Depolama birimlerine sahip olmanın 15 artısı ve eksisi

Depolama, organize bir yaşamın önemli bir unsurudur. Kendi kendine depolama birimi işi genellikle isteğe bağlı olarak küçümsense de, teknoloji bilincindeki artış, artan gelir seviyeleri ve nüfus hareketleri, öğeleri erişilebilir tutma ihtiyacını yaratır. Depolama sürücüleri bunun gerçekleşmesine yardımcı olur.

Depolama birimleri, hanelerin evde veya işyerinde daha fazla alan boşaltmanın yollarını bulmasına yardımcı olur. Yeni bir daireye veya eve taşındıktan sonra geçici bir sığınak yeri olabilir. Bazı kişiler, ek bir koruma katmanı olarak değerli eşyalarını saha dışında saklamak için bu işi kullanır.

Eşyalarınızın siz onlara daha uygun bir yer bulana kadar saklandığı yerdir. Bir depolama birimine sahip olmak, size bu gerekli hizmeti tüm topluluğunuza sağlama fırsatı verir.

Bu sektöre atlamayı düşünüyorsanız, önce gözden geçirmeniz gereken depolama birimlerine sahip olmanın artıları ve eksileri.

Depolama birimlerine sahip olmanın avantajlarının listesi

1. Depolama üniteleri kolaylık sağlar.

Birçok hanenin yerine getirmeleri gereken zamanla sınırlı taahhütleri vardır. Bir depolama birimine erişim, tüm eşyalarınız için bunu mümkün kılar. İster bir üniversite öğrencisinin ilk kez ev taşımasına yardım ediyor olun, ister bir ailenin ilk evine taşınmasına yardım ediyor olun, sunduğu ekstra depolama, bu süreci onlar için daha kolay hale getirir. Öğelerini kullanıma hazır olana kadar saklamak için yerel depolama birimlerine erişebilirler.

2. Bu sektörde fiyat uygun.

Bir depolama biriminin aylık kiralama maliyeti çoğu hane için son derece uygundur. Konumunuz, rezerve ettiğiniz süre ve satın almayı seçtiğiniz eklentiler dahil olmak üzere fiyatı etkileyen çeşitli faktörler vardır. Tam hizmet tesisleri, self servis işletmelerden daha pahalı olma eğilimindedir. Çoğu toplulukta fiyatların birim başına aylık 12 ila 50 dolar arasında değiştiğini göreceksiniz.

Bu maliyet, müşterinin eşyalarını korumak için satın alması gereken sigortayı içerir. Çoğu kiracı ve ev sahibi planı, hangisi daha büyükse, site dışında depolanan kişisel mülk için toplam sınırın yalnızca 1.000 ABD Doları veya %10’unu sunar. Birisi pahalı bir şey saklarsa veya bir sigorta poliçesi yoksa, bu görev ilgili herkesi korur.

3. Bir depolama birimi kurulumundan aynı anda birden fazla işletmeyi çalıştırabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri’nde aynı zamanda U-Haul veya Public Storage’a bağlı birkaç depolama birimi şirketi vardır. Size tek yönlü veya şehir içinde nakliye kamyonları veya kamyonetler kiralayacaklar ve eşyalarınızı sizin için uygun olduğunda taşımanıza izin verecekler. Amaç, önemli eşyaları saklamak için bir depolama birimi de kiralamanızdır. Tesisinizin imarına bağlı olarak, gelir seçeneklerinizi genişletmek için bir benzin istasyonu, temizlik işi veya diğer sözleşmeli işler de işletebilirsiniz.

4. Topluluğunuza örgütlenme şansı verin.

En iyi depolama birimi tesisleri, işletmelere sahada güvenli olmayabilecek temel öğeleri depolamaları için yerler sunar. Birçok şirket bu sürücüleri belgeleri, dosyaları ve hatta fikri mülkiyeti meraklı gözlerden uzak tutmak için kullanır. Bu yapı, herkese optimal çözümler yaratma planlamalarında verimli olma fırsatı verir.

İşletmeler ayrıca yıl boyunca ihtiyaç duyulmayabilecek ekipman veya mobilyaları korumak için depolama birimleri kullanır. Örneğin, bir peyzaj şirketi, çim biçme makinelerini tesislerinde depolayabilir veya küçük bir işletme küçüldükten sonra orada ek masalara sahip olabilir.

5. İnsanların zamandan tasarruf etmesine yardımcı oluyorsunuz.

