üçüncü faaliyet yılına kadar kârlılığa ulaşamaz. Siz işinizi kurmaya çalışırken gelen faturalarla ilgilenmenize yardımcı olacak yarı zamanlı bir iş bulun. Serbest çevrimiçi çalışma bile zorlu ilk birkaç günü atlatmanıza yardımcı olabilir.

#on altı. Müteahhitleri stratejik olarak kullanın

Birçok personel bulma kurumu, kurallara uymak için gereken zaman ve çabaya sahip olmadıkları için üçüncü taraf bir bordro şirketiyle çalışmayı tercih ediyor. Başka birinin W2 formlarınızı işlemesine veya doğrudan para yatırma işlemlerine izin vermek, en iyi yaptığınız şeyi yapmak için çok zaman harcamanıza olanak tanır. Hareketleri şirketinizin bir yansıması olduğundan, işe aldığınız müteahhitlerin faaliyetlerini yine de izlemeniz gerekecek, ancak bu, her şeyi tek bir plaka üzerinde dengelemeye çalışmaktan çok daha kolay.

# 17. Küçük işletmelere odaklanın

Herkes bir personel ajansı işletirken “büyük bir şans” elde etmeyi bekler, ancak başarıya götürecek olan küçük işletmelerle kurduğunuz ilişkilerdir. Bir Fortune 500 şirketinde yer edinmek neredeyse imkansız çünkü sağlayabileceği hizmetlerin çoğunu zaten içselleştirdiler. Herhangi bir ilgi görürseniz, büyük şirket, başvurularınızı ele almak için önemli bir işe alım ekibine sahip olmanızı bekleyecektir.

Bu, satıcı yönetim sistemlerini kullanmayan şirketlerle çalışmak isteyeceğiniz anlamına gelir. Bu adım sizi zengin etmeyebilir ama en azından sofranızda yemek kalmasını sağlar.

# 18. Harcamalarınızı en aza indirin

En iyi başarı şansına sahip olmak için harcamalarınızı içeride ve dışarıda mümkün olduğunca azaltmanız gerekecek. Bu, ailenizin yanına taşınmak veya yeni bir oda arkadaşı bulmak anlamına geliyorsa, bunu gerçekleştirin. Müşterilerinizi bir giriş için bir kol ve bir bacak şarj etmeyen bir yere yemeğe götürün. Mümkün olduğunda ücretsiz araçlar ve kaynaklar kullanın ve ihtiyacınız olacak kadar büyük olana kadar resmi bir ofis kurmayın. Yarattığınız fırsatları en üst düzeye çıkarmak için işinizin ilk yılında maliyetli satın almalardan veya önemli yaşam değişikliklerinden kaçının.

# 19. Araştırmayı asla bırakmayın

Faaliyetleri veya uygulanabilirliği hakkında bilgi alıp alamayacağınızı görmek için topluluğunuzdaki diğer personel bulma kurumlarıyla konuşun. Ayrıca potansiyel müşterilerle bu konuşmaları yapmak isteyeceksiniz. Kullanabileceğiniz kullanılmayan potansiyel olup olmadığını görmek için kişisel ağlarınızı inceleyin. Ardından, ilerlemenin gerçekten doğru karar olup olmadığını görmek için başlangıç ​​maliyetlerinizi haritalayın.

Tüm Zamanların En İyi Kadrolu Şirket İsimleri

personel

kariyer bağlantısı

Bağlamak

Uzay sözleşmesinin dinamikleri

emek arayanlar

Arıyor

personel