Dijital satış için en iyi 11 WordPress teması

Dijital ürünler satmak için en iyi WordPress temalarından oluşan bu koleksiyon, tek bir ürün satan, tam özellikli e-ticaret mağazaları oluşturan ve çok satıcılı dijital ürün pazarları oluşturan web siteleri için tasarlanmıştır.

Bu temaların çoğu, Easy Digital Downloads eklentisi ve eklenti kitaplığı ile sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde oluşturulmuştur. Bununla birlikte, bu koleksiyonda, WordPress ile dijital ürünler satan mağazalar oluşturmak için WooCommerce ve diğer eklentilerle kullanılabilecek temalar da bulacaksınız.

Bu temalara dahil olan önceden oluşturulmuş farklı web sitesi demoları sayesinde, çeşitli özelleştirme araçları ve seçeneklerinden bahsetmiyorum bile, ne tür ürünler olursa olsun projeniz için doğru olan bir tema bulabilmelisiniz. satış ve hedef kitleniz kim.

1. Mayoz

Mayosis ve popüler Easy Digital Downloads eklentisine verdiği destek, özellikle dijital ürünleri çevrimiçi satmak için oluşturulmuştur.

Bu temayı pazar modunda kullanmaya ve birden fazla satıcıyla çalışmaya veya sadece kendi çevrimiçi mağazanız için kullanmaya karar verirseniz, Mayosis ve önerilen eklentileri, WordPress ile çevrimiçi dijital ürünler satmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlamalıdır.

Ürün sayfaları, alışveriş sepeti ve sitenizin ödeme alanları dahil olmak üzere e-ticaret mağazanızın temel sayfaları için zarif bir şablon seti ile Mayosis, çevrimiçi mağazanızın ziyaretçilerinizin yapabileceği şekilde profesyonelce tasarlanmasını sağlamalıdır. güven. Daha fazla güvenilirlik için, Mayosis teması ve referanslar widget’ı ile mağazanıza müşteri yorumları ve incelemeleri gönderme seçeneğiniz de vardır.

Mayosis, size önceden oluşturulmuş iki dijital ürün mağazası demosu sağlamanın yanı sıra iki sayfa oluşturma aracıyla birlikte gelir. Bu sayede, önceden tasarlanmış içeriği özelleştirmek ve sıfırdan kendi özel düzenlerinizi oluşturmak için WPBakery Sayfa Oluşturucu veya Elementor’u kullanabilirsiniz. Bu sayfa oluşturucular, gönderilerinize, sayfalarınıza ve sitenizin diğer alanlarına yerleştirmeniz için size birçok modül sağlayan kendi öğe seçimlerine sahiptir. Tema seçenekleri kontrol panelindeki ayrıntılı ayarlar sayesinde Mayosis ile e-ticaret mağazanızda başka değişiklikler yapmak da kolaydır. Bu nedenle, markanıza uyacak şekilde kolayca özelleştirilebilen bir tema arıyorsanız Mayosis kesinlikle esnek bir seçenektir.

WordPress web sitenizden satmak istediğiniz dijital ürünlerin türü ne olursa olsun, Mayosis ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir.

2. tombul

Stocky, fotoğraf ve diğer dijital görüntü dosyalarını ziyaretçilerine indirmeleri için sunmak isteyen herkes için yaratılmıştır.

Ücretsiz Easy Digital Downloads eklentisini yükleyerek, ziyaretçilerinizin erişmek için ödeme yapabileceği stok fotoğrafları yüklemeye başlayabilirsiniz. Hatta birden fazla sağlayıcıdan görsel listeleyip satarak web sitenizi çevrimiçi bir pazaryerine dönüştürebilirsiniz. Diğer satıcılarla çalışmaya karar verirseniz, karlar otomatik olarak bölünebilir ve web sitesi sahibi olarak oluşturulan satışların bir yüzdesini alabilirsiniz.

Her sağlayıcının kendi portföyü vardır. Bu, tüm çalışmalarını tek bir yerde görüntülemelerini sağlar. Tema ayrıca ön uç sunumlardan yararlanır. Bu, tedarikçilerinizin WordPress yönetici alanında gezinmek zorunda kalmayacakları ve bunun yerine hesaplarını yönetebilecekleri ve dahil edilen gönderim formları aracılığıyla dosyalarını yükleyebilecekleri anlamına gelir.

