Birleşik Krallık’ta bir şirketin yöneticisi olmanın 14 artısı ve eksisi

Çok uzun zaman önce, İngiltere’de bir şirketin yöneticisi olmak özgeçmişinize belirli bir prestij getirdi. Bu, kariyerinde belirli bir başarı düzeyine ulaştığının ve hayatının bu sonraki aşamasında karşılaşacağı zorlukları üstlenmeye hazır olduğunun bir göstergesiydi.

Bankacılık ve emeklilik de dahil olmak üzere finansal hizmetler sektöründe 2018 yılında meydana gelen suistimal soruşturmalarının ardından, bazı durumlarda şirket müdürü olma fikri artık uygun değildi. Bazı profesyoneller, bu tür bir fırsattan yararlanmanın, o sırada mevcut olan tüm risklerle birlikte iyi bir karar olup olmadığını merak etti.

Şirketin müdürü olarak bir pozisyonu kabul etmeyi düşünüyorsanız, bir şeyi kabul etmeden önce şirket üzerinde gerekli özeni göstermeniz zorunludur. Tüm kararlarınız ve eylemleriniz geçerli olsa bile, gelecekte bir şey olursa tehlikede olacak olan itibarınızdır.

O zaman, gözden geçirilecek bir Birleşik Krallık şirketinin müdürü olmanın bu belirli artıları ve eksileri var.

Birleşik Krallık’ta bir şirketin yöneticisi olmanın faydalarının listesi

1. Mali sektördeki sorumluluğunuzu sınırlama fırsatı vardır.

Birleşik Krallık’ta tek bir tüccarsanız, başlattığınız veya izlediğiniz işlemlerde sınırlı sorumluluk avantajına sahip değilsiniz. Bir şirketin, özellikle limited şirketin yöneticisi olmak, kuruluşu kendi borçlarından sorumlu hale getirecektir. Sahipler ancak hisselerinin itibari değerine ve ardından vermiş oldukları kişisel garantilere karşılık verirler. Bu, kişisel varlıklarınızın ticari borçları ödemek veya işletme aleyhine getirilen herhangi bir yasal iddiayı çözmek için el konulması için uygun olmadığı anlamına gelir.

2. Yine de size profesyonel imajınız için bir güncelleme sağlar.

2018 krizinden sonra bazı olumsuz klişeler oluşsa da, Birleşik Krallık’taki bir şirketin direktörlük pozisyonuyla birlikte gelen belirli bir statü vardır.Pozisyonunuzu korumak için, özellikle de kendi işinizi yürütüyorsanız, katı raporlama ve dosyalama gerekliliklerini yerine getirmelisiniz. kendi işi. Ayrıca kuruluş, mali tablo ve sizinle birlikte çalışabilecek şirketin diğer yöneticileri hakkında kamuya açık kayıtlardaki ayrıntılı bilgileri ifşa etmelisiniz. Tüm ticari faaliyetler HMRC (Majestelerinin Gümrük ve Gelirleri) ve dahili güvenlik önlemleri tarafından yakından izlenir.

3. Göz önünde bulundurulması gereken bazı vergi avantajları olabilir.

Birleşik Krallık’taki limited şirketler, 300.000 £’a kadar olan yıllık kazançları üzerinden %20 vergiye tabidir. Bir şirketin yöneticisi veya hissedarı olarak, küçük bir yıllık maaş ödeyerek ve düzenli temettüler alarak bu alandaki kişisel sorumluluklarınızdan biraz tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, mali durumunuzu iyileştiriyorsa, gelecekteki bir mali yılda ortadan kaldırmak için fazla geliri işletmede tutma seçeneğiniz de vardır.

Birleşik Krallık’ta finans sektöründe tek mal sahibi olarak bir iş kuracak olsaydınız, daha yüksek kişisel vergi katkılarına tabi olursunuz. Cari yılda vergi ödemeden parayı işte tutma seçeneği de olmayacaktı.

4. Bir şirketin yöneticisi olarak işiniz var olmaya devam edebilir.

Sahibin ve işletmenin aynı tüzel kişi olarak muamele gördüğü diğer iş yapılarının aksine, Birleşik Krallık’taki sınırlı bir ortaklıkta bir şirketin yöneticisi olmak, işinizin, siz de dahil olmak üzere asıl sahibinin ömrünün ötesinde var olmasına izin verir. Bu avantaj, şirketin kendi yolunda yasal bir “kişi” haline gelmesinden kaynaklanmaktadır. Hissedarlar satmak veya vefat etmek isterse şirketin varlığı etkilenmez.

5. Genel olarak, bir şirketin yöneticisi olarak gelirinizde bir artış göreceksiniz.

Daha fazla para kazanma fırsatı, bir şirkette yönetici olarak pozisyon aramanın en büyük avantajlarından biridir. İster kendi şirketinizde ister farklı bir kuruluşta daha çok çalışmaya ve daha fazla sorumluluk almaya başladığınızda, her ay eve götürdüklerinizde önemli bir artış yaşayabilirsiniz.

