Dergi reklamcılığının 10 artısı ve eksisi

Dergi reklamcılığı uzun zamandır bir işi, ürünü veya hatta sadece heyecan verici bir fırsatı tanıtmak için basılı medyayı kullanmanın en iyi yollarından biri olarak kabul ediliyor. Dünya baskı dünyasından dijital dünyaya geçerken, pazarlamaya yapılan bu yatırım hala mantıklı mı? İşte 21. yüzyıl için dikkate alınması gereken dergi reklamcılığının artıları ve eksileri.

Dergi reklamcılığının avantajları nelerdir?

1. Dergi reklamcılığı belirli demografik grupları hedefleyebilir.

Bir derginin hedef demografiniz dahilindeki bir müşteri tabanına ulaştığını biliyorsanız, pazarlama çabalarınız birçok potansiyel potansiyele maruz kalacaktır. Ortalama bir kişi bir günde 350’den fazla reklam görebilir, ancak reklamınız güvenilir bir dergi markası içinde olduğundan, reklam yerleşiminin fark edilme olasılığı daha yüksektir.

2. Dergilerin raf ömrü uzundur.

1954’ten bir dergiyi alıp okumaya başlasanız, o sayı için sipariş edilen reklamları hala görebilirdiniz. Bu, bir dergi reklamının gerçek gücüdür. Bir dergi, sadece bir haber kaynağından veya biraz eğlenceden daha fazlasıdır. Birçok abonenin gözden geçirmek için birden fazla kez biriktirdiği, süreli yayınlardan oluşan bir eserdir. Bu, yerleştirilen reklama tekrarlanan pozlama imkanı verir.

3. Reklam sergilerinin yayınlanma olasılığı vardır.

İnsanlar doktor muayenehanelerinde beklerken dergi okurlar. Arkadaşlar birbirlerine okumaları için dergiler verecek. Dergiler kafelerde, kitapçılarda ve hatta sahilde bile okunabilir. Bazı müşteriler markette ödeme yapmak için sıra beklerken dergi okuyor. Bu örneklerin tümü, bir markanın maruz kalmasının aktarılabileceği durumlardır.

4. Uygun fiyatlı bir basılı reklam seçeneğidir.

Entrepreneur’den alınan bilgiye göre, dergi reklamcılığı 500 dolardan başlayabiliyor. Bu, bazı gazete reklamlarından, telefon rehberi reklamlarından ve hatta radyo veya televizyondan daha ucuz. Bu, onu hemen hemen her büyüklükteki işletme için uygun fiyatlı bir pazarlama seçeneği haline getirir.

5. Birden fazla tasarım seçeneğiniz var.

Dergi reklamcılığı yalnızca metin olabilir veya tam görüntülü reklam olabilir. İç kapağa yerleştirilebilir veya son sayfalara gömülebilir. Bir kupon veya indirim kodu, bir anket veya dergi için yazılmış gibi görünen küçük bir mini makale bile olabilir. Bu ortamdan yararlanmanın birçok yolu vardır.

Dergi reklamlarının dezavantajları nelerdir?

1. İyi reklam yerleşimleri pahalı olabilir.

Ulusal bir dergiye reklam vermek ve bir reklam alanı için iç kapak satın almak istiyorsanız, bu, o yer için 500.000 ABD Doları veya daha fazla bir faturaya mal olabilir. Bir dergi popülerse, iyi reklam yerleşimleri oldukça hızlı bir şekilde oldukça pahalı olabilir.

2. Dergilerin genellikle aylar öncesinden teslim tarihleri ​​vardır.

Bir dergi reklamını başarılı bir şekilde yayınlamak 6 aydan fazla sürebilir. Bu, bu seçenekten yararlanmak için pazarlama stratejinizi önceden belirlemeniz gerekeceği anlamına gelir. Bu zaman aşımı süresi, yayınınız yazdırılmadan önce reklam testi için kaynak eklemeniz gerekeceği anlamına da gelir.

3. Dergi ilanınızın görülmeme olasılığı her zaman vardır.

Bazen dergi reklamları “mezarlık” olarak bilinen yere yerleştirilebilir. Bunlar, derginin neredeyse %100’ü reklam olan arka sayfalarıdır ve pek çok okuyucunun anlamlı bir içerik içermediği için atladığı sayfalardır. Her zaman bir reklam için ödeme yapma ihtimaliniz vardır ve onlar bunu asla göremezler.

4. Reklam testi bazen sorunlu olabilir.

Ulusal bir dergide reklam yayınlıyorsanız, pazarlama malzemelerinizin bölgesel olarak test edilmesi neredeyse imkansız olabilir. Bölgesel dergiler için bunun tersi geçerlidir. Ardından, belirli reklamlar için yapmak istediğiniz renk testlerine sahip olursunuz ve size yalnızca küçük deneme çalıştırması örnekleri sunulabilir. Dergi basılmadan önce herhangi bir bağımsız testi tamamlamadıysanız, verilen reklam gerçek bir stratejiden çok bir kumardır.

5. Okuyucularda yanlış izlenim bırakabilir.

Birinin bir dergi reklamını kasıtsız olarak yorumlamasının birçok yolu vardır. Okuyucuya iletilen herhangi bir şekilde olumsuz ise, kasıtlı olmasa bile sonuç markanıza zarar verecektir. Eğer o okuyucu arkadaşlarına anlatırsa, kim arkadaşlarına söylerse, bu zarar yayılabilir.

Dergi reklamcılığının artıları ve eksileri, bunun uygun fiyatlı ve kullanışlı bir pazarlama yöntemi olduğunu kanıtlıyor. Testler önceden yapıldığı ve yeterli hazırlık süresine izin verildiği sürece, olumsuzlukların çoğu etkin bir şekilde yönetilebilir.