Temanın kendisi, çalışmanızın sayfada öne çıkmasına gerçekten yardımcı olacak harika bir tasarıma sahiptir. Stocky, isteğe bağlı olarak fotoğraf galerileri oluşturma yeteneğine sahiptir, bu da ziyaretçilerinizin sunulanları bulmasını kolaylaştırır. Temaya yapılan son güncellemede, sunabileceğiniz dosya türleri için size çok daha fazla kapsam sağlayan video ürünleri desteği eklendi.

Stok fotoğraf web siteniz için yüksek düzeyde özellik ve esnekliğin yanı sıra profesyonel bir tasarım istiyorsanız, Stock bir göz atmaya değer.

3. Genel Müdürlük

DGWork, Easy Digital Downloads ile tamamen uyumlu esnek bir e-ticaret ve iş WordPress temasıdır.

DGWork’ün tema paketi, dijital ürünler satan tam özellikli e-ticaret mağazaları oluşturmak için ideal olan üç ana açılış sayfası düzeninden, tek ürünlü bir açılış sayfası düzeninden ve fotoğraflarınızın kopyalarını çevrimiçi satmanıza yardımcı olmaya hazır bir fotoğraf web sitesi şablonundan oluşur. . Üç DGWork ana sayfası düzenine ek olarak, ürünlerinizi şık bir şekilde listelemek için şablonlar bulacaksınız ve umarım web sitenizden daha fazla satış elde etme şansınızı artırırsınız.

Easy Digital Downloads’ın gücü ve bu DGWork tema eklentisiyle uyumluluğu sayesinde, WordPress web sitenizden çok çeşitli dijital indirmeler satabilirsiniz. Fotoğraf demosu, örneğin, stok fotoğraf satan bir web sitesi başlatmayı çok kolaylaştırır. Ancak, ses dosyaları, video içeriği, e-kitaplar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere diğer birçok farklı türde dijital ürünü tanıtmak için kolayca değiştirilebilir. Easy Digital Downloads için sunulan ücretsiz ve premium eklentiler sayesinde, mağazanıza fiziksel ürünler ekleyebilir, abonelik bazlı satın alma teklifleri sunabilir ve seçenekler kitaplığından doğru uzantıları seçerek ürün paketleri oluşturabilirsiniz.

DGWork nispeten yeni bir WordPress teması olmasına rağmen, yaratıcısı ThemeForest pazarında bulunan diğer ürünlerini satma ve onaylama konusunda deneyimlidir. Bu nedenle, bu temayı kullanırken herhangi bir zorluk yaşarsanız, ThemeVan ekibinden bir yanıt ve yardım alabilmeniz gerektiğinden emin olabilirsiniz.

DGWork, WordPress ile dijital ürünler satmalarına yardımcı olacak şık bir tema isteyen yaratıcılara yöneliktir.

4. Olam

Olam, dijital ürünler satmak için dijital pazarlar oluşturmaya odaklanan bir WordPress temasıdır.

Olam, WordPress ile dijital bir pazar yeri oluşturmanıza yardımcı olmak için popüler Easy Digital Downloads eklentisinin gücünden yararlanma konusunda iyi bir iş çıkarıyor. İster sadece satılık ürünleri listeliyor olun, ister birden fazla satıcının çevrimiçi mağazanızda mağaza kurmasına izin vermek isteyin, Olam, Marketplace paketi de dahil olmak üzere tüm gerekli Kolay Dijital İndirme uzantıları ve eklentileri için tam desteğe sahiptir.

Dijital dosyaları satma ve dağıtma becerisine ek olarak, Olam ve önceden tasarlanmış içeriği, web sitesinden rezerve edilebilen oturumları satmak için de kullanılabilir. Dolayısıyla, sağlayıcılarınızın koçluk ve bire bir eğitim seansları dahil hizmetlerini satmalarını istiyorsanız Olam iyi bir seçim olabilir. Bu amaç için özel olarak oluşturulmuş önceden oluşturulmuş web sitesi demosu sayesinde, satılık listeleme hizmetleri de Olam temasıyla bir seçenektir.