Daha fazla kazanma fırsatına sahip olduğunuzda, hayatınızda sizi genel hedeflerinize yaklaştıracak bazı büyük değişiklikler arayabilirsiniz. Bu, bir ev sahibi olmak, yeni bir şehre taşınmak, evlenmek veya bir aile kurmak anlamına gelebilir. Ayrıca, daha iyi kıyafetler, daha taze yiyecekler ve sabah ofise gitmeden önce başlayacağınıza güvendiğiniz bir araba anlamına gelen daha yüksek bir yaşam standardının keyfini çıkarabilirsiniz.

6. Şirket müdürü olarak görevinizden dolayı iş doyumunuz artabilir.

Tamamen parayla motive olan bazı insanlar olsa da, çoğu insan işini sevdiği için işinde kalır. Her gün işe gitmekten mutlu olduğunuzda, daha üretken olacaksınız. Bu sonuç, daha yüksek bir başarı düzeyi yaratır ve bu da yaptığınız işi daha çok sevmenize yardımcı olur. Bir şirket yöneticisi olarak rolünüzde, bazen bu sonuçları çevrenizdeki insanlar için de etkileyebilirsiniz. Ortak bir amaç doğrultusunda çalışma fırsatı, bazı durumlarda işyerinin ötesine geçebilecek yakın ilişkiler yaratır.

7. Eğitiminize devam etme şansınız olabilir.

Bir şirketin yöneticisi olduğunuzda, istediğiniz eğitimi almak için daha fazla fırsat olabilir. Gelecekte kariyerinizi daha da ilerletmek için sürekli eğitim fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Bazı kuruluşlar, bu ihtiyaç için fon sağlamaya bile yardımcı olabilir ve banka hesabınızı kazmadan kariyeriniz için sağlam bir temel oluşturmanıza olanak tanır.

Birleşik Krallık’ta bir şirketin yöneticisi olmanın dezavantajlarının listesi

1. Daha çok şirketin yöneticisi olarak çalışacaksınız.

Şirket müdürlüğü pozisyonunu almaya karar verirseniz, daha yüksek bir maaş kazanmanız için mükemmel bir fırsat olsa da, bu iş parkta yürümek olmayacaktır. Sonunda organizasyondaki diğer birçok insandan daha fazla iş sahibi olacaksınız. Gün içinde yaptıklarınıza ek olarak, giriş seviyesindeki bir pozisyonda birinin işini yapmanızın bekleneceği zamanlar olacaktır.

Bir İngiliz şirketinin yöneticisinin, üstlenilen çok sayıda sorumluluk nedeniyle yüksek düzeyde günlük stres yaşaması alışılmadık bir durum değildir. Kendinizi her şeyden haberdar olduğunuzdan emin olmak için geceleri, hafta sonları, tatiller ve hatta tatillerde çalışırken bulabilirsiniz.

2. Yönetmeniz gereken daha yüksek bir sorumluluk düzeyi vardır.

Birleşik Krallık’ta bir şirkette yönetici olarak görev yaptığınızda, kuruluşunuzdaki diğer birçok çalışan türünden daha yüksek bir sorumluluk düzeyine sahip olacaksınız. Bu, özellikle kendi limited şirketinizi işletmeye karar verirseniz geçerlidir. Kötü performansı takım arkadaşlarının arkasına gizlemek, hatta rapor etmeleri gereken kişileri suçlamak, komuta zincirinin alt kademelerindeki insanlar için daha kolaydır. Şirketin yöneticisi olarak, bu seçenekler sizin için geçerli değildir. Bir sorun varsa, masaüstünüzde durur.

3. Kullanmanız gereken farklı becerilere sahip olacaksınız.

Komuta zinciri hiyerarşisinde daha alt sıralarda yer aldığınız için bir şirketin yöneticisi olma fırsatını elde edebilirsiniz. Kendinizi bu durumda bulursanız, olağanüstü bir çalışan olmanın her zaman liderliğe dönüşebilecek becerilere sahip olduğunuz anlamına gelmediğini hatırlamanız önemlidir. Diğer insanların performansından veya kuruluşunuzun sağlığından sorumlu olmak, gerekli olan tamamen farklı bir dizi iş beklentisi ve becerisi olduğu anlamına gelir.

Bütçenizi nasıl dengeleyeceğinizi ve hesaplarınızı nasıl yöneteceğinizi bilmeniz gerekecek. Başkalarını üretken kalmaya motive etmek gerekli olabilir. Bazı şirket yöneticilerinin yeni çözümlere yönelmek için büyük resme bakmaları ve şirket genelindeki sorunları öngörmeleri gerekir. Dik bir öğrenme eğrisine sahip olmak o kadar sıra dışı değil.

