Emma, ​​​​Mailchimp’e Karşı

E-posta pazarlama yazılımı, günümüzde her işletme için önemli bir bileşendir. Bir e-ticaret platformunuz olmasa bile, düzenli e-postalar, markanızı ve işletmenizi müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin zihninde en üstte tutmanıza yardımcı olabilir. Bugün sunulan en iyi e-posta pazarlama çözümlerinden ikisi Emma ve MailChimp’tir.

Emma vs MailChimp tartışmasında, e-posta pazarlama ihtiyaçlarınız için mümkün olan en iyi yazılım çözümünü seçmeden önce göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz bazı önemli noktalar şunlardır.

Emma’ya genel bakış

Emma, ​​markasına ve işletmesine, gelişmiş ihtiyaçları karşılayacak şekilde fiyatlandırılmış dört farklı e-posta pazarlama planı sunuyor. Sunulan her paketin minimum 2.500 kişi olması gerekir ve oradan aylık hacim miktarına bağlı olarak ücretler artar. Sürükle ve bırak e-posta düzenleyicisi, kapsamlı bir şablon galerisi ve analitiklerin, ölçümlerin ve bir ziyaretçi defterinin verimli bir şekilde izlenmesi için uygulama erişimi vardır.

Çok sayıda yerleşik entegrasyon, dinamik içeriği kolaylıkla üretmenize olanak tanır. Liste segmentasyonu, Lightbox kayıt formları ve otomatik bir iş akışı her pakete dahildir. Plus paketine yükseltme, 5 otomatik iş akışı, Salesforce entegrasyonu, API erişimi ve kendi HTML’nizi kodlama yeteneği sağlar.

Premium özellikler arasında özel etiketleme, içerik görüntüleme ve otomasyon ve sınırsız iş akışı bulunur.

MailChimp’e genel bakış

MailChimp, yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir giriş seviyesi e-posta pazarlama çözümüdür. Bu, KOBİ’lerin e-posta pazarlamasını denemelerini ve ardından başarılı olmaya başladıklarında varlıklarını artırmalarını mümkün kılar. Ayda 2.000 abone ve 12.000 e-posta sunan freemium modeliyle herkes bu yazılım platformunu ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilir.

Bu platformda e-posta pazarlama deneyiminizi tamamen özelleştirebilmeniz için sabit fiyatlı abonelik planları da mevcuttur. Size özel formlar, abone profilleri ve kolaylıkla A/B testi yapabileceksiniz. Entegrasyonlar birçok büyük hizmet sağlayıcı ile mevcuttur.

Basit bir e-posta tasarımcısı yerleşik şablonlarla çalışır, bu nedenle bir abone listesine bir patlama göndermek oldukça basit bir iştir. Coğrafi konum, spam filtresi teşhisi ve mobil kayıt formları da mevcuttur.

Fiyat karşılaştırması: Emma vs MailChimp

MailChimp, küçük işletme sahipleri, serbest çalışanlar ve girişimciler için sınırlı bir deneme olmayan ücretsiz bir platform sağlar. E-posta ve abone limitlerinin altında kaldığı sürece “sonsuza kadar ücretsiz” bir seçenek olarak kabul edilir. E-posta pazarlama ücretli hizmetleri, 1.500 aboneye kadar aylık 20 dolardan başlar ve sınırsız e-posta içerir. Plana eklenen her 500 abone için aylık ücret 5 dolar daha artıyor.

MailChimp ayrıca aylık 10 ABD Doları gibi düşük bir fiyatla sınırlı erişimli ücretli bir plan sunar. Tüm ücretli planlar, Kurumsal plan özelliklerini indirimli fiyatla sunan Pro Marketer eklentisi için de geçerlidir. Bu eklentinin aylık maliyeti 199 dolar.

Emma’nın giriş seviyesi planı, yıllık sözleşme ile aylık 89 dolardan başlıyor. Yüksek performanslı pazarlamacılar, aylık 369 dolardan başlayan Plus planını tercih edebilirler. Daha büyük markalar için çalışan sofistike pazarlama ekipleri, Emma’nın aylık 779 dolardan başlayan Premium planını seçebilir.

Hem Emma hem de MailChimp, kapsamlı çözümlere ihtiyaç duyan daha büyük pazarlama ekipleri için özel paketler sunan Kurumsal planlara sahiptir. Bu planlar, kullanıcı izinlerini kontrol etmenize, varlıkları paylaşmanıza ve küresel analizleri kolaylıkla almanıza olanak tanır. Bu üst düzey planla fiyatlandırma için bir teklif talebi gereklidir.

Destek karşılaştırması: Emma vs MailChimp

MailChimp, tüketicilere temel bir müşteri hizmeti deneyimi sunar. Buna sorun biletleri, telefonla müşteri hizmetleri ve yeni kullanıcılar için çevrimiçi eğitim seçenekleri dahildir.

Emma daha kapsamlı bir müşteri hizmeti deneyimi sunuyor. Canlı sohbet desteğinin yanı sıra telefon ve bilet desteği de mevcuttur. Eğitim seçenekleri, planın tüm seviyelerinde kapsamlıdır, ancak en iyi planlar, bir ekipteki pazarlamacılar için kişiselleştirilmiş eğitim fırsatları yaratabilen özel bir hesap yöneticisi içerir.

Her iki e-posta pazarlama çözümü de Windows, Apple ve Android platformları ve işletim sistemleriyle uyumludur. Emma ve MailChimp ile web tabanlı çözümler de mevcuttur.

Hangi E-posta Pazarlama Çözümü Size Uygun?

Emma’nın amacı, yerleşik KOBİ’lerin ve büyük markaların en etkili e-posta araçlarının gücünü en üst düzeye çıkarmalarını sağlayan daha akıllı bir e-posta programı oluşturmalarına yardımcı olmaktır. Öte yandan, MailChimp’in amacı, nihai ürünün kalitesinden ödün vermeden bireyleri ve KOBİ’leri zamandan ve nakitten büyük ölçüde kurtarabilecek basitleştirilmiş bir e-posta pazarlama çözümü sunmaktır.

Her birinin markanızın ve işletmenizin başarılı olmasına yardımcı olabilecek belirli güçlü yönleri vardır. Sağlanan hizmetlerle ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha yakından bakın ve e-posta pazarlama gereksinimleriniz için mümkün olan en iyi çözümü bulacaksınız.