Tüm kullanışlı özelliklere ve e-ticaret odaklı desteğe ek olarak, Olam, bahsetmeye değer bazı etkileyici WordPress tema özelliklerine sahiptir. Unyson’ın sürükle ve bırak sayfa oluşturma aracının dahil edilmesi öne çıkan özelliklerden biridir. Ayrıca bu tema ile web sitenize mega menüler ekleyebilecek, önceden tasarlanmış iki başlık düzeni arasından seçim yapabilecek, içeriğinize bir kısa kod kitaplığı ekleyebilecek ve çok daha fazlasını yapabileceksiniz.

Satın almadan önce bu konunun ne kadar iyi desteklendiğine dair bir fikir edinmek istiyorsanız, Olam’ın belgeleri herkese açıktır.

5. Makplus

Makplus, birden çok sağlayıcıyı destekleyen bir dijital pazar yeri WordPress temasıdır.

Doğru eklentilerle Makplus, WordPress ile dijital bir pazar yeri kurmayı kolaylaştırır. Bu sayede birden fazla satıcının kaydolabileceği ve ürünlerini satılık olarak listelemeye başlayabileceği bir e-ticaret platformu oluşturabilirsiniz. Ancak, özellikle sizin veya tek bir satıcının ürün satacağı daha geleneksel bir dijital ürün mağazası oluşturmak istiyorsanız, bu temayı mutlaka bu şekilde kullanmak zorunda değilsiniz.

Makplus, iyi bir şablon yelpazesiyle birlikte geldiğinden, WordPress ile birkaç farklı türde e-ticaret mağazası oluşturmak için bu temayı kullanabilirsiniz. Makplus ile mümkün olan bazı örnekler, fotoğraf, video, e-kitap ve daha fazlasını satan siteleri içerir. Makplus demoları kolayca düzenlenebilir, bu nedenle eklenti satmayı planlıyorsanız ancak uygulama demosunun mağazanız için tam olarak doğru göründüğünü düşünüyorsanız, bazı değişiklikler yapmak ve ardından projeniz için kullanmak sorun değildir.

Gerekli özelleştirmeleri yapmanıza yardımcı olmak için Makplus, güçlü Elementor sayfa oluşturucu eklentisi ile tam olarak entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Kendi özel sayfa düzenlerinizi düzenlemek ve sıfırdan oluşturmak için mevcut şablonları açmak, Elementor’u bu temayla kullanmanın yollarından sadece birkaçıdır. Fiyatlandırma tabloları, harekete geçirici mesaj düğmeleri ve ürün sayfaları gibi özellikler bu sayfa oluşturma aracıyla özelleştirilebilir.

Web sitenizin ihtiyacınız olan tüm e-Ticaret işlevselliğine sahip olduğundan emin olmak için Makplus’taki geliştiriciler, temanızla birlikte popüler WooCommerce eklentisini kullanmanızı önerir. Ancak, Easy Digital Downloads gibi başka bir tercihiniz varsa, Makplus ile de sorunsuz çalışmalıdır.

Dijital ürünleri çevrimiçi satmak söz konusu olduğunda, Makplus ihtiyacınız olan tüm şablonlara sahiptir.

6. Raflar

Bookshelf, WordPress ile çevrimiçi bir kitaplık oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlamayı amaçlamaktadır.

Bookshelf hemen hemen her tür dijital ürünü satan mağazalar oluşturmak için kullanılabilse de, bu tema en çok satılık e-kitapları içerecek web siteleri oluşturmak için uygundur. Bu temanın nasıl kullanılabileceği hakkında daha iyi bir fikir edinmek için Bookshelf web sitesindeki beş demo, web siteniz için bu temayı seçerseniz çevrimiçi kitapçınız için mümkün olan farklı konfigürasyonları gösterir.

Göreceğiniz gibi, tüm demolar, e-kitap mağazanızın istediğiniz gibi görünmesine yardımcı olacak farklı düzenlere, içeriğe ve bölümlere sahiptir. WordPress ile özel bir e-kitap mağazası oluşturmak için demo içeriğini özelleştirmek istiyorsanız, en çok satan WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisi, Kitaplık temasıyla birlikte hiçbir ek ücret ödemeden gelir.