Bugün dünyanın 30’dan fazla gelişmiş ülkesinde ortalama bir insan günde en az 1,5 saatini bir şeyler aramak için harcıyor. Bu, eşyalar yanlış yerleştirildiği için yılda altı gün boşa harcandığı anlamına gelir. En az önemli olduğunu düşündüğümüz şeyler, en fazla dağınıklığı yaratma eğilimindedir ve istenen diğer öğeleri bulmayı zorlaştırır. Topluluğunuzda depolama birimleri sunmak, evleri ve işyerlerini düzensiz tutmaya yardımcı olacak ve tekrar tekrar eşya arama ihtiyacınızı azaltacaktır.

Ayrıca, her zaman bir şeyler aramadıkları için insanların zamanlarını daha verimli kullanmalarına yardımcı olacaktır. Daha fazla zaman verimli olmak, herkesin tutkularını daha şiddetli bir şekilde sürdürmesini sağlar.

6. Kişisel riski azaltın.

Eşyaları evde veya işyerinde saklarken dikkate alınması gereken birkaç risk unsuru vardır. Çok fazla öğe açmaya neden olabilir. Değerli eşyalar hırsızlık riskini artırır. Etrafta çok fazla dağınıklık olduğu için hassas eşyalar kırılabilir. Bir topluluk kendi kendine depolama birimine eriştiğinde, eşyaların taşınmasıyla ilgili riskler genellikle önemli ölçüde azalır. Öğeler saha dışında depolandığından hırsızlık riskini azaltmaya yardımcı olacaktır. Eşyalar çok sık taşınmadığından, depolama birimleri maddi hasarlı eşyaları bile azaltır.

7. Birden fazla gelir kaynağına erişiminiz var.

Depolama birimi işinde yıl için toplam gelirinizin yaklaşık %5’i, brüt yıllık kiranızın dışında sektörün çeşitli unsurlarından gelir. Tesisiniz Amerika Birleşik Devletleri’nde orta brüt gelir seviyelerinde faaliyet gösteriyorsa, idari ücretler, perakende satışlar, gecikme ücretleri ve komisyonlar yılda 25.000 dolardan fazla üretebilir. Bu, vergi yükünüzün bir kısmını, işletme maliyetlerini ve bu iş kolunda bulacağınız diğer çeşitli masrafları karşılamaya yeterlidir.

8. Bu bir elden çıkarma meselesi olabilir.

Depolama birimleri, ilgili idari işleri azalttıkları için genellikle self servistir. Müşteriler kira sözleşmesini imzalamak ve ödeme yapmak için ofise girerler. Tesisinizde başarılı bir deneyime sahiplerse, sık sık göreceğiniz son şey budur. Arazilerinizi yönetmek, faturalarla ilgilenmek ve bulunduğunuz yerde depolanan mülkün güvenliğini sağlamak için daha fazla zamanınız var. Bu yapı aynı zamanda çalışan ihtiyacını da azaltır ve bazı tesisler her vardiyada sadece bir yönetici ile çalışır. Hatta bazı tesisler, otomatik güvenlik önlemlerine bağlı olarak bir gecede kapanarak işçilik ücretini daha da düşürür.

Depolama birimlerine sahip olmanın dezavantajlarının listesi

1. İş için doğru insanları işe almalısınız.

Çoğu işletme sahibi, depolama birimlerini kişisel olarak yönetme eğilimindedir, çünkü kötü yönetim işlerini çok hızlı bir şekilde mahvedebilir. Kendiniz çalıştırmayı planlamıyorsanız, başarılı olması için birine değerini ödemeli ve onlara iyi davranmalısınız. İnsanlar da sadece parayla motive olmuyor. En iyi insanlardan bazıları, başkalarına yardım ettikleri için işleri konusunda tutkuludur. Fikirlerini dinlemezseniz, giderler.

Bu sektörde iyi bir yardım bulmak zor. İşe alım uygulamalarınızda sabırlı olun, ardından mükemmel kişiye reddedemeyecekleri bir ödeme yapın.

2. Bu, seçtiğiniz konumdur.

Zaten depolama birimi kullanımı için ayrılmış bir mülkünüz varsa, tatmin olmanız gereken bir sermaye harcaması sorununuz var. Mevcut bir işletmeyi satın almak istediğinizde, ödevinizi yaptığınızdan emin olun. Sadece satılık bulduğunuz ilk kurulumu satın almayın. En iyi depolama birimleri çoğu ay %90 kapasiteyle çalışır, konumlarına ilişkin yüksek görünürlüğe sahiptir ve topluluk için değerli bir şeyler sunar.

