Delaware LLC’nin 20 Avantajı ve Dezavantajı

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki halka açık şirketlerin yaklaşık yarısı Delaware’de birleşmeye karar veriyor. Bunu, diğer devletlere kıyasla iş dostu olarak kabul edilen çeşitli nedenlerle yapıyorlar.

Mevcut konfigürasyonla Delaware’deki ilk LLC yapısı 1996’da tanıtıldı. Amaç, bireyselleştirilmiş ayrı çıkarlardan oluşan belirli bir varlık oluşturmaktı. Eyalet yasalarına göre, dizideki her LLC’nin kendi varlıkları olabilir, kendi üyeleri olabilir ve kendi operasyonlarını yürütebilir. Hatta çeşitli iddialardan yalıtılırken farklı iş hedeflerine ulaşabilirsiniz.

Bu avantajlar tipik olarak şirkete özeldir ve vergi politikası, Chancery Court, esnek şirket yasaları ve hatta devlete dayalı müşteri hizmetlerinin hızını içerir. Özellikle başladığınız iş yapısı bir limited şirket ise, bu herkese uyan tek bir durum değildir.

Delaware’e dahil olmanın faydalarının çoğu yalnızca daha büyük şirketler için geçerlidir. Yerel devlet işletmeleri de bu seçenekten yararlanır. Ancak, kendi topluluklarına odaklanan LLC’ler için bir Delaware LLC oluşturma kararı muhtemelen dikkate alınacak bir seçenek değildir.

İşte düşünülmesi gereken bir Delaware LLC’nin artıları ve eksileri.

Bir Delaware LLC’nin avantajlarının listesi

1. Saygın bir hukuk sistemine erişim sunar.

Delaware Chancery Court, kurumsal konularda uzmanlaşmıştır. Diğer eyaletlerden farklı olarak mahkeme, davalara karar vermek için ticari konularda bir jüri yerine hakimleri kullanır. Bu, davanın, ilgili karmaşık ticari konulara aşina olan bir yargıç tarafından duyulacağı anlamına gelir. Adalet sistemine aşina olan yasal temsilin mevcudiyeti ile birlikte tecrübesi, ortalama LLC’nin iş yaparken karşılaştığı yasal riskleri azaltmaya yardımcı olur.

2. Yapılarda daha fazla esneklik sunar.

Delaware, işletmenizi kurarken yöneticilerinin, görevlilerinin veya hissedarlarının Delaware’de ikamet etmelerini şart koşmaz. Devlet, tek bir kişinin LLC’nin tek yetkilisi, hissedarı veya yöneticisi olmasına izin verir. Diğer eyaletlerde, her rolde bir kişi olması gerekebilir. Yine de Delaware adresi olan kayıtlı bir temsilci tutmanız gerekecektir, ancak genel personel sorumlulukları daha az kısıtlayıcıdır.

3. Kuruluşunuza daha fazla gizlilik sağlar.

Delaware, ABD’de şirket yöneticilerinin ve görevlilerinin adlarının belgelerden çıkarılmasına izin veren birkaç eyaletten biridir. Eğitim belgelerinde kimliğinizi açıklamanız gerekmemektedir. Ekstra bir gizlilik katmanı arayanlar için, özellikle bir noktada eyalet içinde iş yapmayı planlıyorsanız, bir Delaware LLC sağlam bir seçenektir.

4. Yatırımcılardan daha fazla ilgi yaratın.

Yeni bir şirkete yatırım yapmak isteyen çoğu risk sermayedarı ve melek, Delaware’de kurulmuş olanları tercih ediyor. Bu, bu sicilin diğer eyaletlere kıyasla sunduğu tüm avantajlardan kaynaklanmaktadır. Küçük bir işletmenin eyalet dışında bulunuyorsa ikili kaydı sürdürmesi daha pahalı olsa da, daha yüksek yatırım seviyeleri potansiyeli, bu potansiyel dezavantajı dengeleyebilir. Büyük bir yatırımcının dikkatini çektiğinizde yeni bir LLC olmaya çalışmaktan genellikle formasyona katılmak daha kolaydır.

5. Firmaların dikkate alması gereken belirli vergi avantajları vardır.

Nevada ve Wyoming, eyalette kurumlar vergisi olmadığı için işletmeler için tercih edilen eyaletlerdir. Delaware, iş dostu bir vergi yasasına sahip olmasına rağmen, bu avantajı sağlayamaz. Delaware’de bir LLC kurulduktan sonra, yıl boyunca eyalette herhangi bir iş yapmazsanız, kurumlar vergisi ödemezsiniz. Bir franchise vergisi düşünün. Vergi telif ödemeleri veya maddi olmayan duran varlıklar yoktur.