Bu temanın işlevselliği söz konusu olduğunda, e-Ticaret özellikleri WooCommerce eklentisi tarafından sağlanmaktadır. Bu sayede, WordPress web sitenizden satılık fiziksel ürünleri ve dijital indirmeleri kolayca listeleyebilirsiniz. WooCommerce birçok şekilde genişletilebildiğinden, eklenti kitaplığı aracılığıyla mağazanızı istediğiniz şekilde çalışacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

İlginç bir şekilde Bookshelf, LearnDash eklentisi ile tamamen uyumlu olacak şekilde oluşturulmuştur. Bu sayede, web sitenize LearnDash kurmayı seçerseniz, çevrimiçi kurslar oluşturabilecek ve bu eklentinin öğrenme yönetim sisteminin diğer özelliklerini kullanabileceksiniz. Bu nedenle, çevrimiçi mağazanıza eğitici bir yön eklemek istiyorsanız, Bookshelf uygun bir seçenektir. Bu temanın tüm iyi kodlanmış WordPress eklentileriyle çalışması gerekmesine rağmen, aynı zamanda WPML eklentisinden tam olarak yararlanmak için oluşturulmuştur. Bu nedenle, web sitenizin içeriğini birden fazla dilde yayınlamak istiyorsanız, bu çok dilli eklenti, içeriğin kullanıcı dostu bir şekilde düzenlenmesine ve görüntülenmesine yardımcı olabilir.

Bookshelf’in uzun bir özellik listesi vardır ve WordPress ile dijital indirmeler satmanıza yardımcı olmak için birçok şekilde kullanılabilir.

7. Ticara

Tijarah, WordPress ile çevrimiçi dijital ürünler satmak için bir pazar yeri temasıdır.

Bu pazar yeri teması, birden fazla satıcının kaydolabileceği ve dijital ürünlerini satış için listeleyebileceği bir mağaza kurmanıza izin verse de, Tijarah’ı bu şekilde kullanmak zorunda değilsiniz. Demo seçimi ve bu temanın esnek yapısı sayesinde, tek satıcı veya çok satıcı modu dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yapılandırabilirsiniz. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, WordPress’in ve eklenti kitaplığının gücü sayesinde web sitenizde satılık dijital ürünleri listeleyebileceksiniz.

Mağazanıza gerekli e-ticaret özelliklerini ekleyecek eklentiler söz konusu olduğunda, WooCommerce, Tijarah geliştiricileri tarafından önerilen araçtır. Easy Digital Downloads dahil diğer eklentileri kullanabilirsiniz, ancak WooCommerce, WordPress için en popüler e-Ticaret eklentisidir ve başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaktır. Ayrıca, mağazanıza aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm ek özellikleri eklemenize izin verecek sayısız uzantınız var.

Tijarah’ın e-ticaret demosunu içe aktarırsanız, mağaza ana sayfanızda ürünlerinizi tanıtmanıza yardımcı olacak birçok bölüm bulunur. Bu tema aynı zamanda çok sayıda şık ürün sayfası şablonuyla birlikte gelir ve makalelerinizi hedef kitlenize gösterme konusunda size birçok seçenek sunar.

Şablonlar çok iyi tasarlanmış olsa da, özelleştirmeleri de kolaydır. Tijarah, güçlü Elementor sayfa oluşturucu eklentisinden tam olarak yararlanmak için oluşturulduğundan, bu araç aracılığıyla tüm şablonları düzenlemek için açabilirsiniz. Varsayılan renkleri ve yazı tiplerini ayarlamak gibi diğer değişiklikler de bu temayla kolaydır. Ayrıca, web sitenizin e-ticaretinin nasıl çalışacağı üzerinde daha fazla olmasa da daha fazla kontrol sahibi olursunuz, bu da Tijarah’ı hemen hemen her tür çevrimiçi mağaza için ideal hale getirir.

Bazı yüksek kaliteli şablonlar sayesinde dijital ürün mağazanız çok profesyonel görünecek.