Bazı kurulumlar, kötü yönetim nedeniyle düşük performans gösterebilir. Bunlar çevrilebilir. Sürekli olarak düşük kapasite sunan depolama sürücüsü şirketleri de zor konumları nedeniyle engellenebilir.

3. Topluluğunuzun depolama tercihlerine bağlı kalmalısınız.

Bazı topluluklar, dolaba yakın bir şey sunduğu daha ucuz iç mekan depolama seçeneklerini tercih eder. Diğerleri, birisinin eşyalarınıza erişmek istediğinde ünitenize gidebileceği bir dış mekan tesisi konseptini sever. Her ikisini de sunuyorsanız, her tarza sahip olduğunuz için her iki ihtiyacı da karşılayabilirsiniz. Ancak, pazar araştırması yapmadan hangi seçeneğin diğerine tercih edildiğini bilemeyebilirsiniz.

4. Bazen müşterileriniz zor bir gün geçirir.

Depolama birimi endüstrisindeki müşterilere karşı dikkatli olmalısınız çünkü çaresiz durumda olan bazı insanlar var. O anda mevcut olan en ucuz birimi istiyorlar ve burada dikkatli olmanız gerekiyor. Kuralın her zaman istisnaları vardır, ancak genellikle tahliyeden çıkan ve eşyalarını saklamak için bir yere ihtiyaç duyanlar bu insanlardır. Önceki ev sahibinize ödeme yapılmadıysa, muhtemelen sizin de size borçlu olduklarını almakta zorlanacaksınız.

5. Tesisinizin doluluk oranı yıl boyunca değişiklik gösterebilir.

Çoğu depolama birimi şirketi, yıllık gelirlerini ölçmenin bir yolu olarak %90 doluluk oranını hedeflemeye teşvik edilir. %100 kapasite ile yıllık 500.000$ brüt kira geliri elde edebilseydiniz, bütçeniz önerilen seviyede 450.000$ olacaktır. Bu tahminle ilgili tek sorun, o doluluk düzeyine ulaşacağınızın veya bu düzeyi koruyacağınızın hiçbir zaman garanti edilmemesidir. Bütçenizi asla gerçekleşmeyecek bir tahmine göre fazla harcarsanız, çok hızlı bir şekilde nakit tükenebilir.

6. Her depolama birimindeki öğeleri zamanın %100’ünde koruyamazsınız.

Depolama birimleri, kişisel veya ticari mülkü güvende tutmak için birkaç farklı güvenlik özelliği kullanır. Kapı kilitlerinden bahçeye bakan güvenlik kameralarına kadar, müşterilerinizin tesislerinizi kullanmak istemesi için doğru korumalara sahip olmanız gerekir. İşletmenizin büyümesine yardımcı olmak için çitler, kayıt protokolleri ve diğer pahalı yükseltmeler gerekebilir. Bu maliyeti karşılayamıyorsanız, depolama birimi işi göz önünde bulundurulacak en iyi ilk seçenek olmayabilir.

7. Yani bu iş için göz önünde bulundurmanız gereken sermaye maliyetiniz var.

Sahip olduğunuz bir mülkün üzerine tek katlı bir depolama tesisi kurarsanız, maliyet metrekare başına 25 ila 40 dolar arasında değişmektedir. Bu maliyet, işi tamamlamak için gerekli olabilecek herhangi bir arazi veya saha iyileştirme maliyetini içermez. Çok katlı bir tesis inşa etmek istiyorsanız, maliyetler metrekare başına 70 dolara kadar çıkabiliyor. Varlıklarınızla mevcut bir işletmeyi satın almak istediğinizde, ülkenin birçok yerinde 1 milyon doları aşan fiyatlar ile karşılaşacaksınız. Küçük tesisler bile en az 500.000 dolarlık bir sermaye gerektirir.

Bu depolama birimi artıları ve eksileri, bu iş fırsatının bir topluluğa ve onun kârlılığına nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor. Herhangi bir işle ilgili riskler vardır ve müşteri hizmetlerinin her sektörde birinci öncelik olması gerektiğini göreceksiniz. Bu iş fırsatını inşa etmenin veya satın almanın sermaye giderlerini karşılayabilir ve ardından işletme giderlerini karşılayabilirseniz, servetinizi gelecek yıllarda inşa etmenize yardımcı olacak bir gelir getirici makine yapma fırsatına sahip olursunuz.