4. Kendinizi ihtiyaçlar arasında sıkışıp kalmış bulabileceğiniz zamanlar vardır.

Bir şirketin direktörü konumunda olduğunuzda, kendinizi Organizasyonun ihtiyaçları ile diğer herkesin ihtiyaç duyabileceği arasında sıkışıp kaldığınız zamanlar vardır. Her gün tamamlanması gereken iş miktarı, personel yetersizliği ile ilgili şikayetler veya ücretler, sosyal haklar, saatler ve gün içinde olan diğer her şey hakkında şikayetler duyabilirsiniz. İşiniz, mümkün olduğunda maliyetleri düşürmeyi ve verimliliği artırmayı içerir; bu, ekipler veya bireyler herhangi bir nedenle üzerine düşeni yapmıyorsa zor olabilir.

5. Doğrudan raporlarınız varsa, kendi takdirinize bağlı olarak işe alma ve işten çıkarma yetkisi vardır.

Bir şirketin yöneticisi konumunda olduğunuzda, doğrudan raporları yönetme fırsatınız olabilir. Bu sizin sorumluluğunuzun bir parçasıysa, pozisyonunuzu işe alma veya feshetme yetkisine sahip olacaksınız. Bazı insanlar düşük performans gösteren bir çalışan için disiplin cezasına çarptırılmaktan hoşlanırken, mali durumlarının zor olabileceğini bildiğiniz zaman insanları eleştirmek veya işten çıkarmak zor olabilir.

İşyerinde ortaya çıkan ve konumunuzla ilgili her türlü anlaşmazlık hakkında ayrıntılı belgeler tutmanız gerekecektir. Bugün şirket yöneticilerinde daha fazla gözetim olduğu için, eylemlerinizi daha sonraki bir tarihte haklı çıkarmanız gerekirse, bu iş sizi korumaya yardımcı olacaktır.

6. İşyerinde bir adada yalnız olabilirsiniz.

Herhangi bir kuruluşta giriş seviyesindeki pozisyonlardan uzaklaştığınızda, meslektaşlarınızdan potansiyel bir yabancılaşma yaşama riskiniz artar. Bir şirket müdürü pozisyonu alırsanız, sizinle birlikte çalışan insanlar sizi farklı görebilir. Sahip olduğunuz yetki miktarında bir değişiklik olduğunda, size yakın olanların artık uzaktaymış gibi hissetme riski vardır.

Sadece hayatta verdiğiniz kararları kontrol edebileceğinizi hatırlamak önemlidir. Başkalarının sizin hakkınızda nasıl hissettiği, günün sonunda etkileyebileceğiniz bir şey değildir. Kıskançlık ya da kin nedeniyle başarınızı kınayan birkaç kişi her zaman olacaktır, ancak sizin için mutlu olan ve istediğiniz konuma ulaştığınız gerçeğini kutlayan insanlar olduğunu da göreceksiniz.

7. Başkalarının eylemleri performansınızı belirlemeye devam edecek.

Bir şirketin yöneticisi olmanın en büyük zorluklarından biri, her zaman kontrolünüz altında olmayan sonuçlara göre yargılanacaksınız. Doğrudan raporlarınız varsa, kararlarınız kim olduğunuzun bir yansıması olacaktır. Yatırımlar, kontrolünüz dışındaki ekonomik koşullar nedeniyle durabilir. Kendinizi bu rolün içinde bulduğunuzda başkalarına ilham vermek için sayısız fırsat var, ancak sizi biraz yıkmaya çalışan hoşnutsuz insanlar da olabilir.

Bunun nedeni, Birleşik Krallık’ta bir şirketin yöneticisi olmanın, bu pozisyona girmeden önce her zaman yaşamadığınız bir rekabet ve rekabet sistemi oluşturmasıdır. Bu işi senden daha iyi yapabileceğini düşünen insanlar her zaman olacaktır. Rakipler asla hayırsever değildir ve kariyerinizin bu aşamasında seçimlerinizde daha az esneklik olduğundan, üstesinden gelinmesi çok stresli bir durum olabilir.

Bir İngiliz şirketinin yöneticisi olmanın artıları ve eksileri hakkında karar

Size bir Birleşik Krallık şirketinin yöneticisi olarak bir pozisyon teklif edildiyse, dikkate alınması gereken birçok konu vardır. Ayrıca, bu rolün kariyerinizde atacağınız bir sonraki adım olduğunu düşünüyorsanız, seçimlerinizi dikkatli bir şekilde değerlendirmek isteyeceksiniz. Bu rolü körü körüne kabul eden insanlar en çok pişmanlık duymaya eğilimlidir.

Bir İngiliz şirketinin yöneticisi olmanın içini ve dışını gördükten sonra yeni bir iş tatmini duygusu yaşayabilirsiniz. Ayrıca yönetilmesi gereken daha fazla çalışma saati olabilir ve diğer meslektaşlarınızdan uzaklaşmış hissedebilirsiniz.