8. Dijital indirmeler

tema-dijital-indirmeler

Dijital İndirmeler, profesyonel bir dijital dosya indirme hizmeti sunmak için tam özellikli bir çözüm arayan herkes için oluşturulmuş bir temadır. Bu dosyaları satmak ya da sadece çevrimiçi olarak yönetilip dağıtılabilecekleri bir yer oluşturmak isteseniz de, bu tema ihtiyacınız olabilecek her şeyi sunmayı amaçlamaktadır.

Dosyalarınızı dağıtmak söz konusu olduğunda, bu konu size ziyaretçilerinizin dosyalara nasıl erişebilecekleri konusunda bir dizi seçenek sunar. Bunları bir fiyat karşılığında satmanın ve ardından ödemeleri tahsil etmenin yanı sıra, bunları ücretsiz olarak da sunabilirsiniz. Ayrıca, ziyaretçilerinizden dosyalarınıza erişim karşılığında belirli eylemleri gerçekleştirmelerini isteyebilirsiniz; Bunun bir örneği, indirme başlamadan önce bir bağlantı paylaşmak olabilir.

İndirmeleri yönetmeye gelince, bu tema size birçok seçenek sunar. Web sitenizin arka ucundan, her dosyanın kaç kez istendiğini kapsayan kullanım istatistiklerini görüntüleyebilirsiniz. Başkalarının web sitenizde ürünlerinizi ve dosyalarınızı listelemelerine izin verirseniz, onların da kendi dosyalarının istatistiklerini izleyebilmeleri için bu raporlara erişmelerine izin verebilirsiniz.

Bu tema, profesyonel bir dijital indirme web sitesi çalıştırmak için birçok kullanışlı işleve sahiptir. Geliştiricinin web sitesinde, satın almadan önce tam olarak nasıl çalıştığını görmenizi sağlayan bir ön uç ve yönetici demosu bulunmaktadır.

9. Tema kutusu

Themebox, WordPress ile çevrimiçi olarak her türlü dijital ürünü satmak için özel olarak tasarlanmış bir temadır.

Themebox, WordPress için popüler WooCommerce çevrimiçi mağaza oluşturma eklentisi için optimize edilmiştir. WordPress web sitenize Themebox ve WooCommerce’i kurup etkinleştirdikten sonra, dijital indirmeleri çevrimiçi satmaya başlamak için her şeye sahip olmalısınız.

Themebox paketi, aralarından seçim yapabileceğiniz ana sayfanın beş farklı sürümünü içerir, bu nedenle siteniz için hangisini kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Ayrıca, çevrimiçi mağazanızın gezinme alanı için size daha fazla seçenek sunan üç benzersiz başlık düzeni vardır. Ayrıca, bu tema ve içeriği güçlü Visual Composer eklentisi etrafında oluşturulduğundan, tüm şablonları görsel bir sürükle ve bırak arayüzü ile düzenleyebilirsiniz.

WooCommerce, bu temayla kullanılması önerilen e-ticaret eklentisi olsa da, siteniz için Easy Digital Downloads dahil başka bir çözüm kullanmakta sorun yaşamamalısınız. Bu sayede, ister WooCommerce ister başka bir araç kullanmayı seçin, mağazanızı daha da geliştirmek için bu eklentiler için herhangi bir eklenti yükleme seçeneğiyle hemen satışa başlayabilirsiniz. Web sitenize tartışma forumları eklemek istiyorsanız, Themebox ayrıca bbPress eklentisinin yanı sıra WordPress için diğer tüm popüler eklentilerle de uyumludur.

Web sitenizden e-kitap, ses dosyası veya diğer dijital indirme türleri satıyor olsanız da Themebox iyi bir seçenek olabilir.

10. Marketika

Marketica, dijital ürünleri kendi web sitenizden çevrimiçi olarak satmak için iyi kurulmuş bir WordPress temasıdır.

İlk olarak 2014 yılında piyasaya sürülmesine rağmen, Marketica bu güne kadar güncellenmeye devam ediyor ve şu anda 4.0 sürümünde. Şimdi, aralarından seçim yapabileceğiniz dört dijital ürün e-ticaret demosu ile, mağazanız veya pazar yeriniz için denenmiş ve test edilmiş bir WordPress teması arıyorsanız, Marketica bu olabilir.