6. Pay sahiplerine vergi avantajı sağlar.

Bir Delaware işletmesindeki hissedarlar için vergi avantajları da vardır, bu nedenle yatırımcılar diğerlerine göre eyalet içi kuruluşu tercih eder. Eyalet dışından kişilerin sahip olduğu hisse senetleri Delaware vergisine tabi değildir. Yerleşik olmayanlar da kişisel gelir vergisi ödemezler.

7. Yapı içerisinde çeşitli serilere erişim sağlar.

Delaware, şirketlere seri LLC adı verilen şeye erişim sağlar. LLC, benzersiz bir kimlik olarak kabul edilir; bu, yalnızca yıllık bir franchise vergisi ödediği anlamına gelir. Daha sonra Delaware LLC içinde farklı seriler oluşturulabilir. Her seri, ek franchise vergileri ödeme veya ek kayıtlı acentelere sahip olma zorunluluğu olmaksızın, orijinal kuruluş çerçevesinde bireyselleştirilmiş bir LLC olarak ele alınabilir. Aynı zamanda, her serinin diğerlerinden yasal olarak ayrılma düzeyi vardır.

8. Vergi raporları için daha hızlı dosyalama hızları sunar.

Delaware’de, bir LLC için vergi beyannamesinin bir saatten daha kısa sürede işlenmesi garanti edilebilir ve bu da şirketin diğer ticari meselelerle ilgilenmesini sağlar. Diğer eyaletler de hızlandırılmış bir dosyalama sistemi sunar, ancak çoğu başvurunun kabul edilmesinden önce en az 24 saat gerektirir. Delaware’de hızlandırılmış işlem için alınan ücretleri aşan hızlandırılmış hizmet için ek ücretler olabilir.

9. Sizin adınıza hareket etmesi için kayıtlı bir temsilci tutmanıza izin verir.

İşletmeniz Delaware dışında bulunuyorsa, yerel bir adrese sahip kayıtlı bir acenteye sahip olma sorununu bir tane kiralayarak aşabilirsiniz. İşletmeniz için bu hizmette yılda 45 $ gibi düşük bir fiyata hareket eden yerel şirketler var.

10. Çoklu vergilendirme seçenekleri sunar.

Bir Delaware LLC çeşitli şekillerde vergi ödemeyi seçebilir. Varsayılan konum, bir C şirketi olarak vergilendirmektir. Yeni işletmeler, bir S şirketi veya varsayılan seçenek gibi bir devir kuruluşu olarak vergilendirilmeyi de seçebilir. Eyalette iş yapmıyorsanız, işletme ruhsatı almanıza gerek yoktur. Bu, ayrıca Gelir Bakanlığı’na kaydolmanıza veya brüt gelir vergisi ödemenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Delaware LLC’nin Dezavantajları Listesi

1. Eyalet dışı LLC’ler için ikili kayıt gerektirir.

Çift kayıt gerektirdiği için küçük işletmelerin LLC’lerini başka bir eyalette birleştirmelerinin yararlı olmamasının nedeni. Yalnızca Delaware’e dahil olmakla kalmaz, aynı zamanda ikamet ettiğiniz eyalete de dahil olursunuz. Bu, işletmenizin durumu hakkında her yıl iki rapor oluşturmak zorunda kalacağınız anlamına gelir. İki eyalet vergi beyannamesi dosyalanmalıdır. Ayrıca, her dönem boyunca gemiye binmek ve yenilemek için iki takım dosyalama ücreti ödemeniz gerekecektir.

2. Başka bir kayıtlı temsilci bulundurmanızı gerektirir.

LLC’niz Delaware dışında bir eyalette bulunuyorsa, o eyalette kayıtlı bir acente bulundurmanız gerekecektir. Ayrıca ikili kaydı sürdürmek için Delaware’de kayıtlı bir temsilci bulundurmanız gerekecektir. Bu, her eyalette iş amacıyla iletişim kurulabilecek iş adresi olan birine sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. Kayıtlı acenteler yasal belgeleri almaktan sorumludur, bu da işletme için daha fazla maliyet anlamına gelir.

3. Çift yasal temsil gerektirir.

İşiniz için bir avukatınız varsa, size gerekli temsili sağlamak için Delaware’de ve kendi ülkenizde iş yapabilmeniz gerekir. Çoğu avukat, yalnızca faaliyet gösterdikleri eyalette lisanslıdır. Bu, başka bir eyalette lisans almak için avukatınıza ödeme yapma maliyeti veya önceden başka bir avukat getirme maliyeti ile karşı karşıya kaldığınız anlamına gelir.

4. Davanızı karmaşık hale getirin.

Davayla ilgilenmek için güçlü bir yasal sözleşmeniz olsa bile, bir Delaware LLC’ye ve eyalet dışı bir LLC’ye sahip olacağınız için, işiniz bir karar uygulandığında her iki eyaletin yasalarına uymak zorunda kalabilir. duruma. Bu, belirli durumlarda avantajlı olabilir, ancak ortalama küçük işletme için eklenen komplikasyonlar ek maliyetler ve potansiyel riskler yaratarak dezavantaj yaratır.

5. Hukuken ispatlanmamış yapılar sunar.

Geleneksel bir LLC yerine bir seri LLC için Delaware düşünüldüğünde, işletmenin benzersiz yapısı henüz yasal bir testle karşı karşıya kalmamıştır. Eyalet dışında, çoğu mahkeme muhtemelen her seri için ayrı varlıkları, yükümlülükleri ve kayıtları görmezden gelir, yasal ayrımı görmezden gelir ve genel genel LLC’yi her şey için lider şirket olarak görür. Delaware’de bile, çeşitli dava alanlarında ayrılıklar büyük ölçüde kanıtlanmamıştır.

6. Ayrı kimlik numaraları elde etmek zor olabilir.

Seri seçeneği seçilirse bir Delaware LLC’nin yapısı çok benzersiz olabileceğinden, anonim şirket içindeki ayrı kuruluşlar federal vergi amaçları için benzersiz kimlik numaraları elde edemeyebilir. Her seri kendi LLC’si olarak kabul edildiğinden, onu işletenler, elde edilmesi zor olabilecek kendi federal vergi kimlik numaralarını isterler.

7. Delaware dışında iş yapmak daha pahalıya mal olabilir.

Çoğu eyalet, bir seri LLC kavramını tanımaz, bu nedenle her Delaware LLC’ye standart bir anonim limited şirket olarak muamele edilir. Vergi yapıları ayrıca Delaware’deki bir seri LLC’ye özgüdür, bu da daha yüksek idari maliyetler olduğu anlamına gelir. Muhasebeciler yapıya aşina olmayabilir, bu da orada daha yüksek maliyetlere yol açar. Başlamak isteyen küçük bir işletme için bu komplikasyonlar, mevcut olabilecek avantajlara rağmen karlılık bulmayı zorlaştırabilir.

8. Sabit bir franchise vergisi sunmaz.

Delaware’deki franchise vergileri, gelir, satış veya işletme sınıflandırmasına dayalı sabit bir ücret yerine şirket hissesinin gerçek değerine dayanır. Asgari vergi, 50 $ dosyalama ücreti ile yıllık 75 $ ‘dır. Maksimum franchise vergisi 180.000 $ ‘dır. LLC serisi bunu her varlık için yalnızca bir kez ödese de, güçlü bir stok değerlemesi olan ancak nakit akışı sınırlı olan bir şirket için maliyetler yüksek olabilir.

9. Daha yüksek işe alım dosyalama maliyetleri sunabilir.

Delaware’deki kuruluş maliyetleri, bazılarının yerel olarak karşılaşabileceğinden daha yüksek olsa da, diğer eyaletlere kıyasla oldukça düşüktür. Eyalet LLC dosyalama ücreti sadece 90 $ ‘dır. Ek% 10 için sertifika 24 saat içinde dosyalanabilir. Devlet tarafından 50 dolara mal olan LLC dosyasının onaylı kopyaları genellikle bir işletme hesabı açmak için gereklidir. İyi İtibar Sertifikası için de ücretler vardır.

10. Yabancı kalifikasyon maliyetleri oluşturabilir.

Bir Delaware LLC için, bir ana eyalet dışında iş yapmak yabancı bir kalifikasyonu tetikleyebilir. Gerekirse Delaware’den hangi belgelerin gerekli olduğunu belirlemek için kendi eyaletinizle konuşmanız gerekecektir. Bu yeterliliğe başvurmak için işlem süreleri 10 iş gününe kadar çıkabilir ve bu da işletmenin başlangıç ​​süresini uzatabilir.

Delaware LLC’nin bu avantajları ve dezavantajları, içerdiği benzersiz yapılar nedeniyle Fortune 500 şirketlerini yeni fırsatlar yaratmaya çekiyor. Eyalet dışında birleşmek isteyen ortalama küçük işletme için ikili kayıt yükümlülüğü, ikili franchise vergileri ve diğer sorumluluklar bunu uygun bir karar vermeyebilir. Bir karar vermeden önce her zaman güvenilir ve deneyimli yasal temsilcilerle kuruluş ve riskleri hakkında konuşun.