Marketica paketindeki dört farklı web sitesi demosu arasında, kendi dijital indirmelerinizi veya fiziksel ürün mağazanızı oluşturmak için standart bir WooCommerce demosu bulacaksınız. WooCommerce eklentisi için ücretsiz WC Satıcıları eklentisi ile sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde ayarlanmış çok satıcılı bir demo da bulunmaktadır. Diğer bir seçenek de, WooCommerce Ürün Satıcıları premium eklentisiyle çalışmak üzere tasarlanmış pazar demosu. Son olarak, Dokan’ın çok satıcılı WordPress eklentisine dayanan web sitesinin bir demosu var. Bu çeşitli eklenti desteği sayesinde, herhangi bir nedenle Easy Digital Downloads eklentisine bağlı olmayan dijital ürünler satmak için bir WordPress teması arıyorsanız,

Ancak, uzun e-ticaret özellikleri listesi, Marketica’yı düşünmenin tek nedeni değildir. 30’dan fazla eğitim videosu, özellikle WordPress ile çevrimiçi mağazalar oluşturmaya yeni başlayan herkes için Marketica’nın özellik listesinin en önemli özelliğidir. Ayrıca, çevrimiçi mağazanızı özelleştirmek ve demo içeriğine ince ayar yapmak için bir dizi güzel özelleştirme seçeneğine de erişebilirsiniz.

Marketica ve WooCommerce ve Dokan ile uyumluluğu, onu Easy Digital Downloads ile kullanılmak üzere oluşturulan temalara iyi bir alternatif haline getiriyor.

11. TemaYer

ThemePlace, çevrimiçi dijital ürünler satmak için bir pazar yeri WordPress temasıdır.

Bu bir pazar yeri teması olduğundan, diğer satıcıların kaydolabilmesi ve dijital ürünlerini ve diğer ürünlerini web sitenizde satışa sunabilmesi için mağazanızı kurma seçeneğiniz vardır. Marketplace işlevini kullanmak isteğe bağlı olsa da, ThemePlace’in birden fazla satıcı tarafından kullanılabilen özellikleri, bu kullanıcılardan platformunuza erişmek için bir ücret talep etmenize, karları paylaşmanıza ve satıcılarınıza pazarınızda kendi vitrinlerini kurma yeteneği vermenize olanak tanır.

WordPress’e dijital ürünleri çevrimiçi satmayı mümkün kılan özellikler ve işlevler eklemek söz konusu olduğunda, ThemePlace, Easy Digital Downloads eklentisi ve devasa eklenti kitaplığı ile çalışacak şekilde oluşturulmuştur. Bu sayede, sitenizden makale satacak veya birden fazla sağlayıcıya açacak olan yalnızca siz olsanız da, ThemePlace size tüm yüksek kaliteli şablonları sağlayarak, ihtiyacınız olan tüm işlevleri WordPress web sitenize ekleyebileceksiniz. projenizin gerektirdiği

Önceden oluşturulmuş içerik ve şablonlar söz konusu olduğunda, ThemePlace size birçok yararlı öğeye sahip, zengin özelliklere sahip bir ana sayfa düzeni sağlar. Bu, potansiyel müşterilerinizin aradıklarını bulmalarına yardımcı olacak güçlü bir arama aracı, en son veya en popüler makalelerinizi tanıtmak için ürün ızgaraları ve blogunuzdaki en son içeriği görüntülemek için bir alan içerir. Ana sayfanıza bir referans kaydırıcısı eklemek ve bir fiyat tablosu görüntülemek de ThemePlace’in temel işlevlerinin bir parçasıdır. Bu oldukça esnek bir tema olduğundan, kendi modül kitaplığıyla birlikte gelen uyumlu Elementor sayfa oluşturucu eklentisini kullanarak varsayılan mizanpajlardaki herhangi bir öğeyi kolayca ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Çevrimiçi olarak satmak istediğiniz dijital ürünlerin türü ne olursa olsun, ThemePlace size gerekli şablonları ve özellikleri sağlayabilmelidir.